POLİS HABER

Temel Özel Harekat (PÖH) Kursu Başvuruları Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Özel Harekat ihtiyacını karşılamak üzere, meslek içi PÖH yetiştirme kursu açıyor. Mevcut durumda polis memuru olarak görev yapan kişiler, “Temel Özel Harekat” kursuna giderek polis özel harekat olabilirler.

Meslek içi polis özel harekat olma şartları aşağıdaki gibidir:

 • Polis memuru olarak görev yapmak.
 • 31 yaşından gün almamış olma.

Temel özel harekat kursu gönüllülük esasına göre başvuru almaktadır. Başvurmak isteyen polis memurları 3 Ağustos 2017 Perşembe günü mesai birimine kadar başvuru dilekçesi ve mülakat formunu doldurarak başvurabilirler.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

42 Yorum

 1. Bu alımlar neticesinde 2017 yılı sonunda yapılacak olan 12 bin polis alımı pomem olma ihtimalini yükseltmiş olur mu ?

 2. Pöh alımı olmasını neden beklemiyorsunuz neye dayanarak pomem alımının olması yönünde tahminde bulunuyorsunuz açıklarsanız sevinirim iiyi günler.

  1. 1)Yozgat POMEM Müdürü’nün açıklaması nedeniyle.
   2) PÖH eğitimlerinin bir kısmının 2018’e sarkması nedeniyle.

   1. Ozaman sayın milletvekili Arzu Erdem açıklama yaptı.Pöh alımı olacak diye?Bakanımız Süleyman Soylu da acıklama yaptı özel harekat alımlarının arkası gelecek diye.Bu konuda ne düşünüyorsunuz.

 3. Temel ozel harekat kursu mulukat falan yokmu egitim suresi nekadar bide artik2017e poh alinmaz artik herhalde

 4. bu alım meslek içinden ziyada daire içinde bir alım dagıtım yerimde sadece özel harekat alt müdürlükleri var ve türkiyede resmi yazı ebys de yok yani kendi içinde alacak dışarıdan polis memuruda almıyor su anlık bize gelen yazı yok.

 5. Way ben oleyim polis olmak istiyorum yas sartina takiliyrm poh olmak istyrm yas sarrina cinsiyer sarrina rakiliyrm yas duzeltilmesini kabul etmiyo yasim buyuk yazilmis ben neyin kirbaniyim ya. Gonullu alin diyrz daha once polis olma sarti isteniyor. Yaw bisey istemiyrm sigara parami verin yetr . Yetrki polis olayyim ya

 6. Meslek içinden bayan poh alımı oluyor değilmi admin ani sadece polis olmak ve gönüllü olmak gerekiyor yanlış bilmiyorsam

 7. 20.dönem mezunuyum alım olursa sizce ne zaman olur bilginiz varsa paylaşır mısınız?

 8. Admin bey ben şimdi pmyo okuyup 2. senenin ardından pöh olmak isterken 2. senenin sonunda alım olmadı diyelim ben ne yapıcam o zman

   1. Polis olduktan sonra meslek içi Pöhe başvurabilrim diymi?
    sizce tahminen kaç yılda bir meslek içi pöh alımı olur

    1. evet başvurursun. Önce polis olun bunu başarın sonra PÖH derdine düşersiniz. O olsun da bu bitsin de bunun sonu yok.

 9. Komiser ve komiser yardımcılarının temel özel harekat kursu alma imkanı yok mudur? Sadece polis memurları mı başvurabilir her zaman için? Haziran da gördüğüm bi haberde bu seneki meslek içi alımlarda komiser ve komiser yardımcıları için yaş sınırı olarak 30 olduğu belirilmiş. Yani bu rütbeler de meslek içinden pöh olabilir mi? Teşekkürler..

 10. meraba sorum şu: PMYO da 2. yıl poh için geliniyor ya o zmn ne kadar surede tamamlanacak işlemler parkur için okulun dışına mi cikacam yoksa okulda mi birde calisamiycz pmyoda olduğumuz için o nasıl olacak birde pohe alinirsam sözlü mülakatta kaç kişi var,PMYO sene sonu mulakatina girip mi poh eğitimime gidecem pohte sene sonu mülakatı var mı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu