Ana Sayfa / PÖH / En Az Lise Mezunu Özel Harekat Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler
poh-alimi-hakkinda-sikca-sorulan-sorular

En Az Lise Mezunu Özel Harekat Şahsen Başvuruda İstenen Belgeler

En az lise mezunu polis özel harekat alımında polis adaylarından istenen belge ve evrakların bazıları polis akademisi sitesinden indirilecektir arkadaşlar bu evrakları indirerek eksiz dolduracaksınız ve tüm sizden istenen evrakları tamamlayarak şahsen başvuru da yanınızda götüreceksiniz. Evraklarında eksik olanların başvuruları kabul edilmemektedir.

Başvuru esnasında adaylar, aşağıda maddeler halinde istenen belgeleri www.pa.edu.tr internet adresindeki linkten çıktı alıp, eksiksiz olarak doldurarak şahsen başvuru sırasında teslim edeceklerdir.
Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 19.Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Başvuru Dilekçesi
Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 19.Dönem POMEM Giriş Sınavı Başvuru Esnasında İstenen Belgeler formu,
Adayın fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel hiçbir sağlık problemimin bulunmadığına dair yazılı beyanı,
Eğitim-öğretim kurumlarına alınacak öğrenci adayları için sağlık bilgi formu,

Başvuruda İstenen Belgeler ve Başvuruların Alınması;
T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (“Aday Başvuru Dilekçesi”nin ilgili kısmına aday T.C. kimlik numarasının kendisine ait olduğunu beyan edecektir.)

Lise, ön lisans, lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edileceğinden bu durumdaki adayların denklik belgesini getirmeleri gerekmektedir. Lise öğrenimini yurt dışında tamamlayan adayların İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da yurt dışı temsilciliklerinde bulunan eğitim müşavirlikleri veya eğitim ataşelikleri tarafından düzenlenen denklik belgesi ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.)

Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanı, (Aday başvuru dilekçesi üzerindeki ilgili kısma durumunu belirtecektir.)

Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, Yaş düzeltmesi yaptıran adaylardan kesinleşmiş mahkeme kararı (karar fotokopi ise aslı gibidir onaylı)

Emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, Personel Daire Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu, (sınav başvuru ücretini Halkbank şubelerinin ATM’lerinden yatıran adaylar ATM çıktısını getireceklerdir)

Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları ilgili komisyonca alınacaktır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

29 Soru Var

 1. sözlü mülakat farklı bir gündemi olacak ?

 2. Sağlık probleminin bulanmadaığına dair dikekçeyi kime yazıyoruz

 3. başvuruda istenen bazı belgeleri nasıl yapacağımızı açıklarmısınız sağlık raporunu şimdi hastaneye gidip sağlık rapoumu verin bna diyecez dilekçe için kendimiz boş kağıda dilekçemi yazacaz hiç açıklayıcı değil yukarda yazanlar giriş belgesi giriş belgesi 15 haneli ön baş vuruda çıkarttığımız kağıtmı

  • admin

   Hayır bak hepsini sınav giriş yerlerinin oradan indirip dolduracaksın. Sınav giriş belgesi de en son açıklanan sınav giriş yerinin yazdığı yer.

   • tşk son bişey daha anksiyete var bnde çok fazla doktor gezdiğim için farklı farklı ilaçları kullandım herkes kafasına göre teşis koydu vs 2 aydır ilac kullanmıyorum en son ki doktorum bilim adamıydı ve polislık için engel olmayacağını söyledi

 4. Fiziki parkuru gecersek sözlü mülakatta gene bu belirnenen tarih içindemi olucak bi yorumunuz varmı

 5. İyi günler diploma aslı ve fotokopisi diyor. Diplomanın aslı olmadan sadece fotokopisiyle gitsek sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

 6. 2017 alimları genel lise mezunu düzeyindemi olacak yoksa 4 yıllık şartımı olacak.2017 alımlar olacakmı

 7. 2017 pöh bütün mülakatları geçtikten sonra sitedemi yayınlanacak kazandığımız ?

 8. Yaş düzeltmesi için karar çıkmadı henüz davanın son aşamasında hakim izne ayrılmış ve benim sınava gireceğim tarihten 2 gün sonra görevde olacakmış. Kararı hakim geldiği zaman verme şartıyla sınava alınır miyim? Sonuçta 15 ocakta sınavlar bitiyor eğer ulastiramazsam başarılı sayılsam dahi eksik evrak sebebi ile bir sonraki aşamaya çağırılmayacağım. Akademiyi aradım zira konu ile ilgili bilgilerinin olmadığını söylediler. Bu sınav yerinde görevli komisyonun vicdanına mi kalmış? Lütfen yardım eder misin admin. Teşekkür ediyorum şimdiden.

 9. T.C kimilik numarasını kendinize ait olduğunu beyan ediniz diyor ya başvuru dilekçesinde oraya orda yazdığı gibi T.C kimlik numaram bana aittir beyan ediyrum gibi bi şey mi yazıcaz

 10. Ben diplomamı kaybettim nasıl olacak

 11. Ömer Yıldırım

  Merhaba ben diplomamı kaybettim nasıl olacak

 12. merhaba ismim semıh akrada ıkametgah tayım ozel hareket olmak ıstıyorm ben acık lıse ogrecıyım yasım 28 sınavlara yenı gırdım ozel hareke gırebılrımıyım gıresem ne yapam gerek yerdımcı olurmusun sevvırıım askerlıgım ankarada yaptım. gırmem ıcın ne yapama gerekır tesk edrım

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir