Göz ile ilgili merak edilenler. Bilgilendirme amaçlı. Seba isimli kullanıcıdan alıntı yapılmıştır !

177 gösterim
15 Aralık 2017 Kategorisiz kategorisinde Bir Polis *****(Profesör) (150,100 puan) sordu

Arkadaslar son zamanlarda goz derecelerı ıle cok soru baslıgı gelıyor. yardımcı olabılmek adına boyle bı paylasım yaptım .Umarım yardımcı olabılmısımdır. Hepımızın hakkında hayırlısı .yes
Polislik Göz Şartları 2017 Nelerdir?

Polislik Göz Şartları 2017 Nelerdir? Polislik Göz Sorunu Sorunları Nelerdir? PMYO Göz Şartları Nelerdir? POMEM Göz Şartları Nelerdir? PAEM Göz Şartları Nelerdir?

Ülkemizde yüzbinlerce kişi polis olmak istemektedir. Fakat bu seçkin ve zorlu şartlara sahip meslekte çalışabilmek için adayların pek çok aşamadan başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Bu aşamalardan bir tanesi de sağlık aşamasıdır. Polislik oldukça zor şartlar altında yürütülen zorlu bir meslektir. Bu nedenle bu meslekte çalışan kişilerin oldukça sağlıklı bireyler olmaları gerekmektedir. Adayların polis olmasını engelleyen nedenlerden bir tanesi göz sorunudur. Bu yazımızda tercihiniyap.net ailesi olarak polislik mesleği için adaylardan istenen göz şartlarını inceledik.

PMYO Göz Şartları 2017 Nelerdir?

Polis Meslek Yüksek Okulunda okumak isteyen adayların göz kontrolü mülakat günü yapılmaktadır. Mülakat tarihinde yapılan göz muayenesi çok kapsamlı olmamakla beraber yalnızca adayların renk körü olup olmadığı incelenmektedir. Eğer aday renk körü ise ne yazık ki bir sonraki aşamaya geçemeden elenir. Eğer adaylar renk körü değillerse diğer aşamalara geçmeye hak kazanmaktadırlar. Adayların diğer sınavları, aşamaları başarı ile geçmeleri durumunda ise intibak eğitiminde adaylar tekrardan ayrıntılı olarak göz taramasına tabi tutulmaktadırlar. Ayrıntılı olarak yapılan bu göz taraması adayların herhangi bir görme sorunu olup olmadığını, gözlerin derecelerini incelemektedir. 

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Ayrıntılı Göz Taramasında adayların gözlerinin 1 derecenin üzerinde olmaması gerekmektedir.

POMEM Göz Şartları PAEM Göz Şartları 2017 Nelerdir?

Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Polis Amirleri Eğitim Merkezlerinde eğitim görmek isteyen adayların göz taramalarında istenilen derece PMYO'da istenilen dereceden farklıdır. POMEM ve PAEM göz taramalarında adaylardan istenilen göz derecelerinin 2 dereceden yüksek olmamasıdır. Eğer adayların göz dereceleri 2 derece üzerinde ise ne yazık ki polis olma ihtimalleri bulunmamaktadır. Fakat bilinmelidir ki teknolojinin gelişmesi ile tıbbi tedaviler oldukça gelişme göstermektedir. Göz dereceleri 2 ve üzerinde olan kişilerin lazer tedavisi yöntemi ile tedavi olarak polis olmaları mümkündür.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
18 Aralık 2017 Pomemer ****(Üst Düzey Uzman) (40,410 puan) cevapladı
yönetmeliği tam geçirmemiş seba isimli arkadaş. net bilgi içermiyor
18 Aralık 2017 Bir Polis *****(Profesör) (150,100 puan) yorumladı
Bilgilendirme için teşekkürler.   Gerekli açıklamanın olduğu linki paylaşırsan  daha iyi olacaktır.

23,030 soru

42,035 cevap

28,969 yorum

10,669 üye

159 Çevrimiçi
2 Üye ve 157 Ziyaretçi

İlgili sorular

2 cevap 174 gösterim
26 Şubat 2018 Pmyo kategorisinde Ya istiklal ya ölüm *(Yeni) (1,200 puan) sordu
1 cevap 57 gösterim
29 Ağustos 2018 çevikkuvvvet *****(Profesör) (161,210 puan) sordu
1 cevap 102 gösterim
1 Temmuz 2018 Pmyo kategorisinde Gokhanp (300 puan) sordu
1 cevap 124 gösterim
22 Haziran 2018 Pmyo kategorisinde Sarı11 (300 puan) sordu
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...