Ana Sayfa / POLİSLİK / 2018 – Polislik Başvuruları ve Alımları

2018 – Polislik Başvuruları ve Alımları

Emniyet Genel Müdürlüğünün 32 bin polis alımı yapacağını açıklaması üzerine polis olmak isteyenler 2018 – Polislik Başvuruları ve Alımları ne zaman olacak diye beklemektedir. 2017 3. dönem Komiser yardımcısı alımı, 22.000 Polis memuru ve 7.000 Çarşı ve mahalle Bekçisi kadrosunu açıklayan Genel Müdürlük, bir taraftan polis alımlarını sürdürürken bir yandan da Çarşı ve Mahalle Bekçisi almaktadır. Halen boş kadro olarak bulanan 11.500 kişilik kadronun alımları yapılmadığı için hiç kimse şansını kayıp etmiş değildir.  Her ne kadar ne zaman alınacağı belli olmamakla beraber aslında okulların alım tarihlerini tahmin etmek çokta zor olmamaktadır.

2018 – Polislik Başvuruları ve Alımları incelendiğinde polis alımları iki yollar yapılmakta olup, bunun birinci yolları Polis Meslek Yüksekokulu’dur. Liseden sonra TYT sınavına girerek oradan alınacak yeterli puanla başvuru yapma imkânınız bulunmaktadır. Bu puan her sene haziran ayında açıklanırdı ancak yeni sınav sistemi ile ne zaman açıklanacağı netlik kazanmamıştır. Polis olmak için lise sonrası PMYO  başvurusu yapan adaylar polis okulu tarafından yapılan ön sağlık, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavdan da başarılı olmak zorundadırlar. Mülakat ve fiziki yeterlilik sınavından alınan puanlarla birlikte TYT puanında etkili olduğu PMYO’na girişte en yüksek puan alandan sıralama yapılmaktadır. Bu sıralamaya göre çağırılan adaylardan gelmeyen olduğu zaman belirlenen yedek adaylara geçilmektedir. 2017 PMYO başvuruları TYT sonrası yaz aylarında yapılacaktır.

2018 – Polislik Alımları Ne Zaman Olacak ?

2016 yılında 2.500 öğrenci alan PMYO, o dönem yapılan YGS sınavında taban puan olarak 260’ı belirlenirken, 2017 yılında yine 2.500 öğrenci alarak taban puanını 260 olarak belirlemişken, 2018 yılında yapılacak olan TYT sınavında taban puan net olarak belirlenmemişken geçmiş yıllara göre 260 ile 280 arası puan alan 18 yaşını tamamlamış, 26 yaşından gün almamış, lise ve dengi mezunu, erkeklerde 167, bayanlarda 162 boyunda, uyuşturucu, alkol gibi alışkanlıklardan tedavi görmemiş olması gerekmektedir. Bunun yanında yapılan güvenlik soruşturmasında herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayan, silah kullanmaya ve taşımaya sağlık yönünden herhangi bir sakıncası bulunmayan,  herhangi bir siyasi partiye üye olmayan herkes tarafından başvuru yapılmaktadır. 2018 – Polislik Başvuruları ve alımları Polis Eğitim Merkezleri 2 yıl eğitim ve öğretim yaptığı için her yılın Haziran ayında mezun vererek yeni alımlarını da Eylül ayında yapmaktadır. Polis alımları ile ilgili gerekli şartlar her yıl Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulmaktadır.

KPSS sınavı giren Lisans mezunları 60 ve yukarı puan, önlisans mezunlarının ise KPSS sınavı P93 puan türünden 70 ve yukarı puan aldıklarında 6 aylık eğitim bulunan Polis Meslek Eğitim merkezlerine müracaat edebilirler. 5-6 aylık eğitimden sonra yeniden öğrenci kabul eden POMEM’lerde genellikle mezun verdikçe öğrenci almaktadırlar. 21. dönem çalışma takvimi henüz belli olmadığı için bir sonraki alımın ne zaman olacağı henüz belli değil. 2018 yılı içerisinde normal POMEM ya da PÖH olarak tekrar alım yapılacaktır.

2018 – Polislik Başvuruları ve Alımları POMEM için şartlar arasında; KPSS puanından 60(lisans)-70(önlisans) ve üzeri puan almak, 30 yaşından gün almamak, erkeklerde 167, bayanlarda 162 boyunda olmak, boy ile kilo endeksinin orantılı olması, sağlık yönünden herhangi bir probleminin bulunmaması, yüz kızartıcı, rüşvet, yolsuzluk gibi suçlardan ertenmiş olsa bile cezasının bulunmaması gerekmektedir. Bunun yanında sağlık yönünden polis eğitim kurumlarından çıkarılmamak,  güvenlik soruşturmalarından olumsuz sonuç almaması gerekmektedir. Bu şartlara haiz olan Lisans ve önlisans mezunu herkes polis olmak için müracaat edebilmektedir. Yeni alımlarla ilgili olarak 2018 yılı içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından duyuru yapılacaktır.  Polis ihtiyacının fazla olması nedeni ile 2018 yılı içerisinde her zaman olduğu gibi 10.000 kişilik alım yapılması beklenmektedir.

2018 – Polislik Başvuru Şartları Nedir ?

En az lise mezunu kişilerin girilebileceği, KPSS şartı aranmayan Polis Özel Hareket alımları içinde POMEM okullarının bulunduğu yerde eğitim verilmektedir. PÖH’ler için alımlarda mülakat devam ettiği düşünülecek olursak, POMEM okullarının için ya normal Polisler tercih edilecek yâda PÖH’ler tercih edilecektir. Mezun tarihine göre de tekrar planlama yapılması beklenmektedir. Daha önce PÖH’lere seçimler ya POMEM veya PMYO öğrencileri arasından yapılmaktaydı. Son çıkan kararname ile Lise mezunları arasında da başvurular kabul edildiği için 2018 – Polislik Başvuruları ve Alımları mezun olacak polis adaylarına göre belirlik kazanacaktır..

PMYO başvuruları için 2018 yılında da 1 Ekim tarihi baz alınabilir. Akademi, sınav süreci uzadığı için dilerse bu tarihi ileri bir zaman atabilecektir. 2018 PMYO için aşağıdaki yaş şartının aranması yüksek olasılıktır:

 • 31 Aralık 1993 tarihi ve sonrası doğanlar ile
 • 01 Ekim 2000 tarihi ve öncesinde doğmuş olanlar

POMEM için ise şart:  31 Aralık 1989 ve sonrası doğan, lisans ve önlisans mezunu olan, askerlikle ilişiği başvurular sırasında bulunmayan adaylar, diğer şartları da sağlamaları koşuluyla POMEM ilanlarına başvurabilirler.

Daha detaylı bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Bu makalede tam 595 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

595 Soru Var

 1. Nasıl YKS ? TYT sınavından alım yapmıyormuydu ? Bide Pmyo liseden hemen sonra almıyormu ?

 2. 11.500 kişilik açıktan dolayı pmyonun kontenjan genişletme ihtimali var mı acaba?

 3. 22, DÖNEM POMEM NE ZAMAN OLUR ACABA…

 4. Pmyo için ben 1999 doğumluyum bu yıl baş vurabilir miyim?

 5. Ön lisanslar kpss ile POMEMe giremiyor mu?

 6. pöh alımları olmayacak mı şimdi alım ihtimali düşük yani

 7. Ben 1999 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim lise bitti

 8. Boyum 1.52 biliyorum direk elenicem ama mulakatlara kadar hangi aktiviteleri onerirsiniz elensem dahi katilicam

 9. PMYO için YKS ye mi girmek gerekiyor?
  TYT ye girip 270 puan almak şartı ile mi alım oluyor?

 10. MYO 2. sınıf öğrencisiyim polis olmak için haziran ayında yapılacak olan sınavların ikisine de girmem mi gerekiyor?

 11. 19. Dönem PÖH alımları şuan pilot eğitim gibi düşünülüyor o zaman yani lise mezunu kpss şartsız alımların devam etmesi veya etmemesi konusunda.

 12. PMYO kayıtları ne zaman olacak tahmini bir zaman verebilir misiniz? Bu sene bayan PMYO alımları 300 350 kişi olacak deniyor, bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 13. 2018 pmyo alımında 1 ekim sonrası doğanlar sınava giremez diye bir sey var mı?

 14. Yks ile mi başvurulacak yoksa tyt puanı ile mi

 15. 2018 PAEM NE ZAMAN ALINIR ACABA 2018 KPSS DEN ÖNCE MI SONRA MI ?

 16. Şimdi Ben 11.01.1999 doğumluyum bu yıl sınava girsem pmyo ya giremez miyim?

 17. 1998 diyo ben 99 luyum giremezmiyim

 18. Merhaba admin peki sinava basvurular nezaman yapilacak ben 1997 yediliyim sinava gire bilirniyim
  Teşekkür edirim

 19. Nasıl yani bu sene 1999 lu kişiler basvurabilecekmi

 20. Lise mezunuyum şu anda yks ve tyt ye gireceğim. Kpss 2018e de gireceğim şimdilik ne yapmam gerekiyor Mart Nisan gibi mi polis eğitim merkezine başvuru yapmam gerekiyor? Şu anda ne yapmamı önerirsiniz

 21. Ben 1999 doğumluyum PMYO ya başvuru yapamazmıyım ?

 22. 1991 ve 1998 mi ? ee peki 1999 lar nolacak lise mezunu olsalar yksden geçseler bile olmuyomu

 23. Ben 1999 doğumluyum PMYO na başvuru yapamazmıyım ?

 24. Pmyo seneye girmek istiyorum ama yaş sorunum var acaba girebilir yks ile alım olur mu acaba

 25. nasıl başvura biliriz

 26. Ben 95 doğumluyum yksden iyi puan alırsam Polis okullarına gidebilirim

 27. Ben 1999 doğumluyum bu sene mezuna kaldım ve bir kere daha sınava girecegim PMYO giremiyor muyum ?

 28. 19.dönemde alınan pöhlerin eğitimi bitmedi mi ki yeni alım için bu kadar bekliyorlar

 29. Göz numarası sıfır mi olması lazim yoksa belli bi seviyeye kadar tolere edilebiliyo mu

 30. Vücut kitle indeksi uygun oldugu halde direnclilige bakıyorlarmış diye duydum mesela kızlarda en az 50 kg dogru mu

 31. Sizce bu yil Pmyo icin kac kisi alinir ? Birde ben bu yil 12. Sinifim pmyo ya gitmeden direk Pöh olabilirmiyim ?
  Şimdiden sağolun

 32. Kardeşim kulağımızin zarinin biri yirtik olsa ve ameliyat ile düzelse işitme kaybi ise istenen kadar olsa sıkıntı olurmu

 33. Hocam lise mezunu pöh olabiliyormu şimdi

 34. Merhaba admin ilk oturum(TYT) yeterlimi en az kac puan almak gerekir

 35. 26 yaşındayım. Kadın polis olmak istiyorum. önlisans mezunuyum 2018 yılı kpss sınavına girmem yeterli mi? Nasıl başvuru yapabilirim?

 36. Mrblar ben polislik için yksye gireceğim ama matematiğim hiç yok yalnızca Türkçe ve sosyal bilgilerden yapsam polislik için sıkıntı olurmu şimdiden teşekkür ederim….

 37. Merhaba ben 05\05\2000 doğumluyum polisliğe alınabilir miyim bide 2 yıl üniversite okusan KPSS girsek pomem gidebiliyor muyuz bide boyun 1. 59 aktivite yapıyorum uzar mıyım ve son olarak kaç kilo olmamız lazım bayanlarda teşekkür ederim.

 38. Hocam peki tyt puanı yüksek olan alım yapılırken düşük puana göre önceliği oluyor mu yoksa net değil ama 260 ve üzeri alan herkes eşit mi?

 39. Admin, telefon uygulaması hata veriyor ve uygulamadan atıyor. Lütfen konu hakkında bilgi veriniz.

 40. Merhaba ben şuan önlisans eğitimi alıyorum 2.sınıftayım ve POMEM için başvuru yapabilir miyim?
  Ayrıca şuan gözlük kullanıyorum ama yakın zamanda ameliyat olup gözlükten kurtulucam acaba sorun olur mu?

 41. Merhaba benim parmağımda sıkıntı var saglik raporunda cikarsa bile bisey olur mu ?

 42. başvurular tahmini nisanda olsa mayısın sonlarına kadar da yapılabilir mi yani süre bir ay felan oluyor mu

 43. ben 18,03,2000 dogumluyum tyt den gırebılır mıyım

 44. Ben lise mezunuyum kpss 62 puan aldım boyum 165 polislik için izlemem gereken en etkili yol nasıl olur yonlendirebilirmisiniz beni

 45. merhabalar 2018 lise mezunu polislik başvuruları mart nisan gibi olacakya haziran da TYT sınavı o zmn 2017 deki YGS puanımı geçerli oluyo yardımcı olursanız sevinirim.

 46. Polis Olmak İsteyen Vatandaş

  Sizce PMYO 2020 civarında kapanır mı?

 47. 8 ekim 2000 dogumluyum bu sene giremiyecekmiyim

 48. Tytden alınacak çok güzel ama neden erkek oranı daha yüksek anlamıyorum konu güçse imanımızla onun erkekligi ile yapamadıgıni yaparız ve konu cinsiyetse orasını bilemem konu adamliksa adamım diye gezinen kendisine sahip dahi olamayıp kedi öldüren erleri de gördük ben ondan daha adamım kız alımının da artması gerekiyor bunu söyleyip bildiri yapacağım bir adres telefon fax bilmem ne var mı acaba lütfen bu konu çok sinir bozucu 200 kız 1800 erkek alimi ne Allah için ya insaf etsinler en azından 400e çıkartsınlar ayıp bana kalsa pöh olacağım ama annem babam razı değil Silahtan korkarım işim rast görmezse diye.Acil çare bulsunlar.

 49. Merhabalar Size bi sorum olacak sırtımda biraz büyük bir doğum lekesi var bu polis olmama engelmi şimdiden teşekkürler..

 50. Admin polisliğe kaç başvuru var net bilgi var mı lisan yada toplam rakam var mı? Spor ve sağlıktan elenen kaç kişi olmuştur ?

