PMYO ve LYS Tarihleri Çakışırsa Ne Olacak?

21.03.2017
A+
A-
PMYO ve LYS Tarihleri Çakışırsa Ne Olacak?

Polis olmak isteyen adaylar için ilk aşama olarak belirlenen yüksek öğretime geçiş sınavı (ygs) nin dün yapılmasının ardından bir çok polis adayı gözlerini polis meslek yüksek okulu alımlarına çevirmiş durumdalar. Dünden beri pmyo ile ilgili sıkça sorular almaktayız. Polis meslek yüksek okuluna girmek isteyen adaylardan bir kısmının soruları arasında bulunan polis meslek yüksek okulu mülakatı ile lisans yerleştirme sınavının tarihi aynı gün olması durumunda ne yapacakları merak konusu. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu durumda neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Pmyo Mülakatı İle Lys Tarihi Aynı Gün Olursa Ne Yapacaksınız?
Yüksek öğretime geçiş sınavının ortalama olarak 1 ay sonra açıklanacağını düşünürsek arkadaşlar 40 gün falan içerisinde polis meslek yüksek okulu baraj puanı açıklanacaktır. Polis meslek yüksek okulu baraj puanının açıklanmasının ardından ise adaylar internet üzerinden ön başvurularını yapacak ve sonrasında pmyo sınav yerlerinin açıklanmasını bekleyeceklerdir. Bu süreçte ortalama olarak sınav yerlerinin açıklanması mayıs ayı ortası ve sonunu bulacaktır. Sınav tarihleri de haziran başında falan başlayacaktır. Haziran başında sınavların başlaması da adaylara 11 haziranda yapılacak olan lys ile bu pmyo tarihlerinin çakışma tarihini akıllara getirmektedir. Bu tür bir durumun söz konusu olması durumunda pmyo sınavlarını erteletme şansına sahip olacaksınızdır arkadaşlar. Yani herhangi birini tercih etmenize gerek kalmayacaktır.

Sınav tarihi çakışan adaylar sınava girecekleri polis okuluna durumlarını belirtir bir dilekçe ile başvurarak pmyo sınavlarının başka bir tarihe ertelenmesi talebinde bulunarak bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirler. Bu nedenle adaylar kendilerini bu konu ile ilgili kasmamalıdırlar.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Uğur dedi ki:

  Puan 275 şansım varmıdır?

  1. blank admin dedi ki:

   Bu herkese göre değişir kaç kişi girecek ortalamaları ne olacak şuanda çok erken.

 2. blank Ferhat dedi ki:

  Lys den alim olucak mi