Yeni Polis Maaşları Ne Kadar

29.11.2017
A+
A-
Yeni Polis Maaşları Ne Kadar

Ülkemizde Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ülkemizin huzur ve asayişini sağlamak üzere binlerce polis memuru görev yapmaktadır. Huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında görevlendirilen polis memurları, çeşitli rütbelere göre görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra polis memurlarının görevlerini yerine getirirken farklı sınıflara göre ayrıldığı da bilinmektedir. Polis memurlarının maaşları ise çalıştıkları sınıfa göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca polis memurlarının rütbesine göre maaş aldıklarını da bilinmektedir. Bu noktada yeni polis olarak görevlendirilmiş memurların maaşları ne kadardır? Sorusu akıllara gelmektedir. İşte yeni polis maaşları ne kadar? Sorusunun yanıtı iki yılda bir yapılan görüşmeler sonrasında netleşmektedir. Polis memurları da diğer devlet memurlarının zam almasıyla orantılı olarak yapılan zamlar oranında maaş almaktadır.

Hükümet ile sendikalar arasında yapılan görüşmeler her yıl yapılacak olan zam oranlarının netleştirilmesi açısından temel kriter olarak ele alınmaktadır. Bu durum polis memurlarını da etkileyen bir durumdur. 2018-2019 yılında yeni polis alımlarına dair haberlerin de yoğunlaşmasının bir sonucu olarak yeni polis maaşları ne kadar sorusu sık bir şekilde akıllara gelmeye başladı.

Hükümet ile sendikalar arasında yapılan görüşmeler neticelendi. Bu görüşmeler sonrasında yeni polis maaşları da dahil olmak üzere çok sayıda farklı memuriyetlerin de maaşları belli oldu. Yapılan görüşmeler sonrasında 2018-2019 yılında yeni polis olacakların maaşlarının 271.60 TL zamlanarak 4.2134.60 TL olacağı belirlendi. Bu maaşların belirlenmesinde yapılacak olan her yıldaki maaş zamlarının da dahil edilmesi etkili olmaktadır.

2018 Yeni Polis Maaşları Ne Kadar?

Hükümet ile sendikalar arasında yapılan görüşmeler neticesinde 2018 yılının iki periyot halinde farklı olarak değerlendirildiği biliniyor. Bu doğrultuda 2018 yılının ilk 6 ayında polis memurları için % 4 oranında zam yapılacağı kesinleşti. 2018 yılının ikinci 6 ayında ise polis memurlarının maaşlarında % 3.5 oranında zam yapılacak. Yine hükümet ile sendikalar arasında yapılan görülmeler neticesinde 2019 yılına ait maaş zamlarının ne kadar olacağı konusunda da bir karar alındır. Bu doğrultuda 2019 yılının ilk 6 ayı içinde % 4 oranından zam yapılması kararlaştırıldı. 2019 yılının ikinci 6 ayında ise maaşlara % 5 oranında zam yapılması kararı alındı. Bütün bu zamların sonucunda ise Yeni polis maaşları ne kadar sorusu da yanıtını bulmuş oldu.

Sendika temsilcileri ile hükümet yetkilileri arasında yapılan görüşmeler neticesinde polis maaşları dahil olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan her düzey memurun maaşlarına yapılacak olan zamlar da netleşti. Bu doğrultuda 2018 yılında toplamda polis memuru maaşlarına % 7.5 oranında zam yapılacak. 2019 yılında ise iki 6 aylık dilimler halinde zam yapılacak. Bu zam oranının ise toplamda % 9 olacak. Bu durum yeni polis memurları için de geçerli olacak. Bütün bu bilgiler ışığında yeni polis maaşları ne kadar olacak sorusuna net bir yanıt verilmiş olmaktadır.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. Avatar askeregidiyorr dedi ki:

  konu dışı bir soru olacak ama Nisan-Mayıs 2018 döneminde askerim terhis tarihimde haziran 2018 civarı olur. Dediğinize göre pomem o aralarda bir alım yapacakmış. askerlik kanuna göre uygun olmasa da sonuçların temmuz gibi açıklanacağını varsayarsak başvurmamda bir sakınca olmaz değil mi ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Askerlikten terhis olduğun andan sonra mülakata girecek şekilde her alıma başvurabilirsin.

   1. Avatar askeregidiyorr dedi ki:

    adminim sizin dediğinize göre olmuyor. çünkü belirttiğiniz pomem alım nisan-mayıs aylarında gerçekleşirse ben o sırada askerim. ama sonrasında haziran ayında terhis olurum onları açıklaması zaten haziran sonu temmuzu bulmuyor mu ? yani belirttikleri kanuna göre aslında olmuyor ama iznimi alır parkura giderim yani 2-3 gün sorun değil hatta sözlü mülakat ayrı bir gün olsa bile ona da izin ayırır giderim.

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Askerlikle ilişiği olan, artık polis alımlarına başvuramaz. O askerden izin alıp POMEM sınavlarına girme dönemi bitti.

 2. Avatar ss dedi ki:

  admin pmyo için askerlik sartı varmı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayır.

 3. Avatar ulas dedi ki:

  Merhaba,

  Ben Yüksek Lisans ve Lisans kimya mezunuyum. Pedagojik formasyon belgem de var. Lisede ve üniversitede de ingilizce hazırlık sınıfı okudum belgelere sahibim. Hangi derece ve kademeden polislik mesleğine başlarım ?
  Not: Polis memurluğu sözlü aşamasını bekleyen bir adayım.

  Teşekkürler.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   KPSS girip POMEM ya da PAEM e başvuracaksınız. Okula göre düz polis ya da komiser yardımcısı olarak başlarsınız. Onun dışında belgeleriniz ek avantaj sağlamaz.

 4. Avatar Sinem dedi ki:

  Ziraat muhendisiyim.Haziran ayında mezun olucam.Kpss ye giricem.Yeni alimlara 2018 kpps iyle yetisirmiyim.? Bide olay yeri inceleme hemen olunur mu ? Adlientomolojide yüksek lisans yaparsam olay yeri inceleme olur muyum ?

 5. Avatar mahir dedi ki:

  polisliğe ilk başlayınca maaş ne kadar olur

  1. Avatar Admin dedi ki:

   3.800 civarı

 6. Avatar ömer dedi ki:

  Admin önemli bir soru sormak istiyorum kendi adıma. Şuan 25 imden gün alıyorum ancak Ağustos ayında askere gideceğim ve lise mezunuyum. Kpss den 71 aldım.Gelecek yaz askerden döndüğümden 26 ımdan gün almış olacağım.PÖH hariç tüm polis olma imkanlar bitiyor mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   iLANA VE BAŞVURU ZAMANINA BAĞLI

   1. Avatar ömer dedi ki:

    25 yaşımda 2019 senesinin Ağustos ayında askerden döneceğim ve 26 dan gün almış olacağım.İlana bağlı demişsiniz.Hangi yollardan polis olabilirim?

 7. Avatar sebiha09 dedi ki:

  merhaba ben atanamayan özel sektör de çalışan diyaliz hemşiresiyim 2018 kpss önlisans tan sonra alım olur mu merak ediyorum

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Her sene alım olur.

 8. Avatar Çiğdem dedi ki:

  Admin Merhaba siteye bazen soru yazdigimda yanıt alamıyorum. Veya e posta ile haber verilmiyor istememe rağmen. Bütün siteyi inceliyorum ancak ne yazdigim soruyu ne de soruma bir cevap bulamıyorum. Bu sitemimi dile getirmek istedim. Sorumu tekrar sormak istiyorum; pöh bayan parkuru hakkinda bilgi verirmisiniz ? Internetten incelediği m kadarıyla bayan parkuru farkli deniliyordu . Aydınlatır misiniz?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   PÖH ilanı gelince detaylı parkur da belirtilecektir. Henüz bayan alımı olup olmadı bile belli değil. Önceki alımlarda da dışarıdan bayan alınmadı. Bu nedenle pöh bayan parkuru diye bir parkur yok.

 9. Avatar Ozan dedi ki:

  2018 polis maaşı herkes farklı diyor 3900 diyen var 4000 4200 diyen net bir bilgi yok

 10. Avatar Mesut dedi ki:

  Ben 2018 haziranda 4 yıllık lisans mezunu olcam.. 22.donem pomem’e basvurabilecek miyim? Pomemin bildirisine gore yakin zamanda ön basvurular baslayacakmis..

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlan gelmedi daha.

 11. Avatar Aykut dedi ki:

  21. dönem pomem mezun olacam ilk maaşım 4500 lira mı olacak yoksa daha mı farklı admin teşekkürler

 12. Avatar Uzman dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin. KKK’de uzman çavuş olarak görev yapıyorum. Açıktan 4 yıllık okuyorum. 27 yaşında mezun olucam . Sözleşmem devam ederken sınavlara girebilirmiyin? Kazandığım zaman sözleşmem devam etse bile istifa edebilirim bu sorun olr mu? Yüzümde alın tarafımda küçük yara izi var TSK sağlık yönetmeliğinde sorun olmadı polis olmama engel olur mu? Şimdiden teşekkürler…

 13. Avatar Veli dedi ki:

  Şuan polis memurları ne kadar alıyor? Burda 3800 civarı denmiş ama internetten 2018 zamlı listede 4200 4600 arası? Bu arada pmyo ve pomem mezunu kaç tl fark var?

 14. Avatar Mustafa dedi ki:

  Lİseyi bitirdikten sora hangi sınava girip nasıl cevik kuvet olmak icin ne yapmalıyım