Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi?

07.03.2017
A+
A-
Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi?

Polislik hayaliyle yanıp tutuşan adayların sürekli olarak kendileri ile ilgili kafalarına taktıkları soruları sitemizin http://polisnoktasi.com/soru-cevap/ alanından sorduklarını sitemizi takip eden adaylar bilmektedirler. Bu aralar yoğun olarak yanık izleri ile ilgili de soruların gelmesi üzerine bu konuya bi açıklık getirme gereği duyduk.

Vücuttaki Yanık İzleri Polisliğe Engel Olur mu?
Soru cevap alanına gelen soruların bir çoğunda yanık izinin çocukken meydana geldiği dile getirilmektedir. Çocukken genelde çaydanlık veya çayın devrilmesi sonucu adayların vücutlarında meydana gelen bu izler adayların kafalarını karıştırmaktadır. Polis adaylarında yanık izinin nerede olduğu oldukça önemli arkadaşlar. Vücut bütünlüğünü bozan yanık izleri zaten direk elenme sebebi olacaktır. Bunun dışındaki vücut bütünlüğünü bozmayan, hareket kısıtlaması yaratmayan yanık izleri ise eşgal belli edip etmediğine, yazlık kıyafet giyildiğinde vücutta görünüp görünmediğine göre değişir. Ayrıca bu yanık izinin büyüklüğü de polisliğe engel olup olmayacağını belirlemektedir. Örneğin kollarda yazlık kıyafet giyince görünen yanık izleri genel olarak elenme sebebi olacaktır. Aksine omuz bölgesinde görünmeyen alanda olan yanık izleri ise kolay kolay elenmeye sebep olmamaktadır.

Genel olarak küçük çaptaki ve vücutta görünmeyen yerde olan yanık izleri elenme sebebi olmamaktadır. Mülakata girmeden önce yapılan sağlık kontrolündeki doktor bu yanık izini değerlendirerek elenip elenmediğinizi belirleyecektir.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği genel olarak yanıkla ilgili bilgiler aktarmıştır bizlere aklına takılanlar http://polisnoktasi.com/emniyet-teskilati-saglik-sartlari-yonetmeligi/ detaylı olarak bu alanda yanık yazara arama yaparak akıllarına takılan sorulara cevap bulabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 496 YORUM
 1. Buğra dedi ki:

  Iyi günler benim sağ omzumda ağaç dalı çiziği izi var 10 cm civarında tshirt giyildiğinde görünmüyor paem veya pomem ön sağlık mülakatında elenmeme sebep olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 2. Ayşe dedi ki:

  Merhaba. Şu an 17 yaşındayım. Benim doğuştan kalça çıkıklığım vardı ve çok küçükken ameliyat oldum kalçamdan. Dikiş izleri var ama hiçbir şekilde ağrım vs.olmuyo. Bu durum pöh olmama ya da polis olmama engel olur mu ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde..

 3. Fatih celik dedi ki:

  Admin bebek’ken doktor hatası yüzünden serum kırıldı ve iz var sıkıntı olur mu.PÖH olan dayıma sormuştum sıkıntı cıkmaz diye sence sıkıntı cıkar mı

  1. Admin Admin dedi ki:

   eşkal belirleyici düzeyde değilse problem olmaz..

 4. Mustafa dedi ki:

  Merhaba benim sağ kolumun iç kısmında 3 cm kadar bi yara izi var kolumu çevirmediğim sürece belli olmuyor pomem den elenmeme sebep olur mu

  1. Admin Admin dedi ki:

   Görevli arkadaşların takdirinde…

 5. Yagmur dedi ki:

  Admin merhaba. Kolumda 3-4 tane iplik kalınlığında çok dikkatli bakınca belli olan cam faça izi var. Önsağlıkta problem olmadı ya görmediler yada gördüler problem yapmadılar. Kazanacak olursam. Genel sağlıkta yani intibak sırasında ve eğitimde bu problem olur mu? Bu sebepten elerler mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde..

1 3 4 5