Türk Standartları Enstitüsü Memur Alımı

24.10.2018
946
A+
A-
Türk Standartları Enstitüsü Memur Alımı

Türk Standartları Enstitüsü KPSS 60 puanla memur alımı yapıyor. TSE yani Türk Standartları Enstitüsü yayınlamış olduğu ilanla KPSS 60 puanla memur alımı yapacağını duyurdu. Memur olmak isteyen adayları yakından ilgilendiren bu haberin detayları,  yazımızın devamında.

Hangi Kadrolara Kaç Alım Yapılacak?

Türk Standartları Enstitüsü yayınlamış olduğu ilanla memur alımı yapacağını duyurdu. Memur olmak isteyen adayların başvurabileceği bu ilan ile TSE kendi bünyesine 15 adet personel alacak. Söz konusu ilanda Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına 15 adet personel alınacak.

Hangi İle Kaç Kişi Alınacak?

TSE yayınlamış olduğu ilanla 15 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Alımı yapılacak 15 personel için farklı illere belirli sayıda kontenjan açan TSE, bu sayı ve illeri aşağıdaki gibi açıklamıştır;

İl ve Kontenjan Sayısı

TSE Memur Alımı Başvuru Şartları

 • 1) Türk vatandaşı olmak,
 • 2) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1983 ve sonraki tarihlerde doğmuş olmak),
 • 3) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • 4) Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak,
 • 5) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • 6) Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özrü bulunmamak, koruma ve güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak (Sözlü sınavda başarılı olarak atanmaya hak kazanan adaylardan renk körlüğü dahil koruma ve güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
 • 7) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 • 8) 2016 Ön lisans Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak,
 • 9) Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak (geçerliliği devam ediyor olması),
 • 10) Başvurular il bazında yapılacak olup adaylar, tabloda yer alan kadrolardan sadece biri için başvuruda bulunabilecektir. Aynı aday tarafından birden fazla kadro için başvuru yapılması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • 11) Adaylar, yerleştikleri illerde en az 5 (beş) yıl çalışmayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
 • 12) Başvuruların geçerli olabilmesi için başvuru süresinin son günü itibarıyla (31 Ekim 2018) sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olunması zorunludur. Başvuru süresinin son günü itibarıyla mezun durumda bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar, 23 – 31 Ekim 2018 tarihleri arasında (bu tarihler dahil) Enstitünün resmi internet sitesinin (http://www.tse.org.tr) “Duyurular” sayfasında elektronik ortamda yer alan başvuru formu ile özgeçmişlerini oluşturarak, Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasını (Silahlı), fotoğraf ve mezuniyet belgelerini elektronik ortama aktararak başvurularını gerçekleştireceklerdir. Elden yapılan veya posta yoluyla gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar; KPSS P93 puan türüne göre, en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere yapılacak sıralamaya göre, atama yapılacak kadro sayısının 8 (sekiz) katı kadar aday sözlü sınava girme hakkı kazanacaktır. Sözlü sınava girme hakkı kazanan adaylar 07 Kasım 2018 tarihinde Enstitünün resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Sınava girme hakkını kazanan adaylar, sınav tarihinde öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslını, eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin yetkili makamlarca kabul edildiğini gösterir belge ile Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasının (Silahlı) aslını ibraz etmek zorundadırlar.

Milli İstihbarat MİT Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelerde Memur Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir?

2018 IKM İnfaz Koruma Memuru Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir?

2018 Mahalle Bekçisi Nasıl Olunur, Başvuru Şartları Nelerdir ?

2018 Polis Olma Şartları Nelerdir ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.