Üniversite sınavı nasıl anlamadım

72 gösterim
18 Ekim Polis! (1,900 puan) sordu
Ünv.sinavı nasıl olacak bana kendi anladıklarınız kadarıyla anlatabilir misiniz? Sayısal sözel eşit ağırlık mi secmemiz lazım hangisinden alım yapılacak bide eşit ağırlıktayım ama mat fazla yapamıyorum sözel sınavına giremeyecek miyim şimdi bir de ben gazetecilik okumak istiyorum ondan sonra pomeme girmek istiyorum o TS den alıyordu şimdi eşit ağırlık tan sözel sınavına gjremeyip  gazetecilik secemeyecekmiyim.mat iyi olmayınca eşit ağırlık tan fazla puan gelmez bana ne yapmalıyım sozelede geçmek istemiyorum

1 cevap

19 Ekim BirPöh (Uzman) (38,800 puan) cevapladı
Dediğinden pek birşey anlamadım ama açıklıyım, ilk sınav yani TYT öğleden önce olacak 40 temel matematik sorusu 40 türkçe sorusu. Öğleden sonrada alan sınavlarına gireceksiniz YKS. eşit ağırlıksan sadece tm çözme zorunluluğun yok zamanın yetiyorsa sözelde çözersin fende matta hepsini yapabilirsin yani zamanın yetiyorsa.
Gireceğin bölüm TMden ise TMye çalış çok çelişkidesin ne yapacağını bilmiyorsun önce plan yap bi.
19 Ekim Polis! (1,900 puan) yorumladı
Yani ben gazetecilik istiyorum sonra polislik gazetecilikte ts2den alıyor ne yapayım eşit ağırlık iken sozel yaparsan puan getirmez diyorlar doğru mu yaşım tutsa direk pmyoya girmek isterim
19 Ekim BirPöh (Uzman) (38,800 puan) yorumladı
O zaman ts çalış yapamıyorum diye bişey yok istiyosan o bölümü çalışacaksın. Pmyo puanın yeterse girersin ama hangi bölümden alıyor şuan bilinmiyor.

8,481 soru

14,994 cevap

2,869 yorum

4,549 üye

208 Çevrimiçi
5 Üye ve 203 Ziyaretçi
PolisNoktası©, Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokulları(PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) hakkında polis alımı ve eğitimi gibi güncel haber ve makaleler yayınlayan bir sitedir. PolisNoktası©, özel statüde olup EGM veya Polis Akademisi gibi resmi kurumları temsil etmez. Sitemizde yer alan bilgiler gayri resmi olup olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez.
...