Ana Sayfa / PAEM / POMEM’de Polis Adayı Güvenlik Tahkikatı
POMEM'de Polis Aday Güvenlik Tahkikatı

POMEM’de Polis Adayı Güvenlik Tahkikatı

20. dönem POMEM işlemleri devam ediyor. Birçok aday ön sağlık incelemesi, parkur ve mülakat aşamlarında zorlu bir süreç yaşıyor. Bu süreç içerisinde, arka planda yapılan bir işlem ise, tüm bu süreçlerin en önemli noktalarından biri durumda.

Polis Adayı (POMEM, PÖH, PMYO, PAEM vb) Güvenlik Tahkikatı

Yukarıda saydığımız tüm alanlardan başarılı olsanızda, mülakat heyetinin önüne getirilen, aday ile ilgili bilgileri içeren polis adayı güvenlik tahkikatı dosyasında üzeriniz çizildiyse, bu şanlı oluşuma girmeniz imkansızdır.

Polis Adayı Güvenlik Tahkikatı Nedir?

Polis adayının öz geçmişi diyebiliriz. Okuduğu okullar, anne-baba mesleği, adli kayıtları, resmi bilgileri ve tüm sosyal geçmişini barındıran klasördür.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası özellikle FETÖ mensuplarının ve onlarla ilişkisi olan hiç kimsenin devlet kadrolarına girmesi istenmemekte. Diğer bölücü örgütler de aynı kategoridedir.

Adayların bu yönde herhangi bir yönelimleri olup olmadığı, mülakat öncesi araştırılıp komisyona sunulmaktadır. Komisyonun önüne sağlık raporunuz, parkurunuz ve bu güvenlik dosyası ile gelirsiniz.

Özellikle Facebook, Twitter, Google Plus, Sözlükler ve birçok mecrada taramalar yapılmakta, adayların fikir yapılarının devlet işleyişine uyup uymadığı irdelenmektedir.

POMEM mülakat komisyonu, adayın durumunu değerlendirirken bu ölçüte bağlı kalmak, zararlı ve uygunsuz işaretlenenleri elemek zorundadır.

Bu aşamada bulunmasa bile, yemin öncesi mülakat ve okul sürecinde herhangi bir bulgu bulunması, polis adayının kurumdan uzaklaştırılması için yeterlidir.

Eğitim sürecinde uzaklaştırılmaların en büyük sebeplerinden biri bu durumdur.

Aday tüm süreçleri tamamlayıp göreve başlasa bile, üstünden geçen yıl farketmeksizin en ufak şüphede teşkilattan uzaklaştırılacaktır.

 

Bu makalede tam 363 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

363 Soru Var

 1. Iyi gunler benim babam sol partiye uye sizce sikinti cikarirlar mı ?

 2. admin abi ben 11 e geçtim bu sene polis olmak istiyorum fiziki yeterlilik sınavına öğrencileri çalıştırıyorlarmı yoksa direk sınavamı sokuyorlar

 3. yakınlarımdan biri hakimdi ihraç edildi bu beni etkiler mi yoksa sadece kişiye mi bakılıyor

 4. Merhaba. Ben lise mezunuyum. 4 yıllık polisliğe gitmek istiyorum ama internette sürekli 2 yıllıklar karşıma çıkıyor. Tercih ile polis akademisine gidemez miyim?

 5. Kapatılan kurumda engelli kadrosunda temizlik işcisi olarakçalışan ama onlarla ilişki olmayan baba sıkıntı olur mu? Bu arada 18.dönemde mülakat 100 gelmişti. Eğer çıksaydı 100 verip yedeklere giremezdim diye düşünüyorum.

 6. Daha önce dershaneye gitmek etkiler mi sizce admin daha önce gidipte şuan polis okulunda olan arkadaşlarım var ama bağlantıları yoktu tabiki ?

 7. Aileden birinin uyuşturucu kullanımıyla ilgili sicili olması kişiyi polis alımında etkiler mi?

 8. Benimde amcam fetoden dolayı . Öğretmenlik ten ihraç edildi ve şuan içerde bana bi engeli olurmu. Sizce? Ama benim annemin babamın fetoyla herhangi bir alası yok

 9. babam 2005 yılından itibaren mhp ye üye bu herhangi bir sıkıntı yaratmaz dimi kaydını sildirmek gerekirmi acaba

 10. Babasi 30 yıl önce sabikadan 3 ay hapis yatmis birisi polis olabilirmi..bazilari anne babasi hapis yatan polis olunmuyor diyor elendi deniyor? Doğrumu

 11. Benimm babam polis ve şu an acikta benim pmyo ya girmemde sıkıntı olur mu

 12. Bende pomem adayıyım yalnız sorun şu ki twitter da benim adıma açılmış hesap var ve takip listesi siyasi partilere yonelik ne yaptıysam bulamadım mail adresini 2014 ten beri hiç kullanılmamış bu benim için sorun olur mu benim ve ailemin sicili temiz tek sorun şu twitter

 13. Eşimin abisi (kaynim)polis şuan acikda benim ailem hicbir sıkıntı yok babam emekli polis hatta bu sıkıntı yaratırmı elenmeme

 14. Üzerimize emniyet kayıtlı ses tabancası ve ruhsatlı tüfek sorun çıkarır mı ?

 15. Merhaba,güvenlik soruşturmasında otel kayitlarına bakılıyor mu?

 16. Merhaba benim babam 28 şubatta ordudan ihraç edildi. acaba güvenlik soruşturmasında sıkıntı olur mu?

 17. Benim babam 28 şubatta ordudan ihraç edildi güvenlik soruşturmasında sıkıntı olur mu?

 18. Mrb benim ailede biraz sıkıntı var abimler kaçak sigara yakalatmislardi iki yıl önce şu an denetimli serbestlik verildi bir diğeri de abim eşiyle bir yıl önce kavga etmişti bende yanlarında olaya tanık oldum eside şikayet edince ifade verdim gidip bunlar kafamı çok kurcalıyor acaba polis olmama engel olur mu güvenlik soruşturmasında sorun çıkarır mı?

 19. 2011 yılında uyuşturucu madde bulundurmaj ve kullanmaktan yargilandim. 1 yıl denetimli serbestlik verildi . Denetim serbestliğe uygun davranmaktan ek kararla kapatıldı ve dava düşürüldü . GBT ve KİHBİ den kaydım silindi ve İçişleri Bakanlığı’nın hiç bir sisteminde kaydım bulunmamaktadır.Uyap sisteminde kaydım bulunmaktadır . Polislik için engel midir ? Engelse başka hangi kurumlarda sildirmem gerekir .

 20. 2011 yılında uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan 1 yıl denetim serbestlik verildi. Denetimli serbestlik davranışlarına uygun davranıp ek kararla dava kapatıldı ve aynı yıl içinde dava düşürüldü. Daha sonra KİHBİ ve GBT kayıtların silinmesi için dilekçe verdim . Kayıtların İçişleri bakanlığında silindi fakat UYAP gözükmektedir. Polis olmama engel midir ? Engel başka hangi kurumlara dilekçe vermek gerekir .

 21. Önceden siyasi parti üyesi olmak sorun yaratır mı? Siyasi parti üyeliğini kaç ay önce sonlandırmak gerekir?

 22. merhaba akrabalar araştırılıyor mu ne derece yakınlarımıza bakılıyor bide sormak istediğim benim daha önce bi nikah iptali başımdan geçti bu insanın bi suçlu olduğunu ve cezaevine girdiğini öğrendikten sonra nikah iptali yaptırdım hiçbir yerde çıkmaz dendi avukat tarafından bana hakimde öyle demişti fakat ben bu insanla 2014 yılında mahkemelik oldum müşteki olarak yer aldım soyadım o insanla aynı gözüküyor e devlette ki dosya sorgulama da bi sorun teşkil eder mi?

 23. merhaba iyi günler.20.dönem Pomeme girmiştim.güvenlik soruşturması için polisler eve geldi hayırlı olsun diyip gittiler.sonuçlar açıklandığında başarısız yazıyordu sonucum.birinci sorum bu güvenlik soruşturmamın olumsuz olması mı demek? İkinci sorum mulakata giden her adayın evine polis geliyor mu yoksa sözlü mulakattan geçen adayın evine mi polis geliyor?

 24. Admin Lise Diploması Olmadan Başvuru Yapabilirmiyiz?

 25. Annem kapatılan dershanelerde temizlik işçisiydi darbeden sonra dershane kapatıldı ama herhangi bir bağlantı yok.bu benim pomemde okumama engel teşkil edermi

 26. BEN 2014 DE UCUZ DİYE DERSANELERİNE GİTMİŞTİM AMA OZAMAN BANA AK PARTİ TESKİLATİNDAKİLER SORUN OLMAZ DEMİŞTİ SONRADAN PARTİ ÜYELİGİMDE VARDI MULAKATLARDAN ONCE SİLDİRDİM BANA SORUN YAŞATIRMI BU DURUM SİZCE ?

 27. Admin ben polis öğrencisiyimde başka şehirden kiralik ev tuttum günlük sıkıntı cıkar mı bundan

 28. Admin anne tarafindan kuzenlerimden fetöden ihraç olan ve tutuklu olanlar var güvenlik soruşturmam olumsuz gelir mi

 29. 2013-2014 eğitim öğretim döneminde fetö okulunda öğretmenlik stajımı yaptım.staj yerlerini üniversite kendi belirliyor biz seçmiyoruz. Şu an pomemdeyim dönem sonu mülakatında sıkıntı yaşarmıyım

 30. Admin örnek veriyorum benim abim nitelikli dolandırıcılıktan hapis yattı diyelim kaç yıl ceza olduğunu bilmiyorum ama sonuçta yattı diyelim.Ben pomem adayıyım.Beni güvenlik soruşturmasında etkiler mi ? Kesin bir bilgin varsa rica ediyorum cevapla.Koaly gelsin 🙂

 31. Okulunda 2 sene okuyanın hiç şansı yok mu ?

 32. Kinama cezasi sikinti oluyormu?

 33. Merhaba benim ablam 2014 senesinde fetönün dershanelerinden birine gitmisti ancak bi ilgimiz yok sadece o an en ucuzu oydu bu beni de etkiler mi guvenlik sorusturmasında?

 34. 2 sene fetö okullarında okudum ve babam açığa alındı fetöden polisti ama suçsuzluğu kanıtlandı geri iade oldu görevine sıkıntı olurmu olursa neden olur sonuçta bir suçumuz yok

 35. Merhaba 2012 yılında akıl insanlar olayından dolayı mahkememiz oldu sonra herhangi bir ceza veya hüküm almadık uyap ve e devletten baktığımızda sicil temiz ve mahkeme yok 19.donem pöh kazandım askerdeyim bu olay güvenlik soruşturmasi olarak okulda sıkıntı edermi herşeyim tamam askerlik bitince okul kaydım felan kalıyor kafamı çok kurcalıyor detaylı bilgi lutfen.

 36. 19.Dönem özel harekat öğrencisiyken 3ay 10 gün ceza 5yıl hagb kararı sebebi ile yüz kızartıci suç olması sebebi ile iliskim kesildi. Davayı uzlaşma sonucu düşürüldü.. geri dönme ihtimalim nedir ?

 37. Abim 19.dönem özel harekat öğrencisi pomemde.Okul sürecinde -ki çoğu kasım ayı olmak üzere- soruşturması okula ulaştıktan bir süre sonra öğrenciler bu soruşturmaya dair imza atmışlar.Biz abimin soruşturmasının 3 kasım da okuluna ulaştığını soruşturma dairesinden öğrendik.Abim de 4 aralıkta birkaç öğrenci ile birlikte imzasını atmış.Amirleri hayırlı olsun demiş.

  Sormak istediğim bu imza ne anlama geliyor.Soruşturması olumlu olanların attığı bir imza olarak niteleyebilir miyiz bu imzayı zira okulda hala imza atmayanlar varmış?Birde okula 3 kasımda ulaşan soruşturma olumsuz olsa bu tarihe kadar bekletirler miydi?

  Cevap için teşekkürler, kolay gelsin.

 38. ben özel bir üniversiteye iş başvurusu yaptım.bana güvenlik soruşturmasında bir problem çıktığı söylendi.benim iki tane icra dosyam vardı ve babam kapatılan kurumda temizlik işçisi olarak çalışıyordu..şimdi ben pomeme başvurdum. babamın bu durumu pomem de sıkıntı çıkartırmı? başvurduğum işten neden olumsuz geldi anlayamadım.

 39. Merhaba kendi isteğim ile bu sene deniz astsubay MYO dan ayrıldım bir sıkıntı çıkar mı

 40. Merhabalar ben 21. dönem pomem’e girdim fiziki mülakatı geçtim Sözlü mülakat tarihlerinin açıklanmasını bekliyorum. Ne zaman açıklanacağı hakkında bilginiz varmı ayrıca 20. dönem pomem’de fiziki mülakat ile sözlü mülakat zamanları arasında ne kadar bir süre vardı biliyormusunuz.

 41. Eşin uyuşturucu kullanmaktan adli sicil kaydı olursa polis olmayı etkiliyor mu ?

 42. Gülten kuzucular

  Merhabalar oğlum 6 aydır pöh egitiminde aralık 14 te yemin töreni var .ama hala güvenlik soruşturma gelmemiş bir sıkıntı olabilirmi acaba

 43. Selamın aleyküm
  Admin ben alkol den zehirlenmistim doktor rapora uyusturu madde kullanmis olabilir diye bildirim yazınca emniyet ten çağırılıp idrar testine sokuldum dosya açıldı. Bu dönem sonu bitirme sınavında bana sorun olur mu? Net bir bilgi lazım 2 gün sonra dönem bitirme sınavım var ve 6 aydır içim ıcimi yiyor.

 44. Admin merhaba bekçilik güvenlik arşiv sorgulamasında ben tweetr kapadım sidim 2 ay önce bunla ilgili sıkıntı olur mu

 45. Kutalmış Tigin

  Merhaba admin nişanlımla otel kayıtlarım var şuan öğrenciyim güvenlik soruşturmasında olumsuz bir durum oluşturur mu?

 46. Ben sivil bir vatandaşım bir polis bayan ile evlenmek istiyorum benim sene 2012 de bi mahkemem oldu herhangi bir ceza yada denetimli serbestlik almadım evlenmem için bir engel teşkil edermi gbtde birsey çıkmıyor e devlette de adliyede sabıka kaydı aldığımda da en derinini nasıl araştırabilirim

 47. Net bir bilgin yok sanırım bu konuda ?

 48. Boyum 169 ama çölyak hastasıyım polis olmama engel olur mu ?

 49. Bir sorum daha olacak ben 01.01.1991 doğumluyum askerliğimi yaptım pplus meslek yüksek okuluna kaç yasina kadar girebilirim

 50. 20.DÖNEM POMEMDEN SONUCUMDA BAŞARISIZ YAZIYOR NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ

 51. Mrb admin ben 19.donem kursu tamamladim ama 15 kisiyiz ankara ikametgah gubenlik sorusdurmalarimiz gelmedi bitirme mulaktlarina giremedik mahkemem vardi 2 hafta once sonuclandi. Mahkemem ise doktorla tartisma uzerine sikayetde bulunmus sonucu tehdit olmus ve 1000 lira para cezsi sicil temiz oldugu icin 5 yil. Hukmun aciklanmasinin geri brakilmasina karar verilmis yani cez filan yok simdi givenlik sorusdurmasinin gelmesini bekliyoruz bu mah. Harici hic biseyim yok bu mah bana sikinti yaparmi guvenlik sorusdurmamda cvp verirsen sevinirim sagol

 52. Merhaba admin ben kavgadan dolayı yaralama olarak 10 ay hapis aldım hagb ve denetimli serbestlik verdi acaba bi sıkıntı olurmu yüz kızartıcı değil siz daha iyi bilirsiniz

 53. S.a kardeşim ben bu alçak fetönün 17 25 aralıktan önce yani 2013 mayıs ayına kadar dersanesine gittim iki yıl ama bunlarla hic baglantım olmadı.Cani gönülden her zaman devletimin yanında oldum.Polis olmamı engel olmaz de mi ? Canı gönülden vatanım için bu meslek ugrunda şehit olmak istiyorum bu bi sorun teşkil etmez inş.Suan üni son sınıfım kpssye hazırlanıyorm bi sormak istedim

 54. Ben pöh yedek adayım az kaldı Allahin izniyle gircem yaklaşık 1 sene önce bi kavga ya karistim ayirmak istedim ama adam beni şikayet etmiş mahkemeye çıkabilirm haklıyım sorun çıkarrimı polis lik için mahkemeye cikmam

 55. 2016 yılında ölümlü bir trafik kazasına karıştım savcı taksirli suç olarak ceza davası açmış halen devam etmekte pomeme girmeme engel midir girsem bile mezun olabilir miyim

 56. Merhabalar . 20 dönem pomemden dönem sonunda başarısız sayıldım ve elendim. 2011 intihar girişimim oldu ve psikolojik tedavi görmüştüm. ama sadece o yıl olan bişi. bu elenme sebebim olabilirmi. kullandığın ilaçlara falan mı ulaştılarki.

 57. Selamun aleyküm 2000 doğumluyum yaklaşık 8 9 yıl önce feto okuluna gittim birde lise de 1 yıl gittim fakat hiç bir zaman ailem in feto ile bi alakası bağlantısı olmadı feto yüzünden en ufak bi yargılama soruşturma dahide olmadı bu polis olmama engel olurmu

 58. Bekar çiftin otelde kalması sorun çıkarırmı?

 59. İyi akşamlar eşim 19.dönem pöh eğitimi bitirdi yalnz güvenlik soruştırması gelmediği için mezuniyete katılamadı açık olan icra dosyaları vardı geçte olsa onu kapttırdık birde eskiden kavga olayı yüzünden olay savcıya taşınıp savcıda uzlaşma olup şikayletler geri çekilmiş ve bir sahte plaka olayındada mağduriyet yaşadı bunlar soruştırmayı olumsuz etkilermi daha gelmediği için çok tedirginiz .. şimdiden teşekkür ederim

 60. Iyi akşamlar admin ya benim yakın bir arkadasimı için soracaktım da babası ogretmendi mesleğinde fetoden dolayı alındı suçu yokken ama ceza evine girmedi acaba sorun olur mu teşekkür ler

 61. 20. Dönem pomem mezunuyum. Saglık raporumun gelmesini bekliyorum o yuzden dönem sonu mülakatına giremedim. Üniversite son sınıftayken öğretmenlik stajı için fetö okuluna gondermişlerdi. Bu durum sıkıntı olurmu mülakatta elenirmiyim

 62. MERHABA İYİ GÜNLER . POMEM , PÖH ALIMLARINA BAŞVURUCAM FAKAT BABAM CEZA EVİNDE YATIYOR VE MÜEBBET ALDI (AZMETTİRİCİLİKTEN ) BANA ENGEL OLUR MU ?

 63. başörtüsü sorunu yok artık değilmi tamamen kalktı mi

 64. Merhaba takipsizlik kararı güvenlik soruşturmasında sıkıntı olurmu ayrıca 2016 haziran ayı gibi yetkisi servisde danışmanlık yapıyordum müşteri ile sorun yaşandı müşteri servis müdürünü elinden bıçakla yaraladı bizde şikayetçi olduk hem tanık hem müşteki olarak 2016 da dava açılmış e devlette gözükmüyor ben merakımdan araştırdım adliyede karşıma bu cıktı bu mahkeme henüz kimse çağrışmamış dava dosyası var ama mahkemeye kimse çagrilmamiş ben hem tanık hem müşteki şikayetçi geçiyorum bu engel olurmu güvenlik soruşturmasında tesekkurler

 65. Hapishanede teror propogandasindan ve sosyal medyada teror desteklemekten giren bi kuzenim var ve kendi adıma mektup yolladım bu benim önüme çıkarmı cok korkuyorum

 66. Ben 20.dönem pomem eğitim sonu sınavında başarısız sayıldım okulda derece yapmama rağmen. Şimdi özel güvenlik işine başvurmak istiyorum ve bu özel güvenlik işinde güvenlik soruşturması varmış bu şekilde eğitm sonu sınavında başarısız sayılmam engel teşkil eder mi

 67. Arkadasım icin soruyorum babası ihrac edildi ve cezaevinde cezası yok daha polis olabilirmi

 68. Selamun aleykum . Admin 19.dönem pomemde özel harekat eğitimi aldım . Başarısız sonucunu aldım . Buna itiraz süresini ve hukuki yönden nasıl bi yol izlemem gerektiği hakkında bilgi verebilir misin ? Teşekkürler

 69. Ablam zaman gazetesine üyeydi feto olduğunu bilmiyorduk gazeteyle beraber soru bankası kitapçığı veriyorlardı sonra gazeteden ayrıldı bu yıl sonu mulakatında sorun olurum birde agd diye bir derneğe uye oldum kocaeliye gezisis var diye sırf arkadaşlarımla o dernek ten ayrılsam sorun çıkarmı mulakatlarda 10. Sınıf imam hatip öğrencisiyim

 70. 20.dönem pomem eğitim sonu sınavında başarısız sayıldım.Okulda 7.oldum. Polis olmayı çok istiyordum ama sebebini anlamadan mezuniyete çok az kala elendim bir daha başvuru yapabilir miyim bu mesleği kendime çok yakıştırıyorum ve sicilimde kesinlikle bir şey olmadığını biliyorum ne yapmam gerekiyor

 71. 19. Dönem mezunuyum. Dosyam gelmediği için bitirme mulakatina katılamadım. Sicilim temiz hiçbir olaya karışmışlıgim yok. Neden geç kaldı bu olağan bir durum mu ? Okuldaki derecem yanar mı ? Bundan sonraki süreç nasıl işler akademiye kaldığımız söylendi. Aydinlatirsaniz sevinirim teşekkürler

 72. Merhaba bir sorum olacaktı. Kimliğimi evde unutmuştum gbt uygulaması yapılırken kimliğim üstümde olmadığından dolayı kabahatler kanunundan 109 lira ceza yedim güvenlik soruşturmamda engel teşkil eder mi ?

 73. Bekarlara otel kayitlari sorun degil yazmisinuz ama her yerde otel kayitlari onemli sonuçta ahlak sorusturmasinda bakiliyor emniyete dusuyor zaten bu sebepten mezunuyetten bir gun once bile elenen insanlar olmus guvenlik soruşturması egitimdeyken devam ediyor

 74. SELAM KARDEŞ MERHABA 2009 DA 1 SEZON 2012 DE 2.5 AY KÜLTÜR DERSANESİNE GİTTİM 2005 2009 ARASINDA TOPLAMDA 2 -3 DEFA ANAFEN FEM DERSANELERİNİN SEVİYE TESPİT SINAVLARINA GİRDİM BUNUN HARİCİNDE HERHANGİ BİR KAYDIM BAĞLANTIM OLMADI HARİCİNDE EŞİMİN KUZENİ İHRAÇ EDİLDİ BU BENİ ETKİLERMİ ? 21. DÖNEM POMEM İÇİN SÖZLÜ MULAKAT TARİHİ BEKLEMEKTEYİM. GUVENLİK ARAŞTIRMASI VE ARŞİV SORUŞTURMASINDA SIKINTI OLUR MU ?

 75. Uzerimde fazla uyusturucu bulduklari icin mahkeme uyusturucu ticaretinden şüpheli olarak 1 sene denetimli sertbestlik verdi. Denetimimi ceza alip dava acmalarina gerek kalmadan bitirip beraat edersem eger,pohe girebilme sansim varmidir?

 76. Merhaba bir arkadaşım için soruyorum.Grup olarak yapılan basit bir sokak kavgasından dolayı 4 ay açık ceza evinde kaldı. Cezasının geri kalanını da denetimli serbestlik olarak tamamladı. Bu süre toplamda 1 yılı geçiyor. Fakat denetimli serbestlik cezalarının sorunsuz tamamlandığında adli sicil ve arşiv kaydında gözükmediğini araştırdım. Eğer böyle bir şey varsa 4 ay ceza evinde geçirmiş olduğu süre polis olmasına engel olur mu? Teşekkür ederim.

 77. babam fetoden cezaevinde mahkeme sürekli erteliyor polis olabilir miyim

 78. Merhabalar herkez otel kayıtları ile ilgili farklı şeyler söylemiş. Admin. Bunu. Daha. Fazla acıklıyabilimiisn net ve kesin nedir sıkıntı olurmu olmazmı

 79. Arkadaşımın annesinin fuhuş dosyası var polis olmasını etkilermi

 80. 2014 yılında yurddan ayrıldım hükümetin çağrısı ile çıktım ve beni mahkemeye verdiler icralik oldum sonra borçlarını odedim dosyayı kapadım mülakatta sıkıntı olur mu ?

 81. 2011 yılında yolda bulduğum telefonu sattım hırsızlıktan dava açıldı telefonunu sattığım kişi davasını geri aldı yargıtayda dava 1 yıl 8 ay ceza verildi temyiz ettim sonuç bekliyorum polis olabilme şansım nedir.

 82. Admin benim kız kardeşimin eşi yurt dışında öğretmen kız kardeşim de ev hanımı açıktan okuyor teyzemin eside yurt dışında öğretmen onların bana bir zararı olurmu polislikte güvenlik soruşturmasında sonuçta ailemin alakası yok soyisimlerde farklı benim de alakam yok bu soru kafamı çok kurcalıyor cevap verirseniz sevinirim

 83. Benim telekomdan dolayı 8500 bin borcumdan dolayı icralık oldum bu benim pöh yada polis olmama engel olur mu uyuyamıyorum düşünmekten

 84. 2014 yılında ilçemde bulunan tek dershane olan Feme gittim ne ailemin ne akrabalarımın fetöyle alakası yok polis olmak çok istiyorum sorun olur mu?

 85. E- nabızda görülen psikolojik tanı ibareleri ve kullanılan antidepresanlar dönem sonu mulakatında sıkıntı yaratırmı ( sosyal fobi ile ilgili)

 86. Sene sonu mülakata giremeyen adaylar polis akademisinden ne zaman çağırılır ?

 87. Selam admin ben bir iftira kurbanı oldum uyusturucu sucundan evimi bastılar evim temiz cıktı iftirayı adan bana uyusturucu madde ikram etti dedi kendisi yakalattı bende sanık olarak yargilandım o davadan beraat ettim denetimli serbestlik bise almadım pmyoya girerken sıkındı olurmu bana icim icimi yiyor

 88. Merhaba admin ; abim üniversite okurken 2 yıllık okulunu uzatmıştı 2014 eylül 2015 şubat 3/4 ay yurtların da kaldı mecburen ancak aile olarak 1. Derece ve diğer akrabalar olmak üzere cemaatle bir bağımız yok bu sorun yaratır mı ?

 89. Admin 2015 dönemin de yurtların da ayrılmak soruşturma da teşkil eder mi ?

 90. Sevgili admin bekçiliğe başvurdum ve pazar günü sınavım var ama kafam çok karışık. Şimdi ben ticaret yaptığım için bank Asya’dan post cihazı vermişlerdi adıma. Hesap kartı ve kredi kartı da verdiler. Yıl 2009 du. Sonra 2013 de post cihazını iptal edip Kuveyt Türk bankasına geçtim. Hesap kartını ve hesabı hiç kullanmadım ve kapatmadım. Ama kredi kartını ikibin tl limitli ticaret için 15 temmuz dan sonra kapattım. Şimdi bu lanet örgütün afedersiniz boku bize bulaştı mı. O kadar moralim bozukki sınava 24 saat kaldı ama moralim sıfır. Kimi hiç para yatırmamışsın bişey olmaz diyor kimi olur diyor. Allah rızası icin bi yardım . Sınava gireyim mi girmeyeyim mi

  • Admin

   Sorun olmayacak kanısındayım. Kafanızı takmayın, hayırlısı olsun. Sınava mutlaka girin.

   • Allah razı olsun adamsın kardeşim İnan KPSS yeni girdim bilgilerim taze ama Facebook da olumsuz yorum yapanlar yüzünden yarın sınava girmeyecektim 👍

 91. Kalcamda altında büyük bir bilye kadar ben var sıkıntı olurmu birde cildiye doktoru intibakta iç çamaşırları çıkartıyorlar mi acaba

 92. Admin merhaba ben 2009-2012 yılları arasında malesef ki anafen dershanesine gittim güvenlik soruşturmasında elenirim diye çok korkuyorum sizin fikrinizce ne olur lütfen bir görüş belirtirseniz çok sevinirim.
  Ailede başka birinin hiçbir şekilde fetö bağlantısı yok.

 93. admin;adıma bylock çıktı ifadem alındı benim olmadığı anlaşıldı yurdışı yasağıyla bırakıldım ama dosyam mahkemelikte olmadı kapanmadıda soruşturma devam ediyor denip 8 aydır bi köşede duruyor. bu durum pomem’e sıkıntı olur mu. birinci derece yakınımda fetöden tutuksuz yargılanıyor yurtdışı yasağı ile. Pomem işi net ve kesin olmaz mı ona göre bu dönem şansımı denicem.

 94. Hocam otel kayıtlarına bakılıyor diyorlar. Ben günlük ev kiraladim. Güvenlik soruşturmasnda sorun yaşar mıyım?

 95. internetten hakaretten para cezası aldım bu durum güvenlik soruşturmasını olumsuz etkiler mi. Hakaret ettiğim kişi devlet büyüğü değil

 96. Kardeşim taksirle adam öldürmeden yargılandı (trafik kazasi) 1 yıl 8 ay ceza aldı ve bunu hagbye çevirdiler. Güvenlik soruşturmasının olumsuz gelmesine neden olabilir mi acaba

 97. Merhaba ben paem e başvuru yapıcam ama bi ceza davasında tanık olarak yazıldım bu bana sorun yaratır mı? ayrıca kapanmış olan benim açtığım bi ceza dosyası vardı . Bunda cinsel taciz ve şantaj olayı var, ifadelerde benim müstehcen fotoğraflarımın olduğu yazıyor bu da sorun yaratır mı?

 98. Abi benim erkek arkadaşım tırları vardı fakat şöför yüklenen malları tırı çalıp gitmiş ifade verdiği için siciline işleniyor ya polislikte bir sıkıntı oluyor mu?

 99. Merhabalar, ben bu yıl deniz kuvvetleri astsubay myo kazandım öğrenci iken yapılan güvenlik soruşturmasında okuldan atıldım. Atılma sebebim ise ağabeyimin uyuşturucu ve adam yaralamadan sabıkası olmasıydı. Polis alımlarına katılsam (PÖH) kazansam tekrar güvenlik soruşturmasında sorun yaşar mıyım?

 100. Merhaba, 2011 yılında suç uydurma adı altında bir mahkemem oldu. 5 yıl hüküm erteleme verildi ve süre doldu. Sicile hiç işlemedi sadece gbt sorgulamasında sadece yıl ve ilçe adı olarak bir dosya gözüküyordu kihbiden onu da sildirdim. 2018 yılında açılacak olan pöh alımlarına katılacağım. Bir problem yaşar mıyım soruşturmada?

 101. Selamın aleyküm kardesim sorum fetosu okuluna gittik ama bunlar hiçbir baglantimiz olmadı Üniversitesine de gittik ama hiçbir şekilde baglantimiz olmadı ne ben ne ailem ne de yakın cevrem (amcam dayım halam teyzemler) hickimsenin de bağlantısı yok bir problem olur poems için teşekkürler.

 102. Ders hanesine gittim ma ucuz diye sonra burslu olarak Üniveristesine de gittim ÖSYM sonucuyla yerlestim zaten sonra kaydımı başka okula aldım bunlarla hiçbir şekilde bağlantım olmadı.Ailemden de kimsenin bağlantısı olmadı hatta tek giden bendim yakın çevrem(Amca,Hala,Teyze,Dayi,kuzen v.b)dahi kimse de bir soruşturma olmadı ya da araştırma ve pomem e giricem inşallah bir problem olur mu?

 103. 2. Dereceden bi akrabamın oğlu terör safındayeken öldü pomem güvenlik soruşturmasında beni etkiler mi

 104. Admin merhaba ; 2014/2015 dönemlerin de üniversiteye giderken 3/5 ay kadar fetö yurdunda kalmıştık bu soruşturma da teşkil eder mi ? aile de ve yakınlar da 1.2.3.4 derece dahi fetö ile bağlantımız Yok sadece mecburduk başka yurt yoktu sanırım benim gibi bir sürü kişiler vardır bunu merak eden

 105. Kardeşim 1 yil once güvenlik gorevlisi olarak calisirken bi sahisa hakaretten dava acti ilk duruşmada mahkumiyet sonuclanmadi 22martta duruşma olcak bnde mustekiyim bu durum eğitim sonunda güvenlik soruşturmasında sorun yaratirmi.bu arada 20.DÖNEMİ ADKERDE KAZANDIM 21E katilcam. mahkemede adım olması da sorun olur mi

 106. iyi gunler admin 2013/2014 yıllları arasında pi anltk dershanesine gtmştşim ,bu aralık olyları olmadan önce yazılmıştım yakleşık 4 ay önce ygs ye kadar gittim ama hazirana kadar ucreti ödedim kontratı iptal ettiremediğimden geçen sene ögrendim dershanenin onlara ait olduğunu sülalece sıkntımz yok , dernek gazete falanda üyeliğimzde olmadı bi sıkıntı çıkar mı

 107. Mahkeme sonuçlanırsa 22 martta olumlu yada olumsuz bana etkisi olurmu sorusturmada

 108. 6 yil once koprucuk kemigim kırılmıştı ameliyat olmadım bandaj ile kayndi sol omzumda 1 2 cm kisalik var hareket kisitliligim yok sağlık raporunda engel olur mu

 109. Admin bn 2013 -2014 yılında dershane gitmiştim ama şuan 19.dönem pomemdeyim okuyorum güvenlik soruşturmasında dosyamız temiz olarak geldi okuldan atılanlar atıldı muhtara felan sormuşlar muhtar çok iyi şeyler demiş .peki şuan okulun sonundaki güvenlik soruşturmasında bi sıkıntı çıkar mı ?

 110. Twitrter’da benim adıma açılan bir hesabın paylaşımları sonucu şahsıma Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma açılmıştı savcı takipsizlik vermişti. Bu polis olmam adına bir engel arz eder mi?

 111. Sikayetci olmak müşteki durumu

 112. İyi günler . 19.dönem pöh eğitim sonu mülakatna giremeyip akademiye kalanlar soruşturmada sıkıntı yaşandığı içinmi süreç uzamıştır yoksa akademiye kalma olağan bi durummudur.birde kavga soruşturmyı olumsuz etkilermi

 113. Bana yardımcı olun lütfen annenin babanın sabıkası yani çeklerden borcu var aranıyorsa benim polis olmama engelmi

 114. 19. Donem yedek kazandim. Gecen sene macta cikan bir kavgadan mahkeme devam ediyor basit yaralamadan yargilaniyoruz egitim surecinde sikinti olur mu hocam

 115. Admin
  Lisede kinama ve uyari aldim.Basvurmama engel degilmis fakat babam dosyamda gozukeceginden mulakatta elenecegimi soyluyor.Bu kinama ve uyari dosyamda jurilere gözükürmü?

