Tüvtük Randevu İptali Nasıl Yapılır

28.02.2018
A+
A-
Tüvtük Randevu İptali Nasıl Yapılır

Tüvtürk şirketi araç güvenliği ve trafik hususunda ilerlemiş, ülkemiz de araç muayene görevini gerçekleştiren bir iş sektörüdür. Tüvtürk araç muayeneleri periyodik araç muayenelerini tamamen uluslar arası belirlenen standartlar kapsamında gerçekleştirmektedir. Son derece güvenilir ve dürüst bir şirkettir. Hizmet olarak olarak ülkemizde tek kuruluştur. Başka bir kuruluş veya benzeri bir kuruluş yoktur. Yani kendi alanın da uzman bir iş izlenimine sahip tek kuruluştur. Tüvtürk bir yıl içerisinde yaklaşık sekiz milyon aracın periyodik ve trafiğe uygun olup olmadığı ile ilgili muayenesini yapmaktadır.

Tabi ki bu sayı bu kadar ile kalmıyor. Sonrasında ücretsiz olarak yapılan muayeneleri falan sayarsak yaklaşık on dört milyona yakın muayene yapmaktadır. Bu hizmet içerisinde 3.500 çalışan ile beraber 16 gezici traktör istasyon, 76 gezici istasyon, 207 sabit ve 5 motosiklet olmak üzere bir çok istasyon ile hizmete devam etmektedir. Peki bu kadar çok sayıda hizmeti bulunan Tüvtürk Şirket’inden araç muayene randevusu nasıl alınır veya tüvtürk randevu iptali nasıl yapılır diye birçok soru akla gelmektedir.

Tüvtürk Randevu Alma Ve Tüvtürk Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Tüvtürk’te randevu alımı nasıl? veya Tüvtürk randevu iptali nasıl yapılır? Sorularını basit bir şekilde birkaç adımda gösterelim. Randevu alımı çok basit olduğu gibi randevunun iptali ise daha da basittir. Tüvtürk’ün resmi sitesi olan www.tüvtürk.com.tr adresine girdikten sonra karşınıza ücretsiz randevu almak, randevu güncellemek veya randevu iptal etmek ile ilgili bir sayfa çıkacaktır. En üst bölümde sizden istenen bilgiler yer almaktadır. Sayfanın aşağıya doğru ilerleyen bölümünde ise sizin Tüvtürkle ilgili merak ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz birçok bilgi bulunmaktadır. Hatta randevu alımında ki 8 adımı orada da sade bir şekilde bulabilirsiniz.

Randevu Alımında 8 Adım

 • İlk ekranda doldurmanız gereken boşluklar vardır. Buralarda sizden istenen muayene olacak aracın plaka numarası, ruhsat seri numarası ve aracı muayene ettirmek istediğiniz ilin ismi istenmektedir.
 • Bu aşamada istenilen aracınızın ne tür bir araç olduğu ile alakalıdır. Aracın türünü girdikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Aracın türünü seçtikten sonra nasıl bir hizmet almak istiyorsanız hizmet seçeneklerinden birini seçmelisiniz.
 • Hizmet türünü seçtikten sonra sıra randevu tarihindedir. Karşınıza çıkmış olan takvimden randevu tarihini seçmelisiniz.
 • Randevu tarihini girdikten sonra sıra da en son muayene geçerlilik tarihini girmeniz gerekir.
 • Tarih işlemlerini tamamladıktan sonra aracınızı hangi istasyonda muayene ettirmek istediğinizi seçmelisiniz.
 • Tarihler ve istasyon seçildikten sonra uygun olan saati seçmelisiniz.
 • En son olarak da sizinle irtibata geçilmesi için gerekli bilgileri doldurunuz.

Yapılan bu işlemler ile randevu oluşturulmuş olur.

Tüvtük Randevu İptali Nasıl Yapılır

Randevu alma işlemi tamamlandıktan sonra çıkan her hangi aksilikten dolayı randevunuzu iptal ettirebilirsiniz veya güncelleyebilirsiniz. Tüvtürk randevu iptali randevu almaktan çok daha basittir. Ayrıca bu sistemden randevu tarihinize, saatinize veya bilgilerinize kadar ulaşıp değişiklik yapabilirsiniz. Randevu iptali için ise sadece soyadınızı girerek bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Ancak önemli olan bir husus vardır. Bir sene içerisinde tek bir araç plakası üzerine alınan randevu 3 kere değiştirilirse veya iptal edilirse o araca o sene içerisinde başka randevu verilmez. Tüvtürk randevu iptali veya randevu alımı için farklı seçeneklerde vardır. Bunlardan biri de direk telefonla irtibat sistemidir.

Araç muayene randevusu almak için 0888 233 0055 numarası aranabilir ve aynı zamanda randevu iptal edilebilir. Başka bir seçenekte e-Devlet’tir. Telefonunuzda mobil e-Devlet uygulaması varsa arama butonuna Tüvtürk yazdığınızda Tüvtürk ile ilgili tüm seçenekler karşınıza çıkacaktır. Sayfanın sonundaki en son seçenek Tüvtürk randevu iptali seçeneğidir. Oraya girdikten sonra sizden aracınızın plakası istenmektedir. Gerekli olan bilgiler doldurulduğunda otomatik olarak randevunuz iptal edilir. e-Devlet mobil uygulamanız varsa randevu alma ve iptal etme işlemleri daha hızlı yapılmaktadır.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Avatar Erdal TAŞTEKİN dedi ki:

  Tarih değiştirmek zorunda kaldım maalesef