komiser yardımcılığı

277 gösterim
15 Nisan Paem kategorisinde cvbn1995 (200 puan) sordu

Merhaba vatanımızı koruyan polis abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Hayalimde hep olan komiserlik için bilgi almak istiyorum.

4 yıllık siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunuyum. Merak ettiğim soruları tek bir soru altında toplayarak sormak istiyorum.

1-) PAEM'İ kazandıktan sonra 11 aylık eğitim sürecimi Ankara'damı yapıyorum. İstanbul'da yaşıyorum çünkü ve bu mesleğin gerçekten de bir çalışma düzeni tatili vb. Yokmu dur iyi ki bu mesleği seçmişim diyenler var mıdır ?3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Nisan Cemreberrak ****(Üst Düzey Uzman) (57,760 puan) cevapladı

evet Ankara'da eğitim görüyorsunuz,dediğiniz gibi belli bir çalışma düzeniniz yok, izinde olduğunuz zaman bile her an göreve çağrılabilirsiniz.,illa ki vardir bu mesleği iyi ki seçmişim diyen,başarılar.

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Nisan PandaPolis_ *****(Profesör) (107,700 puan) cevapladı
Polis Amirleri Eğitim Merkezi, adaylara yaklaşık 11 ay eğitim vermektedir. Eğitimler Ekim aylarında başlayıp Ağustos ayında son bulmaktadır.

Eğitimler nasıl uygulanır?

PAEM’de eğitimler sınıflarda, laboratuvarlarda, uygun görülen diğer alanlarda uygulamalı eğitim çalışmaları, inceleme gezileri, araştırma ve seminer yaptırmak suretiyle uygulanır. Ayrıca ders konularında yer almayan ve öğrencilerin öğrenmesinde fayda umulan konularda konferans, seminer, sempozyum, panel ve diğer eğitim etkinlikleri düzenlenir. İhtiyaç duyulması halinde hafta sonu da eğitim yapılabilir. Öğrencilerin bilgi, görgü ve kültürlerini arttırma amaçlı il içi ve il dışı etkinlikler düzenlenebilir.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
16 Nisan KingPolice *****(Profesör) (155,680 puan) cevapladı
Ankara'da eğitim.
Para için olacaksan olma.

17,988 soru

34,452 cevap

20,490 yorum

8,535 üye

165 Çevrimiçi
1 Üye ve 164 Ziyaretçi

İlgili sorular

2 cevap 394 gösterim
1 cevap 208 gösterim
1 cevap 207 gösterim
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...