 116. Merhabalr bu arşiv araştırması şahsımı yoksa aileyide kapsiyor mu aileden hapiste yatan birisi bekcilik olmaya engel mi net cvb tesekkur ederim kolay gelsin

 117. Suçlar şahsımı yoksa 1.derecedeki yakinimizin mahkumiyeti etkiler mi bizi

 118. Admin 2013 / 2014 dershaneye gittim tavsiye üzerine. unide mecburiyetten ucuz olmasından 1 sınıfta 6/7 ay yurdunda kaldım ama nisan ayında kyk ya çıktım yani 2015 nisan da tüm ilisimigi kestim.. ailede 1 2 3 4 derece baglantisi olan kimse yok.. pomem de Sözlü mülakat ve eğitim sonu sınavı için sorun teşkil eder mi ? teşekkürler admin

 119. 2013-14 fem derhamesine gittim 21. Dönem sözlüyü bekliyorum sorun olurmu?

 120. 21.donem pomem girdim ama amcaoğlu (kuzen) ordudan ihraç edilmiş şuan içlerdeymiş bu benim polis olmama engel mi güvenlik sorusturmasinda bi sıkıntı çıkarmı…..

 121. Benim dedemin kardeşinin çocuğu fetöden için çıkarıldı bana bi sıkıntısı olur mu

 122. Abim Polisken Fetöden dolayı ihraç edildi ben ise aynı dönem Ülkü ocaklari teskilatindaydim hatta darbeden sorna bile teşkilatta görev aldım
  Abimin bu durumu bana engel olurmu

 123. Merhaba bu yıl pöh e başvurucam hazırlanıyprum ama babamın sabıka kaydı var bayada kabarık ruhsatsız silah taşıma adam yaralama falan ceza evine uyuşturucu sokma ama hastane raporu temiz çıktı dosyası devam ediyo bu benim için sorun olur mu

 124. Hocam ben 2009 20012 de ozel bi bu universiteyi bursli kazandim ama beni bi sekilde okuldan uzaklastirdilar. Derslere girmedim ve okul aleyhinde sayfa bile actim dava edecketim ama hicbirsy yapmazsin avukat masraflari da sana kalir dediler ki ozman da devlet ile bunlarin aralari cok iyiydi oylece kaldim actigim sayfada halen durmakta. Sonrasinda okuldan ayrildim oda bi miktar para aldilar laptop hediye etmislerdi guya ama onun bile parssini aldilar yoksa kaydimi vermiyorlardi. Mecburen paralarini verip diger uni versiteye gectim 2012 sonunda 2013 basi olmasi lazim. Sonra gittigimiz yer de baska yurt yok ev yok kucuk boyer mecburen 2 yil imza attik yurtta kalmak icin indkrim yapariz dediler. Ardindan devlet ile ters distuler ve bizim kaydimizi vermediler sizin yurdunuzda kalmak yasak dedik imzaniz var 1 yillik para aliriz dediler biz de kaymakama ciktik ve o sekilde aldik bi gun bile kalmadik yurtta ama 2 3 ay sonra verdiler ciktimizi. 2015 1 yada 2. Ayi idi sanirim.bende bimer e yazdim. Ozel okulla alakali konuyu da 2014 te sanirim yazmıştım bimer e. Yani demem odur ki eger ben bu yuzden egerlenmissem kendimi nasil temiz e cikarabilirim. Herseyimi inceleyenilir ler ben buna hazirim. Canimi yeterince yaktilar yine yaklamarina izin vermek istemiyorim.bi yardimci olurmusunuz

 125. Admin kolay gelsin, uyuşturucu kullanmaktan 1 yıl denetim aldım tahlillerim temiz çıktı herhangi bir ceza almadım sabıka kaydım ve arşiv kaydım da yok denetim bitmeden veya bittikten sonra güvenlik soruşturmasında bir sorun yaşar mıyım? Bütün verdiğiniz cevapları okudum bu tarz sorulara avukata danışın demişsiniz 2 tane ayrı avukat ile görüştüm onların da net olarak bir bilgisi yok.Danışabileceğim en bilgili kişi sizsiniz Allah rızası için net bir bilgi verebilir misiniz ben bu durumu kendime çok sıkıntı ediyorum ve eden birçok arkadaş da var okuduğum kadarıyla.Şimdiden çok teşekkür ederim.

 126. Benimde 5 yıl hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararım var.bir yıl sonra bitiyor. adli sicil kaydı ve gbt de bir şey gözükmüyor.çoğu avukata sordum hagb bir mahkumiyet kararı olmadığından güvenlik soruşturmasında bir sıkıntı çıkarmayacağı kanısı yönündeler.sizin de bir bilginiz var mı acaba???

 127. Admin bir sorum olacak ben subaylıkta güvenlik soruşturmasında elendim. Sanırım dayımdan dolayı! ailemde hiçbir sıkıntı yok dayım bu naletolası fetönün dershanesinde öğrtmenlik yapmış bir dönem mahkemede aklandı ama, suçsuz bulundu herhangi bir ceza da yemedi bu bana pomemde engel olur mu acaba?

 128. Merhaba lise mezunuyum üniversite okuyodum Bıraktım şuan çalışıyorum polis olmak istiyorum.Öncelikle ygs(yks)ye girip yeterli puanı aldıktan sonra PMYOyamı başvurmam gerekiyor?
  2sene PMYO mezunu olanlar direk polismi oluyo?
  Askerliğimi yapmadım bu engelmi?
  Yaklaşık 15-16 sene önce annem cinayetten ceAevine girdi 8-9sene yattı çıktı bu sıkıntı yaratırım?
  Sabıkam Yok kavga gürültülerden ufak tefek birkaç kaç ifade vermişliğim var tribün olaylarından birkaç mahkemem oldu bunlar sorun yaratırmı?
  Küçükken geçirdiğim bi kazadan dolayı burun ameliyatı oldum burnumda küçül bir iz var ama doktor istersen o izide silebiliriz dedi bu sorun olurmu?
  PMYO alımında yapılan parkur zorluk derecesi nedir? Ne kadar atletik bir yapıya sahip olmak gerekir?
  Boyum 190 kilom 85 kitle endeksim hesaplarıma göre ideal sizce sorun olurmu?
  Teşekkürler.

 129. İsmail turanoglu

  Dayım 90 lrda radikal terörizme bulaşmış bu bende bi sıkıntı yapar mı admin

 130. kendı adıma abıme bır hat aldım faturalı o alamadıgı için olay 1 ay evvel yaşandı telefonunu bırıne verıyor konturu yok o sahsın o sahısta telefonla bırını arıyor teknık takıbe takılıyor uyusturucu ticaretınden benı göz altına aldılar hat adıma dıye şüphelı olarak hattı kullanmadıgım için benı bıraktılar 1 gun göz altına alındım takipsizlik verdi bana savcı abım içerde onunda bır baglantısı yok avukat ilk mahkeme olmasa ıkıncı mahkemede çıkar dedi bu polis olmama engel mi güvenlik sorusturması ve arşiv formunu olumsuz yapar mı

 131. 2013-2014 fem dershanesine gittim ama hiç bi bağlantım kesinlikle olmadı sadece ders işlemek için gitmiştim,şuan polis okulundayım sene sonu mülakatında bi sıkıntı olur mu

 132. admin ben 2013 yılında bu fetö olayları baslamadan bunların dershanelerine yazıldım ygs için, bizi zorla her hafta sınav var gazete aboneliği olacaksınız dediler, gazete aboneliği yaptılar 2014 ün mart ayında ygsye girdikten sonra birdaha dershaneye gitmedim ne yurtlarına nede üniversitelerine

  beraber gittiğim arkadaslar suan biri pöhde biri normal polislikte

  sıkıntı olurmu bende sözlüyü bekliyorum

 133. Öncelikle slm ben. Yigenim için soracaktım . Yigenimin abisi bölücü terorle iliskisi vardı eskiden kayıplarda ve evli resmiyette bu yigenimin. Uzman erbaş olmasiana bir etkisi varmı saygilar🙏

 134. admin ben lise son sınıfım babam khk ile meslekten ihraç edildi pmyo için sıkıntı çıkar mı

 135. admin kendı adıma abıme bır hat aldım faturalı o alamadıgı için olay 1 ay evvel yaşandı telefonunu bırıne verıyor konturu yok o sahsın o sahısta telefonla bırını arıyor teknık takıbe takılıyor uyusturucu ticaretınden benı göz altına aldılar hat adıma dıye şüphelı olarak hattı kullanmadıgım için benı bıraktılar 1 gun göz altına alındım takipsizlik verdi bana savcı abım içerde onunda bır baglantısı yok avukat ilk mahkeme olmasa ıkıncı mahkemede çıkar dedi bu polis olmama engel mi güvenlik sorusturması ve arşiv formunu olumsuz yapar mı

 136. Efendim ben terör örgütü propagandasından karakola düştüm şüpheli olarak ifade verdim bir savcının araya girmesiyle sucsuzlugum anlaşıldı savcı takipsizlik verecekmiş ama 1 sene oldu hiç bir kağıt gelmedi son sormaya gittiğimde de kağıt falan yok dediler dosya düştü dedileryani benim gbt de ve adli sicil temiz ama polis teşkilatında yani onların ekranında var mı bilmiyorum var sa da bu olay benim memuriyetime ve de güvenlik soruşturmalarında bana bir engel çıkarır mı

 137. Merhaba admin 2004 de babam ceza evine girdi iftiradan teror orgutu olarak yargilandi herhangi br delil olmayinca beraat edildi simdi bekcilik sinavini kazandim beni etkiler sorusturmada

 138. 2013-2014 yılında liseden mezun olmuştum o senesi fem dershanesine gittik.Tam o da yıl 17-25 aralık 2013 olayları gerçekleşti.Bu olaylardan sonra o senesi 2014 yılında üniversiteyi kazandım ve ilk öğrenim yılımda o yurtta barınarak geçirdim.(herhangi bir faaliyet toplantı dergi vs üyelik hiçbirşeyim olmadı) sonra onların gerçek yüzünü görünce ordan tamamen ayrıldım irtibatımı kestim 1 yıdan biraz l sonrada darbe girişimi yaptılar.Hatta ve hatta emin olmak ve yüzlerine tükürmek için yanlarına gidip geçmişe ait hiçbirşeyim kaldı mı diye sordum geçmiş yıllara ait şeylerini yaktılarını söyledir.Ve bu sene pmyo mülakatlarına girdim başarısız olarak elendim.Mülakatım pek iyi geçmedi biraz kem küm ettim soruyuda bilemedim.Ben neyden elendim acaba denemeye devam mı etmeliyim yoksa beni polis yapmazlar mı 🙁

 139. Merhaba admin ; soruşturma formun da eski çalıştığımız yer başlığı var bu iş yerine de hakkımız da soruşturma gidiyor mu ? veya işten sorunlu ayrılmak yada kendi rızanla 1 ay çalışıp ayrılmakta sorun uç ? Her ikisine de cevap alabilirsem sevinirim

 140. Lise mezunuyum eşim uyuşturucudan cezaevinde pöh alımında engel teşkil eder mi şimdiden sağolun

 141. 2014-2015 yılında zorunlulukdan cemaatin yurdunnda kaldık faliyet vs bişey olmadı sıkıntı çıkar mı

 142. MERHABA ADMİN BEN BEKCILIK MULAKATINI DA YAZILI SINAVINIDA KAZANDIM SUAN GUVENLIK SORUSTURMASI ASAMASINDAYIM YANLIZ ABIM UYUSTURUCU TICAETINDEN 3 SENEDIR CEZAEVINDE YATIYOR BANA SORUN OLURMU POLİSLERE BILE SORDUM SUC SAHSI BAGLAR SENI BAGLAMAZ DEDILER KAFAM KARISIK

 143. merhaba admin ben 17*25 den sonra üniversite 1 de 2014-2015 eğitm öğretim yılında 6-7 zorunlulukdan fetö yurdunda kaldım 2015 mayısda ayrılıp ilişkimi tamamen sonsuza dek bitirdim bir faliyet vs bişeyim olmadı bir sıkıntım olur mu

 144. yani uyusturucu engel teskıl edıyormu etmıyormu

 145. 17-25 aralık sonras 2014-2015 yıllarındarında cemmat yurdu dershanesine vs. giden faliyetsiz basit öğrenciler için sıkıntı çıkarıyorlar mı ? Okulu kazansak dahi okuldan çıkarıyorlar mı sorun oluyor mu

 146. Merhaba admin bey kumpas olaylarından sonra fetö dershanesine yurduna gitmiş faliyetsiz basit öğrencileri polis okullarına kabul ediyorlarmı? Emsaller örnekler var mı acaba?

 147. Merhaba admin ben 2013 eylül 2014 Mayısa kadar bu fetönün dershanelerinden birine gitmiştim ve taksit ödemelerini bankaya yapmamızı söylemislerdi ben o zaman reşit olmadığım için borç babamın uzerineydi 2014 nisana kadar bu taksit için bankasına ödeme yaptık sadece 10 ay ne zaman gazetesi üyeliği ne de başka bir şekilde baglantimiz olmadı dershaneye gittiğim dönem öncesi ne de sonrası bir daha ne dershane ile ne de Bankası ile ilisigimiz oldu zaten ailemde sülalmde fetöyle alakali hiç bir şey yok polislik tek hayalim diyebilirim pomeme basvurucam sorun çıkar mı

 148. Admin birine dava açmış olmak polisliğe engel mi ?

 149. Merhaba Admin Bekçiik sınavlarını geçtm güvenlik soruşturmasındayım.Twitterda hükümete karşı eleştirel paylaşımlarda bulundum adli sicilim ailemin sicili temiz hiç bir sıkıntı yok.Bundan dolayı hemen eliyorlarmı.Yardımcı olursan sevinirm.

 150. benum babam suan fotofen cezaevinde ayin 25 inde mahkeme var mahkemeden ceza almadan cikarsa polis olabilirmiyim (namaz programi indirince bylock inmisti )

 151. İyi günler benim Twitter hesabımdan terör propagandası yapmaktan hükmün geriye ertelenmesi koşuluyla ceza aldım ama gbt veya adli sicil kaydında görünmüyor yine de sorun çıkarır kanaatindeyim siz ne düşünüyorsunuz ?

 152. Admin kınama cezası yedim lisede polis yada subay olmama bir sorun cikarirmi

 153. admin bey 17 25 den sonra bi dönem üniversitede fetö yurdunda kaldık hiç falytemiz falan yok okulu kazansak sıknıtı çıkar mı

 154. 2014-2015 fem dershanesine gittim hiç bir bağlantım kesinlikle olmadı sadece evim yakın diye gidip geliyordum şuan polis okulundayım sene sonu mülakatında bir sıkıntı olur mu?
  Bu arada soruşturma temiz geldi okula

  • bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum ADMİN!! bu soruyu cevaplarmısın lütfen 17-25 aralıkdan sonra 14-15 yıllarda sadece yurduna dershanesine gidenler ama hiçbir üyelik vakıf bağlanıtısı aileside dahil temiz olanlarda sene sonu eliyorlar mı sıkınıtı çıkar mı ????

  • murat sana mülakatlarda hangi dershaneye gittiğini sordular mı? sorduysalar ne cevap verdin

  • Admin bey biç soruyu neden cevaplamıyorsunuz bende merak ediyorum Çünkü bende o dönem yurtta kalmıştım

   • Admin

    Ben nereden bilebilirim? Kişiden kişiye ve o okulda yaptığınız işe göre değişir. Dener görürsün sorun olur mu olmaz mı?

 155. 24/12/2017 200 tl lik bana açılan bir icra dosyası var polislik mülakatlarıma engel olur mu ? ayrıca haksızlık neticesinde açılmış bir dava

 156. Admin 12-13 ve 13-14 te cemaat dershanesine gittim polis olmaya engel teşkil edermi birde R leri tam söyleyemiyorum sıkıntı olur mu sözlü mülakatta?

 157. Kardesim uyusturucudan ceza evinde yatiyor polislikte sorun yaratirmi?

 158. Merhaba admin babam bunda bi 18 sene önce terör den 3 yıl hapis yattı.Şuan dosyası silinmiş gözükmüyo bu brnim polis olmama engel olur mu suçların şahsiliği ilkesi geçerli olur mu?

 159. Kuzenimin babası 3.5 ay önce sosyal medyada yaptığı terör paylaşımından dolayı içeri alındı. 3.5 ay içeridé yattı iki gün önce mahkemesi sonuçlandı serbest bırakıldı avukat babasının siciline işlemez dedi peki bu babasının suçu kuzenimin Polis olması için bir sorun olur mu

 160. Güvenlik sorusturması ne kadar sürer

 161. Selamun aleyküm ben birinin ruhsatsız silahını yakalatrım calıştığım yerde söledim ifademde cıcukta bana verdiğini söledi eğer para cezası alırsam bu pöh e engelmi

 162. Merhaba benim annemin dayısı feto dan içeriye alındı ceza aldı benim hiçbir ilişiğim yok sorun çıkar mı?

 163. ailemde falan hiç fetöcü yok sadece bi tane kuzeni fetö dershanesinde öğretmenlik yapmış o da tutuklu değil sadece ifadesi falan alınmış ama güvenlik tahtikatında sorun çıkarıyorlar ona.Bu benim polis olmama engel mi? Bide güvenlik tahtikatında sosyal medya hesaplarımıza girip kimlerle konuşutuğumuza mı bakıyorlarmış öyle duydum

 164. Pmyo da ailemizin sabikasi benim polis olmama engelmi detayli bilgi verirmisiniz

 165. Merhabalar benim 3. derece akrabam (babamın kardeşi) siyasi terör suçundan 5 yıldır hapiste, bu durum benim pomem güvenlik soruşturmamı etkiler mi?

 166. Arkadaşımın babası sosyal medyada terör paylaşımı yüzünden içeri alındı 3.5 ay içeride kaldı mahkemesi oldu serbest bırakıldı ama dava halen devam ediyor hakim babasına dikkatli olmasını söylemiş bu sorun olur mu arkadaşımın polis olmasında

 167. 1.dereceden yakınım ışıd ile alakalı mahkemede ve tutuklu yargılanıyor ama mahkeme bi hüküm vermedi henüz onun dışında hiç bir problem yok güvenlik soruşturmasına takılırmıyım

 168. Merhaba admin bey.Yazımı sonuna kadar okuyup cevaplarsanız çok sevinirim.Cumhurbaşkanımız mart 2014 de çocuklarınızı malum zatın kurumlarından alın diye çağrı yaptıktan Sonra ünivesiteye başlayınca kyk çıkmayınca 2014 Eylül’den 2015 Mayıs a kadar mecbur yurtlarında kaldım.Ne kadar çağırsalar bile Hiç Toplantılarına katılmadım ve faal olmadım gezilerine bile gitmedim hiçbir gazete dergi vs. bankasya üyeliğim de olmadı.Okulum yaşadığım şehire yakın olduğu için hatta yurtta haftada 3-4 günden fazla bile durmuşluğum pek yok.Ailemde, sülalemde ihraç olmuş veya tutuklu bir fetöcüde yok.Bu yurtta o tarihler arasında kalmış olmam okulu kazanmama ve mesleğe girememe engel teşkil eder mi? Sürekli bu olayın düşünüyorum cevabınızı bekliyorum lütfen teşekkürler.

 169. Slm.benim sorun 16 17 yaşlarında annemle tartışıp evden kaçtım.sonra annem polise başvurmuş.kendi istegim le geri döndüm.polise bilgi verdik.bu sorun olurmu

 170. Daha önceden polis okuluna başvuran birinin sağlık kurulu öncesinde fakülte hastanesinden tüm bölümlerden sağlam raporu alıp okulun kurulunda sorun cikardiklarinda bu sağlıklı raporlarını vererek sorunun halloldugunu biliyorum.bu gecerlimi

 171. Merhabalar benim 3. derece akrabam (babamın kardeşi) siyasi terör suçundan 5 yıldır hapiste, normalde 8 yıldır falan görüşmüyorduk. Geçen sene hapis yattığı şehirde çalışırken biraz da akrabaların ısrarıyla ziyarete gittim. Bu durum benim pomem güvenlik soruşturmamı etkiler mi?

 172. 2013 yilinda tweetir sifrem sevgilimde vardi o da bu gezi olaylari zamani sacma sapan tweetler atmisti benim hesabimdan. Ben pmyo kazandigimda hesabimi tamamen silmistim. Bunun arastirmada sorun yaratma sansi var mi

 173. Slm admin öncelikle tesekkur ediyorum . Ben lise de fetocu bi hoca sayesinde bunlarla baqlantiya gectim . Tabi 2 sebe yurtlarinda evlerinde kaldim 17 24olaylarindan sonra basbakanin caqrisiyla tamamen biraktim . Dershanelerine falan da gitmedim hic .tamamen hoca kurbani oldumHakkimi helql etmiyorum hepsine .alilemin akrabalarimin hic bir baqlantisi yok . Ta gecmisteyken o zamanlar hain oldukalrini bilmiyordum tabi bu fetönun sozlerini de paylastim sosyal medyadan . Polislik icin sorun eder mi acaba ?

 174. Slm güvenlik soruşturmasında telefon dan girdiğimiz sakıncalı siteler sıkıntı oluyor mu?

 175. Cvp niye alamıyorum.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir