soru-sor


Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 493 YORUM
 1. Avatar Tokatlı dedi ki:

  Şikayete bağlı olan cinsel taciz suçu hakkında iddianame düzenlenen biriyim kovuşturma aşamasında şikayetten vazgeçme ile düştü davam polis olabilir miyim? Ceza almadım, hagb yok.

  1. Admin Admin dedi ki:

   zor gibi..Siz yinede başvurunuzu yapınız…

  2. Avatar Nur dedi ki:

   Ortaöğretim kpss sınavı ile polis olunur mu ? Ol

 2. Avatar Tayfun dedi ki:

  En büyük hayalim PÖH olmak eğer PÖH olursam hep görev bölgemdemi kalıyorum yoksa evde kalabiliyor muyum yani eşime zaman ayırabilir miyim?

  1. Avatar Sedanurcelik dedi ki:

   da 20 yaşıma basıyorum kadınım ne gibi alımlar var sadece pmyo bilgim var bilgilendirir misiniz

 3. Avatar Serkan dedi ki:

  İç işler bakanlığı neden adaletsiz davranıyor pomem üniversite mezunu alırken Pmyo lise mezunu alıyor eşit olsaydı ikisinde eşit olurdu polislik gönüllük esasına dayanır lise mezunu bile pomem alınması gerekir iç işler bakanlığı iletirseniz sevinirim

 4. Avatar Ferhat dedi ki:

  merhaba. Yaklaşık bundan iki ay önce bir arkadaşımla beraber yolda yürürken bekçiler bizi çevirdi arkadaşım üzerinde bulunan çok az miktardaki skunk uyuşturucu maddesini yakinimiza attı bekçileri etrafa bakıp maddeyi buldu. Bizi karakola götürdüler arkadaşım skunk maddesinin kendsine ait olduğunu söyledi ve kabul etti. Bunun üzerine bekçiler bize iki tane tutanak imzalattı ben o an ilk kez karakola dustugumden tutanakları okumadan imzaladim. Bir arkadaşım bana sadece bir tane tutanak imzalamam gerektiğini söyledi.ikimize ikişer tane tutanak neden imzalattilar acaba?

  1. Avatar Ali dedi ki:

   Alt ve üst dişlerim birbirine değmiyor pomem de sorun olur mu

 5. Avatar yağmur dedi ki:

  20 haziran da 21 yaşıma basıyorum kadınım ne gibi alımlar var sadece pmyo bilgim var bilgilendirir misiniz

  1. Avatar Fatma dedi ki:

   Merhaba ben bacağımdan ameliyat oldum herhangi bir hareket kısıtlaması ve yürümeyi zorlaştıracak bir durum yok engel olur mu PMYO da?

 6. Avatar Meraklı polis adayı dedi ki:

  Merhaba, köpek dişimin ikisi eksik üst arka dişlerden bir tane eksik toplam 3 noksan dişim var yirmilik dişimide aldırmadım gömülü diş. Hiç bir sağlık sorunum yok diş haricinde sizce elenme nedeni olur mu diş

 7. Avatar Sezen dedi ki:

  Merhaba Ankara CBk da polis memuru olmak zormu ..calisma sistemi ??

 8. Avatar Ali dedi ki:

  alt ve üst dişlerim birbirine değmiyor pomem de sorun olur mu

 9. Avatar Farukc dedi ki:

  Merhabalar bu yıl pmyo bekliyorum şuanda da açıktan adalet 2. Sınıfım. Oldu ki pmyo kazanıp açık öğretimi de seneye dgs kazanıp 3. Sınıfına geldim. Pmyo mezunu olduktan sonra görevimin birinci yılı bitince lisans mezunu da olmuş olacağım. Bu şekilde mesleğin birinci yılında paeme başvurabilir miyim yoksa yine illa meslekte iki yıl doldurmam mı gerekir?

 10. Avatar Ayşegül dedi ki:

  Merhaba önlisans mezunuyum kpss ortaöğretimden polis olabilir miyim kilo boy ya da herhangi bir sağlık sorunum yok

 11. Avatar ahuıyucw dedi ki:

  yaşım 13 polis olmak istiyorum kızım 1 tane azı dişim eksik polis olmaya engel mi

 12. Avatar Çağatay dedi ki:

  Merhaba, ben Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler öğrencisiyim. Bölümüm dört yıllık fakat benim sormak istediğim soru şu; okulumun ilk iki senesini tamamladım alttan dersim yok, diplomamı alsam polisliğe başvurabilir miyim önlisans mezunu olarak?

 13. Avatar Hhhh dedi ki:

  Merhabalar ben 18 yaş altı küçükken üzerime suç atılarak üzerimde esrar maddesi bulundu hakim ve savcı çıktım 1 sene denetimli serbestlik verdiler ben hiç aksatmadim hepsine 1 sene boyunca gittim adlı sicil kaydim ve arşiv kaydı temiz gözüküyor mahkeme dava sorgulamada ise mahkeme gözükmüyor ben şuan polislik baraj gecicik puan aldım bu benim polis olmama engel midir acaba
  Saygılar

 14. Avatar Büşra dedi ki:

  Bayanlar için masa başı iş nasıl oluyor görevlere kesin gidiyor mu bayanlar isteyen mi masa başı oluyor bilgi istiyorum lütfen

 15. Avatar Sinan dedi ki:

  Merhaba, ben önlisans sağlık mezunuyum. Kpss puanım yetiyor ancak benim sosyal fobim var. Kalabalık yerde hareketli iken titremiyorum ama sadece mesela törende durarken titreme oluyor. Pomem okumama engel midir?

 16. Avatar Cemil dedi ki:

  Merhaba beyefendi dgs ile 4 senelik bölüm okuyorum şuan okulum ocakta bitiyor büyük ihtimal. ön lisans kpss ye girdim puanım yetiyor. Başvuru yapabilirmiyim? Sıkıntı çıkarsa okulu uzatmayı düşünüyorum.

 17. Avatar Cemil dedi ki:

  Merhaba beyefendi dgs ile 4 senelik bölüm okuyorum şuan okulum ocakta bitiyor büyük ihtimal. ön lisans kpss ye girdim puanım yetiyor. Başvuru yapabilirmiyim? Sıkıntı çıkarsa okulu uzatmayı düşünüyorum teşekkür ederim

 18. Avatar şüheda dedi ki:

  şubatta mezun olucam pomem ön basvuru aralık ayında başvuru yapabilirmiyim

 19. Avatar şüheda dedi ki:

  şubat ayında mezun olucam acaba aralik ayı pomem başvuru yapabilrmiyim

 20. Avatar Yahya dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba kpss lisans ile pomeme girip bir sonraki kpss lisans ile komiser yardımcılığına başvurabilir miyiz yoksa sadece kurum içi sınavla mı yükseliriz?

 21. Avatar Batuhan dedi ki:

  Bundan 4 yıl önce denetim serbestlik gördüm. Uyuşturucu bulundurmak suçundan ne içiciyim ne de satıcı tahlillerim de kanıtımdır herşeyim temiz çıktı. Çevremde bulunduğum noktada polislerin arama yapması sonucu uyuşturucu bulundu ve üstüme iftira atıldı. Önce arkadaşım suçlandı sonra ben. Konu polisler tarafından savcılığa taşındı aradan 3,4 ay sonra kağıt geldi. Yapmadığım bir suç yüzünden 1 sene denetim serbestliğe gittim düzgünce oraya gidip imza mı attım.

  Sicilim Temizdir.

  Sorum Şu : Polislik sınavlarına girsem ve kazansam bu olay yüzünden elenir miyim? gerçekten çok önemli konuya vakıf olan bilen kesin biri cevap verirse sevinirim

  (Aynı zamanda üniversite 3.sınıf öğrencisiyim derslerim iyi.

  Mezun olduktan sonra polislik deneyeceğim.)

  Edit : O zamanlar 18 yaşından küçüktüm. 17 ‘ di yaşım denetimde 1 sene geçince 18 de bitirmiş oldum.
  Hakim karşısına çıkmadım savcı karşsına çıktım yani bir mahkeme olmadı.

 22. Avatar Aslı dedi ki:

  Göğüs hastalıkları olarak doktor bana ilaç raporu yazmış ve ben bunu yeni öğrendim 2 senedir varmış astım ilaç raporu hiç o rapor ilaçlarını almadım kullanmadım bu sorun olur mu polislik için çok aklıma takıldı ne yapmam gerekir

 23. Avatar Ahmet dedi ki:

  2021 yılında PAEM alımı sizce yine meslek içinden mi olacak yoksa KPSS puanıyla dışarıdan öğrenci mi alınacak ?

 24. Avatar Şeref dedi ki:

  Önlisansim haziranda bitecek 27. Dönem pomem alımına başvuru yapabilir miyim

 25. Avatar Sorucevap11 dedi ki:

  Merhaba 27.pomeme girmeyi düşünüyorum bende 1.derece bel kaymasından ötürü yalancı fıtık oluştu MR sonucunda kaydı var. Ama tanı koydurmadım doktorum e nabızımdan kolayca radyolojik görüntülerime erişti sizce pomem de ortopedi veya beyin sinirde elenme sebebi mi ? E nabızda radyolojik görüntüler de MR sonucunu gizledim onlar anlar mı gizlediğimi sevgiler

  1. Avatar Fatma Nur dedi ki:

   Merhaba ben bacağımdan ameliyat oldum herhangi bir hareket kısıtlaması ve yürümeyi zorlaştıracak bir durum yok engel olur mu polisliğe???

 26. Avatar Mahmut dedi ki:

  Hocam merhabalar ben kalbimden dolayı askerlikten muafim şuanda 27 dönem pomeme hazırlanıyorum. Kalbimdeki durum yönetmelite geçmiyor ama doktor yinede muaf yazdı bende şimdi ön sağlık formuna bu durumu yazsam ön sağlık ta beni elerlermi yada bişey söylemeyip devam edip genel sağlık ta itiraz etme hakkım olur Fikriyle devam mı edeyim .

 27. Avatar Mustafa Orhan dedi ki:

  Polislik için ön lisans şart ise herhangi bir üniversite okusak olur mu.

 28. Avatar Fatma Nur dedi ki:

  Merhaba ben bacağımdan ameliyat oldum herhangi bir hareket kısıtlaması ve yürümeyi zorlaştıracak bir durum yok engel olur mu polisliğe???

 29. Avatar Taceddin kara dedi ki:

  2010 yks puaniyla 2021 pmyo giris yapilabilirmi

 30. Avatar hale dedi ki:

  merhaba ben diş teli tedavisi görüyorum 4 dişim çekildi ve bir tane köpek dişim gömülü telim olduğu için köpek dişini çıkarmak imkansız dişlerim tel çıkınca düzeleceği için sizce sıkıntı olur mu

 31. Avatar yunus dedi ki:

  Polislik mesleğine başladıktan sonra polisliğe girişe engel herhangi bir hastalığımız baş gösterirse yada var olan eski hastalığımız ( ön sağlıkta çok sorun edilmeyen) artarsa bize yalan ifade vermişsiniz deyip dava açılır mı?

1 3 4 5