POMEM Kazanan Adaylara Duyuru!

30.10.2016
A+
A-
POMEM Kazanan Adaylara Duyuru!

30.10.2016 günü açıklanan 18. dönem polis meslek eğitim merkezi müdürlüğü sınav sonuçlarında yer alan bir duyuruyu sizlerle paylaşalım istedik. Bu duyuru polis meslek yüksek okulu öğrencilerine yapılan normal bir duyurudur ancak kazanan adaylar kesinlikle bunlara dikkat etmelidirler. Bu duyuru polis akademisinin resmi sitesinde yer almaktadır.

POMEM Kazanan Adaylara Duyuru!

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR
Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon v.b iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir. * Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 20.11.2016 tarihinde başlayacak ve adayların planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde yapılacaktır. * POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 20.11.2016 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır. * Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.) * Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler
1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi) Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”,

3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.