Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / LYS İle Polis Alımı Var mı?

LYS İle Polis Alımı Var mı?

Lise sonda okuyan ve lise mezunu olan polis adaylarının merakla bekledikleri polis meslek yüksek okulu alımlarının hangi sınavlarla alındığına dair ara ara sorular gelmekte. Polis olmak isteyen adaylar alımlarım yüksek öğretime geçiş sınavı ile mi yoksa lisans yerleştirme sınavı ile mi yapıldığını karıştırmaktalar bizler de bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

YGS İle PMYO Alımı Yapılır mı?
Yüksek öğretime geçiş sınavı yani YGS ile polis meslek yüksek okuluna başvuru yapılarak polis alımı yapılabilmektedir. Bu alım için başvurular önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi ygs sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından polis akademisinin polis meslek yüksek okulu baraj puanını açıklaması ile başlamaktadır. Başvuru ve diğer şartlar için tüm süreci açıklayan yazımıza http://polisnoktasi.com/pmyo-basvuru-asamalari-nasildir/ buradan ulaşabilirsiniz. Demek ki arkadaşlar lise sonda olan ve lise mezunu olan adaylar polis meslek yüksek okullarına ygs puanı ile başvuru yapabiliyorlar peki lys ile başvuru yapılabilir mi ona da aşağıda değineceğiz.

LYS İle PMYO Alımı Yapılır mı?
Yukarıda ygs ile ilgili polis meslek yüksek okuluna nasıl başvurulacağını sizlerle paylaştık. Peki lisans yerleştirme sınav sonuçları ile polis meslek yüksek okuluna alım var mı varsa nasıl yapılır? Arkadaşlar lisans yerleştirme sınavı ile ne yazık ki polis olamazsınız. Polis olabileceğiniz sınav türü ygs dir. Lisans yerleştirme sınavı ile üniversitelere tercih de bulunabilirsiniz. Bu nedenle lisans yerleştirmede almış olduğunuz puan ile polis meslek yüksek okulu sınavlarına giremezsiniz. Ayrıca polis meslek yüksek okulları ÖSYM ye bağlı bir kurum olmadığı için tercihlerde falan polis meslek yüksek okulları yer almaz.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

2017 Pmyo Ön Başvuruları Başladı!

Polis meslek yüksek okulları sınavlarına girmek isteyen adaylar için geçtiğimiz haftalarda bildiğiniz üzere baraj puanı …

46 Yorum

 1. iyi günler ben ygs denemelerinden 280-ile 300 arası alıyorum fiziki yeterlilik ve mülakatım iyi geçerse asil olarak girebilirmiyim rahat bir şekilde şimdiden teşekkürler cevap için.

 2. Admin sizce pmyo bu sene kapatılma söz konusu olabilir mi çoğu pmyo, pomeme dönüştürüldü ihtiyaçtan dolayı eğitimler 4 aya indirildi bu sene eğer pmyo alımı olursa benim tahminim 2 bini geçmez. Sizin fikirlerinizin düşünceleriniz nasıl bu konuda

 3. admin ben 12. sınıfta okuyorum açık olduğu için bu sene paem e girmem daha kolay olur mu ?

 4. Rıdvan Şimşek

  Ygs her hangi bir dalından istenilen puanı almamız yeterli değil mi sözel sayısal fark etmiyor ? Bir diğeri ise her hangi bir 4 yıllık üni mezunu olunca bölüm fark etmeden pomeme başvuru yapa biliyor muyuz ? Teşekkürler .

 5. Selamın aleyküm pöh alımları artık lise ve ön lisans mezunları katılamayacak mı

 6. iyi akşamlar bazı sorularıma olacaktı benim cevaplarsaniz çok mutlu olurum. 1.si polis olabilmek için yaş küçültme yapilabilinirmj, kucultulebilinirmi, izin veriliyormu? 2.cisi ygs den en fazla kaç puan alınırsa rahat girilir polis okuluna? 3. SÜ ellerinin üzerinden vücudumda küçük beyaz lekeler var bu sıkıntı olurmu,?

 7. Ayağımda yandı küçükken aradan 15 yıl geçti hemen hemen sadece izi var onun dışında cok sukur baska birsey yok 5 metreden belli olmuyor, sıkıntı olurmu abi, elenirmiyim sizce?

 8. Abi işallah pmyo yi kazanırsam beni nereye verirler hangi okul olur?

 9. pomemde bayanları hangi illere yolluyorlar?

 10. Birde benim iki bacağımdada diz kapağının yanlarinda uzun beyaz çizgi gibi izler var, annem deri cilt yırtılması dedi, ama bende hiçbir sıkıntı yapmadı bu zamana kadar çok şükür. Çizgi lerde fazla değil sayıda değil . Sorun Olurmu, elenm durumumu mudur? Doktora gösterdiğini abi sizce bide. Herşey için sağolun tesekkur ediyorum

 11. Internette bakımdan şimdi cilt catlamasina benziyor Abi, o sanırım, sorun olirmu bu, elenme durumumu?

 12. merhaba bnim abim ceza evinde yattı ama suçsuz olduğu için temiz olarak çıktı bu sorun olurmu

 13. ygs3’ten 240 civarı alıcak olsam yinede polislik mülakatlaına girebilir miyim?

 14. merhaba polis olmak için 270 almak şart mı ygsden 240 230 falan alsamda mülakatlara girebilir miyim??

 15. 270 puan aldım diyelim mulakatlarida geçtim ben polis okulundami okuycagim

 16. Polis akademisi bolumu var mi komiserlik icin sanirim lysden di

 17. Ygs 240 aldım okul puanıyla 285 felan oluyor başvuru yapabilirmiyim sizce

 18. Lys ye girmem gerekiyor mu polis olmam için

 19. Polis olmak için lys ye gerek var mı

 20. ygs puanım 230 lys ile 270 polis basvurusu yababilirmiyim

 21. lys puanı ile basvuru yabilirmı

 22. Sy admin ben ygs den 218 aldım bu puan polisliye yetersiz biliyorum ama lys ile polislik alımı olur mu cevaplarsan çok sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir