Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır?

12.11.2018
974
A+
A-
Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır?

Şişli Etfal Hastanesi 1899 yılından beri hizmet veren bir hastanemizdir. Kuruluşundan bu yıla kadar milyarlarca hastanın hastalıklarına derman olabilmek için çalışmıştır. Aynı zamanda hemşire ve laborant okulu, yardımcı hemşire okulu gibi eğitim kurumları ile de sağlık personeli yetiştirilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı’na katkıda bulunmuştur. Tıp fakültesi asistanlarının eğitim alabilmesi için hastanede yaklaşık olarak 21 ihtisas dalı bulunmaktadır.

Yılların verdiği tecrübe ile çalışan Şişli Etfal hastanesinde muayene olmak isteyenlerin randevu alması gerekmektedir. Mesai saatler 08.00 – 12.00 ile 13.00 – 16.30 olan Şişli Etfal randevu nasıl alınır konusun öğrenildiğinde kolaylıkla randevu alınarak muayene olunabilir. Hastanenin polikliniklerinde çalışma saatleri için muayene, kontrol olmak için randevu verilmektedir. Acil bir durum varsa randevu almadan hastanenin acil bölümüne başvurulabilir.

Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır Yöntemleri Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı hastanelerde herhangi bir karışıklık ve izdiham yaşanmaması için randevulu hizmeti mecburi kılmaktadır. Polikliniklerde muayene veya kontrol olma isteyenler muhakkak randevu almak zorundadır. Randevu almadan gelen hastalar muayene edilmeyebilir. Şişli Etfal randevu nasıl alınır konusunda ise üç farklı durum söz konusudur. Bunlar:

 • Şişli Etfal Hastanesinin ana dallarından herhangi birinde muayene olmak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani MHRS’den internet üzerinden randevu alınarak
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi telefonu olarak 182 aranarak
 • Şişli Eftal Hastanesinin yan dallarında muayene olmak isteyenler ise isterse MHRS üzerinden dilerse hastanenin randevu için verilen telefon numarasını arayarak randevu alabilir.

Günün her saatinde randevu almak mümkündür. Yukarıda verilenlerin dışında randevu almak mümkün değildir.

Yeni Üye Olmak ve Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır?

Ülkemizde genel olarak hastane randevuları MHRS’nin internet sistemi üzerinden alınmaktadır. Şişli Etfal Randevu nasıl alınır için birinci adım MHRS sistemine üye olmaktır. Üye olmak için arama motorlarından herhangi birine MHRS yazıldığında arama sonuçlarında çıkan Merkezi Hekim Randevu Sistemi yazan bölüm tıklanır. Tıklandığında açılan sayfadaki üye ol bölümü tıklanmalıdır. Açılan sayfada * ile işaretli zorunlu alanlar doldurularak kaydet tuşuna basılır. Zorunlu olarak doldurulması gereken alanlar arasında TC kimlik numarası, doğum yeri doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru hatırlayamayanların kimlik kartını yanında bulundurması tavsiye edilir.

Bilgiler doldurulup kaydet tuşuna basıldıktan sonra sistem mail adresine bir onay maili gönderecektir. Üyelik oluşturmak için mail adresine ihtiyaç olacaktır. Üyelik işlemlerini yapmadan evvel mail adresi olmayanların mail adresi alması doğru olacaktır. Sistem tarafından gönderilen mail onaylanınca üyelik tamamlanmış olur. Üyelik tamamlandıktan sonra MHRS’nin internet sayfasında Şişli Etfal randevu nasıl alınır işlemleri çok kolay ve pratik bir şekilde randevu alınabilir. Üyelik işlemlerinde sistem kişilerden parola oluşturmalarını istemektedir. Bu parola daha sonraki randevu işlemlerinde lazım olacağından kaybedilmemesi veya unutulmaması gerekir.

MHRS İnternet Üzerinden Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır?

Bütün üyelik işlemleri tamamlandıktan ve parola alındıktan sonra artık Merkezi Hekim Randevu Sistemi kullanılarak internetten randevu alınabilir. Şişli Etfal randevu nasıl alınır konusunda en fazla kullanılan yol olan MHRS’den randevu almak için izlenmesi gereken aşamalar;

 • Şişli Etfal Hastanesinin sitesinden veya arama motorlarından MHRS sisteminin ana sayfasına giriş yapılır.
 • Açılan Vatandaş Giriş Ekranına T.C. Kimlik numarası girilir.
 • Kimlik numarasından sonra üyelik işlemleri sırasında oluşturulan parola yazılır. Parolasını unutanlar ana giriş sayfasındaki parolanı unuttum kısmını tıklarsa sistem mail adresine gelen adımlar takip edilerek yeni parola oluşturulur.
 • Parola girildikten sonra açılan ekranda il, ilçe, klinik, hastane, hekim bilgileri seçildikten sonra Randevu ara butonuna basılır. Hastane kısmında Şişli Etfal seçilirse hastaneden randevu alınabilir.
 • Seçilen hastanedeki hekimine ait randevu saatleri ekrana yansıyacaktır.
 • Açılan ekranda kişi kendine uygun olan saatlerden birini seçerek randevuyu kaydet tuşuna basıldığında Şişli Etfal randevu nasıl alınır işlemleri bitirilmiş olur.
 • Muayene olmak için randevu saatinden 15 dakika önce hastanede olarak giriş işlemlerini yaptırmak gerekecektir.

Telefonla Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır?

Cep, ev, iş veya ankesörlü telefonlardan randevu alabilmek için MHRS sistemine ait olan 182 numaralı telefonun aranması gerekmektedir. 182 Çağrı Merkezi arandığında vatandaşın karşısında asistan çıkacaktır. Asistan görüşmelerin kayıt altına alınacağını ve kimlik numarasının hazırlanmasını hatırlatarak canlı operatörlere yönlendirecektir. Bağlanan canlı operatör vatandaştan işlem yapmak istediği kişinin kimlik numarasını ve randevu almak istediği il, ilçe, hastane, poliklinik bilgilerini soracaktır. Doktorun uygun olan saatleri vatandaşa bildirilerek tercih yapması istenir. Saat seçiminden sonra canlı operatör randevu bilgilerinin kaydedilmesini söyleyerek tekrarlar.

Böylece telefonla Şişli Etfal randevu nasıl alınır hususu neticelendirilmiş olur. Randevu için Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin çağrı merkezi 182 numarası aranmalıdır. Fakat sağlık kurulu raporları, tahlil sonuçları, laboratuar sonuçlarını öğrenmek için hastanenin iletişim numaraları kullanılır.  Gerekli iletişim numaraları;

Şişli Etfal Hastanesi Telefon Numarası: 0 212 373 50 00

Şişli Etfal Hastanesi Fax Numarası: 0 212 224 07 72

Şişli Etfal Randevu Nasıl Alınır Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hastaneden randevu alırken sıkıntı yaşamamak için bazı hususlara dikkat etmek gerekecektir. Bu hususlar şöyle sıralanabilir;

 • İnternet üzerinden randevu alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasının olması gerekir
 • Şişli Etfal randevu nasıl alınır ile alınan randevunun geçerli olması için randevu saatinden en geç 15 dakika önce hastaneye gidip giriş yapılmalıdır.
 • Giriş yapılması için TC Kimlik numarasını ezbere bilmek yeterli değildir. Nüfus cüzdanının kişinin yanında olması şarttır.
 • Şişli Etfal Hastanesinden randevu saatinden en fazla 1 saat önce gidildiğinde muayene sırası alınabilir.
 • Belirtilen saatlerden önce veya sonra gidildiğinde muayene sırası alınamayabilir.

 

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.