PAEM

2017 PAEM 3. Dönem Komiser Yardımcısı 6. Yedek Alım Sonuçları Açıklandı

Polis Amileri Eğitim Merkezi, 2017 3. dönem komiser yardımcısı öğrenci adayları için 6. yedek planlaması Polis Akademisi tarafından yapıldı.  2017 PAEM giriş sınavları sonucunda yedek aday olarak belirlenen ve 6.yedek planlamasında erkeklerde 205. yedek adaya (205. Yedek aday dahil) kadar, bayanlarda ise 13. ve 14. yedek adaya sıra gelmiştir.

Not :  Erkeklerde 193. yedek adaydan 205. yedek adaya (205. yedek aday dahil) kadar
Kadınlarda 13. ve 14. yedek adaya(13-14) müracaat sırası gelmiştir

Planlaması yapılan adayların PAEM Giriş ve Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin 22.Maddesinin 2.fıkrası gereğince en geç 30/11/2017 Perşembe günü saat 18:00’a kadar Polis Akademisi Gölbaşı Yerleşkesinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

PAEM Yedek kazanan adaylar hangi evrakları getirecekler?

 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf (sakalsız ve bıyıksız son iki ay içerisinde çekilmiş)
 • 2 Adet Noterden tasdikli Lisans Diploması Fotokopisi
 • 2 Adet Lise Diploma Fotokopisi

Okulda kullanmak üzere:.

 • Lacivert Pantolon
 • Mavi Gömlek
 • Lacivert Kravat
 • Siyah Ayakkabı (eğitim esnasında kullanılacağı için esnek ve rahat olmasına dikkat edilmesi)
 • Siyah Mont (Hava Koşulları Dikkate Alınarak)
 • Eşofman Takımı ile Spor Ayakkabısı (Siyah veya Lacivert Tek Renk)
 • Terlik (Mavi veya Siyah Tek Renk)
 • Siyah Çorap
 • Temizlik ve Traş Malzemeleri
 • Akıllı ve kameralı telefon kesinlikle getirilmeyecektir.

Günlük kullanımda giyilecek elbiselerin en az 3 hafta kullanabilecek şekilde getirilmesi gerekmektedir. E- Devlet üzerinden istenilen belgelerin çıktıları kabul edilecektir.

Not: İntibak Eğitiminde ve Sağlık Kurulu Raporu İşlemlerinde Lacivert Pantolon, mavi gömlek, kravat ve siyah ayakkabı giyilecektir.

Sonuçlar için tıklayınız.

7. Yedek planlaması ne zaman yapılır?

Bir-iki hafta içinde yapılacağını düşünüyoruz.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

51 Yorum

 1. 6. Yedek açıklamalarında çağrılmayan adayların 7.yedek alımlarını pa adresinden takip etmeleri ile ilgi bölümden 7. Yedek kesin olur diyebilir miyiz?

 2. Admin merhaba ben yeditepe üniversitesi türk dili ve edebiyatı üçüncü sınıf öğrencisiyim. 2019 ‘da alım olacak mı ? Ayrıca , 2015’de yılında malum dershaneye gitmiş olmam engel olur mu ? Saygılar..

 3. Çarşamba günü kesin kayıta gelmeyen oluyormu tecrübelerine göre ? Geçtiğimiz senelerde 130 140 erkek aday eksik mezun olmuş eğitim sonu sınavında en fazla 40 50 kişinin elendiğini biliyoruz yani geçtiğimiz dönemler eğitim eksik başladıgı için intibak sonrasına yedek alımı bırakmış olabilirler ve 7 inci alımda daha fazla alımın olması olası değilmidir

 4. Admin intibaktan sonra izin dönüşü gelmeyenlerin yerine yedeklerden alım olurmu. ..inşallah olsunnn.

 5. Adminim 211 yedekteyim. Şansım var mıdır. Şayet sıra bana gelirse arkadaşların aldığı intibak eğitimini okulda mı alırız.

 6. eğitime geçildiğinde hafta sonu izinleri saat kactan kaça kadar olur ? Akademiye giris saati en son saat kaç gibi olur bi bilginiz var mi acaba ?

 7. Admin..hadi be…kaçıncı yedeğe kadar sıra gelir.Sen tecrübelisin tahminini bir söyle rahatlayalım.LÜTFEN.

 8. Hocam pöh ilanı sizce ne zaman gelebilir? Lise düzeyinde olma ihtimali varmıdır, sizin düşüncelerinizi alabilir miyim?

 9. 8. yedek planlamasında ilk çağrılacak kişiyim. Bizim için intibak eğitimi yapılırken ilk çağrılanlar eğitime başlamış mı olacak ya da bize hızlandırılmış eğitim tarzında bişey mi yapılacak? süreci anlatabilir misiniz. teşekkürler.

 10. Pomem e basvurup cagrilidiktam sonra pomemde egitim gorurken paem yani komiser yard. Ligina basvurabilir miyim ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu