2023 – PÖH Maaşları

28.11.2017
9.975
A+
A-
2023 – PÖH Maaşları

Kısa adıyla PÖH olarak bilinen Polis Özel Hareket özellikle terör olaylarında, rehine kurtarma operasyonları, devlet büyüklerini koruma gibi özel görevlerde görev alan birimlerden birisidir. Giydikleri elbiselerle, kullandıkları silahlarla her zaman gözde olmuşlardır. Özellikle silah kullanımda usta olan PÖH’ler, keskin nişancılıkta, dağcılık, her türlü mekânlardaki operasyonlarda özel kurs almaktadırlar. 1983 yılında kurulan Özel hareket her türlü ortamda ve şartta çalışabilmektedirler. Özellikle polis okulunda gönüllülük esasına göre seçilenler Balıkesir ve Ankara’da bulunan okullarda eğitim almaktadırlar. Özel hareket polisi olmak isteyenler 28 yaşında, komiser olmak isteyenler ise 31 yaşından büyük olmaması şartlar arasındandır. Bunun yanında fiziğinin güçlü, azimli, dayanıklı ve çevik olması gerekmektedir. Bu kadar sevilen meslekte 2023 – PÖH maaşları ne kadar soru akıllara gelmektedir.

Son zamanlarda polis açığının çok bulunması ve Özel Hareket ihtiyacını karşılamak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS şartı aranmaksızın yaşları tutan üniversite ve lise mezunu Özel Harekâtçı polis alımı yapmıştır. Başvuruları kabul eden kurum başvuru yapanlara mülakata ve fiziki yeterlilik sınava tabi tutmuşlardır. Fiziki yeterliliğin önemli olduğu bu branşta her türlü koşullarda çalışması gerekmektedir. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde terörle etkin olarak mücadele etmektedirler. Bunun yanı sıra çok sıklıkla Devlet büyüklerinin en yakın korumaları olarak görev almaktadırlar. Her ilde yer alan Özel Hareket Şube Müdürlükleri günlük rutin olarak çeşitli eğitimler yapmaktadırlar. Bunun yanında 2023 – PÖH maaşları merak konusudur.

PÖH Nedir?

PÖH açılım olarak Polis Özel Harekatı olarak bilinir. Bunun için öncelikle polis olmalısınız. Bu adımı atmanız için ise PMYO’ya giderek 2 yıllık bir eğitim tamamlamalısınız. Buradan polis olduktan sonra hangi branşta ilerleyeceğinize siz karar veriyorsunuz. Gerek şube amirliği, baş komiserlik gerekse de PÖH alanında ilerleyebilirsiniz. Eğitim süresince ve polislik mesleğine başladığınız zaman süresince gösterdiğiniz başarılar sayesinde bu adımları hızlandırabiliyorsunuz. Bu kararı hali hazırda PMYO okulunda okurken de verebilir, ona göre polislik mesleğine geçiş yapabilirsiniz. Tamamen farklı bölümlerde hizmet verecek olacaksınız. Fakat polis olup da sonradan PÖH’e geçmek isteyenler de var. Bu kişilerin önünde ise hiçbir engel bulunmamaktadır. Polis mesleğini sürdürürken PÖH olmak istediğine dair yazılı dilekçe verip başvuruda bulunabilirler. Başvurunun kabul edilmesi için ise gerekli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağladığınız takdirde PÖH bünyesinde hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

2023 – PÖH Maaşları Ne kadar

Genel Müdürlük tarafından istihdam edilen personeller her ilde görev alabildikleri gibi özellikle terör’ün yoğun olduğu Doğu illerinde istihdam edilmektedir. Polis özel Hareket polisleri görev yaptıkları hizmet süreleri, medeni hali ve görev yaptığı ile göre aldıkları maaşlardan farklılık göstermektedir. 2023 – PÖH maaşları TÜİK açıkladığı enflasyon verilerine göre polis özel harekat bünyesinde görev alan kişilerin de maaşlarına zam yapıldı. Ocak 2023 yılında zamlı maaşa geçilecek olup bu zam 20.30 enflasyon oranına göre belirlenmiştir. Aralık ayınca 0.40’lık bir düşüş olduğu bize aktarılmıştı. Bu yüzden son enflasyon rakamı 20.30 olarak belirlendi. Peki bu kapsamda Aralık 2012 ve Ocak 2023 arasında maaş farkları ne oldu? 2023 PÖH maaşları ne kadar yükseldi? Tüm detayları yazımızda bulabileceksiniz. Zam konularından önce PÖH hakkında bilgiler vermek yerinde olacaktır.. Burada esas olan birinci ve ikinci terör bölgesi olarak belirtilen şehirlerde alınan ücretlerde farklılık göstermektedir.

Büyük operasyonlarda hep başrolde bulunan PÖH’ler zırhı araçlarla görev yapmaktadırlar. Bulundurdukları uzun namlulu silahları ile kendi güvenliklerini sağladıkları gibi bulundukları görevde de insanların güvenliğini sağlamaktadırlar.

Belirlenen enflasyon oranına göre 2023 PÖH maaşları 350 TL gibi bir artış gösterdi. 2022 Aralık ayında 4823 TL maaş alan özel harekat çalışanları Ocak 2023 ayında ise yaklaşık 5155 TL maaş alacaklardır. Bu artışın miktarı ise 8/1 unvan derecesine sahip kişiler için belirlenmiştir. Maaşı daha yüksek olan kişilere daha fazla zam yapılmış olup alınan maaşlar en unvan derecesinde aynı değildir. O yüzden yüksek unvan ve dereceye sahip kişilerin kendi maaşları üzerinden hesaplama yapmaları gerekmektedir. Hesaplama yaparken yukarıdaki örneği göz önüne alabilirsiniz. 2023 PÖH maaşları zamlı hali bu şekildedir.

Doğu Bölgesinde 2023 – PÖH Maaşları

2023 – PÖH maaşları bu artışlarda maaşlara eklendiğinde terörle mücadele eden Özel Harekat polisleri için az bile olduğu değerlendirilmektedir. Terör’ün etkin olarak durdurulmasında mücadele edilmesinde çok başarılı bir şekilde görev alan PÖH’ler çoğu zaman hayatlarını ortaya koyarak mücadele etmektedirler.  Özellikle terörün yoğun olduğu dönemlerde evlerinden uzakta kalan PÖH’ler yaptıkları bu işi severek yapmaktadırlar. Özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekatçı alımlarında vatanını ve milletini seven insanlar olarak duyuru yapmaktadır. Ailelerinden uzakta zor şartlar altında görev yapan PÖH’ler aylarca dağlarda kalmaktadırlar.

2023 – PÖH maaşları yaptıkları işe göre değerlendirildiğinde yeterli olup olmadığı sorulduğunda Önce Vatan diyerek parayı her zaman ikinci planda tutmaktadırlar. Televizyonlarda özellikle hücre evlerinin basılmasında hep ön planda bulunan Özel Harekatçılar, bunların yanı sıra rehine kurtarma operasyonlarında, uyuşturucu satıcılarına yapılan baskınlarda hep ön planda yer almaktadırlar. Özellikle giydikleri kıyafetlerle ve yüzlerinin deşifre olmaması için yüzlerini kapatmaktadırlar. Miting izlemeye gittiğinizde veya milli bayramlarımızın kutlamalarında Özel Harekatçı polisleri hep kritik noktalarda ellerinde uzun namlulu silahları ile etrafı gözetlemektedirler.

Lise, Önlisans ve Lisans mezunlarının KPSS şartı olmadan girebilecekleri mesleğe zorlu koşullarda altında olduğu kadar Vatan için görev yapmaları imkânları bulunmaktadır. 2023 – PÖH maaşları artışları da mesleğe giriş için cazip hale getirmektedir. Özellikle doğu bölgesinde görev yapmanız halinde maaşınız dolgun hale gelecektir.

İlkokul Mezunu PÖH Olabilir mi?

2023 PÖH Yaş Şartı ve Hesaplama

2023 – PÖH Nasıl Olunur, Başvuru Şartları Nelerdir ?

PÖH Eğitimi

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 111 YORUM
 1. semanur dedi ki:

  bende bu mesleği istiyorum pmyodan pöh olurmu ve bayanlardan olurmu ihtiyaç durumunda alıyolar biliyorum ama her sene alımı gibi bir durum söz konusumu yada her sene alım yapılıyomu (eğer bayanlarda alım yaparsa kapalılarda girebilirmi)

  1. Admin dedi ki:

   Olur

 2. semanur dedi ki:

  pöhler yabancı dil gibi eğitimler alıyorlamı ve ne gibi eğitimler alıyorlar

 3. meryem dedi ki:

  pöh olmak için daha doğrusu mülakata girebilmemiz için TYT den en az kaç puan almamız gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   Baraj puanı belli değil.

  2. Rose dedi ki:

   260 ham puan almak gerekiyor.

 4. Aybuke durak dedi ki:

  Lise mezunuyum poh olabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   İlan gelince netleşecek

 5. İbrahim dedi ki:

  Eğitim ne kadar sürüyor ve eğitim süresince maaş veriliyormu.

  1. Admin dedi ki:

   Alıma göre değişiyor, maaş öğrencilikte 300 lira civarı.

  2. Okan dedi ki:

   Maaş 403 TL

 6. emrah dedi ki:

  ben poh olmak istiyorumm ama lise diplomam yok aciktan okuyorum 19 kredim kaldii lise diplomasii icin

  1. Admin dedi ki:

   Başvuru zamanı mezun olmalısın

  2. Muhammed şakir alper dedi ki:

   Emrah bey dışardan da Okusana aynıdır 28 yaşın altında olacak başvuru böyle kabul ediyor lise diploması olur bu arada 1.67 boyle kilonun dengede olması sapıka kaydı olmaması

 7. Esengül dedi ki:

  Puan halen beli olmadı mı?

 8. Sezgin dedi ki:

  Poh alimi ilani tam olarak ne zaman aciklanir tahmine. Bazi sitelerde 2 veya 3. Ayda aciklanir felan yazmislar sizin tahmininiz nedir ne zaman aciklarlar

  1. Admin dedi ki:

   Yaz ayına kadar açıklanmasını bekliyorum.

 9. Güneş dedi ki:

  Peki alindik diyelim egitim yasadgmz sehirde mi verilior yoksa baska sehirde mi hepimiz toplanip egitim gorecez.

  1. Admin dedi ki:

   Okullara çağrılıyorsun.

 10. Akın dedi ki:

  Geçen sene KPSS 64 aldım ön lisans mezunuyum 2018 de PÖH alımına girmek için ne yapmam gerekir.

 11. Mustafa dedi ki:

  Selamin aleykum kardesim benim bi sorum olacak. Askerlikte sozlesmeliye basvuru yaptigimdan dolayi bobrekten biri kucuk biri buyuk oldugundan curuk aldim ama hastanede bi saglik sikintin yok olabilirsin dediginde askeriye curuk raboru verdi. Ben pöh e basvuru yapsam alinirmiyim saglik sikintim yok cok sukur bunu cevaplarsan cok guzel olurum merak ediyorum. Kolay gelsin simdiden tesekurler..

  1. Admin dedi ki:

   Sorun yaşama ihtimalin yüksek.

 12. Mert dedi ki:

  BEN polis olmak istiyorum seneye girecem sınava ama mülakatlar zormu

 13. Selim dedi ki:

  Kardeşim ben 99 doğumluyum ama hala lise 4 okuyorum sence 2018 alımlarına yetişme ihtimalim var mı

 14. Can dedi ki:

  Allah kısmet ederse bende olacam diplomam yok am gönülü olmak istiyorum

 15. Zeynel dedi ki:

  Iki yillik lise mezunuyum lise mezunu poh e basvura bilirmiyim boyum 170 basvura biliyorsam nasil basvururum

  1. Admin dedi ki:

   İlan gelince netleşecek.

  2. Yiğit can dedi ki:

   İki yıllık lise var da benim mi haberim yok ?

 16. İsmail dedi ki:

  Benim lisem 17 yaşında bitiyor , bir yil erken verildim liseye. Acaba mezun olunca girebilirmiyim 17 yaşında olmam etkilermi bir yıl?

 17. Cafer dedi ki:

  Pöh olmak için üniversite sınavına girmek şart mı?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır

 18. Cihan dedi ki:

  Pomem’e girmek için kaç puan almamız gerekiyor

  1. Özkan dedi ki:

   Lise mezunu alımları ne zmn olur

   1. Admin dedi ki:

    yks sınavından sonra…

 19. Alper dedi ki:

  18 yaşını doldurdum ve başvururular ne zaman açıklanacak

  Eğitimler kaç gün sürüyor ?

 20. Veysel dedi ki:

  Pöh aliminda lisans 50 onlisans 60 sarti aranacagini duydum eger oyleyse alim erken gerceklesirse 2016 kpss puanimi istenecek yada 2018 istenirse yaz ayalarinda alim olur diye dusunuyorum sinav sonucu aciklandiktan sonra bu konuda sizin bilginiz ve dusunceniz nedir birde gozlük kullandigimdan burun kenarinda iz cikti bu esgal belirlemede sikinti dogururmu hic bir saglik problemim yok 70 e 1.82 boy yasim 27 ocakta 28 olacagim yetisirmi acaba yastan sikintim olurmu tesekkurler

 21. onur dedi ki:

  Size bir sorum olacak. Ben 9 yaşımda kolumdan bir ameliyat geçirdim.
  10-15 cm ameliyat izi var. tam dirsekte bu bana sıkıntı olurmu ?? Teşekkürler.

  1. Filiz aydın dedi ki:

   Eşim özel harekat polisi merak etmeyin onun da kolunda ameliyat izi vardı hiç bir problem olmadı.. sadece faça vb izleri olan eleniyor.

   1. funda dedi ki:

    lise mezunuyum 23 yaşındayım üniversite sınavına girmeden
    özel harekat polisi olabilirmiyim

   2. Tuba dedi ki:

    Yeni POMEM mezunlarını nereye veriyorlar acaba sınır a mı yoksa doğu görevi mı birde verildikleri yerde ne kadar Bir süre kaliyorlar

 22. Edip dedi ki:

  Pöh için lise de en uygun alan nedir?

  1. Admin dedi ki:

   Bölüm farkı yok.

  2. mustafa dedi ki:

   BENCE SÖZEL SEÇ SÖZLÜ MÜLAKAT YARDIMCI OLUR

 23. PÖH dedi ki:

  Yeni pöh olan biri kendisi mi seçiyor hangi ilde olmak istediğini yoksa devlet tarafından mı seçiliyor .

  1. Filiz aydın dedi ki:

   Eğitimde ki başarı sıralamana göre seçiyorsun ..yani mesela eşim 123.sıradaydı secim hakkı oldu secilen şehir sayısı bitmeden. Fakat 300-400 gibi sıralarda sona kalan illeri mecburen seciyorsun .. genelde şırnak hakkari oluyor bu iller oda zaten şark hizmetine sayılıyor. Kaybın olmaz

 24. gül dedi ki:

  HOCAM ben pöh olmak istiyorum önlisans okuyorum 19 yaşındayım 171 boyum başvuru yapmak istiyorum ama “r “ harfini söyleyemiyorum dilimde pelteklik var . SORUN olur mu eger olmazsa hangi sınavlara girmem gerekiyor braj puanı kaç ve pöh olmak için kaç yıl okumamız gerekiyor.

  1. Admin dedi ki:

   orun olmaz.

 25. cesim dedi ki:

  AMELEYAT OLDUM BİR SIKINTI OLURMU

  1. Admin dedi ki:

   ne ameliyatı olduğuna bağlı

 26. Sistem Mağduru? dedi ki:

  Gönüllü PÖH olanlar maaş almıyor mu?
  Çünku gönüllülük bunu gerektirir?

 27. cesim dedi ki:

  apandist

 28. Medine dedi ki:

  Ben şuan lise 3 ogrencisiyim ama poh olmak istiyorum bunun için üniversite sınavına girmeme ihtiyaç varmı boyum 172 kilom 59 bunlar uyarmi yani ideal i geciyormuyum

  1. Admin dedi ki:

   TYT gireceksin.

   1. Yiğit can dedi ki:

    Askerlik şartı yok mu ki lise mezunu direk TYT ye giricek ?

 29. Mustafa dedi ki:

  Gönüllülük esası olan böylesi kutsal bir meslek için Kpss şartında esneklik yapılacak mıdır?

 30. Ugur dedi ki:

  Ben şuanda imamlık yapıyorum ama hayalimde poh olmak var eğer olurda bu dünyada poh mesleğini yapmadan gidersem valla gözüm açık gider.
  Rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin

 31. Sevcan dedi ki:

  Merhabalar. lise mezunları için yayınlanılcak olan polis özel harekat alımlarını bekliyordum. Bu yıl bayanlarr için de kontenjan açılacak şeklinde haberler yayınlandı. lise mezunu ve bayan alımının netligi ilan yayınlandıktan sonra mı belli olucak. bu konuda görüşünüzü bekliyorum.

  1. Admin dedi ki:

   İlan gelince belli olacak.

 32. Muhammed dedi ki:

  Selamun aleyküm, ben hukuk fakültesi 3. Sınıf öğrencisiyim bu bölüme isteğim yoktu girerken polis okuluna girmek istiyordum fakat gözüm 1.25 miyop ve astigmat var duyduğuma göre çizdirme diye bi yöntem varmış ben bu ameliyatı olursam kabul edilir miyim? Boyum 182 kilo 80 ayrıca sol elimde çok büyük olmayan bi kesik var ama dikiş atılmadı bu da sorun olur mu? Allah rızası için bana e posta adresimden ulaşır mısınız yıllardır içimde kalmış bu isteğim

 33. Mustafa dedi ki:

  merhaba ben gözlük takıyorum 18 yasında ameliyat oldum şuan kusursuz görüyorum acaba göz ameliyatı oldugum için pöh olabilirmiyim?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 34. ayse dedi ki:

  boyum 1.60 ama boy standardı 1.62 giremez miyim ? aynı zamanda 4 senelik üniversite mezunuyum.

  1. Admin dedi ki:

   Elenirsin.

 35. Serkan dedi ki:

  Merhaba hocam ben yabancı uyrukluyum yunanistanda yasiyorum Bati Trakya Türküyüm liseyi Türkiyede bitirdim Türk vatandaşlığı alirsam pöh olabilirmiyim cevap verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Alırsan olur.

 36. Tugay dedi ki:

  Su an lise sonum 1 ay sonra okulum bitiyor su an basvursam girebiliryim

  1. Admin dedi ki:

   Şu an başvuru yok.

 37. Arda dedi ki:

  Mesela ben lisede okuyorum.lise sonda pöh Ler okullara mı geliyor.yani ben olmayı çok istiyorum nasıl olucam bana anlatır mısınız?

  1. Admin dedi ki:

   PMYO kazandıktan sonra PÖH seçilirsen olursun.

 38. Ahmet dedi ki:

  Merhaba hocam bi sorum olacak ben çıraklık okulu mezunuyum torna tesviye elimde kalfalık çıraklık belgelerim war ama lise gecmiyookuduğum okul pöh ola bilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Lise dengi ise şansın var.

 39. HASAN dedi ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM POMEM İ KAZANDIKDAN SONRA PÖH SEÇİLEBİLİYORMUYUZ

  1. Admin dedi ki:

   Evet.

 40. Samet yıldız dedi ki:

  Ben lise son sınıfım bas vurur yapa bilirmiyim boyum 1. 87 kilo 78 uygundur herhalde degilmi

  1. Admin dedi ki:

   Yapabilirsin.

 41. mrt dedi ki:

  Hocam kolay gelsin Benim abimin kumar yerinde bulunmaktan vergi borcu var Benim Polis olmama englelmi

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 42. Can dedi ki:

  Merhaba, Almanya’da okuyan bir öğrenciyim. Burada 11. sınıf yüksek öğretim (abitur) yapıyorum ve 11. sınıf bittikten sonra direkt olarak Türkiye’ye dönüş ve PMYO giriş (P.Ö.H) olmak istiyorum (küçüklüten beri en büyük istreğim). Bunu nasıl bir şekilde ayarlayabilirim yardımcı olabilir misiniz? 11. sınıf denklik yaparsak denk geleceğini düşünüyorum ama olmazsa gene de gelip açıktan bitirebilirim.

 43. Metehan dedi ki:

  Doğru değil yeni başlayan ile uzun süre çalışan arasında çok var birde doğu tehlike seviyesi göre yıpranma parası operasyon parası gibi faktörlerde var

 44. Hasan dedi ki:

  İki kaşımın arasının az altında dikiş izi var sorun olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   Boyuna ve görünüşüne bağlı.

 45. Veysel dedi ki:

  Meraba 1.78 75 20 yaşına girdim açık lise okuyorum poh olmayı çok istiyorum ne yapmam lazım

  1. Admin dedi ki:

   Mezun olman gerekiyor.

 46. Burak Bıçak dedi ki:

  Ben gazi üniversitesi mühendislik fakültesi öğrencisiyim pöh olmaya karar verdim benim için aranan (fiziksel şartlar dışında) özellikler nedir?

  1. Admin dedi ki:

   İlanda detaylı olarak açıklanacaktır.

 47. Burcu dedi ki:

  Üniversite okuyup özel harekat olunabiliyor mu? Eğer oluyorsa kaç yıl okumam gerekiyor.

 48. sinan çilli dedi ki:

  merhabalar 2 yıllık üniversite okuyorum 2 .sınıfım ve pöh olmaya karar verdim ne yapmam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   İlan gelince başvuracaksın.

 49. serkan dedi ki:

  pöh yaşı yukarı çekilcek mi

  1. Admin dedi ki:

   bilgimiz yok.

 50. Erhan dedi ki:

  Merhaba
  Pöh olmak istiyorum mama klostrofobim var engel olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

   1. Gökçen dedi ki:

    Merhaba yeni liseden mezun oldum şimdi tyt falan gerekmeden direk poh başvuru mu yapılıyor hicbir sınav olmadan ?

    1. Admin dedi ki:

     hayır sınava girmeniz gerekiyor…

 51. Halil dedi ki:

  SLM hocam pöh de normal polis gibi şark görevi iki defa mı yani doğuda iki ayrı yerde görev yaptiktan sonra şark görevi bitiyor mu?

  1. Gökçen dedi ki:

   peki lise alımı dediği nasıl oluyor

 52. YAĞMUR dedi ki:

  BAKAN SOYLU BİR ÇOK AÇIKLAMA YAPTI. GERÇEKTEN BAYAN ALIMI YAPACAKLAR MI. ÖN LİSANS BANKA SİGORTA MEZUNU 22 YAŞINDAYIM KPSS SINAVINA OKURKEN ORTA ÖĞRETİM DÜZEYİNDEN GİRMİŞTİM ARTIK GEÇERLİLİĞİ KALMADI. ALIM OLURSA SİZCE KPSS ŞARTI GETİRİRLER Mİ. ŞİMDİDEN SPOR MÜLAKATLARI İÇİN EĞİTİM ALIYORUM. CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.

  1. Admin dedi ki:

   Şu an belli değil.

 53. Nilay dedi ki:

  Merabalar polislikte saglik durumunda dis onemli mi

  1. Admin dedi ki:

   evet..

 54. aysun dedi ki:

  lise mezunuyum sınavsız alım yapılıyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   evet…

 55. isooo dedi ki:

  ön çapraz bağ ameliyatı diz kapalı ameliyat pöh olmaya engelmidir?

  1. Admin dedi ki:

   evet…

 56. Burak dedi ki:

  Hocam 23 yaşında lise mezunuyum vücudumda biri sırtımda biri kolumun dış kısmında olmak üzere iki tane dövmem var ve askerlik durumum var Mayıs’ta askere gitme gibi bi durumum var ama pöh alımlarına başvuru yapmak istiyorum dövme ve askerlik hakkında bilgilerini alabilir miyim rica etsem

 57. ali dedi ki:

  sülalede hem şehidimiz hemde terörist var baş vurabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   başvurabilirsiniz…

 58. Ramazan daş dedi ki:

  Silah meraklısıyım ve üniforma ya… Poh kalbime gömülen bir mermin gibi… ??????

 59. Osman dedi ki:

  Lise den mezun olduğumuzda pöh başvurusunda kpss şartı varmi nasıl basvuru yapılıyor

  1. Admin dedi ki:

   pöh alımı kendi bünyesinden alınıyor..