Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / 2. Dönem Komiser Yardımcısı Mezuniyet Töreni Yapıldı!

2. Dönem Komiser Yardımcısı Mezuniyet Töreni Yapıldı!

Polis memurları arasından alımı ilk olarak geçen sene yapılan polis amirleri eğitim merkezi (paem) 2. dönem mezunlarını verdi. Geçen sene alımı yapılan ve mayıs haziran aylarında mezun veren paem bu sene içerisinde 2. mezunlarını verdi. 1000 kişilik bir kadro ayrılan komiser yardımcısı kursunu başarıyla bitiren adaylar için bugün mezuniyet töreni düzenlendi.

Yeni Komiser Yardımcıları Mezun Oldu!
Polis Akademisi, Gölbaşı yerleşkesinde düzenlenen törende Emniyet Genel Müdürlüğünün amir ihtiyacını karşılamak üzere emniyet bünyesinden alınarak yetiştirilen komiser yardımcıları mezun oldu.

1000 kontenjan ayrılan polis memurları arasından sınavla alınan komiser yardımcıları eğitimlerini tamamlayarak bugün itibari ile polis amirleri eğitim merkezinden mezun oldular. 900 erkek ve 100 bayan olarak eğitim alan komiser yardımcıları eğitimlerini bitirerek yeni görev yerlerinde görevlerine başlayacaklar.Polis Akademisi PAEM (Polis Amirleri Eğitim Merkezi) 2.Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi mezuniyet töreni Polis Akademisinde gerçekleştirildi.976 Komiser Yardımcısı’nın mezun olduğu tören, Vali-Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, PAEM Müdürü Prof. Dr. Şafak Ertan ÇOMAKLI, Emniyet Teşkilatı üst düzey yöneticileri, mezunların aileleri ve basın mensuplarının katılımlarıyla yapılmıştır.

Polis amirleri eğitim merkezinden yeni mezun olan komiser yardımcılarına meslek hayatlarının devamında başarılar diliyoruz. Umarız her daim hak ve hukuk çerçevesinde görev yaparlar.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

komiser

Komiser Yardımcılığı Sınav Tarihi Açıklandı!

Polis akademisi başkanlığının bugün yaptığı açıklama ile meslek içi komiser yardımcılığı sınav tarihini açıklamış durumda. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir