Güncel Bilgiler

PTT Kargo Barkod Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kargo barkod numarası sorgulama nasıl yapılır sayesinde artık kargolarınızın nerede olduğunu öğrenebileceksiniz. PTT hizmetleri arasında bildiğiniz üzere kargo hizmeti de sağlanmaktadır ve diğer kargolara göre birçok indirim, uygun fiyatlar sizleri karşılamaktadır. Bu uygun fiyatların yanında diğer kargo firmaları gibi gönderinizi internet sitesi üzerinden takip edebiliyorsunuz. Gönderi takibi yapabilmeniz için bir internet bağlantısı ve tarayıcı kullanabileceğiniz akıllı telefon veya bilgisayar gerekmektedir. Ardından size verilen barkod numarası ile basit bir şekilde sorgulamanızı yaparak kargonuz en son nerede kalmış veya nereye doğru yola çıkmış öğrenebiliyorsunuz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

4300’ün üzerinde şubesi olan PTT’ler için kargonuzu vermek ulaşım açısından kolay olacaktır. Eğer PTT şubesine ulaşamayacak veya kargo ağırlığını taşıyamayacaksanız da kuryeyi evinize çağırarak kargoyu evinizden aldırabiliyorsunuz. Böylece kargoyu göndereceğiniz adrese sizin evinizden çıkmış oluyor. Şubeden gönderimlerde ve evden alınan gönderimlerde de kargo takip numarası almanız mümkün oluyor. PTT kargo barkod numarası sorgulama nasıl yapılır için de takip numaranızı almış oluyorsunuz. PTT kargo vermek için veya şubeden kargo almak için çalışma saatleri içerisinde başvuru yapmanız gerekmektedir. Genel olarak Türkiye içerisindeki PTT şubeleri 8.30 ile 17.00 arası çalışmaktadır. Öğle arası vermeyen şubeler ise 16.30’da kapanmaktadır. Cumartesi günleri de ziyaret edebileceğiniz PTT şubeleri ne yazık ki Pazar günleri hizmet vermemektedir.

PTT Kargo Barkod numarası Nasıl Alınır?

PTT kargo barkod numarası nasıl alınır hakkında aklınızda soru işaretleri olabilir. Bu işlem için sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kargonuzu şubedeki görevliye teslim ettiğiniz zaman sizden alıcı kişinin telefon numarasını ister. Sisteme girildiği zaman da alıcı kişinin telefon numarasına kargo takip numarası gönderilir. Aynı şekilde siz alıcı olacaksanız karşı tarafın şube görevlisine sizin telefon numaranızı vermesi gerekmektedir. Bu işlem için ek ücret alınmaz. Tamamen ücretsiz bir sistemdir.

PTT Kargo Barkod Numarası Sorgulama 2019

PTT kargo barkod numarası sorgulama nasıl yapılır için yapmanız tek gereken şey PTT resmî web sitesine girmek ve elinizdeki barkod numarasını ilgili alana yazmak olacaktır. gonderitakip.ptt.gov.tr adresi üzerinde sorgulamalarınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Burada karşınıza iki alan çıkacaktır. Barkod numarası alanı ve güvenlik kodu alanı. İlk olarak barkod numaranızı eksiksiz olarak girdiğinizden emin olun. Ardından sorgulamayı yapabilmek için resimde gördüğünüz harf ve rakamları ilgili alt kutucuğa yazmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Karşınıza gelen ekranda kargonuzun en son hareketini görebileceksiniz. Aktarma merkezlerinde ve kargo yola çıktığında not olarak oraya düşülmektedir. Veya kargonuzun hangi şubede olduğunu, dağıtıma çıktıysa kime zimmetlendiğini öğrenebiliyorsunuz.

Ptt Kargo Sorgulama İçin Tıklayınız

2019 – PTT Memur Alımı ve Başvuru Şartları
2019 – Başbakanlık Burs Sorgulama İşlemi
Yeni Kimlik Cilt No ve Seri No Nerede Yer Alıyor?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu