PTT’ye 5 bin Personel Alımı Sınav Giriş Belgesi ve Yazılı Sınav, Sonuç Tarihleri

02.08.2018
1.270
A+
A-
PTT’ye 5 bin Personel Alımı Sınav Giriş Belgesi ve Yazılı Sınav, Sonuç Tarihleri

PTT 5 bin personel alımını duyurduktan sonra başvurular rekor seviyeye ulaşmıştı. 100 binden fazla vatandaşın başvurduğu PTT sınavı giriş yerleri ve belgeleri için gözler GAzisem’e çevrildi. Peki PTT sınav giriş yeri ne zaman açıklanacak? Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır.?

PTT sınavı 17 farklı merkezde 12 Ağustos’ta düzenlenecek. PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), Gişe ve Büro Görevlisi yazılı sınav süresi 120 (yüz yirmi) dakika, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık hariç), Tekniker, Postacı, yazılı sınav süresi 150 (yüz elli) dakika olup; sınav saat 10:00 da başlayacak ve 12:00 ile 12:30 da tamamlanacak sınav yerleri ise 2 Ağustos’ta açıklanacak. Sınav giriş belgesi http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve adayların cep telefonlarına gönderilecektir.

PTT Sınav Merkezi

Yazılı sınavlar, 12.08.2018 tarihinde Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı il merkezinde yapılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), Gişe ve Büro Görevlisi yazılı sınav süresi 120 (yüz yirmi) dakika, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık hariç), Tekniker, Postacı, yazılı sınav süresi 150 (yüz elli) dakika olup; sınav saat 10:00 da başlayacak ve 12:00 ile 12:30 da tamamlanacaktır.

Yazılı sınav yeri, tarihi ve saati 02.08.2018 tarihinde http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve adayların cep telefonlarına gönderilecektir. Adaylar sınav giriş belgelerini 02.08.2018 tarihinden itibaren http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinden temin edeceklerdir.

Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkartılır.?

Sınav giriş belgesi http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve adayların cep telefonlarına gönderilecektir.

Sınav giriş belgesi çıktısını almak için  http://gazisem.gazi.edu.tr adresine girip T.C kimlik numarası ile sınav giriş belgenizi alabilirsiniz.Sınav giriş belgesinin çıktısını son güne bırakmamanızda fayda var olası bir sistemsel hatadan dolayı sınav giriş belgesinizi alamaya bilirsiniz,tedbirli olmanızı öneririz.

Sınav Konuları

KPSS memur alımı için yapılacak sınavda her kadro için konular şu şekilde;

2018/1 AVUKAT,MİMAR,MÜHENDİS, PTT UZMAN YARDIMCISI, GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ, TEKNİKER, POSTACI YAZILI SINAVLARI GENEL YETENEK VE GENEL KÜLTÜR ALANI

Konu Başlıkları

 • SÖZEL AKIL YÜRÜTME
 • TÜRKÇE PARAGRAF, DİL BİLGİSİ VE YAZIM KURALLARI
 • ÖLÇME BECERİSİ
 • SAYISAL VE MANTIKSAL AKIL YÜRÜTME
 • TARİH
 • TÜRKİYE COĞRAFYASI
 • TEMEL YURTTAŞLIK BİLGİSİ
 • GENEL, KÜLTÜREL VE GÜNCEL SOSYO EKONOMİK KONULAR

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Reyhan çiçek dedi ki:

  Diyarbakirda herhangi bir ptt de çalışmak istiyorum ?

 2. Reyhan dedi ki:

  Ben herhangi bir PTT de çalışmak istiyorum izmirde