Polis Özel Harekat olabilir miyim sizce ?

113 gösterim
6 gün önce PÖH kategorisinde Karagül.a (200 puan) sordu
Merhabalar, 22 yaşındayım herhangi bir hastalığım yoktur atletik bir vücuda sahibim ayrıca sporla aram iyidir voleybolcuyum kilom 63 boyum 1,73 'tür polis özel harekat olmak istiyorum hemde çok istiyorum olabilir miyim sizce ? Ve ayrıca bayan başvuru alımları ne zaman başlayacaktır acaba bilgilendirme verebiliyor musunuz bizlere buradan ?

2 Cevap

6 gün önce Condor (Yardımsever) (4,700 puan) cevapladı
Bayanlarda en az 1.62cm erkeklerde 1.67 cm istiyorlar tutuyor yani boyunuz. Bayanlar için Pmyoya ve Üniversite mezunuysanız o Pomeme girebilirsiniz.
5 gün önce Ahmet Emre (Otorite) (122,300 puan) cevapladı
Boyunuz ve vücut kitle indeksiniz tutuyor. Pöh olmak için ya pöh alım ilanını bekleyebilirsiniz. Eğitim durumunuz nedir ? Lise mezunu iseniz pmyo okuyup göreve başladıktan sonra pöh e geçmek içi dilekçe verebilirsiniz. Ön lisans veya lisans mezunuysanız pomem okuyup yine göreve başladıktan sonra pöh e geçiş için dilekçe verebilirsiniz. Alımları polis akademisi sayfasından ve buradan takip edebilirsiniz. Alım şartları ilanlarla birlikte belli olur.

10,081 soru

18,503 cevap

5,465 yorum

5,383 üye

110 Çevrimiçi
0 Üye ve 110 Ziyaretçi

İlgili sorular

2 cevap 83 gösterim
1 cevap 54 gösterim
1 cevap 88 gösterim
1 cevap 54 gösterim
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...