Ana Sayfa / PMYO / Temel Yeterlilik Testi (TYT) Puan Hesaplama

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Puan Hesaplama

Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) detayları, geçtiğimiz günlerde açıklandı. Adaylara YKS’de iki oturum uygulanacaktır. İlk oturumda, adaylar Temel Yeterlilik Testi’ne tabi tutulacaklardır. Önlisans düzeyinden eğitim görmek isteyen adaylar, Temel yeterlilik puanlarını nasıl hesaplayacaklarını merak ediyorlar. Bu makalemizde Temel Yeterlilik testi puan hesaplaması ve  sınavın içeriği hakkında bilgiler vereceğiz.

Temel Yeterlilik Testi’nde adayların;

 • Muhakeme,
 • Akıl yürütme,
 • Mantıklı düşünme odaklı
 • Türkçe’yi doğru kullanma
 • Okuma ve anlama
 • Dil hakimiyeti
 • Matematiksel ilişkilerden yararlanma seviyeleri
 • Sözel ve sayısal becerileri

ölçülecektir. Temel Yeterlilik puanınızı aşağıdaki  araç ile  hesaplayabilirsiniz. Türkçe-Sosyal ve Matematik-Fen doğru ve yanlış sayılarınızı ilgili boşluklara yazdığınızda, otomatik olarak TYT puanınız hesaplanacaktır.

 

YÖK tarafından yapılan son duyuruda Temel Yeterlilik Testi(TYT) uygulamasında aşağıdaki düzenlemelerin yapıldığı belirtilmiştir:

 • TYT Cumartesi, ikinci oturum ise Pazar günü yapılacaktır.
 • TYT içeriğinde, temel matematik ve türkçe ile birlikte  sosyal ve fen bilimleri kazanımlarının örtük olarak değil, açık ve müstakil bir şekilde yer almasına karar verilmiştir.
 • Temel Yeterlilik Testi 23 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah, ikinci oturum 24 Haziran 2018 Pazar günü sabahı yapılacaktır.

TYT sınavında;

 • Türkçe temel yeterlilik testinden 40 soru
 • 20 Sosyal Bilimler (Coğrafya,, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,, Felsefe,, Tarih) sorusu,
 • Temel Matematik testindeki 40 soru
 • 20 Fen Bilimleri sorusu (Biyoloji,, Fizik,, Kimya) olmak üzere

toplam 120 soru yer alacaktır..


Bütün adaylar ilk TYT oturuma girmek zorundadır.  TYT uygulandıktan sonra öğren arası verilecek, öğleden sonra ikinci oturum uygulanacaktır.  Önlisans tercih edebilmek için TYT-Puanı en az 150 olması gereklidir. Temel Yeterlilik Testi Puanı 150’nin altında olan kişiler tercih yapamazlar. Temel Yeterlilik Testi Puanı 180 ve üzeri olan adaylar ise lisans programlarını tercih etmeye hak kazanacaktır.  Temel Yeterlilik Testi Puanı 200 ve üzeri olan adayların bu puanı 2 yıl geçerli olabilecektir. Dilerse aday tekrar sınava girip TYT puanını yükseltebilir.

Önlisans programlarında; Temel Yeterlilik Testi Puanı esas alınacaktır. Polis Meslek Yüksekokulları, yapıları gereği Temel yeterlilik puanı ile başvuru alacaklardır.

İkinci oturum, dil puanı ve YKS puan hesaplamaları için lütfen YKS PUAN HESAPLAMA konumuza bakınız.

2018 PMYO başvuru baraj puanının kaç olacağı henüz açıklanmadı. İlerleyen zamanlarda Polis Akademisi tarafından açıklanmasını bekliyoruz. Konu hakkında görüş ve sorularınızı aşağıdaki ilgili bölümden iletebilirsiniz.

Bu makalede tam 311 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

311 Soru Var

 1. Admin şuna kesinleşti mi tyt ile alacağı

 2. Admin cevaplarsan sevinirim.TYT hesaplamayı koymuşsun ama daha katsayılar beli değil neye göre koydun bunu?

  • admin

   Yeni sistemde önlisans için TYT isteniyor. PMYO da önlisans. Bu nedenle TYT istenecektir fikirdeyim. Katsayı olarak eski sisteme yakın puanlama algoritması kullandık. Kesin açıklanınca ona uyarlayacağız.

 3. Admin bu yıl baraj yüksek olur mu çünkü tyt puanları yüksek hesaplıyor

 4. Admin merahaba bacagımda egzoz yanıgı lekesi var bi sorun olur mu ?

 5. Admin merhaba bacagımda egzoz yanıgı lekesi var sorun olur mu ?

 6. Admin ben 02 11 2001 doğumluyum 2018 de polislige başvuru yapabilirmiyim

 7. 1.60 boyundayim .bayanim ve 1 eylul 2000 doğumluyum.boy kesinlikle 1.62 mi olmasi gerekiyor ve yaştan kurtarabiliyormuyum. Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

 8. meraba PMYO için gerekli olan sadece 150 barajı mı yoksa Yks den farklı bı sınava daha girecekmiyiz saygılar..

 9. Merhabalar, 2020 de lisantan PAEM alımı son mu? Ben şuan üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim ve öyleyse benim iki yıl deneme şansım mi oluyor? Teşekkürler…

 10. 01.04.2001 dogumluyum 2019 da basvurabilcekmiyim ?

 11. 30 Ağustos 2000 doğunluyum bu yıl başvuru yapabilir miyim?

 12. 20.12.2000 doğumluyum eski sisteme göre bu sene PMYO ya giremiyordum yeni gelen sistemle beraber sınav tarihi geciktigi icin bu sene PMYO ya girebilirmiyim ?

 13. admin gözlerim bozuk bu polis olmama engel mi?

 14. Hocam geçen Meslek yüksek okullarındaki puanlarda bi değişiklik yapılmayacak denildi açıklamalarda. Bu PMYO için de geçerli mi ? Bu sene de 260 puan olma ihtimali yüzde kaç sizce ?

 15. Düz tabanım araştırdığımda artık sorun edilmediğini gördüm eğer yürüme ve koşma da engel yaratmayacak derecedeyse düz tabanlık sorun olmuyormuş bilginiz var mı?

 16. 1. oturumdan pmyo nun istediği puanı aldık ama 2.oturuma da girdik yine pmyo ya başvurabiliyoruz değilmi

 17. Admin abi 04.10.2001 tarih doğumluyum 2019 da basvurabilecekmiyim

 18. meslek liselerinde okuyanların diploma veya okul puanları eklenir mi çünkü 2 senedir sayısal bölüm olmamıza rağmen matematik görmüyoruz şimdi ise matematik sınavına girmeye mecbur tutulduk.

 19. Selamın aleykum admin tyt 2 Yıllık ön lisans yks 4 yıllık lisan oluyor değil mi doğru mu anlamışım

  Bir de tyt sayısal,sözel eşit ağırlık olarak istegimizden girebiliyormuyuz. TEŞEKKÜRLER

 20. TYT puan hesaplama yukardaki gibi mi
  eger TYT puan hesaplaması böyle olursa pmyo puanı kaç olur sizce

 21. 31.05.2000 pmyo ya 2018 de girebilirmiyim

 22. Selamün aleyküm peki tytden alacaksa PMYO kaç net yapammaiz gerekecek nasıl olacak cevaplarsaniz sevinirim

 23. 21.dönem için başvuruyu ne zaman yapıyoruz ?

 24. 26.06.1991 doğumluyum açık lise diplomamı aldım polis olabilmek için hangi yolları izlemem gerekiyor veya benim böyle bir şansım varmı

 25. Admin boyum 1.82 kilom 65 sorun olur mu? Bide bu mülakatlar felan ne zaman yapılacak bilginiz varmı?

 26. Admin bu tyt puan hesaplama kesin değil mi yani 🙁 inşallah kesin açıklamada böyle olur en azından sözelcilerinde şansı olur

 27. Merhaba.Sırtımda kamburluk var az bişey sorun olurmu? Parkur ve Sözlü Mülakat sınavına ne zaman hazırlanmak gerekir? Teşekkür ederim.

 28. Admin abi polislik için giricek olduğumuz sınavda hukuka giriş 1 Hukuka giriş 2 ve hukuka giriş 3 var burdan çıkacak sorular ne tür oluyor bir örneği var mı abi?

 29. Merhaba.Sırtımda kamburluk var az bişey sorun olurmu? Parkur veSözlü Mülakat sınavına ne zaman hazırlanmak lazim? Teşekkür ederim.

  • admin

   Derecesi önemli, çok değilse sorun olmaz. Parkur için sınava 1-2 ay kala, mülakat içinse her zaman hazır olmak faydalı.

 30. Peki başvuru internetenmi olacak olacaksa nasıl ve hangi sitede olacak ??

 31. Tyt puan hesaplama yukardaki gibi mi ? Sizce pmyo puani 300 olur mu ?tahmininizce?

 32. Admin. Senin tavsiyen ne. Yani ben temel matematik ve temel turkceye calissam. 2. Oturumaa girmesem. Yada girsem bilee fazla önemsemesem Polislik mulakatlarinaa calissam girebilir miyim??

  • admin

   Siz üniversiteyi hedefleyin. PMHYO da girin. TYT yüksek alsan bile kazanma garantisi yok. 20-30 bin aday içinde 2 bine girmek kolay mı? Tek hedefle olmaz.

 33. Admin abi mulakatlar belli mi?
  Ve de kac kisi erkek aday alinacağî?

 34. inşallah tahmininiz yanlış çıkar tyt de 40 matematik 40 türkçe sorusu var ben sözelciyim 40 türkçe sorusundan 33 net yapmazsam lisans tercihi yapamam bu da pmyo hayalleri suya düştü demektir ama tüm sınavın ham sonucu olursa çok daha iyi olur, gerçekten 2000 yılında doğanlar için bu kadar yenilik tesadüf olamaz.

 35. birde diş teli var konusmamda illakivbiraz bozulma oluyor sorun olur mu birde kucukkken dusmistim bilegimden dirsegime kadar tel yırtığı var biraz gitti gibi ama bir sorun olur mu dikiş atilmadi kucukken

 36. Pmyo başvurularda ham puan mi geçerli yoksa okul puanı eklenince mi ? Teşekkürler

 37. Admin bey/hanım bizim bi arkadaşın abisi polis beraber hazırlanıyoruzda Abisinin bi katkısı olur mu ona

 38. Admin biz 2 kişi beraber pmyo hazırlanıyoruz bizim arkadaşın abisi polis onun bi artısı varmı?

 39. LİSE MEZUNU PÖH ALIMI OLACAKMI

 40. Yukarki hesaplamaya gore sadece turkceden 30 net yapsak pmyoya girebiliyonuyuz eyer giris 270 olursa?

 41. Ben yukarda hesaplama yaptım 2 yıllık sağlık istiyorum hesaplamaya göre tyt puanına göremi bakıcaz yks puanına göremi

 42. Admin,Benim şubatta askerlik var açık öğretim üniversiteye basvursam başvuru alirlarmi veya napmam lazim pmyo için askerlik sorun olur mu?

 43. pmyo başvuruları ne zaman yapılacak

 44. Ben polis Meslek Yüksekokulu ile astsubay Meslek Yüksekokullarına hazırlanacaktım şimdii 2 oturuma girmek zorundamiyim yoksa 1.otuurma girmem yeterli olacak mı??

 45. Polis olmak benim en büyük hayalim çocukluktan beri şimdi imam hatip lisesi mezunu olacağım allahın izni ile 01.01.1999 doğumluyum ben sadece on lisans sınavına girip gereken puanı elde etsem başvuru yapabilir miyim . İkinci oturuma girmezsem bir sorun olur mu ?

 46. Merhaba ben uni 1. Siiftaym polislik için sırt tyk sınavına gircem dislerimde hafif bozukluk var tek takicam 2 ay sonra birde gözümün deresi 1.28 ikiside sence sıkıntı olurmu aralık 1 1999 dogumluyum

 47. Turkceyi yapip 150 puani gecersem girebiliyor muyum? Gecen sene herhangi birinden 270 barajdi ya buda herhangi birinden 150 mi demek istemis?

 48. Hayır usta sormak istediğim şu: eger matematik bölümünü bos biraksam Türkçeyi yapsam sadece pmyo kazanabilir miyim?

  • admin

   Baraj puanı açıklanmadan bilme şansımız yok. TYT de Türkçe Matematik ayrımı yok, tüm sorular eşit ağırlıkta puanlanacak.

 49. Simdi ben lise mezunuyum hangi sinava girecegim tyt lise mezunları icin mi ona mi girecegim pmyo kazanmak için

 50. Şuan lise 4deyim eşit ağırlık bölümündeyim sizce sözel bölümüne geçip Türkçe matematik derlerinemi yoğunlaşmaliyim ,eşit agirliktami kalmalıyım, teşekkürler ederim.

 51. 1.) 280-290 arası puan alsak kazanır mıyız bayan olarak.
  2.) babanızın polis olması sözlü mülakatta avantaj olur mu ?
  3.) 172 boy 60 kilo bayan herhangi iz dövme yamuk diş vs hiç bir sorun yok bu yönden. bu da önemli etken midir kazanmakta ?
  cevaplarsanız çok çok çok sevinirim. 🙂

 52. Parkur özel harekat gibi mi olacak

 53. Peki admin pöh’ün parkuru daha mı zor?

 54. Batuhan Başkurt ŞEN

  Merhaba şuan ben hem 1. oturuma hemde 2.oturuma çalışıyorum PMYO alımı 1. oturumdan mı olacak eğer öyleyse 2. oturuma çalışmaya gerek var mı ?

 55. Batuhan Başkurt ŞEN

  Sistemin en özgün tarafı olan TYT’nin adaylarımız açısından avantajları nelerdir?
  Yeni sistemin geçtiğimiz yıllarda uygulanan bütün sınav sistemlerinden ayrılan en
  önemli özellikleri;
   Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde tek tip Puan (TYT-Puanı) olması,
   Adayların bu tek TYT-Puanı ile herhangi bir MYO programını tercih
  edebilmesine imkan tanıması,
   Meslek lisesi mezunlarını yükseköğretime geçişe teşvik ediyor olması,
   Adayları okul dışı öğrenme kaynaklarına yöneltmemesi

  Yök ün güncel açıklaması yani bu bir ip ucu mu sadece 1.oturuma mı çalışacağız

 56. Admin tyt ile pmyo giriyosak yks ile paem yada pomem e girebilirmirmiyiz yoksa eski şartlardaki gibi pomem önlisans yada lisans, paem lisans mezunluguylami aliyor. TEŞEKKÜRLER

 57. 02.12.2000 doğumluyum bu sene 11 sınıfın seneye 12. Sınıfta basvurabilirmiyim

 58. Pmyo için her okula ayrı başvuru mu yapmak gerekiyor yoksa tek bir yere başvuru yapıp hangi okulu kazandığımızı puan’ımız mı belirlicek?

 59. Merhaba.Şubat 2018 de askerlik var benim, açık öğretim kaydı da geçti tecil etmek için veya polisliğe girmek icin napmam lazım acil yardım.?

 60. Meraba oncelikle iyi günler dilerim pmyo bu sene girebilmem için bi sorunum yoktu dün bişey farkene kadar ve bilgilenmek istedim genetik aileledede olan yani dogumdan gelen sağ kolumda sadece kollarimi öne doğru actigimda fazla kemikten dolayı elimin tam donmedigini farkettim dirsekten gelen bisey ve doktora gorundum hiç sıkıntı cekmedigim için bişey yapmami gerek gormedi peki bu benim pmyo ya girebilmem için sorun olurmu?

 61. Başvuru tarihleri ve puan aralıkları ne zamn açıklanıcak ?

 62. 07.10.2000 dogumluyum bu sene yastan kurtarip sinava gitrebiliyomuyum

 63. yüzdeki benler polislik için engel olur mu?

 64. 1-Admin benim suratımda var dudağımın kenarında 2 tane var ama çokta büyük değil yani sorun olmaz herhalde?
  2- birde arnımın sol tarafında iz var baştan Aşşağa düz bi çizik izler sorun oluyor mu ?

 65. Lise ortalama puanımız TYT sınavına etki eder mi?

 66. Lise ortalama puanı TYT sınavı puanına etki edecek mi?

 67. 23.10.2000 doğumluyum bu sene tercih edebilirmiyim bir sıkıntı olurmu

 68. iyi günler admin bey polis okulundan mezun olduhumuzda ilk maaş ne kadar ?

 69. Admin tyt 360 puan alıp parkurda tam puan alırsam avantaj sağlar mi

 70. Merhaba.Dün ortopedi doktoruna gittim ve 40 derece kifoz oldugunu yok denecek kadar da skolyoz oldugunu söylediler.Pmyo saglik yönetmenliğine bakti ve engel olmadugini soyledi ama ben araştırdıkça bazıları olur bazıları olmaz diyor kafama takildi dünden beri bunu düşünmekten kafayı yicem lütfen yardım.

 71. gözümde sorun var 18 yaşında lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum . Ve kolumda küçük bir dövme var sildirmeyi düşünüyorum. Bunları yaparsam mülakatlardan geçebilirmiyim ? silinince ufak bi iz kalıyormuş sanırım emin değilim. Lütfen cevaplayın.

 72. Admin göz derecem 1.75 sorun olur mu ?

 73. ‘Admin iyi günler 23 eylül 1994’lüyüm polisliğe girebilirmiyim bide ygs puanıylamı alıyorlar polisliğin içinde yine ygs gibi sınav mı olucak teşekkürler..

 74. Adminim ben PMYO için TYT gireceğim sadece sayısalım 0 matematik bölümünü boş bıraksam full türkçe yapsam daha iyi olmaz mı ? Yanlış puanı düşürüyor öyle değil mi görüşünüzü yazar mısınız lütfen

 75. merhaba admin benim sol kolumun arkasında dirseğimin hemen üstünde dikiş izi var 3 dikiş atmışlardı bu bir sorun olur mu? Kızarıklık gibi duruyor bakıldığında.

 76. Bursada polis okulu varmi varsa sartlari nedir tesekurler.

 77. Merhaba bn 02.11.2000 dogumluyum tytyi kazanırsam basvuru yapabilirmiyim yazın

 78. Admin 0,50 gözlük kullanıyorum 1999 18 05 bu polis olmama engel olurmu

 79. Ben anlamadım admin birşeyi yks puanı tyt puanını düşürmez dimi

 80. Admin tyt yüksek puan almak avantaj sağlar mi

 81. MERHABA bir kardeşim var liseyi bu sene bıraktı 4 sınıftan 1996 doğumlu polis olmak istiyor olma şansı varmıdır?

  teşekkürler.

 82. Baldır bölgemde 6 cm lik bir dikiş izi var polis olmama sorun olur mu?

  • admin

   Sorun olmaz kanısındayım ama inceleyenlerin takdirindedir.

   • Admin öncelikle 23 Nisan 2000 doğumluyum. Önümüzdeki başvuru sürecinde başvuru yapabilecek miyim? Sağ omzumda bir karış kadar büyüklüğünde bir dövme var. 3 seansta sileriz dediler 1 seans girdim diğerlerine girmedim. Yani biraz silindi. Boyum 1.75, kilom 62. Gözlerim de falan bir sıkıntı yok. Hastalık ve benzeri şeylerim de yok. Polis olmama engel olacak bir şey var mı?

 83. 176 BOYUNDAYIM KILOM 75 SOL GOZUMDE HAFIF GOZ KAPALCIIGI SIKINTISI VAR AMA GORME PROBLEMMIM YUZDE 100 YOK NASIL OLUR ALIMIRMIYIM BIDE SPRCUYUM ?

 84. İyi günler admin kilo boy vs hepsine uygunum fakat
  Renk körlüğü testinde bi kısmını görüp bi kısmını göremiyorum bi polis memuryka konuştum şansını dene
  Dedi şansımı demicem tabiki ama sen ne düşünüyorsun

 85. 20.09.2000 doğumluyum 2018 de sınava girebilir miyim ve boyum 1.68 kilom 55 sıkıntı olur mu teşekkürler

 86. Merhaba Admin Bey 1.88 Boy Kilo 72 Vücud yapım iyi professionel sporcuyum aileden ve Akrabalardan gelen yüksek emniyet mehsupları var sadece sol diz kapagımın sol yanında 7 cm lik bi dikiş izi var onu çok sorun yapıyorum ama küçüklükden beri hayellerimi süsleyen bu vatan sevdalıgı peşimi bırakmadı bırakmayacakda sizce mülakatlarda sorun yaşarmıyım

 87. Sizce PMYO alımı için ne zaman resmi açıklama yapılır yoksa her zaman olduğu gibi sınav sonrası mı taban puan açıklanacak?

 88. Admin bnde renk korlugu var 2017 pmyo da elendim bu yüzden bu sene tekrar girip kazanmayi düşünüyorum bildiginiz gibi ehliyet aliminda ve güvenlik aliminda bu şart kaldırılmış polislik icin kaldirilmasi yönünde bir gelisme var mi.? Testteki sayilar internetteki sayilarla benzer. Ve bn bazilarini okuyabiliyorum hepsi degil ama gördüğüm polis abilerime soruyorum veya sosyal medyadan şansini dene diyorlar hatta bir polis abim bna internetten sayilari acti ve. Hepsini okudum artik ezberle filan okuyabiliyorum bazilarinida gorebiliyorum yani sana bir sorum daha var şimdi bn ön sağlığı geçsem intibak egitimde genel saglikta bu sorunu orda da ayni sekilde gecebilir miyim ?

  • admin

   Renk körlüğü kısmi de olsa elenme sebebi. Henüz bu şartta bir değişim yok. Olmadan denemeniz bir fayda sağlamaz. Olursa denersiniz.

 89. Mrb bnm sol gozum biraz bulanik goruyo bide dogum lekesin var yanagimda ama lazerle tedavi olunuyor mu polis olmama engel mi sizce

 90. 2019’da alım olacakmı sizce ?

 91. İlk oturumda sadece türkçe ve matematik yapsak sosyal ve feni hiç yapmasak yinede burda hesaplanan puanı alırmıyız örneğin burada 20 türkçe 20 matematik yaptığımızda 300 puan aldığımızı gösteriyor yani sosyal ve fen yapmasak yinede 300 alırmıyız ve pmyo için alımların sadece ilk oturumdan alındığı kesinleştimi cevaplarsanız çok sevinirim.

 92. Hesaplamada bir yanlışlık var gibi. +100 puan verilmiyor mu?

 93. Admin yani 1.bu yıl sadece tyt girsem yeterli mi?
  2. Poh olmak için pmyo bitirmemiz gerek?
  3. Poh ve pmyo parkurları link atarmisiniz

 94. biz meslek lisesi öğrencisiyiz. önceden 6 farklı ygs puanı vardı ve sözelden pmyo nun istediği puanı alıyorduk.şimdi biz fen görmedik ve tek puan olduğundan not ağırlığı aynı oldu
  yani bizim önceden 300 aldığımız netlerimizle şimdi 220 alınıyor. pmyonun punları düşürmesi lazım

 95. admin kaç net lazım polis olmak için

 96. Merhaba hocam 16 yaşında iken bir kavgaya karıştım çocuk mahkemesine çıktık 3 yıl infaz verdi hakim o 3 yıl doldu e-devletten baktığımda sabıka kaydım da birşey çıkmıyor yargıtayı sorgulattıgımda da çıkmıyor acaba sorun olur mu? teşekkür ederim

 97. Admin misal türkçe ve sosyalden 40 netim var matematik 0
  40 net polis olmama yetiyor
  Matematiğim iyi değil ben es geçiyorum yapmamada gerek yok
  Değilmi ?

 98. 13.09.1998 DOĞUMLUYUM SIRF MERAKTAN 2 ADET DÖĞME YAPTIRDIM LAKİN SİLDİRMESİDE ZOR BİRİNİN ÖLÇÜSÜ 18-20 CM CİVARI PROBLEM OLUR MU

 99. Merhaba.19.03.2000 dogumluyum 2018’de basvuru yapabilir miyim?

 100. Aciktan lise okuyorum. 95 doğumluyum ben ne zaman kadar basvurabilirim tam şartlar nelerdir ..polis
  Yas siniri nedir

 101. Aciktan lise okuyorum olabilir miyim ve. Tam şart neler

 102. iyi günler benim eşim uzmanlıga başvuru yaptı ama boyu 170 kilosu 85 olabilir mi sizce lütfen cevaplayın

 103. 10.09.1997 doğumluyum 1.61 boyundayım sınava gireceğim ve 1 santim kısayım bir sorun olur mu ?

 104. yeni devlete atanmış polis memuru maaşları ne kadardır bir bilginiz var mı

 105. Admin bey kat sayılar hakkında bir açıklama geldi mi?.

 106. 13.07.2000 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim 1.62boy kilo 69 ön dişim ayrık sorun olurmu.?

 107. Admin 28 07 2002 dogumluyum 2020 de basvurabilirmiyum

 108. 2018 de lise alımı olmayacak iki yıllık bitirmek zorunlu olacak deniliyor doğru mu

 109. basvuru ne zaman olacak

 110. Boy 1.72 Kilo 65 İdeal mi Teşekkür Ederim 🙂

 111. YGS Puanı İle Girilmiyor mu.?

 112. açıkögretimde okuyorum kredim dolmadı mezun olamamadım ama 18 yaşımı doldurdum başvuru yapabilirmiyim

 113. Benim iki gözümde 1 derece bozuk acaba polis olmama engel mi ?

 114. Ben bu yıl uni 1. Sınıftayım ama memnun değilim merkezi yatay geçiş yapıcam merkezi yatay geçiş şartlarında girdiğin yıldaki puanın yeterli ise girebiliyorsun bu polislik içinde geçerli olurmu sence teşekkürler.

 115. 02.11.2000 dogumluyum bu sene başvuru yapabilir miyim

 116. Admin bu parkur ve sözlü snavlar ne zaman oluyo sonra her ilde parkur kursu veriliomu bide parkuru en az kaç saniyede bitirmeliyiz

 117. Sadece türkçe ve sosyalden toplamda 50 kadar net çıkarsak alacağımız puan yeterli olmaz mı?

 118. Şöyle sorayim tyt puani nasil hespliyacagim nirmal tyt den net hesapliyorum 45nete 170puan verlyir siz 35net yapmaniz yeterli diyorsunuz. Anlamadim gerckten bi aciklma yaparsanuz mutlu olurum . Kac net yapmam gerektigini ogrenirsem ona gore calisacağim

  • Admin

   TYT puan hesaplaması henüz belli değil. Sınava çalışın.

   • tamam puan hesaplama belli değil ama siz 35 , 40 net yapmanız gerek ortalama diyorsunuz . ortalama olarak kaç net yapmam gerekiyor siz bu işin içindesiniz az çok bilirsiniz . yardımcı olursanız çok sevinirim az önce yine hesapladım 40 net 192 puana tekabu ediyor ama polislik için 270 puan civarı almamız lazım ozman 60 65 civarı net yapmamı gerekiyor beni bi aydınlatırsanız çok mutlu olucam . TEŞEKKÜRLER …

 119. Admin 1.67 boyum 65 kg yim 02.10.2000 doğumluyum 2018 de başvuru yapabilir miyim bide 0.75 göz kusuru var okulu kazanmaya engel mi?

 120. admin 2 oturum polisligi etkiliyormu yoksa sadece 1oturum mu etkiliyor admin cabuk cvp versen ona gore hazirlik yapacam

 121. ben unuversiteyi baska bolumden okuyup sonra polis
  gecip polis olabilirmiyiz yoksa ??

 122. yks den 180 ni geçincede başvuru yapabiliyormuyuz yukarda acıklamada öyle bişeyler yazıyordu

 123. Admin benim boyum 169 kilom 60

 124. Admin hani 2018 yksinde diyelim bir univereiteye yerlestik 1. Siniftayiz. O universite okurken universiteyi dondurup polis olabilirmiyiz. Cunki ben 08/11/2000 dogumluyum. Yasim tutmuyor. 1 senemide cope atmak istemiyorum.

 125. Daha ne zaman açıklanır baraj puanı kafalar karmakarışık, sözelci olarak 270 baraj puanı almak için 60 net lazım nerdeyse, bu gidişle hayal olacak polislik.. umarım biraz düşük olur baraj puanı, çünkü soru sayısı ygs de az😑😑

 126. Admin merhaba. Gözlerim bozuk ancak lazer ile çizdirme operasyonu geçicereğim. Bu polis olmam için bir engel oluşturur mu? Ve yanağımda bebeklikten kalma tırnak izi var. Bu sorun olacaksa yine lazer ile sildirebilirim. Bir engel var mıdır?

 127. 192 boyunda 83 kilo orantılı mı

 128. Ben yunus polisi olmak istiyorum admin bey lise son sinifim 18 yasini doldurmadim 168. Boyundayim yunus olmak isteyen bayanlar 170 olmasi gerekiyomus bn napicam sizce boyum uzarmi yada 168 ile beni alirlarmi yunusluğaa

 129. Kacnet yapilirsa tyt den 260 olurki polislik baraj puanı 260 degilmi

 130. S.a kardeşim 1990 doğumluyum askerliğimi yaptım polis olma ihtimalim varmı 260 puan alır isem ?_

 131. PMYO 2 yıllık bir eğitimin ardından polis olurmuyuz

 132. 2018 PMYO kayıtları ne zaman başlayacak?

 133. Ben 1998 doğumluyum ama liseyi açık öğretimden okuyorum ve bitmesine çok az kaldı ne yapmam gerek hangi sınava hangi okula gitmem gerek bana bi yardımcı olur musunuz

 134. Admin benim sağ elimin işaret parmağında yamukluk var ama hiçbir engeli yok bana sorun olurmu

 135. Tyt ye girip pmyo yu deniyeceğim.
  Ama baraj puanı için ham puana mı bakılacak
  Yoksa yerleştirme punanına mı

 136. Benim ağzımda 26 diş var 2 tane diş taktırısam 2018 pmyo diş testini geçermiyim yada geçmem için kaç tane taktırmam gerekiyo

  Not:taktırıcam dişin protez mı yoksa vidalı olması gerekiyo

 137. abi benim ön dişlerim sıkıntılı idi benim bir ön dişim yok diğer üç’ü de kaplama sıkıntı olurmu

 138. ABİ BENİM ÖN DİŞ LERDEN BİRTANESİ EKSİK İMPLANT YAPTIRIRSAM BİR İŞE YARARMİ

 139. Selamun Aleykum, ben şimdi lise mezunuyum 2 yıllık üniversiteye kayıt yaptim ve 1. Yılın sonunda bıraktım, şimdi ben herhangi bir sınava girmedim, 2018 ‘de yani bu sene polis olmak için “TYT” den önce herhangi bir sınava girmem gerekiyor mu, gerekiyor ise hangisi, adı ne, ne zaman başvurular başlıyor ve başvuruları nereden yapabilirim? Cevaplarsanız sevinirim. Allah rızası için cevapla, polis olmayı çok istiyorum ama kafam çok karışık, ne yapacağımı bilmiyorum… Bu kardeşine yardımcı olacağını umuyorum.

 140. Bu sene tahmini kaç bayan alımı olur pmyo da

 141. Admin ayaklara bakılıyormu düztabanlık için ?

 142. merhaba 98 doğumluyum boy 1.76 kilo 74 fakat vitamisizlik var bu nedenle tırnaklarım abartılı olmamak üzere bozuk bir sorun olurmu ?

 143. Mrb pmyo için başvuru aşaması nasıl?
  Mülakatta hangi okula neye göre veriyolar?

 144. Mesela hangi dersten ne kadar yapmak gerekiyor.

 145. 28.01.2001 dogumluyum bu yıl girebilirmym

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir