İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Alacak

05.01.2018
845
A+
A-
İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Alacak

İçişleri Bakanlığı, Genel İdare Hizmetlerinde boş bulunan Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna alım yapacağını duyurdu. Belirtilen kadroda 18 kişilik açık bulunmakta ve burası için sözlü sınav yapılacaktır. Sınav Ankara’da ve 06-09 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak fakat bunun için adaylardan bazı şartları sağlamasını istemektedir.

İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Alacak ve Aranan Şartlar

Bakanlık tarafından yapılacak olan sözlü sınava girilmesi için istenen şartlar şu şekildedir:

  • Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48’inci maddesinin A fıkrasında belirtilen şartları sağlaması istenmektedir.
  • Dernekler Denetçi Yardımcısı olmak isteyen adayların hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilimler bölümlerinin birisinden mezun olması aranan şartlar arasında bulunmaktadır. Ayrıca mezun olunan bu bölümlerin en az dört yıllık fakültelerden olması gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak olan adayların yaşlarının 2018 yılı Ocak ayına göre otuz beş yaşın üstünde olmaması yani 01.01.1983 tarihinden sonra doğmuş olması gerekmektedir.
  • Adayların 2017 yılının 21-28 Mayıs tarihleri arasında yapılmış olan KPSS’ye girmiş olmaları ve KPSSP23 puan türünden de en az 70 almış olmaları gerekmektedir.
  • Adayların KPSS puanı 70 ve üzeri puan alan adaylardan başvuru yapan en yüksek 108 kişi arasında olması gerekmektedir. 108’inci kişiyle aynı puana sahip olan kişiler de sınava katılabilmektedir.

İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak ve bu kadro için başvuru yapacak olan adaylardan istenen şartlar yukarıdaki gibidir. Bunlar dışında herhangi bir şart istenmemektedir. Adayların başvuru yapabilmeleri için mutlaka e-devlet sitesine üyeliklerinin bulunması gerekmektedir. Üyeliği bulunmayan adayların en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresi almaları yeterli olacaktır. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacağı için üyeliği bulunmayan ve başvuru zamanında bu üyelikleri almayan adaylar başvuru yapamayacak ve sınava girme hakkını kaybedeceklerdir. E-Devlet şifresine sahip olan adayları 8 Ocak ile 12 Ocak arasında başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular www.icisleri.gov.tr adresinden yapılacaktır. Siteye giriş yapıldıktan sonra “2018 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” e-devlet şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir. İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak ve bu başvurular yukarıda belirtilen siteden yapılacaktır. Bunun dışında posta ya da diğer yöntemlerle yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı Alacak ve Başvuru Süreci

İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacakkonusuyla ilgilenen adayların bakanlığın sitesine girerek ilgili bölümdeki başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu formu dolduran adayların formun sonundaki “Başvuru Formunu Onayla” işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi halde form kaydedilmemekte ve başvuru yapılmamış olmaktadır. Başvuru formu onaylandıktan sonra başvuru süresince üzerinde değişiklik yapılabilmektedir. Gerekli kontrolleri yapan adayların formu onayladıktan sonra başvuru süresi içinde mutlaka çıktı alması gerekmektedir. Formu onayladıktan sonra “Yazdır” bölümüne tıklayarak çıktı alınabilmektedir. Çıktı alındıktan sonra ise formda herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak konusuyla ilgilenen adaylar, formda yanlışlık yaptıklarının farkına varmaları durumunda yine bakanlığın sitesinde bulunan “Hatalı Kayıt Bildirim” dilekçesini kullanarak durumu belirtmeleri ve bu dilekçeyi fakslamak suretiyle (Faks: 0 312 425 61 30, Tel: 0 312 422 41 58/ veya 41 64) 12 Ocak 2018 saat 16:00’a kadar başvuru formunun güncellenebilir duruma gelmesini talep edebilecektirler. Hatalı giriş yapanlar aynı gün saat 17:00’a kadar gerekli düzenlemeleri yapmaları gerekmektedir. Başvurular saat 17:00’de sona ermektedir.

İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacakkonusundaki bir sonraki aşama ise yapılan başvurular sonucunda 108 kişilik listenin açıklanmasıdır. Bakanlık tarafından bu liste 16 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak ve bu tarihten itibaren bu sonuçlara yapılacak olan itirazlar alınacaktır. Açıklanan listeye itiraz eden adayların 17 ve 18 Ocak tarihlerinde saat 9:30 ile 17:30 arasında bu itirazları bakanlıktaki ilgili birime yapmaları gerekmektedir. İtirazlar bizzat bakanlığa elden olarak yapılabileceği gibi faksla da yapılabilmektedir. Yapılan itirazlar ilgili kurul tarafından değerlendirilip itiraz eden adaylara sonuçlar yazılı olarak bildirilecektir. Bu itirazların karar bağlanmasından sonra kesin liste 24 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak ve bu listedekiler sözlü sınava katılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan kişilerin listesi yine bakanlığın internet sitesinden açıklanacağı için adayların belirtilen tarihte siteyi takip etmeleri gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak konusundaki bir diğer aşama ise sınava katılmaya hak kazanan kişilerden istenecek olan belgelerdir. Sınava girmeye hak kazanan kişilerin başvuru formu, son altı ay içinde çekilmiş olan 3 adet fotoğraf ve üniversite diploması istenmektedir. Adaylar bu belgeleri 7-9 Şubat 2018 arasında ilgili birime elden teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeleri zamanında teslim etmeyen kişiler, haklarını kaybetmiş olacaktır. Sınavın zamanı ve yeri ise 13 Şubat 2018 tarihinde hem internet sitesinden duyurulacak hem de posta ile adaylara bildirilecektir. Bu aşamalardan sonra ise belirtilen tarihte sınav gerçekleştirilecektir. Sınavda adaylara hukuk, kamu yönetimi, maliye ve iktisat gibi konulardan sorular sorulacak, bununla birlikte adayın tavır, hareket ve temsil yeteneği de değerlendirilecektir. Daha sonra sonuçlar ilan edilecektir. İçişleri Bakanlığı 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alacak onusundaki süreç bu şekilde işleyecektir.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.