Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi

04.07.2016
A+
A-
Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi

Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi, Bakanlar Kurulu’nun 08/04/2009 tarih ve 2009/14800 sayılı kararına istinaden 02/06/2009 tarihinde, Mersin ili Kocavilayet Mah. 29108 Sk. No:2 de açılmış olup,22/06/2009 tarihinden itibaren 500 öğrencisiyle eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi; Personel Şube Müdürlüğü, Eğitim Şube Müdürlüğü, Öğrenci İşleri Şube Müdürlüğü, İdari Mali İşler Şube Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü olmak üzere 5 Şube Müdürlüğü, ayrıca Makama bağlı olarak faaliyet gösteren 4 adet Büro Amirliği bulunmaktadır.

Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi 270 dönümlük arazi üzerinde, toplam 8 ayrı binadan oluşmaktadır. İki adet açık hava atış poligonu hizmete açılmış olup, bu poligonlar Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi personeli ve öğrencileri, Mersin Emniyet Müdürlüğü personeli ve özel güvenlik şirketlerinin atış eğitimleri için kullanılmaktadır.

Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi Adres ve İletişim

ADRES: Kocavilayet mh. 29108 Sk. No:2 Yenişehir/MERSİN _ Posta Kodu:33160

TEL : 0324 473 20 05 / Avea : 0505 318 33 75
FAX : 0324 473 20 06
E-POSTA : mersinpomembilgiislem@egm.gov.tr

Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezine Nasıl Gidilir?

Otogardan gelecek Adaylar: Otogar Polisi ile irtibata geçerek Belediye Otobüs veya Özel Halk Otobüs güzergahlarını öğrenebilirler. Belediye Otobüsleri her saat başında bir Cemal Paşa Caddesinden,Özel Halk Otobüsleri ise 10-15 dk. Bir GMK Bulvarından geçer. Halk Otobüsleri ile gelen adaylar EĞRİÇAM yazan Özel Halk Otobüslerine binecekler ve EDİP BURHAN KAPALI SPOR salonun karşısındaki durakta inip, yine aynı duraktan KOCAVİLAYET dolmuşlarına (üzerinde POLİS OKULU yazan) binerek Okulumuza gelebilirler.

Tren Garından gelecek Adaylar: Tren Garı yanında bulunan İl Halk Kütüphanesi önündeki duraktan, ViranŞehir veya Bahçelievler Özel Halk Otobüsüne binip, Tulumba Köprüsünde inerek haritada belirtilen EDİP BURHAN KAPALI SPOR salonu karşısındaki duraktan, KOCAVİLAYET dolmuşlarına (üzerinde POLİS OKULU yazan) binerek Okulumuza gelebilirler.


Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezine Aşağıdaki Haritadan Ulaşabilirsiniz

Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezinden Bir Kaç Fotoğraf

Mersinpomem

mersinpomem2


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. blank habip akhisar dedi ki:

  Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi 270 dönümlük arazi üzerinde, toplam 8 ayrı binadan oluşmaktadır. bu süper yapı vatanımıza milletimi hayırlı olur inşallah

 2. blank Mmehmet dedi ki:

  Yunus polis bu okulda yetistiriliyormu?

  1. blank Admin dedi ki:

   Her polis şartları tutarsa Yunus olabilir.

 3. blank Büşra dedi ki:

  Merhaba, ben 14 yaşındayım lise 1.sınıfa gidiyorum yunus polis olmak istiyorum 1.60 boyundayım 45 kiloyum ne zaman ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler.

  1. blank Admin dedi ki:

   Lise sonda.

 4. blank Avşin dedi ki:

  Merhaba ben mersin üniversitesi ön lisans büro yönetimi ve asitanlığı okuyorum acaba pomeme yatay geçişle yerleşebiliyor muyum yerleşemiyorsam nasıl herkese bilirim ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır

   1. blank Avşin dedi ki:

    Çok açıklayıcı oldu teşekkürler…

    Peki yerleşebilmem için ne yapmam gerekiyor acaba ??

 5. blank AYDANUR dedi ki:

  Merhaba ben şuan 11sınıfım ve polis olmak istiyorum boyum 1.63 kilom ise 50 ne zaman sınava gireblirim acaba

  1. blank Admin dedi ki:

   Lise sonda.

 6. blank Sabri dedi ki:

  selamın aleyküm ben 15 yaşındayım 9. sınıftayım mersinde oturuyomda burada polis özel harekat olunuyormu cevap verirseniz sevinirim

 7. blank Sabri dedi ki:

  ve nasıl pöh olurum söylersen sevinirim

 8. blank ÖZMEN dedi ki:

  Sayın Admin üstadım S.aleyküm öncelikle … Manisa C.B.U ön lisans mezunuyum mezuniyet 2017 yılı. İkametgah adresim OSMANİYE / Merkez hedefim Pomem yolunda Polislik bazında ilerlemek. Öncelikle fiziki durumu dile getireyim Boy; 1,70 küsür Kilo; 65-70 arası sağlık ve güvenlik şartlarında herhangibir sıkıntı yok çok şükür … Hedefime ve amaçlarıma ulaşabilmem için bana bu alanla ilgili konuları dile getirebilir misiniz. Eğer herhangibir rahatsızlık verdiysem bundan ötürü kusura bakmamanızı rica ediyorum. Bir isteğiniz bir arzunuz varsa bana e-posta üzerinden dönüş yapabilirsiniz görüştüğümüzde görüşürüz kalın sağlıcakla kendinize iyi bakın <3 ALLAH'a Emanet Olun 🙂

  1. blank Admin dedi ki:

   Başvuru yapıp mülakat ve spora çalışacaksınız. Başka yapılacak birşey yok.

 9. blank Caner Çavuş dedi ki:

  merhaba ben 8. sınıfım ve polis olmak istiyorum ama nereye ve ne zaman başvuracağımı bilmiyorum bunun için ne yapmalıyım bilginiz varmı

  1. blank Admin dedi ki:

   Lise sonda başvuracaksın.

 10. blank Uğur dedi ki:

  Merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim polislik için nereye başvuru yapmam gerekiyor

  1. blank Editör dedi ki:

   Mezun olduktan sonra tyt sınavından yeterli puanı aldıktan sonra polisliğe başvuru yapabilirsiniz.

 11. blank Muhammet dedi ki:

  lise polislik okulu var mı bilmiyorumda cevap verirseniz sevinirm

  1. blank Admin dedi ki:

   yok herhangi bir lise mezunu olmanız yeterli…