PMYO Geçici Kayıt ve Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

04.07.2016
11.252
A+
A-
PMYO Geçici Kayıt ve Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?

Polis Meslek Yüksek Okulunu kazanan adayların akılları bugünlerde geçici kayıt ve sağlık raporlarında. Polis meslek yüksek okullarını kazanan adayların ilk olarak polis meslek yüksek okullarına geçici kayıtlarının yapılacağı ve ardından intibak eğitimine tabi tutulacağını sitemizden paylaşmıştık. Geçici kayıt yaptıracak olan adaylar kendilerinden istenen evrakları kazandıkları polis meslek yüksek okulu müdürlüklerine kesinlikle götürmelidirler eksik evrak ile giden adayların geçici kayıtları yapılmayacaktır bu nedenle tüm adaylar kesinlikle kendilerinden istenen evrakları tam olarak götürmelidirler.

Konu hakkında Polislik Sağlık Kurulu Raporları alma süreci yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

PMYO Geçici Kayıt Nedir?
Polis meslek yüksek okulu kazanan adayların geçici kayıtları ne anlama geliyor? Arkadaşlar geçici kayıt intibak öncesinde yapılması zorunlu çünkü bu süreçte sağlık raporu alacaksınız bu rapor işlemleri ve intibak eğitimine katılmanız amacıyla geçici kayıtlarınız yapılmaktadır. Tüm aşamaları geçen adaylar intibak sonrasında evlerine yüklenme senedini imzalatmaya gidip geldikten sonra asıl kayıtların yapılmasına başlanılacaktır. Yani geçici kayıt bir nevi bir aşamadır.

PMYO Sağlık Raporu Nasıl Alınacak?
Polis adayları okuldaki geçici kayıtların ardından pazartesi gününden itibaren hem intibak eğitimine katılacaklar hem de gruplar halinde sağlık raporunu almaya başlayacaklar. Sağlık raporuna polis adayları genellikle gruplar halinde ve polis meslek yüksek okulu müdürlüklerinin araçlarıyla götürülürler. Burada bahsedilen sağlık raporu emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre polis meslek yüksek okulunun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinde alınacaktır. Sağlık raporları ortalama olarak 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Sağlık raporunda tüm doktorlardan size verilen kağıda sizin hakkınızdaki raporunu yazması istenilmektedir ve doktor bu alana sağlıklı olduğunuzu yazacaktır. Bu arada arkadaşlar sağlık raporu alırken eskiden hastaneye ücret ödeniyordu artık o ücreti siz ödemiyorsunuz.

Bizim sizlere tavsiyemiz intibak eğitimine yani okula gitmeden önce kan tahlili yaptırarak herhangi bir hastalığınız var mı buna bakın çünkü bazı arkadaşlarda küçük çapta hastalıklar çıkmaktadır. Sağlık raporu alacağınız gün gece 12 den sonra hiç bir şey yemeyin ve içmeyin ancak 12 den önce bol su içebilirsiniz.

“”Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Yönetmeliği ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartlarına Dair Yönetmeliklerde belirtilen nitelikleri taşımadıkları anlaşılan adayların eğitim-öğretim esnasında dahi olsa Polis Meslek Yüksek Okulundan ilişiği kesilir.””

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 570 YORUM
 1. eren dedi ki:

  Mrb efendim . Benim gözlerimde kızarıklık var eşgal belirtir diye elenirmiyim bide burnumda kemik var sadece kışın grip olduğum Zaman nefesi biraz engelliyor konuşmada sorun olmuyor elenirmiyim

 2. Oğuz yeşilyurt dedi ki:

  Hocam benim bir akrabam şu an PÖH de intibak eğitiminde sağlık muayenesinde karaciğerinde 2 cm hemanjiom çıktı bu durumda eğlenme riski varmı bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.

 3. A.hamza dedi ki:

  Saçımda dikiş işi var saçım kapatıyo ama burda görülürse engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   hayır

 4. Yasin dedi ki:

  Meraba kolay gelsin ben kazandim fakat askere gitmek zorunda kaldim ön sağlıkta 167.07 geldim simdi 1 sene gecti uzadimmi uzamadimmi hic bilmiyorum saglik raporu alirken bi sıkıntı olurmu sizce boydan

 5. can dedi ki:

  kunduracı göğsü pmyo ve pöh te sıkıntı oluyomu

  1. Admin dedi ki:

   derecesine göre evet

   1. can dedi ki:

    Doktor hafif derecede olduğunu ve sıkıntı olmuycağına dair rapor verebileceğini söyledi etkili olurmu ?

 6. Satılmış Tekeci dedi ki:

  Selam benim merak ettigğim. biküspit kapak yapısı nedeniyle oluşan hafif üfürüm , hayati fonksiyonları etkilemeyen hafif aort yetmezliği polisliğe engel mi

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 7. Remziye dedi ki:

  Merhaba sağlık lisesi mezunuyum üniversiteye hazırlanıyorum .polisliğe başvuru yapmak istiyorum aynı zaman sağlık bölümlerinede tercih verebiliyor muyum olurda polislikte elenirsem boşta kalmamak için

  1. Admin dedi ki:

   Evet tercih edebilirsin.

 8. Miran dedi ki:

  Slm bsy sormak istiyorum benim Omurilik kanal daralması bide kalçada kisttim var ama cok hafif derecede doktor sorun yaratmaz demisti benim saglik raporunda elenme riskim var mi gunluk hayatta sıkntibyaratmiyor.

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 9. nevzat dedi ki:

  kulak zarı deligim var ama isitmede sıkıntı yok elenirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Hayır

 10. Erva dedi ki:

  Merhaba admin benim yanagimda bir ben vardı spor mulakatindaki doktor kazanirsan aldir demişti bende kazandığımı öğrenince aldırdım fakat suan dikişli orda aldırırsin dedi doktor dışişlerini sorun olur mu dikisler?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 11. Lavinya dedi ki:

  Merhabalar eşim intibakta kulak zarı delikmis doktor ameliyat ol demiş ama öğrenciliğe engeldir yazmış ameliyat olduktan sonra o öğrenciliğe engeldir yazısından dolayı elenir mi

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 12. eren dedi ki:

  Merhaba admin benim gözlerimde kızarıklık var geçmiyor görmede fazla sıkıntı yok 0.25 geçiyor zaten benim sorum şu kızarıklık sorun olur mu cevap verirsen çok sevinirim eyvallah…

 13. Berfin dedi ki:

  Sağ köprücük kemiğimde 4 yıldır platin takılı hareket kısıtlaması veya ağırlık kaldırmamda sorun yaratmıyor pmyo mülakatında elenirmiyim?

 14. Kadir dedi ki:

  Merhaba tansiyon bı sıkıntı yaratıyor mu

  1. Admin dedi ki:

   Evet

 15. Ramazan dedi ki:

  Kardeşim 7 cm skolyoz var engel midir .POMEM için . Lütfen yardımcı ol teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Engel değil.

 16. Oğuz dedi ki:

  Selamın aleyküm. Hemeroid rahatsızlığım var bu durumdan dolayı hiç eleme oldu mu merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   yeni yönetmelikte sorun olacağı yazıyor.

 17. ECE SARI dedi ki:

  tüp mide ameliyatı oldum sağlık testinde sorun yaratır mı
  -2 miyop var sorun olur mu ??

  1. Admin dedi ki:

   doktor takdirindedir.

 18. Ahmet dedi ki:

  Ayakta naviküler kemik sıkıntı olur mu sizce herhangi bir hareket kısıtlığı yok

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 19. İbrahim can dedi ki:

  Merhaba bende asd var yani kalp deliği yalnız 0.5 cm harp okulu mülakatında cıktı bnlik bi sıkıntısı yok doktorlarda ameliyata gerek yok cok küçük dediler sizce sağlık kurulundan nasıl bi tepki alırım bide muane olduğum için sağlık raparu alırken sistemde cıkarmı? Şimdiden teşekkürler.

 20. Ali konar dedi ki:

  11 aralıkta psikolojik ilaç aldım pmyo da sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 21. Hasan dedi ki:

  Merhaba admin size bir sorum var lütfen cevaplayın
  Benim.okulda iş kazasında sol.işaret parmağım koptu sonra geri dikildi parmağım bükmemde veya ağir kaldırmamda sıkıntı olmuyor çok belli değil.ama biraz dikiş izleri var sorun olurmj sizce ?

 22. Hasan dedi ki:

  Okulda gecirdiğim iş kazası yüzunden sol.işaret parmağım.koptu ama geri dikildi şuan hiç bir sorun veya sıkıntı yok sadece cok az belli dikiş izleri var sizce sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 23. Furkan Yılmaz dedi ki:

  merhaba admin yaşım 16 şuan her iki ayağımdada baş parmaklarım içe dönük ama düz taban değilim ve doktor bana yaşımın genç olduğu için ayak bandajı verdi eğrilmemesi için ilerd düzelebilirmiş sizce bu pomem için bir sıkıntı olurmu 2021 de sınjava katılabileceğimi gördüm hesapta başka bir sıkıntım yok boyum 1.75 civarında şuanlık sizce herhangi bir sıkıntı olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 24. Özkan Ç. dedi ki:

  Kolumda sinir ezilmesinden dolayı hafif eğrilik var hareket kısıtlamısı yok bir sorun olur mu ? Bunun polislik için sorun olup olmadığı hakkında nereye gitmem gerek ?

 25. Eyup dedi ki:

  Göz içi halka kabul ediliyor mu? Admin Bey.

 26. Mustafa dedi ki:

  Bel açıklığım var pmyo da engel midir

1 3 4 5