komiser yardımcılığı

166 gösterim
15 Nisan Paem kategorisinde cvbn1995 (200 puan) sordu

Merhaba vatanımızı koruyan polis abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Hayalimde hep olan komiserlik için bilgi almak istiyorum.

4 yıllık siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunuyum. Merak ettiğim soruları tek bir soru altında toplayarak sormak istiyorum.

1-) PAEM'İ kazandıktan sonra 11 aylık eğitim sürecimi Ankara'damı yapıyorum. İstanbul'da yaşıyorum çünkü ve bu mesleğin gerçekten de bir çalışma düzeni tatili vb. Yokmu dur iyi ki bu mesleği seçmişim diyenler var mıdır ?


3 Cevap

15 Nisan Cemreberrak (Uzman) (57,550 puan) cevapladı

evet Ankara'da eğitim görüyorsunuz,dediğiniz gibi belli bir çalışma düzeniniz yok, izinde olduğunuz zaman bile her an göreve çağrılabilirsiniz.,illa ki vardir bu mesleği iyi ki seçmişim diyen,başarılar.

15 Nisan PandaPolis_ (Otorite) (106,900 puan) cevapladı
Polis Amirleri Eğitim Merkezi, adaylara yaklaşık 11 ay eğitim vermektedir. Eğitimler Ekim aylarında başlayıp Ağustos ayında son bulmaktadır.

Eğitimler nasıl uygulanır?

PAEM’de eğitimler sınıflarda, laboratuvarlarda, uygun görülen diğer alanlarda uygulamalı eğitim çalışmaları, inceleme gezileri, araştırma ve seminer yaptırmak suretiyle uygulanır. Ayrıca ders konularında yer almayan ve öğrencilerin öğrenmesinde fayda umulan konularda konferans, seminer, sempozyum, panel ve diğer eğitim etkinlikleri düzenlenir. İhtiyaç duyulması halinde hafta sonu da eğitim yapılabilir. Öğrencilerin bilgi, görgü ve kültürlerini arttırma amaçlı il içi ve il dışı etkinlikler düzenlenebilir.
16 Nisan KingPolice (Otorite) (155,500 puan) cevapladı
Ankara'da eğitim.
Para için olacaksan olma.

14,867 soru

28,993 cevap

14,535 yorum

7,376 üye

170 Çevrimiçi
3 Üye ve 167 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 181 gösterim
1 cevap 153 gösterim
1 cevap 171 gösterim
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...