Sağlıkla ilgili lütfen bakabilir misiniz?

67 gösterim
13 Mart Mami71 (300 puan) sordu
Arkadaşlar ben ülseratif kolit hastasıyım.(Dönem dönem bağırsakta ki yaralarım kanamakta.) Bu hastalığım amip yüzünden olabileceğini,amipten kurtulursam ömür boyu bu hastalıktan kurtulacağım söylendi.Çok şükür amipten kurtuldum ve o günden beri şikayetim yok.
   Ancak bu zamana kadar "ülseratif kolit" teşhisi altında devlet hastanelerinde tedavi oldum.Bu hastalık polislikten elenme sebeplerinin en başlarında geliyor.
   Mülakattan önce ki sağlık testlerinde/taramalarında anlaşılması mümkün değil çünkü sadece kolonoskopiyle anlaşılıyor.
   Şimdi sizden çok büyük bir rica istiyorum.Lütfen bilmeyenler yorum yapmasın.Çünkü bu meslek benim için çok başka yerlerde.Benim bu hastalığı geçirdiğimi anlayıp polislikten elerler mi?
   Çok yakın bir polis arkadaşıma danıştım anlamazlar dedi ama birazda benim moralim bozulmasın gibisinden dediğini düşünüyorum.

1 cevap

13 Mart VangelisTK (Admin) (547,290 puan) cevapladı

Doktorlar detaylı tetkik yani kolonoskopi, MR vb şeyler isteyebiliyorlar. Rahatsızlığınız geçtiyse eğer geçmişinizde yazması pek bir anlam ifade etmiyor, çünkü bulgu yok. Başarılar dilerim..

4 gün önce misafir yorumladı
Çok teşekkür ederim.Bişey daha sormak istiyorum.Bu hastalığımı geçirip fark ettiklerinde direk eliyorlar mı? yoksa benim bi açıklama yapmamı bekliyorlar mı? Yani itiraz gibi bi hakkım var mı?
4 gün önce VangelisTK (Admin) (547,290 puan) yorumladı

Hastalığınızın durumuna göre raporunuza eklenir yada direk orada elenirsiniz. Rapora eklenirse kurul kararı için Ankara'ya gönderilir.

12,134 soru

22,424 cevap

9,046 yorum

6,289 üye

152 Çevrimiçi
8 Üye ve 144 Ziyaretçi

İlgili sorular

1 cevap 44 gösterim
31 Ağustos 2017 Polis Adayı Genç (Bilgili) (10,800 puan) sordu
2 cevap 60 gösterim
28 Ağustos 2017 Pmyo kategorisinde MMeerrvvee (Yardımsever) (4,000 puan) sordu
2 cevap 61 gösterim
5 Mart 2017 Pmyo kategorisinde yaren_ak (605 puan) sordu
2 cevap 48 gösterim
1 cevap 64 gösterim
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...