Polislikte üniversite ?

100 gösterim
26 Mart Pomem kategorisinde Tugba_53 (800 puan) sordu
Şuan lise 1. Sınıfım Polis olmak istiyorum tek hayalim .Üniversiteye gidip pomeme girmek daha avantajlı diyolar üniveristede bölüm farketmiyor ama sizce hangi üniversiteye ve hangi bölüme gitmemi önerirsiniz ?

4 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
26 Mart fadimehcr (300 puan) cevapladı
kardeşim samsunda okuyorum şu an birinci sınıfım,ben üniversite önermiyorum pmyo tadı başka çarpılmaları üst devresi vs vs kendini pomemle şartlama pmyo emniyetin göz bebeğidir pomem üvey evladııdr bunu da söylemek istedim
6 gün önce Tugba_53 (800 puan) yorumladı
Teşekkürler pomemi niye önermiyorsun ordan rütbe daha yüksek olmuyo mu pmyodan daha avantajlı değil mi
6 gün önce misafir yorumladı
pmyo da mı okuyorsun
6 gün önce Tugba_53 (800 puan) yorumladı
hayır ben lise 1. sınıfım
0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 gün önce Vlkn016 (500 puan) cevapladı
Bende senin gibi düşünüyordum kendime masraf olmaması için açım öğretime kaydımı yaptım hemde çalışıp paramı kazanıyorum ve şuan 2. Sınıfım inşallah bu Ekim kpss sonrası başvurumu yapacağım.
6 gün önce Tugba_53 (800 puan) yorumladı
İnşallah kazanırsın
0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 gün önce çevikkuvvvet *****(Profesör) (162,910 puan) cevapladı
İzmir'de 2.sinif öğrencisiyim öncelikle tabiki lisede girmek mantıklı 20 21 yaşında bu kutsal mesleğe başlamak herkese nasip olmaz POMEM den ve pmyodan mezun olan herkes polis memuru olarak başlar 2 sininde birbirine üstünlüğü yok eşit
Ama tabi 2 sene PMYO da bot curutmek her baba yiğidin harcı olduğunu düşünmüyorum okul aşaması sağlam psikoloji dayanıklılık gerektiriyor pmyonun kaldirabilecegini düşünüyorsan liseden gir
6 gün önce Tugba_53 (800 puan) yorumladı
PMYO yu kaldırabileceğimi düşünüyorum,ama yinede kararsızım Pmyo ya gitsem daha erken polis olurum onun avantajı da var .
4 gün önce J.asb.üçvş yorumladı
Pmyo askeri okullar arasında en kolayıdır kararını ver bu mesleği istiyorsan engelleri düşünme
4 gün önce Tugba_53 (800 puan) yorumladı
Tabikide istiyorum tavsiyen için teşekkürler
0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 gün önce BuseB **(Yardımsever) (7,685 puan) cevapladı
Meslek seçimi için doğru yaşta değilsin biraz daha tecrübe edindikten sonra meslek seçimi yapmanı öneririm. Hala aynı fikirde olursan mezun olacağın sene üniversite sınavına gir ve üniversite tercihini  istediğin bölümlere göre yap aynı zamanda pmyo ya da başvur. Pmyo yu kazanmanın garantisi yok. Kazanamazsan boşluğa düşmezsin elinde okuduğun bir bölümün olur. Ayrıca sakın POMEM e gireceğim diye önlisans bölüm tercihi yapma. Dediğim gibi pmyo veya pomem kazanacağının garantisi yok kardeşim. Üniversite sınavına çalış düzgün okuyabileceğin iş alanı olan bi bölümü kazan ve pmyo sonucunu bekle kazanırsan hala da istiyorsan polisliği gidersin. Abla tavsiyesi olarak gör hayatta asla tek bir alana yönelme onu kaybettiğinde hiç olarak kalırsın. Hep bi ikinci planın elinde ikinci bir uğraşın olsun. Bu ülkenin vatansever hukukçulara mühendislere hakimlere savcılara da ihtiyacı var. Vatanını en çok seven elinde ki işi en iyi yapandır bunu unutma. Hakkında hayırlısı olsun.
4 gün önce Tugba_53 (800 puan) yorumladı
Ben çocukluğumdan beri  Polis olmak istiyorum bu zamana kadar kararımı hiç değiştirmedim değiştirmeyi de düşünmüyorum.Üniversite sınavına tabiki gireceğim  dediğin  gibi PMYO yu kazanmanın bir  garantisi yok kazanamazsam mecbur üniversite okuyacağım .Ama okuyacağım bölümü de belirlemedim daha PMYO yu kazanmayı çok istiyorum.Bu hayatta Polis olmaktan başka bir meslek düşünmedim ki abla .Ama  olamazsam çok üzülürüm dediğin gibi bir hiç  olarak kalırım bu doğru.Ama yine de Polislikten asla vazgeçmem.

Tavsiyen için çok teşekkür ederim.

23,169 soru

42,197 cevap

29,097 yorum

10,754 üye

98 Çevrimiçi
3 Üye ve 95 Ziyaretçi

İlgili sorular

2 cevap 149 gösterim
4 Kasım 2017 Pomem kategorisinde Yasin Ç. ϜϓſϞ ***(Çok Bilgili) (8,950 puan) sordu
1 cevap 65 gösterim
2 Kasım 2017 Pomem kategorisinde Yasin Ç. ϜϓſϞ ***(Çok Bilgili) (8,950 puan) sordu
6 cevap 113 gösterim
1 cevap 79 gösterim
24 Ağustos 2019 Pomem kategorisinde Kartallar ****(Üst Düzey Uzman) (56,980 puan) sordu
1 cevap 57 gösterim
15 Ağustos 2019 Pomem kategorisinde aykutt *(Yeni) (2,210 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...