POMEM

POMEM Sınav Ücreti ve Başvuru Tarihleri

20. Dönem polis meslek eğitim merkezi sınavına başvuracak adayların ön başvuru tarihleri ve sınav ücret tarihlerini kaçırmadan gerekli işlemleri yapmaları gerekmektedir. Her alım dönemimde bu konuları dile getirmemize rağmen bazı adaylar sınav ücretini yatırmayı unutmaktadırlar. Sınav ücretini yatırmayan adaylar kesinlikle hiç bir hak iddia edememektedir bu nedenle bu yazımızı dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

POMEM Sınav Ücreti ve Başvuru Tarihleri

(1) İnternet Üzerinden Ön Başvuru Tarihleri:
a) POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 03 Nisan 2017- 14 Nisan 2017 tarihleri arasında saat:17:00’a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

b) e-Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

c) e-Devlet kapısı şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

UYARI: e-Devlet kapısı şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. İnternet ortamında başvurular belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Posta yolu ile veya başvuru tarihi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.

(2) Başvuru Ücreti Yatırma Tarihleri:
a) İnternet üzerinden ön başvuru yapan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 75.00TL (Yetmiş beş) 03 Nisan 2017 saat 09:00’dan 14 Nisan 2017 saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “20. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. b)Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. c) Halkbank’ın internet bankacılığından ve diğer bankaların, internet bankacılığı ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırma işlemi yapılmayacaktır.) d) Adaylardan başvuru esnasında istenen belgeler kapsamında “sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” istenildiğinden ADAYLARIN SINAV ÜCRETİNİ YATIRIRKEN KENDİ ADINA KENDİ T.C. KİMLİK NUMARASI İLE BİRLİKTE, “20.DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI” için ücret yatırdıklarını belirterek sınav ücretini yatırmalarını ve alınan dekontun şahsen başvuru evrak teslimi sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

UYARI: EMNİYET TEŞKİLATI PERSONELİNDEN ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR.
UYARI: 2017 yılı 20.Dönem POMEM Giriş Sınavına başvuruda bulunan adaylardan;

Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da yapamayan, Ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan, Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir.

(3) Sınav Merkezlerine Şahsen Başvuru-Evrak Teslim ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Tarihleri:
Adayların internet üzerinden https://sinav.pa.edu.tr adresli resmi internet sayfasında yukarıda belirtilen tarihler arasında ön başvurularını yaptıktan sonra Şahsen Başvuru-Evrak Teslimi ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınav tarihleri daha sonra ileriki bir tarihte Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr internet sayfasından ilan edilecektir. Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası olan ww.pa.edu.tr adresinden öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların ikamet illerine göre belirlenecek sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Dolayısıyla adayların ön müracaatı sırasındaki mernis kayıtlarındaki ikamet adresleri dikkate alınarak sınav merkezlerine planlamaları yapılacaktır. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

UYARI: Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezlerine adayların alımı sırasında yanlarında cep telefonu, ses görüntü kayıt cihazı veya değişik benzeri hiçbir elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

82 Yorum

 1. Merhaba. Klavuzda önce ön başvuru sonra para yatırma diye söylüyor ama dekontu yatırmadığınız için başvuru ekranı açılmıyor diyor e-devletten girerken de herkes de mi aynı benim bağlantım da mı sorun var acaba diye soruyorum

   1. arkadaşın dediği gibi,para yatırmadan ön başvuru yapılmıyor,klavuzda böyle birşey yazmıyor

 2. slm admin ben üniversite son sınıfındayım gecen sene lisanstan 61 aldım pomeme girebiliyormuyum

 3. MERHABA ÖNLİSANS MEZUNUYUM VE DGS DEN 4 YILLIĞA TAMAMLIYORUM BU ŞEKİLDE BAŞVURU YAPABİLİRMİYİM ?? KPSS ÖNLİSANS PUANIM BARAJI GEÇTİM …

    1. 31.12.1988 doğumlular giriyor sadece bilmeden yorum yapmayın şartları okuyun!
     d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),

 4. kpss puanında 2015 mi yoksa mayıs 2017 ayında yapılacak olan sınavın sonucu mu gecerli.
  2015 ise baraj ne zaman belirlendi mi

 5. Şahsen başvuru ve evrak teslimi için ilerki bir tarih belirlenecek diyor ya nereye gideceğiz şahsen başvuru için. Bir de ön başvuru ve ücreti yatırdım şu an yapmam gereken başka bir şey var mı acaba?

 6. Kpss’den 63 aldım para yatırdım şimdi de p3 türünden puanınız bulunmamaktadır diyor başvuru sayfasında böyle bir saçmalık mı olur yaazıklar olsun haram zıkkım olsun o para

  1. AYNI DERTTEN BENDE YANDIM HAİNCE HAZIRLANMIŞ SİSTEM HAZIRLAMIŞLAR BENDE HELAL ETMİYORUM.

 7. İyi günler İçişleri bakanımiz pomem için başvuru yetersiz diye açıklama yapti ben lisansa devam ediyorm Haziran’da mezun olucam başvurmadim ama başvuru yetersiz diye başvurabilirsinz çağırilmalar hazirani bulur diyorlar ama sizce ne yapmalıyiz önce çağırılirsak sorun olur mu bu ve neye göre mülakata çağırılmalar oluyor? Teşekkürler.

 8. On lisansan mezunu olacağım bu sene kpss’den 68 puan aldım on lisansdan girdim illa lisans mezunu olmak şartımı KPSS ile başvuru yapamaz mıyım

 9. Lisans son sınıf öğrencisiyim. 2016 KPSS puanımda 60ın üzerinde. Yaz okulu sebebiyle ağustos gibi mezun durumda olacağım, başvuru yapabilir miyim ?

 10. merhaba ben Dilek şu anda lise son sınıf öğrencisiyim yanlılışlıkla 20. pomem polis alımı adına bankaya para yatırdım ama şuan başvuru yapmadım ne yapabilirim paramı geri alabilir miyim ya da hazirandaki başvuru için(lise son sınıf ögrencileri icin olan ve ygs ile alan) parayı oraya aktarabilir miyim .Böyle bir sey oluyorsa nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz .

 11. Merhaba ben lisanlisans mezunuyum p3 puanın 57 başvurabilir miyim Baraj düşme ihtimali var mı??

  1. Şuanda 60 baraj düşme ihtimali var bence ama son günler artık bugün falan açıklama olur düşerse.

 12. Bu sene lisanstan haziranda mezun olacağım başvurabilir miyim bu konuda yardımcı olur musunuz

 13. hocam kolay gelsin ben parayı yatırdım ama lisans ve kpss istedikleri için geçersiz sayılıyo peki ben yatırdım 75tlyi tekrar geri alabilirmiyim bankadan ?

 14. İlk önce ücretimi yatırmak gerekiyor. Yoksa önce ön başvuru yapıp sonramı ücreti yatıracağız. Ön başvuru yapmaya girdiğimde banka dekontuna ulaşılamadı hatası alıyorum. Yardımcı olursanız cok memnun olurum

 15. Arkadaşlar lisans istiyorlar daha ne mantıkla gidip para yatırıyorsunuz.Para iadesi olmaz. Zaten resmi sayı bilinmiyor ama bunun yarısı da yanliş başvurudur.Biz burda puan düşsün diye bekliyoruz ,siz okumadan sayı artırıyorsunuz.

 16. Ben başvuru yapmak istiyorum puanım 60 I’n üzerinde lisans mezunuyum hala yapabilir miyim eğer bu sene geçtiyse seneye alım var mı

 17. Ben bu yıl mezun oldum Üniversite mezunuyum ne kadar puan gerekli ve üniversite mezunları için snav ne zaman olcak

 18. Ön lisans kpssP93 puanım 68 ama önlisans için taban puanı 70 demişler başvurmalı mıyım girebilme ihtimalim varmı ?

 19. ön lisas için 60 ouan ustu degılmıdı parayı yatırdıgım halde puanım uygun degılmıs o halde paramı gerı almak ıstıyorum nerden halledebılırım

   1. parayı yatırana kadar başvurmaya hiç bi sorun yokmuş gibi para yatırdıktan sonra yok p3 yetmiyor yok lisans mezunu olman lazım, başvuru yapamıyoruz bari paramızı geri verin

 20. internet üzerinden başvuru yapmak için Öncelikli olarak dekontunuz bulunmamaktadır uyarısı yerine, KPSS puanınız yetersizdir uyarısı gelsede 75 Liramız içerde kalmasa değilmi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu