Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel Alacak

27.12.2017
A+
A-
Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel Alacak

Devlet kurumlarından bazıları ihtiyaçlarını zaman zaman aldığı personel ile gidermektedir. Bu kurumlar arasında üniversitelerde bulunmakta olup ihtiyaçları olan personel için duyuru yapmakta ve adayları da belli kriterlere göre değerlendirerek seçmektedir. Üniversiteler yılın son günlerinde akademik personel ihtiyacını gidermek için art arda duyuru yapmaya başlamıştır. Üniversiteler yaptıkları bu duyurularda bütün ayrıntılara yer vermekte ve başvuru yapacak olan personellerde aradığı özellikleri ayrıntılı bir şekilde belirtmektedir. Hangi fakülteye, hangi anabilim dalına, hangi unvana sahip adaylar aradığını ve adaylarda olması gereken nitelikleri ayrıntılı bir şekilde belirtmektedir. Adaylarda bu duyurulardaki bilgilere göre değerlendirme yapıp ona göre başvuru yapmaktadır. Son dönemde duyuru yapan üniversitelerden birisi de Uludağ Üniversitesidir. 16 Aralık 2017 tarihinde duyuru yapan Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak.

Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen ve başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru süresi 16 Aralık 2017 tarihinde başlamıştır. Uludağ Üniversitesinin akademik kadrosunda yer almak isteyen adayların sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Uludağ Üniversitesi Akademik personel alımını ilgili mevzuata göre yapmaktadır. Bu mevzuat ise 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve buna kanuna bağlı olarak çıkarılan yönetmeliklerdir. Uludağ Üniversitesindeki Akademik Personel seçiminde bu kanununa bağlı oluşturulan değerlendirme kriterleri de kullanılmaktadır. Tüm bunlar beraber değerlendirildiğinde adaylardan bazı şartları sağlamaları istenmektedir. Bu şartları sağlamayan adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Bu şartlar ilgili kanunda ve ona bağlı çıkartılan yönetmeliklerde net bir şekilde ifade edilmiştir. Bu şartlar profesör, doçent ve yardımcı doçentler için farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen kişilerin bu noktayı dikkatli incelenmesi önemlidir.

Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel Alacak Konusundaki Başvuru Süresi

Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen kişilerin üniversitenin yapmış olduğu duyuruyu incelemeleri gerekmektedir. Uludağ Üniversitesinin alacağı 10 kişinin tamamı yardımcı doçent olup diğer unvanlara sahip adaylar için uygun kadro bulunmamaktadır. Bundan dolayı adayların yardımcı doçent şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Belirtilen şartların sağlanmasından sonra adaylar için en önemli husus başvuru süresidir. Adayların başvurularını belirtilen süre içerisinde yapması gerekmektedir. Belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular incelenmeden geçersiz kabul edilmektedir. Uludağ Üniversitesinin duyuruyu yayınlamış olduğu 16 Aralık 2017 tarihinde başvurular başlamış olup 15 gün boyunca devam edecektir. Başvurular 2 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir. Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenenlerin bu tarihe kadar başvuru yapması gerekmektedir.

Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel Alacak Konusundaki İstenen Belgeler

Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusundaki bir diğer husus ise aranan başka bir şartla ilgilidir. Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesine uygun olması gerekmektedir. Bu maddedeki şartlar başvuru yapacak olan kişinin kadro derecesi bakımından atanabilme şartları ile ilgili olup sağlanması zorunludur. Söz konusu daha ayrıntılı öğrenmek isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddesinin incelemeleri yeterli olacaktır. Bu şartları sağlamayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusundaki bütün şartları sağlayacak olan adaylardan bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler şunlardır:

  1. Ayrıntılı özgeçmiş
  2. Yabancı Dil Belgesi
  3. Öğrenim belgeleri (Yardımcı Doçent adaylarından doktora belgesi, Profesör ve Doçent adayları için ise Doçentlik belgesi istenmektedir.)
  4. Puanlı yayın listesi
  5. Puanlı yayın listesine göre düzenlenmiş yayın dosyası (Profesör adaylarının 6 adet, Doçent ve Yardımcı Doçent adaylarının ise 4 adet dosya teslim etmeleri gerekmektedir.)
  6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  7. Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

Yukarıda bulunan a, b, c, d ve e seçeneğindeki belgeleri sadece dışarıdan başvuru yapan adaylar verecektir. Uludağ Üniversitesinde bulunan adaylara ait bu bilgiler UAKBİS üzerinden alınacaktır. Bundan dolayı Uludağ Üniversitesinde bulunan adayların UAKBİS sistemine giriş yaparak bu belgeleri güncellemeleri gerekmektedir. Güncellemelerin zamanında yapılmaması hatalı belgelerin alınması durumuna sebep olabileceğinden başvuruların iptali söz konusu olabilmektedir.

Uludağ Üniversitesi 10 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen ve başvuru yapmayı düşünen adayların yukarıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamlaması gerekmektedir. Ayrıca adayların başvuruyu bizzat elden yapmaları da istenen şartlar arasında bulunmaktadır. Posta ya da diğer yollarla yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır. Bunun dışında adayların dikkat etmeleri gereken bir başka husus daha bulunmaktadır. Başvuru sonucunda duyuruda belirtilen kadrolardan herhangi birine atanan adayların, atamasının yapıldığı birimin olduğu yerde ikamet etmeleri gerekmektedir. Uludağ Üniversitesi adaylara böyle bir şart koymuş olup başvurudan bunun da değerlendirilmesi gerekmektedir. Uludağ Üniversitesi adayların kullanabileceği dilekçe ve diğer belge örneklerini http://www.uludag.edu.tr/personel/default/duyuru/5669 adresinden paylaşmıştır. Hem daha ayrıntılı bilgi almak hem de paylaşılan dilekçe ve diğer belgelerin örneklerine ulaşmak için yukarıdaki internet sitesi ziyaret edilebilir. Adayları sitede paylaşılan dilekçe örneğini kendilerine uygun bir şekilde doldurarak rahatlıkla başvuru yapabilmektedir.

Uludağ Üniversitesinin Akademik Personel alımıyla ilgili şartları ve diğer hususları genel hatlarıyla bu şekildedir. Adayların başvuru yapmadan önce mutlaka bu şartları dikkate alması ve sağlandığından emin olması gerekmektedir. Ayrıca istenen belgelerin tamamlanarak başvuruların belirtilen zaman aralığında yapılması da dikkat edilmesi gereken bir diğer husus olarak dikkat çekmektedir.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.