 51. Lise mezunuyum 27 yaşındayım polis yada bekçilik için ne yapmam gerekiyor

 52. 91 doğumluyum önlisans mezunuyum başvuru veya alınma ihtimalim nedir? Yardımcı olurmusunuz, Teşekkürler şimdiden

 53. 91 doğumluyum önlisans mezunuyum başvuru veya alınma ihtimalim nedir? Yardımcı olurmusunuz, Teşekkürler şimdiden

 54. 02/02/2000 girebilirmiyim acaba

 55. alnımda küçük bir yara izi var sorun olurmu

 56. Başvurular ne zaman baslayacak

 57. Gireceğimiz polislik için göz şartı nedir kaç numaraya kadar alınıyor acaba benim gözler pek uzağı göremiyor ama polis olmak istiyorum. Yana lazer göz ameliyatı olanlar alım yapılır mı.

 58. Ben 12.10.2000 doğumluyum yaş sinirindan gecebilirmiyim yada şansım varmi

 59. ben şehit çocuğuyum boyum 1.62 boyda öncelik tanırmı bizlere alırlar mı

 60. Yuzumde tam yanagimda ben var bu mulakatta sorun olur mu

 61. 29/02/2000 doğumluyum. yks ye girecem,kpps de girmeli miyim

 62. Merhaba eşimde dövme var ve 1990 doğumlu , askerlikten çürük almıştı ama hakkaride yaptığı için cenaze olduğundan dolayı herhangi kalıcı bir sağlık sorunu yok polislige başvurabilir mi ?lise mezunu ve 1.85 boyunda 80 kilo

 63. admin 18 yaşındayım son sınıf açık lise öğrencisiyim alımlara katılabilirmiyim bilginiz için şimdiden teşekkürler

 64. Merhaba ben meslek lisesi 9. Sınıf da okurken Açık öğretime geçtim. Açıktan okursam sivil polis olabilirmiyim . Ayrıca okuldayken 1 sene sınıfta kaldım. YARDIMCI OLUN LÜTFEN.

 65. Tahminen ne zaman olur ?
  Yada tarih belli oldugü zaman nasıl haberdar olabiliriz ?

 66. 18 yasini tamamlamadan onceki yas duzeltmesi gecerli olur mu

 67. başvuru hangi sayfada yaplyo. ayrıca kpssden orta öğretim olarak girdiğm için kabul olurmu

 68. Ben 12. Sınıf öğrencisiyim bu yıl tyt ye gireceğim poh başvurmak için kaç puan almam gerekiyor ve tesettürlüyum bunun bana poh ve pmyo açısından her hangi bir engeli olur mu

 69. 1.62 boyundayım bayanım girebilirmiyim ?

 70. Teşekkür ederim .

 71. Boyum 1.63 tutuyor ama 10 kasım 2000 doğumluyum alırlarmı ?

 72. merhaba . 82 doğumluyum ve sanırım herhangi bir şansım yok.. yada varsa bilginize başvurayım???? gerçi yapı ve dış görünüş olarak 95 hatta 98 doğumlu sanırsın beni ama kimlik 82… nedir ne değildir, olabailrmiyim???

 73. Merhaba ben meslek lisesi 9. Sınıfta okurken, açık öğretime geçtim. Dışardan okulu bitiricem. Okulu bitirdikten sonra sivil polis olabilir miyim ??? Ve ne kadar yükselebilirim ???? LÜTFEN YARDIMCI OLUN

 74. Ben nasipse şubatta askerim martta alım olursa başvurabilirmiyim ? Uzman erbaş jandarma için soruyorum

 75. admin ben ilkogretim mezunuyum ve acikliseden okuyorum sivil polis olma ihtimalim varmi?

 76. Ben lise mezunuyum ama 2000liyim pöhe başvuru yapabilirmiyim

 77. Önlisans bu sene bitecek benim yapmam gerekenler tam olarak nedir KPSS ile mi gireyim yoksa tyt ile mi. Sizce hangisi avantajlı olur

 78. Ben açık liseden okuyorum derslerim çok güzeldi durumum yoktu aöl ye yazıldım benim birkaç arkadaşim açik liseden bittirdi polislik parkuru geçenefiler acaba açikdan okusan polis sınavına girilirmi ***admin abi****

 79. Merhaba ben 4 yıllık mezunuyum kpss ye girmedim başvurabilirmişim polisliğe yoksa kpss sartmi

 80. Ben 12nisan2000 doğumluyum polis olabilirmiyim bide poh olmak için şart ne

 81. Admin tyt sınavına girip direk pöh başvuru yapamıyor muyuz

 82. 12 10 1988 doğumluyum önlisans mezunuyum askerliğimi de yaptım polisliğe girebilir miyim ??

 83. admin liseyi bitirince direk olabilirmiyiz 18 yaşında bitiyo lise askerlik şa
  rtı varmı

 84. Merhaba oncelikle iyi günler😊 ben simdi 11. Siniftayim ve polislik dusunuyorum yani polis olmak ocin canimi veririm diyim. Tyt sinavindan 260 ı gecersek yks ye gerek yok degilmi acaba bunu bir cewaplarmisiniz??

 85. 1993 aguatos dogumluyum onlisans mezunuyum basvurabilirmiyim?

 86. Lise mezunuyum üniversite dışardan yazldm lise mezunu olarak başvuru yapabilirmiyim?

 87. Estetik ile dövmemizi kapattırsak polis olabilir miyiz?

 88. hocam ben meslek lisesi mezunuyum başvuru tarihleri ne zaman ve sınav nasıl olacak.

 89. admin 20.09.1990 doğumluyum şansım nedir. kpss 80 puan önlisans otomasyon mezunuyum

 90. Merhaba! ben 89 luyum ve 2007 düz lise mezunuyum.
  kpss den 63 aldım ilk polislik için nereye kayıt
  yaptırmam lazim boy-kilo1.61-69 mülakatlardan geçebilirmiyim acaba. bayanım bu arada

 91. Merhaba yaş sınırı değiştirildimi 1992 doğumluyum lise mezunuyum tyt ye girip başvuru yapmayı düşünüyorum eğitim süresi ne kadardır ? Teşekkürler

 92. Merhaba hocam ben 95 doğumluyum ön lisans mezunuyum askerliğimi yapmadım henüz dışardan 4 yıla tamamlamak için okuyorum askerlik sıkıntı olurmu?

 93. 01.01.1993 dogumluyum lise mezunuyum nedir girme durumum

 94. ayagimda parcali kirik vardi 5 sene oncesi ama suan hic bi srun yok ve kolumda platin var polis olmama engel olurmu?

 95. Merhaba ben 2018 pöh için başvuru yapicam oda mi basvurudan sonra tyt’yle alınan puanda alım yapicak yoksa direk lise mezunu olmak yeterli

 96. İnternetten başvuru ne zman tam bi tarih alabilir miyim birde 2018 kpss den sonra mı olcak

 97. yks ye girmemize gereke yok sadece tyt puanı ile alım yapılacak değilmi

 98. Admin 27 ekim doğumluyum yaşımı düzeltip girebilir miyim?

 99. 2017 PÖH alımları KPSS şartı istemedi diye bi yazı gördüm. 2018 PÖH alımları da KPSS şartı olur mu? Sonuçta 11.000 kişi alımı bekleniyo.

 100. Şimdi Ben 26.06.1998 doğumluyum bu yıl sınava girsem pmyo ya giremez miyim?

 101. 2018 baraj sizce kaç olur?

 102. Ben bu sene lise mezunu olacağım lise bitiyor ben direk pomem e başvurabikirmiyim ve pomem de ne oluyorsun polis memuru değilmi teşekkürler 🙏🏻

 103. lisans mezunuyum 12-19-1986 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim.

 104. Başvurular ne Zaman ve nasıl yapılır , birde varikosel ameliyatı polis olmama engel olurmu ? Şimdiden saolun

 105. Spor Lisansları katkı sağlar mı

 106. merhabalar iyi günler 29.08.1989 doğumluyum ön lisans mezunuyum askerlik durumumu yerine getirdim polislik basvurusunda bulunmak istiyorum ne yapmam lazım

 107. Açıktan üniversite okurken kpss ye girip PONEM e başvurulabilirmiyim?

 108. Tyt puani olarak kac almamiz lazim

 109. Peki bu okul okuyamiyanlarin hiç hakkı yok mu ben çeşitli sebeplerden dolayı ortaokuldan sonra okuyamadım ama bu adaletsizlik hep biz eziliyoruz en azından bir sınav şansı istiyorum bu devletten

 110. Selam.Ben 15.11.1989 luyum şuan 28 yaşındayim 29 dan gün aliyom.2018 de lisans KPSS ye grcem.bu yeni pomem alımlarına greblirmiyim

 111. 2000 agustosun 12 sinde doğdum. Pöh olmak istiyorum olabilir miyim .birde anlımda 7 dikiş var ama 2-3 metreden belli olmuyor

 112. Admin , Ben 1999 doğumluyum ve mezuna kaldım bu sene . Bu sene Haziran ayında yapılacak olan TYT sınavına gireceğim . Yeterli puanı aldığım zaman polislik okumam mümkün müdür acaba . Yukarıda bir arkadaş yazmış ‘ PMYO’ya giremiyor muyum ‘ şeklinde o yüzden aklım takıldı . TYT girdiğim zaman polislik seçebilir miyim yani . Teşekkür Ederim.

 113. Bu sene polis okulları tyt nin ham puanın dan mı alacak yoksa yerleştirme puanın danmı?? Birde kaç puan olur?

 114. Şimdi ben18.08.1989 tarihi doğumlu ve lise mezunuyum PÖH başvuru yapabilme hakkım varmı

 115. Merhaba ben 26.02.1989 doğumluyum.
  Ön Lisans mezunuyum
  2016 kpss den 69 puan aldım
  Kilo 57 boy 1.67
  Başvuru yapabiliyor muyum

 116. Merhaba admin ben 06.03.1991 doğumluyum.Üniversite mezunuyum spor akademisi bölümünü bitirdim.Kadın polis olmak istiyorum izlemem gereken yol nedir? beden eğitimi bölümü olduğun için direkt geçiş hakkım ya da bir avantaj sağlanacak durum varmıdır? Teşekkür ederim. 1.75 boyum 56 kiloyum.

 117. Ben suan üniversite okuyorum lise mezunu olarak başvuru yapabilirmiyim ?

 118. PMYO Sağlık Mülakatında erkeklerle ilgili olarak, cinsellikte neye bakılıyor?

 119. Merhaba ben lise mezunuyum 21.04.1992 doğumluyum başvuru yapabiliyor muyum 2018 için

 120. Lens kullanmak sorun oluyo mu

 121. Gözlerimizi çizdirmis olsak sorun olur mu

 122. Gozluk kullaniyorum numaralari buyuk ne zaman cizdirmem gerekiyor mulakattan oncemi sonrami direk elerlermi mulakatta

 123. Benim önceden panik atağım vardı ama şimdi yok polislik için bi sıkıntı olur mu

 124. Mrb ben iki yillik universte mezunym biyum 1.58 kilom 50 1990 dogumluyum tek hayalim polis olmak hic sansm yokmu

 125. Polis özel harekat lise mezunu olan adaylar mülakatlara girip 6 aylık eğitimden sonra belli bi zamandan sonra normal polis memurluğuna geçiş yapabiliyor mu yoksa sadece özel harekat olarak mı devam ediyorlar

 126. admınımız ben 01 12 2000 dogumuyum bu sene basvurabılırmıyım

 127. meraba 24.02.2000 doğumluyum bu yıl TYT ye girdikten sonra başvurabilirmiyim

 128. Lise mezunuyum boy kilo hersey uyuyo suan ne yapmam lazim

 129. önlisans mezunuyum. 69 küsürlü puan aldım kabul edilir mi acaba ?

 130. Öncelikle merhaba . Önlisans mezunuyum. Lisans tamamlama icin dısardan okuyorum suan . TYT ile Pmyo’na girebilirim peki POMEM icin kpss de orta ögretim önlisans lisans bölüm sinavlari oluyor muş kpss ile bilgim yok tam. Ortaogretim kpss sinavina girip p93 turunden 70 alsam girebilirmiyim POMEME yada linsans kpssinden alsam 70 girebilirmiyim ?

 131. Merhabalar ben 8 yıl önce geçirdiğim trafik kazası sonucu sol bacağımda Toplam hareket kabiliyeti 90 95 atası olabiliyor bu sizce engel mi polisliğe ? Ayrıca koşma zıplama veya yüzme gibi hiç bir durum engelim Yok sadece tamamiyle ayağımı kapatamıyorum

 132. Merhabalar 1991 doğumluyum ön lisans mezunuyum 2018 kpss sonucumu başvurabiliyorum polisliğe ?

 133. Admin pmyo hazırlık yapıyorum TM ciyim denemelerde 300 310 arası alıyorum bu puan pmyo için nasıl?

 134. Merhaba admin benim yaş 23 03 2000
  Boyum 1.80 ama yüzümde fazla cizik var yakından görünüyordu ama uzaktan görülmüyor

 135. Merhaba admin ben 10.02.1990 doğumluyum polis olma şansım ne kadar

 136. Merhaba11 kasım 1997 doğumluyum şu anda ünüversite okuyorum tyt ye giricem eğer 260 üstü çekersem başvuru yapabilirim bi sıkıntı olmaz değilmi boyum 1.64 kilom 52

 137. İyi günler lisede kınama cezası almış olmamız sınava girmeyi engeller mi ?

 138. İyi günler ben önlisans mezunuyum başvuru için ne yapmam gerekli

 139. 20 ekim 2000 dogumluyum bu sene sinava basvura bilirmiyim

 140. mezuna kalanlar pmyo girmiyor mu

 141. Lisede son sene açıköğretime geçtim açik lise mevzunuyum polislik sinavina girebilirmiyim

 142. Mrb kolay gelsin adminim KPSS 2017 olan mi geçerli olacak acaba bide alım tahminen ne zaman olur yine ..

 143. Merhaba Ben lise 4teyim bu sene mezun olsam pöh e başvurabilirmiyim alimlar ne Zaman olur birde her herhangi bi puan gereklimi

 144. 22mayıs 1988 doğumluyum lisans mezunuyum 196 boyum yastan girebilir miyim 2018 mülakatına

 145. Ben 96 doğumluyum bilgi yönetimi 2 yıllık mezunuyum kpss 59 aldım peki benim olma şansım nedir bi bilgi vere bilirmisin bana yada yardımcı olma şansınız nedir

 146. Merhaba Admin
  -96 lıyım
  -Yurtdışında yaşıyorum
  -çift vatandaşlığım var (Türkiye-Fransa),
  -lise mezunuyum.
  Hayalim ve amacım polis olmak. Ne yapmam gerekiyor ?
  İyi günler dilerim

 147. 20,04,1991 dogumluyum kpss puanı baya düşük 45 50civarı polis olabilirmiyim

 148. polıs olmak ıcın gereken sartlar

 149. 01.06.1990 doğumluyum polis olabilir miyim

 150. Merhaba admin
  18 yasindayim
  Meslek lisesi mezunuyum
  Boyun 1.65 acaba polis olabilirmiyim

 151. Merhaba 12.11.1991 lise mezunuyum 85 kilo 1.70 boy girebilirmiyim polisliğe??

 152. Mrb ben ferhat 1994 doğumluyum ve lise mezunuyum polis olma şansım varmı varsada gereken şartlar nelerdir…

 153. Iyi günler polis olmayı çok isteyen biriyim fakat lise mezunuyum üniversite dışardan okuyorum hala nasıl olcak şimdi başvuru nasıl yapılcak girebilirmiyim bende önce kpss mi ygs mi sadece kpss oluyormu lise mezunları için okudum ama tam anlayamadım.

 154. Göz derecesi sınırı kaç acaba ?

 155. MERHABALAR BEN AÖF 3.SINIF OKUYORUM.OKULUM HAZIRAN 2019 DA BITIYOR.BEN 2018 ÖNLİSANS KPSS GIRSEM 70 USTU PUAN ALIRSAM POLIS OLABILIR MIYIM? LUFTEN YARDIMCI OLUN DAHA ASKERLIKDE YAPMADIM.LİSANS OLARAK GIRERSEM IKI YIL BEKLIYCEM .BENI AYDINLATIRSANIZ SEVINIRIM

 156. Oglum 1997 dagumlu on lisans mezunu ilac kullandigi icin askerligi biryıl sonraya atıldı ama israrla bolislige girecegini soyluyor bi engel teskil edermi gire bilirmi

 157. Bende polis olmak istiyorum orta okul mezunuyum ama Ack Öğretim okuyorum 1991 doğumluyum sınava girebiliyormuyum hep polis olmak isterdim

 158. Mrh .ben haticw 10.11.2000 domuluuum .polislik cokostiyyoru. Yasomi buyutsem kabul edilebolirmiyim .sagl8k meslo ogrwncisiyim lise 4 okuyorum su an
  165 boyunda 56 kiloyum ..insalllah kabul.3dilrim

 159. 1581 sayılı Kanun ile memurum polis olmak istiyorum. Kurumlar arası geçiş mümkün mü,?

 160. İyi akşamlar ben de bu yıl TYT giricem. Önceden ygs de nisanda aciklanirdi bu yıl sınava haziranda giricgiricez biz şimdi ne zaman başvuru yapıcaz. Korkuyorum başvuruları kaçırmaktan

 161. Merhaba 08.05.1995 doğumluyum açık öğretim sonuncu sınıfta okuyorum polislik için başvuru yapabilir miyim?

 162. Mrb.Ben polis olmayı herşeyden çok istyrm ama kendi babam sabıkalıymş önceden çok uzun bi süre olmasada içerde yatmş ve askerdn de 2 kere kaçmş ceza almş bu durumlar benim subay ve polis olmamı etkilermi gercekten çok merak ediyorum cevaplarsanız çok mutlu olurum lütfen bilgi verin

 163. Merhaba ben 15.03.2000 doğumluyum bu sene sınava girme hakkım var mı acaba ?

 164. Bu sene tyt ye girecegim Ekim 2000 doğumluyum kolumda ameliyat izi var sıkıntı olurmu

 165. Merhaba ben Pöh e başvuracam ama 2 soru var aklımda
  1. Ben kulak zarı ameliyatı oldum hafif işitme kaybı var doktor fazla yok demişti.
  2 lise biter bitmez 2018 de basvuracam ekime kadar mezun olurum kpss ygs askerlik şartı olurmu? 2018 pöh için

 166. Lisans son sınıf öğrencisiyim kpss ye girip başvuru yapıcam başvuru tarihleri ne zamn ?

 167. Mrb ben lisans mezunuyum 10.10.1988 mezunuyum askerliğimi yaptım başvuru yapabilir miyim

 168. Mrhb ben hatice .Yasim 10.11
  2000dogumlutum bu yasi ben kucultsem .ilk yasimi mi baz alirlar .

 169. Lise’den mezun olduktan sonra sinavdan kac puan almam gerekiyor

 170. Merhabalar ben şuan 18 yaşındayım Tyt bu sene geldi ben ygs’de 260-270 civarı bir puan aldım o geçersiz sayılır mı yani o puanla ben bu sene polisliğe başvuramaz mıyım illa Bu TYT’ye girmem şart mı bu sene bunu merak ettim teşekkürler

 171. 22/12/1989 dogumluyum lise mezunuyum 4 sene sözleşmeli er olarak görev yaptım benim basvurma hakkım varmı ne gibi bir sınıfa girerim girmem için gereken sartlar nedir aydınlatırsanız sevinirim

 172. İrfan Oğuzcan Vatansever

  MMERHABA ben 21 /12/1995 dogumlu lise mezunuyum 3 sene önce yüz felci geçirdim %5lik yemek yerken hafif gözümde sulanma oluyor TYT ye girebilirmiyim hocam

 173. lise mezunuyum kpss den 60 puan aldım nasıl basvuru yapabilirim lutfen yardimcı olon

 174. Merhaba Ön lisans mezunuyum 1991 doğumluyum kaç senem var başvuruda bulunmak için,yaş sınırı kaçtır Admin,teşekkürler ..

 175. Ön lisans Polis alım başvuru tarihi,hangi tarihler arasında.. ?

 176. Ben bu sene açık liseden mezun oldum
  Ve Polis olmak istiyorum nasil bir yol izlemem lazım
  Lütfen yardımcı olun

 177. Ben Açık lisede okuyorum ve 18 yaşındayım bir sene içinde bitirdiğim takdirde pmyo’ na başvurabiliyormuyum

 178. Ben suan açıktan okuyorum şimdi polislik sınavına başvurabılır mıyım

 179. Merhaba 1994 dogumluyum on lisans mezunuyum basvurular ne zaman ve ne yapmam gerekiyor bilgi alabilirmiyim ?

 180. lise şartlı pöh alımlarına başvurmak istiyorum ama lise son sınıfım 18 yaşıma girdim başvvurabilir miyim

 181. Merhaba ben 19 yaşındayım ve özel güvenlik görevlisiyim polis olmak istiyorum ve açık öğretimden okuyorum çok az bi kredim kaldı lise bitince hangi sınavlara girmem gerekiyor yardımcı olur musunuz?

 182. Lens kullaniyorum sorun olur mu?

 183. Ben tercih etmek istiyorum ama yüzümde bir tane küçük ben var dişimden bir tane eksik kolumda 4cm yanık var sıkıntı olur mu

 184. 27 Ağustos 1989 doğumluyum.
  Lisans mezunuyum.
  Şansım nedir

 185. Merhaba Ben Açık lisede okuyorum ve 18 yaşındayım şimdi polislik sınavına başvurabılır mıyım

 186. Yüzdeki benler ya sa sivilcelef polis alimları icin skntı cıkarır mı

 187. Selamun Aleykum ben lise mezunuyum polislik basvurusu yapacam bilgim yok fazla bilgi werebilirseniz duacìnìzìm 😊

 188. arkadaşlar kırmızı yeşil renk körüyüm polis olabilirmiyim?teşekkürler

 189. 25.06.1995 doğumluyum 2yıllık ünüversite mezunuyum KPSS den 58 puan aldım hangisine başvuru yapabilirim

 190. Hocam ön lisans 2 yıl ucak bölümü mezunuyum 1997 doğumluyum kpssden 62 aldım başvurabilir miyim ?

 191. meraba ben 1990 nisan ayı doğumluyum askerlik hizmetimi tamamladım öğrenim myo terkim herhangi bir sınava girmem gerekiyormu gerekiyorsa hangisi 2016 da kpss sınav notum 58 hangi yolu izlemeliyim

 192. Meraba ben lise mezunuyum polis olabilirmiyim aceba

 193. Ön lisans mezunu kpss ile başvuru şart mı direk sınavlarına başvuru yapamıyor muyuz ?

 194. Lise mezunuyum 1991 doğumluyum KPSS puanım düşük kolumda da sadece deride iz var trafik kazası baş vura bilirmiyim bende çok hevesliyim ve kendime güveniyorum

 195. İyi günler ben önlisans okuyorum kpss punım 60.3 puan almışım polislikten herhangi bir teşkilata başvurma gibi bir durumum olabilir mi

 196. Merhaba ben 31.03.1994 dogumluyim 2 yil uni bitirdim onlisans mezunuyum suanda aciktan isletme okuyorum 4.sinit dikey gecis yapmistim benim polis olma sansik cvarmi bayanim boyum 1.67 . Kpss puanindan 63 almıştım

 197. Mrb 15.061999 doğumluyum lise son sinif öğrencisiyim bu sene bitiyor bolis olma ihtimalim varmi

 198. 1.66 boyum var ve ise dört meslek lisesindeyim hazirandaki tyt sınavından sonra katılıp mulakttan geçersem hemen atanma şansım varmı

 199. Merhaba 27.10.1993 dağumluyum önlisans mezunuyum kpss puanım 70 polislikten herhangi bir teşkilata başvurma gibi bir durumum olabilir mi ?

 200. Merhaba, üniv mezunuyum 2018 pomem alımları için malum 2018 kpss ileri tarihe alındı bu yüzden pomem başvuruları ona göre mi ayarlanıcak yoksa daha önceki kpss puanları ile mi alım olucak?

 201. 02.06.2001 doğumluyum acaba girebiliyormuyim

 202. 23 ocak 2000 dogumluyum basvuru yapabiliyormuyum

 203. Admin bu sene kpss olacak ya kpss den az 70 alsam tyt ve yks den 200 puan falan alsam başvuru yapabiliyormuyum .Yani demk istedigim kpss puaniyla başvuru yapama imkanim varmı?

 204. Merhaba 27.06.1993 doğumluyum açık lise okuyorum ve bu sene bitmek üzere neye başvurabilirim ?

 205. Lise mevzunuyum bu sene kpss ye girsem en az 70 puan alsam ve tyt ,yks sinavina girsem 200 puan falan alsam başvuru yapabiliyormuyum Yani demk istedigim kpss puaniyla başvuru yapabilirmiyim

 206. Slm admin 1991 doğumluyum lise mezunuyum normal polisliğe yada poh girebilirmiyim
  Şartlar nedir

 207. Hocam pöh için 25.02.2000 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim ve tyt ye girmeden lise mezunu olarak başvuru yapbilirmiyiz

 208. Merhaba polislik için değişen yeni sisteme göre ilk sınava girmek yeterli mi Boy 1.80 kilo 70 uygun mu sözlü mülakat nasıl oluyor bi bilginiz varmı?

 209. Sayın admin.
  Nisan 1991 doğumluyum. Polis olabilirmiyim. Pmyo yada pomem başvurabilirmişim. Yada jandarma astsubaylık için başvuru yaş şartı nedir. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

 210. Hocam önlisans mezunuyum. 1991 doğumluyum. Polislik veya astsubaylikla alakalı bilgi verebilirmisin.

 211. 20.03.1994 dogumluyum onlisans mezunuyum sence en iyi basvuru sekli hangisi olur?

 212. Bu sene sağlık lisesi mezunu oldum kpss puanım 64 polis meslek yüksek okuluna girebilir miyim fiziki şartlar uyuyor

 213. Admin ben lise mezunuyum tyt girmeden başvurabilirmiyim

 214. Açık ogretim lisesinden mezun olupda polislige geciş yapabiliyormuyum poh olmak istiyorum dogum tarihim 1999.05.10 ?

 215. yaaa kpss siz mi girebilir mu haberleri okudum alına biliyormuş çok sevindim inşallah bu sevinmelerim boşa gitmiyordur ?

 216. Merhaba ben 09.02.1992 dogumluyum kpssden 60 puan aldim boyum 1.92 kilom 80 ön lisans mezunuyum açıktan 2 yıllık bölüm okuyorum. Polis olabilir miyim

 217. Geçen sene muzun oldum ygs den barajı aşmadım polislik başvurusu yapılırım mı sene

 218. burak işleyen

  ben 2002 mart 2 yıl sonra girsem alırlar mı ?????

 219. Admin bnet 01011998 doğumluyum kolumda 3 tane cam kesiği izi var polis ola bilirmiyim çok istyrm ama

 220. Merhaba 7 Mayıs 1997 doğumluyum 2 yıllık üniversite mezunuyum boyum 1.63 kilom 50 polis olma ihtimalim varmi

 221. Hocam 95doğumluyum ön lisans mezunuyum KPSS puanım 64 başvuru yapabılırmıyım polislik için pöh için sormuyorum normal polislik için soruyorum

 222. Mrb bn onlisans mezunuyum 93 doğumluyum şimdi anlamadığım şey tyt sınavına mı giricem yoksa KPSS mi

 223. Merhaba bende pmyo girmek istiyorum ama benim sol gözümde ufak bir göz kayması var sağlık kontrölünden geçebilirmiyim acaba
  06/07/2000 doğumluyum ve birkaç yıldır cok iyi silah kullanıyorm ??

 224. mrb lise mezunuyum 174 boy kpps 63 aldım kilo46 polis olabilirmiyim

 225. Benim hafif kalp hastalığım var ve sağ gözüm 2.50 sol gözüm 2 numara lens kullanıyorum ama girebilir miyim?

 226. Dovme sartina getirilen esneklikler nelerdir ?bir tane kucuk jilet izinden sikinti olur mu

 227. Merhaba ben üniversite okuyorum şuan ama bırakıcam
  8/8/97 liyim polis olmak istiyorum pmyo olarak başvuru için
  Önceliklr üniversite sınavınamı girmem gerekiyor ?

 228. admin kara harp okulundan bilmedigim bir sebeble oglumun ilişigi kesildi polislige basvuru yapabilirmi

 229. Ben 02.06.1992 doğumluyum bu durumda başvuru şansım var mı.?

 230. Ben lise mezunu biriyim şuanda açık olarak İstanbul üniversitesinde lisans programı sosyoloji bölümündeyim ve tesettürlüyüm 2016 kpss lise bölümünden 69.98 gibi bir puan aldım lise mezunu olarak polisliğe başvurabilir miyim ? Ve nereye gitmem gerekiyor

 231. Merhaba
  Babamın yüz kızartıcı suçtan davası var hala devam etmekte sonuçlanacak gibi de değil. Bu devam eden davası benim polis olmama engel olur mu ?

 232. Merhaba ben şimdi lise mezunuyum polis olmak istiyorum boyum 1.80 kilom 75 nasıl olabilirim

 233. Merhaba öncelikle ben 1997 diliyim boyum 1.70 kilo 61 meslek lisesi mezunuyum ve polis olmak istiyorum

 234. merhaba admin ben 1991 dogumluyum acik liseden yeni mezun oldum 170 boyundayim 84 kilom var polislik icin sansim varmi

 235. Uğur yıldırım

  Meraba ben 03.02.1999 doğumluyum boy 1.86 kilo 88 başvuru yapsam kabul edilirmiyim

 236. 1992 dogumluyum önlisans mezunuyum açıktan 2 yıllık okuyorum kpssden 60 aldım polis olarak hangi dala girebilirim pöh pomem normal polislik vs.
  ?

 237. 2 yıllık okuyorum bu sene son senem , polislik için önümdeki seçenekler nelerdir ?

 238. Merhaba ben üniversite mezunuyum.Bayanım 2018 kpssdn kaç almam gerekiyor ve yeterli bir puan alırsam polis olma ihtimalim varmı mülakatlar nasl oluyor başvurular nasl başlıyor

 239. Merhaba. 10 sene önce apantis ameliyatı geçirdim. Ama apantisim patladığı için çok ameliyat oldum. Karnımda ameliyat izleri var. Hiç bir engelim yok ama. Sorun olur mu bu?

 240. Ben lise sonum 24.07.2000 dogumluyum tyt girip. Basvurumu yapmam lazim

 241. İyi akşamlar ben 04/12/2000 doğumluyum aceba 2018 basvurulari için yaş kriterine takilirmiyim. Teşekkür ederim

 242. Onlisans mezunların kpss puani 70 ama ben 60 aldım bu durumda bu yıl tekrar kpss olacak mı polislik alımlarından önce ? yani polis olmak icin ne yapabilirim acaba 1992 dogumluyum

 243. Ben şu an ünivesınıf ilk sınıfta eğitim görüyorum bu sene tyt sınavına girip şansımı deneyebilir miyim ? Sağlık ve fiziki yeterlilik konusunda bi sıkıntım yok…

 244. Hayirli gunler dilerim.acaba 2018 yilindada bayanlarda boy gerekli mi duydugum kadariyla artik sadece tyt puanlarina bakilicak ve ben imamhatip lise mezunuyum bu yil mezun oldum polislige basvuru yapabilir miyim yani tyt den 260 ve uzeri bi puan alabilirsem?

 245. Merhabalar. Yaşım 19 boyum 1.80. Kilom 80. Sınav ne zaman olucak ne zaman başvurabilirim.

 246. Lise mezunuyum.Askerliğimi 4 ay önce yaptım.polis olmak için bütün nitelik ve gereken şartlara uygun biriyim.polis olmak için ne yapmam lazım bana yardımcı olun

 247. MERHABALAR BEN ÖN LİSANS MEZUNUYUM,PMYO KATILMAK İSTİYORUM AMA ANLAMADIĞIM TEK BİRŞEY VAR KPSS PUANIMI LAZIMMI BUNUN İÇİN YOKSA ÖN LİSANS OLMAM YETERLİMİ SİTEDE BULAMADIM BU SORUMA CEVAP
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 248. başvuruları nerden yapabiliriz bu konu hakkında bi açıklama yokmu ve ya bir bağlantı aadresi

 249. 1999 doğumlu 18 yaşındayım ilk sene polislik olmadı 2. Sene tekrar girebilirim dimi
  2. Sorum da ben önceden astım hastasıydım
  Tedavi gördüm ve doktorum %99 iyleştin dedi
  Sıkıntı olur mu astım ile ilgili

 250. Bayanlarda boy sınırı kaç?

 251. Merhaba admin 2 yıllık MYO mezunuyum hangi sınavlara girmem gerekiyor?

 252. isimsiz kullanici

  Hipofiz bezinde being neoplazmı (iyi huylu zararsız kist) var, herhangi bir sıkıntı oluşturmuyor doktor tedavi bile uygulamadı gereksiz diye, polisliğe engel mi?

  • Admin

   Doktor takdirinde.

   • isimsiz kullanici

    araştırdığım kadarıyla sağlık kontrolünde hipofiz bezinde kist olup olmadığı kontrol edilmiyormuş?

   • isimsiz kullanici

    admin bey sağlık kontrolünde hipofiz bezinde kist olup olmadığı kontrol edilmiyormuş, kist olduğunu nasıl anlayabilirler ki? etkisiz olduğu için kanda falan da çıkmıyor.

    • Admin

     Yeni yönetmelikte tahliller ve teşhis yöntemleri arttırıldı. Dilerseniz şansınızı deneyin, sıkıntı olmazsa devam edersiniz.

 253. lisans mezunuyum polis olmak için tekrar kpss ye mi girmem gerekiyor 52 almıştım gecen sene

 254. Admin ben 09.06.1990 dogumluyum lise mezunuyum kpssden 70 aldim polis olmak istiyorum olabiliriyim

 255. Merhaba ben imam hatip lisesi bitirdim 04 14 1999 doğum luyum geçen sene Kpss den 70 aldım ne yapmam gerekiyor

 256. Mrb 16.09.1992 doğumluyum polisliğe baş vurabilirmiyim ön lisans mezunuyum bu yılki baş vuruları kaçırmak istemiyorum da yardımcı olsanız POLİSLİĞİ KUTSAL BİR MESLEK OLARAK GÖRÜYORUM VE ÇOK İSTİYORUM POLİS OLMAYI

 257. Ya benim sorularim gelmiyo sanirim😥 17p boyundayim 50 kiloyum uyuyormu sartlara kilo indeksim tam 18 degil iyi aksamlar bu arada

 258. meslek liselerinden alım var mı

 259. 1992 dogumluyum pomem olabilir miyim . Bide en son 2014 senesinde kpss sinavina girdim sorun yaratir mi . Önlisans mezunuyum

 260. hocam kolay gelsin benim bir çok sorum olacak başlayayım hemen
  -kollarımda 2 tane dövme var ve kulagımda delik
  – 2 yıllık üniversite okuyorum vede 1. sınıftan alttan dersim var
  07.09.1997 dogumluyum ve 1.71 boyundayım 56 kiloyum
  bunlardan başvurularda bi sorun oluşurmu yada girebilirmiyim

 261. 15 haziran 1991 dogumluyum lise mezunuyum. Üniversite yi biraktim. Ne yapmam gerekiyor ozellikle poh olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor.

 262. Merhaba ben 1991 doğumluyum 2011 yılında romateitartirit den askerlikten muaf oldum 3 yıldır hiçbir şikayetim yok tedavi de olmuyorum polis olabilirmiyim teşekkürler.

 263. Bildiğimi üzere bu sene sınav hazirana atıldı ve sonuçların açıklama tarihi ise temmuza alındı peki bu değişiklil pmyo yu nasıö etkiler ya da etkilermi desek daha doğru olur mülakat hangç aya sarkar çünkü milli savunma mülakat ve eğitim tarihini yetiştirmek için kendi sınavını yapmaya karar verdi pmyo böyle bir yola gidermi ya da gitmezsse mülakat hangi ayda olur

 264. İYİ GÜNLER.BİR YAKINIM POLİSLİKTEN İHRAÇ OLDU.ÇOCUĞU POLİS OLMAK İSTİYOR.BU ONA ENGEL OLURMU YOKSA EN SON 2006 gibi çıkan yasa ile babanın suçu oğlunu kapsamaz ile alırlar mı ?

 265. iyi gunler ben 02 kasım 2000 dogumluyum bu sene mezun oluyorum polis olmaya hak kazanirmiyim

 266. lise son sınıf öğrencisiyim 9. sınıfta sınıfta kaldım bu polis olmama engelmidir

 267. lise 1 e gidiyorum gözlük takıyorum gözlük numaram 5 lise 4 olunca çizik yaptırcam o zmn polis olabilirmiyiz

 268. Anatolia.tiger

  Kolay gelsin bu lise mezunu veya pöh alımı olur mu?

 269. Dizde olan yırtıklar pöh ya da polislerin alımlarına etki eder mi yani sağlık yönetmeliğinden bu konuda nasıl bir sonuç gelir .. Yürümede koşmada bir sıkıntı yok .. Ameliyatta olunulmadı fazla yırtık ya da kopma olmadıgından dolayı ..

 270. Benim gözümde miyop (uzağı görememe) numaralı gözlük kullanıyorum veya lens engel olur mu

 271. 2018 basvurulari ne zaman bilgilendirir misiniz . En son 2014 senesinde kpss ye girdim 62 puan aldim bu sene sinava girmeden 2014 sene puanindan yaralanabilir miyim yoksa tekrardan kpss ye mi girmem grekecek .

 272. 2018 basvurulari ne zaman baslar bilgilendirir misiniz . En son 2014 senesinde kpss sinavina girdim 62 puan aldim bu sene kpss ye girmem gerekecek mi yoksa 2014 senesinden aldgm puandan yararlanabilecek miyim

 273. Sınav ne zaman başvuru ne zaman yapılacak

 274. 28.04.1999 doğumluyum. 1.67 boy 56 kilo. Geçen yıl KPSS’ye girmedim bu yıl TYT’den yeterli bir puan alırsam başvuru yapabilir miyim?

 275. merhaba ben önlisans mezunu olucam bu sene. pomem mi pmyo ya mı başvurmam gerekli? ve tarih, başvuru şartlarında yardımcı olur musunuz?

 276. Renk körlüğü var bende

 277. MERHABA Başvuru yapmak istiyorum nasıl yapabilir yardımcı okur musunuz ?

 278. Sağ kolumda dövme sorun olurmu ?

 279. 1989 lise mezunuyum askerliğmi yapmadım henüz polis olabilirmiyim ?

 280. Merhaba boyum 1.70 kilom 52 kilodan dolayı sıkıntı yaşar mıyım en az kaç kilo olmalıyım birde gözümün biri diğerine göre açık sorun olur mu?

 281. 29.08.2000 doğumluyum
  boyum 1.66
  beden kitle 21.
  Lise son sinifim basvurabilirmym?

 282. Ben 2001 Doğumluyum 17 yaşındayım 10.sınıfa gidiyorum Bende başvuru yapabilirmiyim?

 283. Meslek lisesi mezunuyum 5 ay once askerden geldım basvuru yapabilirmiyim 1996 doğumluyum

 284. 18 yaşındayım 1.68 boyum 58 kilom lise mezunuyum 29
  08.1999 doğumluyum polisliğe girebilirmiyim ?teşekkürler

 285. Aceba tyt girdiğimizde istenilen puanı geçemezsek kpss puanı tutuyor ise onunla girebilirmiyim ikisinede girsem? Teşekkürler

 286. Ben 19 yaşındayım kpss den 60 ygs den de 270 aldim ve universiteye kayit yaptirdim daha sonra kaydimi sildirdim boy ve kiloda sıkıntı yok ben polislige basvuru yapabilir miyim

 287. 20.10.1996 doğumluyum
  1.59 boyum
  Lisans 3.sınıf öğrencisiyim
  Başvuru yapabiliyor muyum acaba
  Böyle sınırı ne kadar

 288. 20.10.1996 doğumluyum
  1.59 boyum
  Lisans 3.sınıf öğrencisiyim
  Başvuru yapabiliyor muyum acaba
  Böyle sınırı ne kadar
  Kpssden 67 aldım

 289. Lisans mezunuyum 02.06.1988 doğumluyum 2018 yilinda pomem e girebilir miyim? Askerliğimi yaptim..simdiden tesekkurler.

 290. Merhaba ben 2018 tyt sınavına gireceğim pmyo için yalnız matematik az yapıyorum hesap yapınca çokta yüksek puan olmuyo sözel fullesem bile ygs ile daha basit alınıyordu istenilen puan. Böyle mi olacak sadece tyt mi?

 291. Yaş sınırı kesinleşti mi ?
  1992 doğumluyum eğer pöh almazlarsa tyt sınavına girip kaç puan almam gerekir ?
  Pöh alımlarında eğitim süresi ne kadardır ?

 292. Merhaba lar ben başvuru yapmayı düşünüyrm ama Boy 162 istiyr benim boyum 153 basvruu yapamazmiyim kabul olmaz mi

 293. başvuru yapmak istyrm ama Boy 153 elenirmiyim

 294. Merhaba.komiser yardımcılığı alımı 2017 de 17 Temmuz -2 Ağustos tarihinde yapıldı.Bu sene Kpss açıklanma tarihi 31 Ağustos.Sizce alım bu tarihten önce olurmu?

 295. Merhaba iyi günler ben 2016 da astsubaylık sınavlarında genel fiziki muayenede sol böbrek sol iliakada ektopik yerleşimler tanısı ile elenmiştim polislikte de bakılıyormu

 296. Ben 26 ekim 2000 doğumluyum fakat lise son ogremcisiyim bu sene tyt ye gireceğim de polisliğe başvurabilir miyim

 297. Lise mezunuyum. Ön lisans okuyorum. Sınava ygs den mi kpss den mi gitmeliyim?

 298. 24.06.1990 dogumluyum 1.63 boy önlisans mezunuyum başvuru yapabilirmiyim iyi günler teşekkür ederim

 299. önlisans mezunuyum boy164cm polis olmak istiyorum nasıl yapabilirim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir