POMEM

POMEM’e Giderken Neler Götürülür?

20. dönem POMEM sonucunun açıklanmasından sonra, kazanan adaylarda kayıt belgelerini hazırlama telaşı başladı. POMEM kazanan adayların hangi belgeleri hazırlamaları gerektiğini sizlerle PAYLAŞMIŞTIK.

Birçok aday, POMEM’e intibak eğitimine hangi eşyalarla gidebileceğini, neler götürebileceğini ya da  yanında nelerin olması gerektiğini soruyor. Sizler için bir liste hazırladık.

Her okul farklı istek listesi açıklayabilir. Lütfen okulunuzun sitesine ya da iletişim birimine ulaşınız.

POMEM KAZANAN ADAYLARIN YANINDA GÖTÜRMESİ GEREKENLER

1.Adaylar, koyu renk (lacivert, siyah, koyu mavi,) kumaş pantolon, gömlek, kravat, siyah ayakkabı (kundura), yeteri kadar siyah çorap götürmelilerdir.

2.Okul dışına çıkışlar sivil kıyafet ile yapıldığından POMEM öğrencisinin yanında  yeterince sivil kıyafet bulundurması gerekmektedir.

3. Adaylar bir takım koyu renkli takım elbise götürmelilerdir.(Her okul istemeyebilir.)

4.Adaylar bir takım koyu renkli eşofman ve spor ayakkabısı getireceklerdir.

5.Adaylar, pijama, havlu, banyo havlusu, tıraş malzemeleri, şampuan, terlik vb. getirecektir.

6.  Başörtüsü takacak bayan adaylar için lacivert renkli başörtüsü.

7. Doktor raporu ve reçetesi bulunmayan ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme ve bitkisel ilaçların getirilmesi yasaktır.

8- Adaylar, kayıt kabul esnasında doldurulacak formlar için yanlarında, yeteri kadar siyah ve mavi tükenmez kalem bulunduracaklardır.

9-Bayan adaylar kesinlikle makyaj malzemesi ve saç boyası yanlarında getiremezler. Saç kesimlerinde saç uzunluğu omuz hizasını geçmemeli ve saçlar arkadan bağlı olmalıdır.

10- POMEM’e gelirken erkek adayların “Örnek Saç Kesim Modeli” olarak belirtilen şekilde saç, sakal, bıyık traslarını olmuş olarak okulumuza gelmesi gerekmektedir.

POMEM’lere GETİRİLMESİ YASAK OLAN EŞYALAR-MALZEMELER

1. Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Belirtilen özeliklerin dışında cep telefonu getirilebilir.), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2. Adayların, her türlü oyun aleti ve malzemesini okula getirmesi yasaktır.

3. Aday ve yakınları tarafından getirilen yada gönderilen her türlü yiyecek ve içecek maddelerinin getirilmesi yasaktır.

4. Her türlü kesici ve delici aletlerin getirilmesi yasaktır.

5.  Dr. Raporu ve Reçetesi Bulunmayan Bitkisel veya Tıbbi İlaçlar ve her türlü Tıbbi Malzeme.

6- Öğrenciler, alyans ve saat haricinde başka takı ve aksesuarı yanında bulundurmayacaktır.

7- Her türlü siyasi veya ideolojik yayın ve malzemeler okula getirilmeyecektir.

Bu şartlar hemen hemen tüm POMEM’lerde aynıdır. Yola çıkmadan önce intibak eğitimini alacağını okula danışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. 20.dönem pomem i kazandım fakat lise diploması istiyorlar ve benim lise diplomam yok liseyide baska bir ilde bitirdim 11 temmuza kadar gelmesi mümkün degil 2 gunlük işgünü verdikleri icin elim kolum baglı bu durumda ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

  2. peki asıl kayıttan sonra , dönem başladığında , laptop, tablet, telefon gibi eşyaları bir valizde valiz odasında bulundurabilir miyiz? Bunları bırakabileceğim bir yer malesef yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu