Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / PMYO Geçici Kayıt ve Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

PMYO Geçici Kayıt ve Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

Polis Meslek Yüksek Okulunu kazanan adayların akılları bugünlerde geçici kayıt ve sağlık raporlarında. Polis meslek yüksek okullarını kazanan adayların ilk olarak polis meslek yüksek okullarına geçici kayıtlarının yapılacağı ve ardından intibak eğitimine tabi tutulacağını sitemizden paylaşmıştık. Geçici kayıt yaptıracak olan adaylar kendilerinden istenen evrakları kazandıkları polis meslek yüksek okulu müdürlüklerine kesinlikle götürmelidirler eksik evrak ile giden adayların geçici kayıtları yapılmayacaktır bu nedenle tüm adaylar kesinlikle kendilerinden istenen evrakları tam olarak götürmelidirler.

PMYO Geçici Kayıt Nedir?
Polis meslek yüksek okulu kazanan adayların geçici kayıtları ne anlama geliyor? Arkadaşlar geçici kayıt intibak öncesinde yapılması zorunlu çünkü bu süreçte sağlık raporu alacaksınız bu rapor işlemleri ve intibak eğitimine katılmanız amacıyla geçici kayıtlarınız yapılmaktadır. Tüm aşamaları geçen adaylar intibak sonrasında evlerine yüklenme senedini imzalatmaya gidip geldikten sonra asıl kayıtların yapılmasına başlanılacaktır. Yani geçici kayıt bir nevi bir aşamadır.

PMYO Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?
Polis adayları okuldaki geçici kayıtların ardından pazartesi gününden itibaren hem intibak eğitimine katılacaklar hem de gruplar halinde sağlık raporunu almaya başlayacaklar. Sağlık raporuna polis adayları genellikle gruplar halinde ve polis meslek yüksek okulu müdürlüklerinin araçlarıyla götürülürler. Burada bahsedilen sağlık raporu emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre polis meslek yüksek okulunun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinde alınacaktır. Sağlık raporları ortalama olarak 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Sağlık raporunda tüm doktorlardan size verilen kağıda sizin hakkınızdaki raporunu yazması istenilmektedir ve doktor bu alana sağlıklı olduğunuzu yazacaktır. Bu arada arkadaşlar sağlık raporu alırken eskiden hastaneye ücret ödeniyordu artık o ücreti siz ödemiyorsunuz.

Bizim sizlere tavsiyemiz intibak eğitimine yani okula gitmeden önce kan tahlili yaptırarak herhangi bir hastalığınız var mı buna bakın çünkü bazı arkadaşlarda küçük çapta hastalıklar çıkmaktadır. Sağlık raporu alacağınız gün gece 12 den sonra hiç bir şey yemeyin ve içmeyin ancak 12 den önce bol su içebilirsiniz.

“”Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Yönetmeliği ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartlarına Dair Yönetmeliklerde belirtilen nitelikleri taşımadıkları anlaşılan adayların eğitim-öğretim esnasında dahi olsa Polis Meslek Yüksek Okulundan ilişiği kesilir.””

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

polislik-yas-hesaplama-motoru

Polislik Yaş Hesaplama Motoru

Polis olmak isteyen adaylar için polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis …

52 Yorum

 1. Ben sigara içiyorum sağlık raporunda bi sorun çıkar mı ? Ve pmyo kazanan bi çok kişi eminim sigara içiyordur bence cıkarmazlar ama yine de bilen birine danışmak iyidir

 2. slm gözlerimde astigmat var sa 1.50 sol 2.25 polis olamazmıyım lazerde olamassın kornean ince dedi doktor

 3. okulda okurken neden atıyorlar ki sağlık şartlarını taşımayanları baştan eleseler daha doğru değil mi yani ne mantık ?

 4. merhaba intibak eğitiminin bitiminde polis olabilir kaşesi vurulduktan sonra ankara nın çağırma olasılığı var mı ?

  • Merhaba sağlık raporunuz sağlamsa ankaraya falan çağırma olmaz.

   • Admin her iki gözdi toplamında 4 dereceyi geçmeyecek şekilde olacak yanlış bilgi verme örnek 2 derece sağ 2 derece sol maksimum .fakat sağ 2.10 sol 1.90 olursa yine olmaz .bir göz 2. Dereceyi geçmiyecek .Lazer tedavisi uygulayarak 0 a inebilirsiniz

    • Selçuk,yanlış bilgi verme demeden öne bu konunun pmyo olduğuna bir bak istersen ve şartlar şöyle der.
     6) (Değişik:RG-26/09/2007-26655) Polis Meslek Yüksek Okuluna alınacak öğrencilerde; görme her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik) – 1 Diyoptri ve hipermetroplarda + 1 Diyoptriyi geçemez. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden(Mülga ibare:RG-14/12/2012-28497) (…) sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır. Gözlük camı veya lens ile yapılan tashihtir. (Mülga ibare:RG-14/12/2012-28497) ( – See more at: http://polisnoktasi.com/emniyet-teskilati-saglik-sartlari-yonetmeligi/#sthash.9s9d5ddQ.dpuf

 5. merhaba bacağımda zeytin büyüklüğünde doğum izi var mülakatta elenirmiyim

 6. Skolyoz var bende derecesi az dışardan blli olmuyor akciğer grafisinde cikiyormus skolyoz elenirmiyim

 7. Selamun aleyküm ben askerde hipofiz adenomu prolaktinoma ameliyatı oldum askerde askerliğe elverişli değildir raporu verdiler ama hiç bir saglik sorunum problemim yok şu an cok iyiyim on lisans mezunuyum başvuru yapsam alinirmiyim şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için

 8. Merhaba benim sag ust azi dislerimden biri demir kaplama bu ve diz kapagimda kucuklukten beri olan 2cmlik cok belli olmayan bir yara var bunlar poh olmama engel mi???

 9. Sağ kualakta hafif duyma kaybı var sorun olurmu ?

 10. Iyi aksamlar benim ust cene dislerim yana dogru 2cm kaymis ve ön disimde dolgu var poh olmama engel mi?

 11. Merhaba ayaklarimi ice dogru atiyorum poh olabilir miyim?

 12. Sa ben 17 dönemden elendim ne yapmam ne zaman nereye başvurmam lazım iki kez olumsuz aldım.

 13. Ortapedi den elendim kolumda %15 kisitlilik var ne yapmam lazım 20 gün içinde yürütmeyi durma alırsan okula gelirsin dediler. Tel versem arar misiniz yardimci olmak için ?

 14. Davayı nereden açmak gerekiyo davayı nasıl açarım bu konu ile bi bilgi verebilir misiniz suan ankaradaym

 15. Merhaba alt çenede ilerleme var yani al çenem biraz ileride üst çenemden sıkıntı çıkarmı ?

 16. 17 dönem özel harekatttan elendim saglık raporlarını saglık işlerinden almak istiyorum mahkemeye basvuracam nasıl bi işlem yapmak gerekiyo bilgi verebilir misiniz

 17. menzilim27@hotmail.com

  sağ dirseğimde kırık nedeniyle ameliyat izi var.sorun olurmu ?şimdiden teşekkürler

 18. Küçükken nefes alırken sıkıntı çekiyordum bir sürü tahlilden geçtim her şeyim temiz çıkmıştı ama kayıtıma astım hastası diye girmişler hastanelere gittigimde geçmiş kayıtlarımda öyle çıkıyor ama ben astım hastası filan da degilim ilaç filanda kullanmıyorum elenirmiyim mülakatlarda yazmasam okulu kazansam okulda elenirmiyim

 19. Bir keresinde uyarici madde kullanmistim engel olurmu hap

 20. Bir şey soracaktım benim gözlerimde ki bozukluk miyop 1.75 ve 1.50 pmyo için uygun değil mi

Bir Cevap Yazın

PolisNoktasi.Com Sitemiz özel olup Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) gibi resmi kuruları temsil etmez.Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yer alan yazı ve görseller için üst kısımda yer alan İLETİŞİM alanını kullanabilirsiniz..