Polis Özel Harekat İstenen Belgeler Nasıl Doldurulacak?

14.12.2016
A+
A-
Polis Özel Harekat İstenen Belgeler Nasıl Doldurulacak?

Polis özel harekat olmak isteyen adaylar için fiziki yeterlilik parkurunun açıklanmasının ardından dün de sınav giriş yerleri açıklandı. Sınav giriş yerlerinin açıklanmasıyla 19 aralık itibari ile de şahsen başvurular için adaylara sınav günleri verildi. Bu günlerin verilmesinin ardından bir çok aday istenen evrakların nasıl doldurulacağını sormaktalar. Biz de bu yazımızda istenen evraklar arasında bulunan bu belgelerin nasıl doldurulacağından sizlere bahsedeceğiz.

Öncelikle arkadaşlar tüm evraklar yazıcıdan çıktı olarak alınacak ve elle tükenmez kalem ile doldurulacaktır.

Çıkartılan Evraklar Renkli mi Olmalı?
Evrakların renkli veya siyah beyaz olması farketmez size kalmış o.

Sağlık Bilgi Formu Nasıl Doldurulur?
Sağlık bilgi formuna baktığımız zaman şu açıklama mevcut; Bu form, öğrenci adayının, sağlık kurulu raporu alması aşamasında, eğitim-öğretim sürecinde ve mezuniyet aşamasında, memuriyette mağduriyet yaşamaması için öğrenci adayını bilgilendirme ve uyarma amacı ile hazırlanmıştır. Formun ilgili bölümlerini doldurup, imzalayınız. Burada herşey açıkça belirtilmiş arkadaşlar burayı varsa var yoksa yok olarak tükenmez mavi kalem ile elle doldurunuz. En son altta öğrenci adayı alanına mülakat tarihini yazın ve imzanızı atın.

Aday Başvuru Dilekçesi Nasıl Doldurulur?
Aday başvuru dilekçesi arkadaşlar en üstte ……………Başkanlığına/Müdürlüğüne yazıyor buraya sınava gireceğiniz okulun adını veya polis akademisi yazacaksınız çok kafanız takılıyorsa yedek 1 tane daha çıkartın okulda sorun oluşturursa onu düzeltirsiniz. Gerisi zaten sizden istenen bilgiler size özel bilgilerdir. En son da mülakat tarihini yazın ilgili alana ve imzanızı atın.

Fiziki Yeterlilik Parkuru Dilekçesi
Fiziki Yeterlilik Parkuru Dilekçesi üst kısmındaki ……….Başkanlığına/Müdürlüğüne yazan alana sınava gireceğiniz okulun adını veya polis akademisi yazacaksınız gene ve mülakat tarihini yazıp imzalayın.

Başvuruda İstenen Belgeler Dilekçesi Nasıl Doldurulur?
Bu alanda arkadaşlar sadece mülakat tarihinizi adınızı soyadınız yazıp imzalayacaksınız oradaki kutucukları siz doldurmayacaksınız. O belgeyi okulda başvurunuzu alan memur dolduracaktır.

Sabıka Kaydı Çıkaracak mıyım?
Arkadaşlar istenen belgelere bakarsanız sizden sabıka kaydı belgesi istenilmemiştir yani sabıka kaydı evrakı götürmeyeceksiniz sizden sadece başvuru dilekçesinde beyan istenilmiş.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 250 YORUM
 1. Avatar Ecem dedi ki:

  Ansiklozan spondilit tanım var ve sağlık Bilgi formunda var yazdığım zaman elenme sebebi midir.

  1. admin admin dedi ki:

   B segmentine girer doktor takdir eder. Bu aşamada değil de intibakta değerlendirilir.

 2. Avatar Merve dedi ki:

  İyi akşamlar yarın spor mulakatim var sağlık Bilgi formunda gözle ilgili olan kısma var kutucuğunu isaretlesem elenirmiyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Hayır, renk körü değilseniz sorun yaşamazsınız.

 3. Avatar Hhhhh dedi ki:

  Orda tc misin beyanını istiyor nasil yazicaz

 4. Avatar Leonidas dedi ki:

  Beyfendi göğsümün biraz üst tarafında küçük bi dövme var küçük bişey elbise giyerken görünmüyor bile sorun olur mu ?
  Bide sınav ve fiziksel parkur sınavına sakal kesmeden gitsek sorun olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İki hususta sorun olmaz

   1. Avatar Hilal dedi ki:

    Açan sağlık bilgilendirme formunda heyet raporu falan mı lazım komisyonda görevli doktor falan yazıyor orayi nasıl dolduracagiz