sınav ve polislik hakkında genel, detaylı bilgi verir misiniz?

57 gösterim
25 Mart Polislik kategorisinde galabiyo1245oz (200 puan) sordu
Merhaba arkadaşlar. Yaşım 16, boyum 1.55 (( en az 7cm uzatmak için çeşitli sporlar yapacağım, uzamazsa artık yapacak bir şey yok :/ )) PMYO ve POMEM arasında kaldım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Bakınız, sizin kurduğunuz cümleler ile karar vermeyeceğim, sizden sadece fikir alacağım. Bazı arkadaşlardan bilgi almak isteyince "sen bilirsin, senin hayatın" deyip geçiyorlar. Kariyerime müdahele etmiş olmayacaksınız, teşekkürler. Hem soruma cevap arıyorum hem de polislik hakkında genel ve detaylı bir bilgi veren olursa çok sevinirim. Tekrardan teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
27 Mart BuseB **(Yardımsever) (7,685 puan) cevapladı
iyi akşamlar kardeşim sorularına elimden geldiğince cevap vereceğim. Öncelikle boy uzatmak için sporunu ihmal etme ki 20 yaşına kadar boy uzaması devam edecek önündeki seneleri basket yüzme vs spor dallarıyla iyi değerlendir. Pmyo lise mezunu POMEM önlisans lisans üni mezunu polis eğitimi veren okullar. Halihazırda lise okuyorsun sanırım lise 2 olman gerekiyor. üniversite sınavına kadar önünde iki senen var sağlam bir şekilde hazırlanmanı asla polis olacağım diye sınavı önemsememezlik yapmamanı öneririm. Ki zaten liseden sonra gireceğin TYT sınavı da iyi bir puan istiyor polisliğe girmek için. Bu iki senede iyi hazırlan ve mezun olacağın sene hem üniversite hemde pmyo tercihini yap. Pmyo yada pomem fark etmez  kazanacağının garantisinin asla olmadığını unutma. Sporda derece yapan kazanamayan arkadaşlarım oldu. Kesinlikle bir garantisi yok. Elinde mutlaka başka bir eğilimin olmalı boşluğa düşmemelisin. O yüzden üniversite tercihini mutlaka yap. iyi hazırlan iyi bir bölüm kazanmaya çalış. pmyo sonucuna göre gidip gitmemeye o zaman geldiğinde karar verirsin. Şuan önceliğin üniversite sınavı olmalı. Beni bi ablan olarak gör ve dinle varını yoğunu koy üniversite sınavında iyi bir bölüm kazanmaya bak. Vatanını seven bi gençsin belli. Vatan sevgini başarınla efendiliğinle saygılı dürüst oluşunla her yerde belli et. Hedefin hep en iyisi en yükseği olsun. Yolun açık olsun hakkında hayırlısı.

23,181 soru

42,220 cevap

29,123 yorum

10,760 üye

126 Çevrimiçi
0 Üye ve 126 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 111 gösterim
0 cevap 43 gösterim
8 Mart 2019 Askeri Alımlar kategorisinde gmz35 **(Yardımsever) (5,820 puan) sordu
1 cevap 171 gösterim
4 Ağustos 2016 Paem kategorisinde misafir sordu
1 cevap 115 gösterim
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...