Memur Alımları

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel Alacak

Son dönemde devlet kurumları personel alımları ile ilgili duyurular yayınlamaya başlamış ve alacakları personel sayısını, şartları açıklamaya başlamıştır. Bu şekilde duyuru yapan kurumlar arasında üniversiteler de bulunmaktadır. Ülkemizde bulunan üniversiteler arka arkaya personel alımıyla ilgili duyurular yapmakta ve alım yapılacak olan kadroları da açıklamaktadırlar. Üniversiteler yaptıkları duyurularda bu alımlara ilişkin ayrıntılı bilgiler vermekte alım yapılacak bölümü, kişinin sahip olması gereken unvanı ve istenilen özel şartları ya da sahip olunması gereken niteliğe duyurularda yer vermektedir. Bu duyurulardan bir tanesini de yakın zaman önce Süleyman Demirel Üniversitesi gerçekleştirmiştir. Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak şeklindeki haberler birçok yerde görülmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesi de ayrıntılı bir duyuru yayınlamış başvuru yapacak adaylara kadrolarla ilgili her türlü bilgiyi vermiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel Alacak Konusundaki İstenen Şartlar

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak ve bununla ilgili açıklamayı kısa bir süre önce kamuoyu ile paylaşmıştır. Öncelikle üniversite, ilgili mevzuata uygun olarak bu alımı gerçekleştirme ve istenen şartları da buna dayanarak istemektedir. Bundan dolayı adayların öncelikle 2547 Sayılı Kanunun Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğini dikkatli bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Çünkü adaylardan istenen şartların dayanak noktası burasıdır ve buraya uygun şartlar istenmektedir. Ayrıca bu kanunla birlikte üniversitenin kendi kriterleri de başvuru sürecinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen adayların bu iki bölümü dikkatli bir şekilde incelemeleri, yapılan başvuru sonrasında istenen şart ve belgeler ile ilgili fikir verecektir.

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak konusundaki şartlar alınacak olan personelin unvanına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin üniversiteye alınacak olan profesörlerde aranan şartlar ve istenen belgeler ile yardımcı doçentlerde aranan şart ve istenen belgeler farklılık gösterebilmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesi toplamda 41 Akademik Personel alımı yapacaktır. Bu personeller profesör, doçent ve yardımcı doçent unvanına sahiptirler. Üniversite tarafından yapılan açıklamada hangi kadroya hangi unvanda personelin atanacağı açık bir biçimde belirtilmiştir. Bundan dolayı adayların öncelikle üniversite tarafından yayınlanan duyuruyu ve bu duyurudaki listeyi dikkat bir şekilde incelemelerinde fayda vardır. Çünkü kadrolarla ilgili ekstra şartlar da istenmektedir. Örneğin Teknoloji Fakültesinin Enerji Sistemleri Bölümü, Enerji Yönetimi ve Verimliliği Anabilim Dalı için yapılan kadro ilanında alınacak profesörün daha önceki dönemlerde iki fazlı akışlarda ısı transferi alanında çalışmalar yapmış olması istenmektedir. Yani bu şartı sağlamayan kişinin bu kadroya atanması mümkün değildir. Bundan dolayı Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen kişilerin mutlaka üniversite tarafından yapılan duyuruyu ayrıntılı bir şekilde incelemesi gerekmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel Alacak Konusundaki Başvuru Süreci ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak konusuyla ilgilenen ve başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formuna http://persdb.sdu.edu.tr/ adresinde bulunan doküman arşivi bölümünden ulaşılabilmektedir. Bu formla beraber istenen eklerinde hazırlanması gerekmektedir. Profesör ve Doçent kadroları için başvuru yapmayı düşünen adayların öncelikle başvuru formlarını ve istenen ekleri dosya haline getirmesi gerekmektedir. Daha sonra ise bu dosyayla birlikte Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosu için başvuran adayların da başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurması ve istenen belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Daha sonra bu belgelerle birlikte kadronun ilan edildiği ilgili birime başvurmaları gerekmektedir. Burada adayların dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi başvuru noktalarıdır. Adayların bu duruma dikkat etmeleri önemlidir. Adaylar başvuru formunu ve istenen belgeleri elden teslim edebileceği gibi posta ile göndererek başvuru yapabilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak konusundaki bir diğer husus ise başvuru süresiyle ilgilidir. Başvuru süresi üniversitenin ilanıyla birlikte başlamaktadır. Bu tarihten itibaren 15 gün boyunca başvuru yapılabilmektedir. Adayların bu tarihlere dikkat ederek başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan edilen tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca posta ile müracaat eden adayların başvurularının postada yaşanan sorundan dolayı gecikmesi durumunda bu gecikmelerin dikkate alınmayacağı üniversite tarafından açıklanmıştır. Üniversite tarafından açıklanan şartlar arasında Tıp Fakülteleri için özel madde bulunmaktadır. Bu şarta göre Tıp Fakültesinde bulunan kadrolara başvuru yapan adayların Tıp Fakültesi mezunu olma şartı bulunmaktadır. Bu kadrolara başka fakültelerden mezun olmuş kişilerin yapmış oldukları başvurular doğrudan reddedilmektedir. Bunun dışında üniversitedeki kadrolar için başvuru yapan adayların tamamının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları da taşıması gerekmektedir. Bu şartlara da ilgili maddeden bakılabilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi 41 Akademik Personel alacak konusu genel hatlarıyla bu şekildedir. Başvuru yapacak adayların yukarıda belirtilen ilgili kanun maddesini ve yönetmelikleri dikkatli bir şekilde incelemesi çok önemlidir. Çünkü başvuruların temelini buradan bulunan şartlar ve istenen belgeler oluşturmaktadır. Bunun haricinde başvuru yapacak olan adayların mutlaka başvuru zamanını dikkate alması ve başvuruları belirtilen süre içerisinde yapması gerekmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından alınacak Akademik Personel kadrosu için başvuru yapacak adaylar http://persdb.sdu.edu.tr/ adresinden daha ayrıntılı bilgi alabilmektedir. Buradan alınacak bilgilere ve üniversite tarafından yapılacak yeni duyurulara göre başvurunun yapılması gerekmektedir.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu