Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİSLİK / Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi?

Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi?

Polislik hayaliyle yanıp tutuşan adayların sürekli olarak kendileri ile ilgili kafalarına taktıkları soruları sitemizin http://polisnoktasi.com/soru-cevap/ alanından sorduklarını sitemizi takip eden adaylar bilmektedirler. Bu aralar yoğun olarak yanık izleri ile ilgili de soruların gelmesi üzerine bu konuya bi açıklık getirme gereği duyduk.

Vücuttaki Yanık İzleri Polisliğe Engel Olur mu?
Soru cevap alanına gelen soruların bir çoğunda yanık izinin çocukken meydana geldiği dile getirilmektedir. Çocukken genelde çaydanlık veya çayın devrilmesi sonucu adayların vücutlarında meydana gelen bu izler adayların kafalarını karıştırmaktadır. Polis adaylarında yanık izinin nerede olduğu oldukça önemli arkadaşlar. Vücut bütünlüğünü bozan yanık izleri zaten direk elenme sebebi olacaktır. Bunun dışındaki vücut bütünlüğünü bozmayan, hareket kısıtlaması yaratmayan yanık izleri ise eşgal belli edip etmediğine, yazlık kıyafet giyildiğinde vücutta görünüp görünmediğine göre değişir. Ayrıca bu yanık izinin büyüklüğü de polisliğe engel olup olmayacağını belirlemektedir. Örneğin kollarda yazlık kıyafet giyince görünen yanık izleri genel olarak elenme sebebi olacaktır. Aksine omuz bölgesinde görünmeyen alanda olan yanık izleri ise kolay kolay elenmeye sebep olmamaktadır.

Genel olarak küçük çaptaki ve vücutta görünmeyen yerde olan yanık izleri elenme sebebi olmamaktadır. Mülakata girmeden önce yapılan sağlık kontrolündeki doktor bu yanık izini değerlendirerek elenip elenmediğinizi belirleyecektir.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği genel olarak yanıkla ilgili bilgiler aktarmıştır bizlere aklına takılanlar http://polisnoktasi.com/emniyet-teskilati-saglik-sartlari-yonetmeligi/ detaylı olarak bu alanda yanık yazara arama yaparak akıllarına takılan sorulara cevap bulabilirler.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Polis Kolejleri Kapatıldı mı

Polis Kolejleri Kapatıldı mı?

Küçük yaşlarda itibaren polis olmayı kendilerine hedef olarak koyan bir çok genç kardeşimiz henüz ortaokul …

40 Yorum

 1. Kolumda dirseğimde kırılma sonucu dikiş izi var bi sorun olur mu

 2. benim dişlerim biraz kötü ama fizik vs super dişten elenirmiyim

 3. Benim tek ayağımın üst kısmı komple yanık izi. Polis olmayı da herşeyden çok canı gönülden isteyen kişilerden biriyim, çocukluk hayalimde diyebilirim.Yukarıdaki bilgilendirici yazınızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Vücut bütünlüğünü, haraket kısıtlaması gibi çok şükür sorunlarım yok. Yazlık kıyafetin dışında ayakkabının içinde olması sorun olurmu ayrıca eşfak belirleyici mi elenirmiyim, şimdiden teşekkür ediyorum

 4. ön üç dişim porselen kaplama polislik için sıkıntı olur mu

 5. anladım efendim, bir sorum daha olucaktı size başka bir doktora gidip göstersem farz edelimki sorun olmayacağını söyledi, komisyondaki doktorda mı aynısını der, yoksa farklı mı söyler. yani bir doktor ne derse bütün doktorlardamı aynı cevabı verir yada doktordan doktora cevap değişir mi

 6. Benim sağ kolumda iç kısmında yanık izi var 5 cm genişliğinde 7 cm uzunluğunda bir sorun olirmu şimdiden teşekkürler

 7. Boyum 176 kilom 55. Kitle endeksinde problem çıkar mı? Ve bir de bunu çekinerek soruyorum, tek testisli olma durumu polisliğe engel midir?

 8. Omuzdaki sivilce izleri polis olmaya engel bir durum mudur?

 9. Platin olmasi sınavlarda elemeye sebep olur mu

 10. Mide ameliyatı olacagım ve nefes darlıgı çekiyorum ayrica bilegimde kucuk 2 yanik var daire seklinde sıkıntı olurmu ?

 11. Kolda doğum lekesi elenmeye neden olabilir mi ?

 12. Kolda doğum lekesi elenmeye neden olur mu ?

 13. Jinekomasti operasyonu elenme sebebimidir sag ve sol gogusun altinda kucuk boyutta

 14. omzumda kucukken gecirfiğim bi kaza sonucu bıcak izi var vr sorun olur mu?

 15. Ensemde yanık izi var problem olurmu

 16. Şimdiye kadar kimse fark etmedi

 17. Benim bacağımda motor egzozuna yapıştı ve küçük izler var sorun olur mu dizimin altında iç kısmında

 18. elimde 2 cm genişliğinde dikiş izi var problem olurmu

 19. polis memurluğundan komser olunurmu

 20. olunuyorsa nasıl olunuyor

 21. 1 sorum dha olacaktı ayak topuğumda dikiş izi var problem olurmu birde serçe parmağımda hafif belli olmayan yanık izi var bir problem çıkarırmı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir