Bir Yıl İçinde Takip Etmem Gerekenler Nelerdir?

79 gösterim
8 Mart Pomem kategorisinde HüseyinİLHANH (200 puan) sordu
Arkadaşlar ben 4. sınıf üniversite öğrencisiyim, daha önce hiç KPSS sınavına girmedim. Bu dönem okulum bitiyor. Okuduğum kadarıyla PAEM artık sivil öğrenci almayacak o yüzden POMEM'e girmek istiyorum. Sırasıyla takip etmem gereken süreci açıklayabilir misiniz? (Benim bildiğim kadarıyla Mayıs ayında KPSS sınavına başvuracağım, Temmuz ayında sınava girdikten sonra POMEM İlanları duyurulana kadar bekleyeceğim sonrasında başvurumu yapıp gerekli tarihte Parkur ve Mülakat için ilgili Şehre ve Merkeze gideceğim.) Yardımlarınız için teşekkür ederim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 Mayıs Pomem Adayı ****(Üst Düzey Uzman) (27,215 puan) cevapladı
Aslında anlatılacak fazla bir şey yok aşamalı öğrenmişsiniz fakat yinede bir özet geçmek gerekirse lisans mezunu olacağınız için kpss den en az 60 puan almanız başvuru için yeterli olacaktır. Pomem ilanı yayınlandığına belirlenen tarih içerisinde akademiye belli bir harç yatırmanız gerekmekte. Harç fiyatı her yıl değişkenlik gösterebiliyor 26. dönem için 130 liraydı. Başvurular tamamlandıktan sonra beklemek düşer ve akademi mülakat tarihlerini ve yerlerini açıklar. Size belirlenen yerde ve saatte orada olursunuz. Akademinin sizden istediği evrakları yanınızda götürmeniz gerekli. Eğer evraklarda bi eksik yanlışlık varsa orada görevli polis memurları yardımcı olacaktır. Fiziki ve sözlü mülakata aynı gün içerisinde gireceksiniz. Her şeyden önce ön sağlığa tabii tutulursunuz. Renk körlüğü, düz tabanlık, ellerde titreme ve diğer elenme sebebi olabilen rahatsızlıklar varsa elenirsiniz. Ön sağlıkta elenme sayısı çok az olur. Ön sağlığı geçtikten sonra parkura girersiniz ve en az 60 puan almanız gerekir yani 47 saniye ve daha düşük bir saniyede tamamlamanız gerekir. Başarıyla parkuruda geçtikten sonra hemen kıyafetlerinizi değişip sözlü mülakata geçersiniz. Parkur sonrası takım elbise giyerek komisyon karşısına çıkmanız bi tık avantajlı olmanıza yarar çünkü komisyona olan saygınızı belirtir. Sözlüden de en az 70 puan ve üstü alırsanız asil aday olursunuz. Yedeklerde çıkarsa kazanma ihtimaliniz yine olmuş olacaktır. Her şey gönlünüze göre olsun bende 27. dönem ilanını bekliyorum. Umarım virüsü ülkece atlatırız ve her şey eski haline döner

23,600 soru

42,955 cevap

30,016 yorum

10,976 üye

333 Çevrimiçi
5 Üye ve 328 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 145 gösterim
2 cevap 184 gösterim
6 Haziran 2016 Pmyo kategorisinde Tuğçe (200 puan) sordu
1 cevap 60 gösterim
12 Nisan Pomem kategorisinde İlke (400 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...