Uludağ Üniversitesi Randevu Alma İşlemleri

24.02.2018
1.686
A+
A-
Uludağ Üniversitesi Randevu Alma İşlemleri

Uludağ üniversitesinden iki şekilde randevu alabilirsiniz.  Telefon ve web üzerinden online randevu alabilme imkanları bulunmaktadır. Uludağ üniversitesi randevu alma işlemleri için hastaneye ait telefon numaralarını arayarak her bölüm için randevu alabilirsiniz. İlgili telefon numaralarını aradığımızda dikkat etmemiz gereken hususlar şunlardır.

 1. TC kimlik numaramızı ve iletişim bilgilerimizi tam olarak vermeliyiz.
 2. Hangi bölümü ve doktoru tercih ettiğimizi net olarak söylemeliyiz
 3. Randevu talebimiz teyit edilene kadar telefonumuzu kapatmamalıyız.
 4. Uludağ üniversitesi randevu alma işlemleri bittikten sonra randevu gününü kaçırmamalıyız.
 • İç hastalıkları için                                                                     0 224  ( 295 10 00)
 • Cerrahi Bilimler için                                                                 0 224  ( 295 20 00)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları için                                           0 224  ( 295 05 00)

Yukarıdaki telefon numaralarını arayarak Uludağ üniversitesinden randevu alabilirsiniz. Ayrıca Uludağ üniversitesi randevu alma işlemleri için mesai saatleri dışında muayene yapan öğretim üyeleri de bulunmakta ve ek bir ücret ödeyerek mesai saatleri dışında da muayene olabiliyorsunuz. Mesai saatleri dışında muayene olabilmek için, Uludağ üniversitesinin resmi web sitesine giriş yaparak,

 • Sağ tarafta mavi renkte bulunan Mesai saatleri dışında muayene yapan öğretim üyeleri yazılı kutucuğa tıklıyorsunuz.
 • Daha sonra karşımıza çıkan sayfada mesai saatleri dışında muayene yapan bütün doktorların ilgili bölümleri, isim ve telefon numaralarının bulunduğu liste çıkmaktadır.
 • Bu listeden istediğimiz doktoru tercih ederek telefon ile randevu talebimizi oluşturabiliriz.
 • Ayrıca çocuk bölümlerinden randevu alacak hastalar 18 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.
 • Metabolik ve sistemik hastalıkları teşhisi ile çocukluğundan itibaren bu hastanede tedavi gören hastalar 21 yaşına kadar ilgili çocuk bölümünde muayene edilebilirler.

Uludağ üniversitesinden online nasıl randevu alabilirim

Uludağ üniversitesi merkezi randevu alma sistemine kayıtlı olmadığı için web üzerinden Uludağ üniversitesi randevu alma işlemleri için aşağıda verdiğimiz yönergeleri takip edebilirsiniz. Web üzerinden randevu almak isteyen hastalar için öncelikle masa üstü web bağlantılı bir bilgisayar veya web internet bağı olan akıllı bir telefon gerekmektedir. Uludağ üniversitesi randevu alma işlemleri için, aşağıda aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

 • İlk önce web üzerinden Uludağ üniversitenin resmi web sitesine bağlanıyoruz.
 • Açılan ana sayfa da karşımıza çıkan kırmızı ve mavi olmak üzere iki kutucuk bulunmaktadır.
 • Karşımıza çıkan sayfanın sağ tarafında bulunan kırmızı renkte olan webten poliklinik randevusu yazan kutucuğa tıklıyoruz.
 • Açılan sayfada ikinci sırada bulunan gri renkte olan yeni randevu al sekmesini işaretliyoruz.
 • Bu aşamada TC kimlik numaramızı, doğum yılımızı, telefon numaramızı ve en alt satırda bulunan güvenlik kodunu yazarak sisteme girişimizi yapıyoruz.
 • Açılan kutucukta yeni muayene, ana bilim dalı, poliklinik, seans, tarih ve saat yazan bölümleri tam olarak dolduruyoruz
 • Bütün bu işlemleri yaptıktan yeşil renkte olan sonra Randevu Al kutucuğunu tıklayarak randevu talebimizi oluşturuyoruz.

Uludağ üniversitesinde tahlil ve röntgen için nasıl randevu alabilirim?

Uludağ Üniversitesi randevu alma işlemleri yaparken ayrıca tahlil ve röntgen içinde randevu oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iş ve işlemler sırası ile şöyle olmaktadır. Uludağ üniversitesinde mesai saatleri dışında saat 17:00—19:00 saatleri arasında tahlil ve röntgen çekim işlemlerini yaptırabilirsiniz. İdrar, Kan, vb. numune kabul işlemlerinizi zemin katta bulunan Merkez laboratuvarında, Röntgen çekimi gibi iş ve işlemlerinizi Acil servis röntgen laboratuvarında yaptırabilirsiniz. Laboratuvar ve görüntüleme sonuçlarını Uludağ üniversitesi resmi web sitesinin sağ tarafında bulunan mavi renkteki laboratuvar ve görüntüleme raporları bölümünü açarak görebilir veya kopyasını yazıcı vasıtası ile alabilirsiniz.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Dadaş dedi ki:

  Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.