POMEM Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

30.08.2017
A+
A-
POMEM Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

Polis  Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)  eğitimleri devam ediyor. Ülkemiz emniyet personeli ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan bu okullar hakkında oldukça fazla konu merak edilmekte. Önlisans mezunlarına POMEM okuyarak polis olma imkanı tanınması ile bu okullara olan ilgi de oldukça artmış durumda.

Bu yazımızda, 20. dönem eğitimi gören bir polis adayının, POMEM eğitimleri konusunda merak edilen sorulara  verdiği cevapları sizlerle paylaşacağız.

POMEM okullarında kameralı ve akıllı telefon kullanmak yasak mı?

Yasak.

Kadın ve erkek öğrenciler, aynı fiziki eğitimi mi alıyor?

Evet.

Okulda  hangi malzeme ve ekipmanları veriyorlar?

Bir başlarken bir de ortalarında iki defa istihkak veriyorlar. Eşofman spor ayakkabı palaska havlu terlik mont parka çevik kıyafetleri valiz tişört şapka bere kışlık bot çorabına kadar veriyor. Okulun bitimine doğru da kadrocuların giydiği mavi gömlekler, mezuniyet kıyafetleri, kadro pantolunu ayakkkabı falan ne varsa veriliyor.

Eğitim zorluğu nedeniyle bırakan oluyor mu?

Evet, birçok aday okulu farklı gerekçelerle yarıda bırakıyor.

20. dönem POMEM mezuniyeti ne zaman?

7 Aralık.

20. dönem erken mezuniyet konusu dolaşıyor internette. Aslı var mı?

Okulda bize o konuda bir bilgi iletilmedi. Eğitim süresi zaten kısa…

POMEM öğrenci koğuşları kaç kişilik oluyor?

10-20 kişilik oluyor.

Burs olarak aylık ne kadar para alıyorsunuz? Geri ödemeli kredi mi, burs mu?

300 TL civarı alıyoruz. Burs alıyoruz.

Okullarda sigara satılıyor mu kantinlerde? Aralarda içebiliyor mu tiryakiler?

Okullarda sigara satışı yok. Sigara içebiliyorsunuz aralarda, boş zamanlarda. İzin zamanı dışarıdan bolca getiriyor tiryakiler.

Çevik kuvvet forması ile mi eğitim alıyorsunuz?

Evet.

İzin gerektiğinde, bunaldın vs, kolaylık sağlıyorlar mı yoksa izin konusu katı mı?

Bunaldın diye bi izin vermezler kardeşim. Ama mazeret iznin var 10 gün. Acil izne çıkman gereken bir durum olursa 10 günlük halkından kullanırsın. Onu da tamamen vermezler. 2 3 gün en fazla. Bitirme mülakatında da sorarlar. Mazeret izninin tamamını kullanırsan “Neden bu kadar izin kullandın?”  diye.

Hafta sonları nöbet oluyor mu ? Oluyorsa, ne kadar zamanda  bir denk geliyor ?

Okul okul farkeder. Yozgat POMEM de devriye, kule ve yatakhane nöbeti tutturuyorlar erkeklere. 2 günde 1 nöbet geliyordu mutlaka. Evci çıkabilirsen hafta sonu ve nöbeti gelirse, onu değiştirirler. Hafta içine gelince tutarsın. Sadece senin yerine de evciye çıkmayan biri tutar.

Evci izninin sınırı var mı?

İzinler açık olduğu sürece çıkarsın. İzinler kapanırsa çıkamazsın. Tek sınır bu.

Koğuş ve devriye nöbetinde ne yapıyorsunuz kısaca?

Devriye nöbetinde belli bir yer veriyorlar. 2 saat boyunca orda volta atıyorsun. Dışardan bir tehlike falan gelirse telsizden anons geçiyorsun ama genelde olmaz öyle birşey. Yatakhane nöbetinde de 2 saat oturup bekliyosun mesela. 11-1 nöbetçisi isen yat saati 11 se 11 30 gibi odalara girip kendi katının yoklamasını alıyorsun. 5-7 nöbetçisi isen sabah 6 da spor varsa katındaki herkes kalkmış mı diye kontrol ediyorsun. Gitmeyen bir uyanık görürsen onu komiserlere bildiriyorsun. Yozgata gideceklere 3 kat içlik ve kayak eldiveni şapka ısıtıcı ne varsa öneriyorum. : )

Güvenlik soruşturması tam olarak ne zaman bitiyor?

Okulun son günleri bitirme mülakatında komisyonun önüne geliyor.

Okul döneminde bitmeyebilir. Bitmezse de herkesle birlikte atamanız yapılmıyor. Her 1.5 ayda bir Ankara Akademi bitirme mülakatı yapıyor. Sizin soruşturma ne zaman biterse en yakın bitirme mülakatı için Ankara’ya çağırıp orada yapılıyor mülakatlar.

Beden eğitimi ile alakalı eğitimler hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Beden eğitimi dersinde  okula girişteki gibi parkurlar koyuyorlar. Sınavları o şekilde yaptılar bize. Ayrıca her sabah sporu deriz de spor değil o ısınma yapıyorsun. Şınav çektiriyorlar sürekli, artıyor onun sayısı eğitim süresince. Amaç kolunun kuvvetlenmesi işte. Normalde bir ceza verildiğinde de şınav veriliyor. Okula girince işin gücün sınav çekmek oluyor.

POMEM adaylarına neleri tavsiye edersiniz? Okula gelmeden şunu şunu yapın, şunlara hazır olun vb…?

Önce detaylı şekilde hastahanede muayene olun. Özellikle tam kan sayımı yaptırın. Bilmediğiniz hastalıklar çıkabiliyor eleniyorsunuz. Boştan yere. Detaylı muayene olun. Spor yapın. Kondisyonunuzu artırın. Az uyumaya alışın. 11 de yatıp her gün 5 30 da kalkacaksınız. Sabırlı olmayı tavsiye ediyorum en çok.

Polis okulunda da sonrasında da anlam veremediğiniz o kadar çok şey yaşayacaksınız ki…. O yüzden şimdiden sabır diliyorum hepinize.

POMEM sonu tayinleri nasıl yapıyorlar? Derece yapanlar istediği ile mi gidiyor yoksa, önündeki belli il olan listeden mi tercih yapıyor? Dereceye girmek demek kaçıncı olmak demek?

Kura yok herkes seçiyor. İlk 10 kişi genelde polis okullarına gidiyor istediği yere. Geriye kalan herkes de sıralamaya giriyor. mesela 18. Dönemde 62 il açıldı orda mesela atıyorum Trabzon 5 kişilik kontenjan var 11. sıradaki adam Trabzon diyorsa Trabzonun kontenjanı 4 kalıyor. Mesela 5 kişinin 5 ı de seçti o il kapanıyor bu şekilde sıra sana gelene kadar. Herkes önünde kontenjan olan ilerden istediğini seçiyor, en sona kalanlarda artık nerede kontenjan kalırsa oraya gider.

Bunun haricinde de okula cbk bbk tem kom istihbarat gibi şubelerden mülakata geliyorlar. Aradıkları kriterler sende varsa, seni kabul ederlerse, nokta atama yapılıyor. Okul bitince direk o birime gidip başlıyorsun ve nokta atama yapılan kişi kuraya girmiyor.


ETİKETLER:
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 243 YORUM
 1. blank Çakır28 dedi ki:

  Ben bütün hepsini okudum ama gözden kaçırdım galiba polislik kaç ay sürüyor

  1. blank Admin dedi ki:

   5-6 ay

 2. blank Sercan dedi ki:

  Pmyo dan pöh olunurmu pomem şartmı

  1. blank Sinem dedi ki:

   Merhabalar. Sosyal hizmet mezunuyum ve kadın polis alımına başvuracağım. Mezun olduğum bölümle alakakı çocuk şube’de çalışma isteğimi belirtsem faydası olur mu ? Bu arada kendi mesleğimi çocuk şube’de yapabilir miyim ?

 3. blank Cakır dedi ki:

  Ben açık lise okuyorum bitirince direk girebiliyormuyuz yoksa şart var mı

  1. blank Admin dedi ki:

   POMEM giremezsin

 4. blank Tolga dedi ki:

  1 ay sonra gözümü çizdireceğim ön sağlık kontrolü 1 aydan önce bir zamanda gelirse,ön sağlık kontrolüne şeffaf lens ile gitsem sorun olur mu?

 5. blank Ayşe dedi ki:

  Ben bir yıl psikiyatri ilacı kullandım sunan kullanmiyorum bu pomem e basvurmama engel midir ya da daha sonra engel teşkil eder mi eğitimler sınav basvurusundan ne kadar sonra basliyor

 6. blank Ayşe dedi ki:

  Ben bir yıl psikiyatri ilacı kullandım sunan kullanmiyorum bu pomem e basvurmama engel midir ya da daha sonra engel teşkil eder mi eğitimler sınav basvurusundan ne kadar sonra basliyor

 7. blank Ayşe dedi ki:

  Ben bir yıl psikiyatri ilacı kullandım sunan kullanmiyorum bu pomem e basvurmama engel midir ya da daha sonra engel teşkil eder mi eğitimler sınav basvurusundan ne kadar sure sonra başlıyor

 8. blank Ayşe dedi ki:

  Ben bir yil psikiyatri ilacı kullandım bu pomem e basvurmama engel midir yada daha sonra bi sıkıntı olur mu

 9. blank Cengiz Han dedi ki:

  iyi çalışmalar.
  ben İnfaz Koruma Memuru olarak çalışıyorum polislik hayalim olduğu için başvurmak istiyorum. lisans mezunu ve 8 aylık sözleşmeli personelim. 22. dönem POMEM alımlarına başvurmak istiyorum. Zaten şu an da devlet işinde olduğum için 3 aylık bir güvenlik soruşturmasından geçtim. Soruşturma öncesinde ki hayatım aynı şekilde devam ediyor, yani yine bir sorun olacağını düşünmüyorum birinci sorum “güvenlik soruşturmasında bir sıkıntı çıkar mı ?”. İkinci sorum “görünür de ve bildiğim kadarıyla hiçbir sağlık sorunum yok yine de tavsiye edeceğiniz bir sağlık kontrolü var mı?”. Üçüncü soru “devlet memurluğunu bırakıp başka bir devlet memurluğuna geçmek istemem bana mülakatta dezavantaj olur mu ?”. dördüncü ve son soru ” POMEM kazanmam durumunda İnfaz Koruma Memurluğu görevimden istifa etmem gerekiyor az önce bahsettiğim güvenlik soruşturması ve sağlık durumu göz önüne alarak tecrübenizle yorum yapar mısınız ? polis olayım derken bu işimden de olma riskine değer mi ?”.
  çok soru sordum hakkınızı helal edin. Vereceğiniz cevaplar benim için çok önemli.
  Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 10. blank CeydaYusuf dedi ki:

  ben 399 a tabii Ankara’da sözleşmeli memur olarak görev yapmaktayım. polisliği kazandığım zaman kurumumdan istifa edip hemen okulda eğitime başlayabilir miyim? yoksa 6 ay bekleme süreci var mı?

 11. blank alis dedi ki:

  Admin Kardeş Meraba Gaziantepte ikmaetgah ediyorum iki çocugum var yaşta 29 kayıt olmam konusunda fikir alacagım ailemden uzak olacagımdan tavsiye eder misiniz ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Meslek uygunsa tabiki kaydolun.

 12. blank ebru dedi ki:

  Merhaba admin on lisans bayan polislige basvuru yaptım insalah güzel bi sonuç olurda kazanirsam ne kadar surede goreve baslarim bana önlisans 2 sene eğitim göreceksin dediler ama ne kadar doğru bilgi verir misiniz simdiden teşekkürler

  1. blank Admin dedi ki:

   6 ay eğitim göreceksin.

 13. blank Meltem dedi ki:

  Esim Mersinde doktorluk yapiyor. ilk görev yerim es durumundan esimin görev yaptıgı il mi olur ?

 14. blank Deniz dedi ki:

  Merhaba 22 dönem pomem basvurmak istiyorum ama 13 aylık bebegim var izin konusunda yada emziren anneler için bir ayrıcalık var mı.cok istiyorum kazanmayı ama bebegimi bırakmayı düşünmek cok zor geliyor lütfen beni bilgilendirirmisiniz

  1. blank Admin dedi ki:

   İzin konusu zor. Ona göre karar vereceksiniz.

 15. blank Eray dedi ki:

  Pomem öğrencisi iken paem sınavlarına girilebilir mi?Eğer girilebiliyorsa ve sınavdan başarılı olunursa pomem bırakılabiliyor mu herhangi bir yaptırımı var mı?

  1. blank Admin dedi ki:

   Girebilirsin, kazanırsan sorun olmaz.

 16. blank inayet dedi ki:

  merhaba mezuniyet töreninde kura çekiliyor görev yeri belli oluyor kaç gün içinde göreve başlanıyor acaba?

 17. blank Kubilay dedi ki:

  30 Mart’ta alimlar bitiyor mülakata çağırılma süresi ortalama ne kadar?

  1. blank Admin dedi ki:

   belirli bir takvim yok.

 18. blank Tayfun dedi ki:

  On başvuru yapıldıktan sonra ne zaman parkur ve sözlü mülakata çağırıyorlar.

  1. blank Admin dedi ki:

   Kesin bir takvimi olmuyor.

 19. blank Hakan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar
  Yozgat polis okulunda okuyan arkadaşım rahatsızlığı nedeniyle 5 gün istirahat aldı eve gitme şansı varmı

  1. blank Admin dedi ki:

   Okul ile görüşmelisiniz.

 20. blank ahmet dedi ki:

  ilk 10 kişi polis okuluna gider demiş.yani bu 10 kişi polis okulunda öğreticimi oluyor? ben beden eğitimi mezunuyum polis okulu öğreticiliğine girme sürecim nasıl olur?

  1. blank Admin dedi ki:

   POMEM için lisans veya önlisans mezunu olup KPSS puanı gerekiyor. O mezunlar, istedikleri ilde görev alıyorlar farklı konu.

 21. blank beyazgül dedi ki:

  Polis okulunda egitimdeki ogrenciye mektup yollansa, mektup direk ogrencinin eline geciyormu ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır

 22. blank Sümeyye dedi ki:

  Pmyo da 2 sene sonra ataniyosun pomem de kac sene suruyo direk lise mevzunlari girebiliyomu yoksa universite okumak gereklimi

  1. blank Admin dedi ki:

   4-6 ay eğitim var POMEM de.

 23. blank Merve dedi ki:

  Pomemde her hafta boy kilo mu ölçülüyor?

 24. blank Asli dedi ki:

  Egitideyken aile ile notere gidip senet imzalama olayi var mi arkdas soyledide hala devam ediyo mu oyle bidey

  1. blank Admin dedi ki:

   Evet senet imzalanıyor kayıt olurken.

 25. blank Yaşı dedi ki:

  İyi akşamlar ben evliyim ve pomem in 4 aylık eğitim sürecinde eve gidip gelme durumu nasıl olacak 6 aylık cocugum var

  1. blank Admin dedi ki:

   Yatılı okuyacaksın.

 26. blank Yaşı dedi ki:

  Temmuz için alım yapılacağı belli oldu artık peki kpss puanlarindan yine 2016 ve 2017 mi baza alınacak

  1. blank Admin dedi ki:

   Evet.

 27. blank Büşra dedi ki:

  Ön lisans ile lisans arasında eğitim farkı oluyor mu

  1. blank Büşra dedi ki:

   Pomem eğitiminden bahsetmiştim

  2. blank Admin dedi ki:

   Hayır eğitim farkı olmuyor.

 28. blank selim dedi ki:

  İyi günler pomem den mezun olunduktan sonra 1 aylık staj da maaş alınıyor mu? Teşekürler

  1. blank Admin dedi ki:

   Evet alınıyor.

 29. blank Fadime dedi ki:

  Eğitim sürecinn son dönemlerinde ne tür egitimler yapılıyor . Polis okulunda egitim sürecinde olan bir ögrncinin beş dakika bile müsait olamayacağı ailesiyle bile görüşemeyecegi zamanlar olurmu?

  1. blank Admin dedi ki:

   Olabilir tabiki.

 30. blank Muhammed dedi ki:

  Yeni Mezunum malum kpssye girmedim bir sonraki Pomem ilani Kpss 2018 ile alinacak demi yoksa bu seneki mezunlar basvuramayacak mi ?

  1. blank Admin dedi ki:

   kpss olmadan olmaz.

   1. blank Muhammed dedi ki:

    anladim ama sorum su temmuzdaki kpss ye gore mi alinacak pomem

 31. blank kübra dedi ki:

  imzalanan senet karşılığı nedir ücret nekadar yani

 32. blank Naz dedi ki:

  Daha yeni mezun oldum sınıf öğretmeniyim pomem için benim girdiğim kpss puanın geçerli olur mu genel kültür genel yetenek te olucak alan bilgisi dışında

  1. blank Admin dedi ki:

   KPSS P3 gerekiyor.

 33. blank İbrahkm dedi ki:

  Pomemde kaç yil egitim veriliyor ?

  1. blank Admin dedi ki:

   4-6 ay.

 34. blank Kaan dedi ki:

  Pomemde ehliyet veriliyormu peki veriliyorsa ne kadar oluyor

 35. blank Çakır dedi ki:

  Merhaba. Sinuzit ameliyati pomem girisinde engel gosterir mi?

  1. blank Admin dedi ki:

   sorun yaşamazsınız

 36. blank Meltem dedi ki:

  Merbaha pomem okursam egitimi hangi sehirde ve nerede görecegim bellirli bir sehir varmi secebilme hakkimiz varmı simdiden tesekkür ederim.

  1. blank Admin dedi ki:

   Akademi belirliyor.

  2. blank Büşra dedi ki:

   Pomem de eğitim görürken özel harekata girebilirmiyiz peki?

 37. blank Ezgi dedi ki:

  Merhaba, ben sağ kol bileğimden kist nedeniyle ameliyat oldum ve iz var bu polis olmama engel olur mu ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 38. blank Cansu dedi ki:

  Evli ve çocuk sahibi bayanlar başvurabilirler mi O süreç nasıl işliyor

  1. blank Admin dedi ki:

   başvurur, normal kişiler gibi yatılı okursun.

 39. blank polat dedi ki:

  4 yıllık üni okudum ama senem uzadı. başvuru şartlarında ise lisans mezunu deniyor .2017 kpss p3 76 puan. bu sene de girdim aynı şekilde 60 üzeri bekliyorum. kısacası mezun değilim halâ alttan dersim var başvurabiliyor muyum

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır

 40. blank Gamze dedi ki:

  Eğitimde pantolon şart mi

 41. blank Hülya dedi ki:

  Merhaba ben hipermetropum ve gözlerimi sınav öncesi lazerle çizdiricem.Artık lazer serbest diye biliyorum.Bu göz kontrolü okula kabul edildikten sonra mı oluyor ?

 42. blank Hülya dedi ki:

  Merhaba ben hipermetropum ve gözlerimi lazerle çizdiricem.Artık lazerle çizdirmek kabul ediliyor diye biliyorum.Göz ve sağlık kontrolü okula kabul edilip intibak başlayımca mı yapılıyor ?

  1. blank Admin dedi ki:

   lazerle çizdirebilirsin. Evet o zaman oluyor

 43. blank Yavuz dedi ki:

  Merhaba bende anksiyete bozukluğu var bir ortamda falan bağırmam gerektiğinde dilim birkaç saniyeliğine tutuluyor bı anda çok heyecan oluyor. Askerde eğitimlerde bunun sıkıntısını çok çektim pomemdede aynı durum var mı bağırma tekmil verme falan

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun yaşarsın

 44. blank Yavuz dedi ki:

  Merhaba bende anksiyete bağlı konuşma bozukluğu var sesli şekilde konuşmam bağırmam gerektiği yerlerde birkaç saniyeliğine dilim tutuluyor heyecan yaptığım zaman. Askerde eğitimlerde bunun sıkıntısını çok çektim pomemdede aynı durum söz konusu oluyormu eğitim askerlik gibimi

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olabilir

 45. blank Halil dedi ki:

  Merhaba ben önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyım acaba eğitim de veya sonrasın da bilgi işlem biriminde çalışmal istediğimi dile getirsem bir etkisi olurmu

  1. blank Admin dedi ki:

   Etkisi olur.

 46. blank Hikmet dedi ki:

  Merhaba. Trabzon pomem adayıyım. Pzt kaydım var ve bir kısım eşyaları yanımda götürüyorum Balıkesir’den geleceğim için mesafe çok uzak eksik bir şey götürmek istemiyorum. Kayıttan snra okuldan çıkış olmayacağı söylendi. Götürülmesi lüzumlu olan eşyalardan genel olarak bahsedebilir misiniz ? Mesela takım elbise iskarpin vs de gerekiyor mu? Sivil kıyafet vb?

  1. blank Admin dedi ki:

   Okulun sitesinde duyuru yapılmıştır oraya bakın

 47. blank Abdulkadir dedi ki:

  Ben 2018 Kasımda kpss ye gireceğim ve başvurmak istiyorum ama sol gözümün altına siyah ben var ve sağ kolumda dirsekte ameliyat izi var sağlık kontrollerinde direk kalır mıyım yoksa şansım olur mu?

  1. blank Admin dedi ki:

   ikisi de sorun olabilir

 48. blank Merve dedi ki:

  İyi günler polislikte eş durumundan tain işleri nasıl oluyor.eşim nüfusa kayıtlı olduğu ilçe de görevli.büyükşehir değil ama olacaklar listesinde.eğer Büyükşehir olursa benim eş durumundan buraya gelmem mümkün mü.birde bayanlar için evlenmeden önceki nüfusa kayıtlı olduğu yer dikkate alınıyor diye biliyorum.bu benim buraya gelmemi kolaylaştırır mı.

 49. blank KAHRAMAN dedi ki:

  23.Dönem 8 ay olacak eğitimi haberiniz olsun. 22.DÖNEMDEN SELAMLAR arkadaşlar.

 50. blank Ercan pınar dedi ki:

  23.dönem pomem eğitimi 8 ay olacağı söyleniyor doğru mu bu haber

  1. blank Admin dedi ki:

   Olabilir neden olmasın

 51. blank Ruk dedi ki:

  Ben önlisans mezunuyum ancak 2016 kpss ortaöğretim olarak girmiştim mezun değildim o zaman çünkü. Pomem başvuruda kpss p3 isteniyormuş. Anlamadım. Başvurabiliyor muyum yoksa başka bir hesaplaması mı var?

  1. blank Admin dedi ki:

   Başvuramazsın

   1. blank Fehmi dedi ki:

    Sözleşmeli erim 6 ayım kaldı bitmesine 6 aya kadar bekleme veya erteleme durumu var mı

   2. blank Fehmi dedi ki:

    Admin sözleşmeli erim 6 ayım kaldı bitmesine pomem de bekleme veya erteleme var mı

 52. blank Onur dedi ki:

  Admin cevap bekliyorum ; 14 ekimde başvurular bittikten sonra süreç ne kadar hızlı ilerler ? Kaç ayda intibak başlar yani ? Durumu anlatayım derdimi anlayacaksın zaten 🙂 şubat 2019’da tecilim bitiyor ve intibaktan önce silah altında olmamak maddesi var ya hani ben askere gitmeden önce kazanırsam eğer süreç yetiştir mi şubata kadar acaba önceki yıllar da ac ayda sonuçlanmıştı aradım bilgi bulamadım. Başvurudan intibaka kaç ay geçmişti başka bilen arkadaşlar da varsa cevap verirse bana çok iyi olur. Kafamda deli sorular.. 🤔

 53. blank Fehmi dedi ki:

  Admin sözleşmeli erim 6 ayım kaldı bitmesine 23.dönem pomem e başvursam bekleme veya erteleme imkanım var mı

 54. blank Baskan dedi ki:

  Erkek adayim. Boyum 1.65,5- 1.66, kilom 55 ölçümde elenirmiyim. Eğer ki elenmez ve diğer aşamalarda basarili olursam pomem eğitimim sırasında bu boy kısalığı yüzünden elenirmiyim.

  1. blank Editör dedi ki:

   Değerli okuyucu bunun için burdan değerlendirme yapmak çok güç orda alacağınız eğitimde sizin kapasitenize bakılarak devam edilir…

 55. blank murat dedi ki:

  merhabalar başvuru sırasında ikamet adres değişikliği yaptım orduya önceki ikamet adresim istanbulda acaba sınava nerede girerim

  1. blank Admin dedi ki:

   1-2 ay önce değişim olursa sıkıntı olmaz.

 56. blank Müjgan dedi ki:

  Mezuniyet Kıyafetleri ne renk oluyor acaba

 57. blank Glbyztrp dedi ki:

  Kol bilgim ile dirsegim arasında ceviz büyüklüğünde dogum lekesi var sorun olur mu acaba

  1. blank Admin dedi ki:

   yazlık kıyafet üzerinden değerlendirilir…

 58. blank Eren dedi ki:

  geleceğim için iyi seçim yapmaya çalışıyorum bunları okudum. ama biraz gözüm korktu ve 12 yaşındayım

 59. blank Taha dedi ki:

  Merhaba ben 4 yıllık İngiliz z dili ve edebiyatı okuyorum eğitimdeyken gelen istihbarat, gibi mülakatlarda etkisi oöur mu

 60. blank Taha dedi ki:

  Merhaba pomemden mezun olup sivil polis nasıl olunur ingikzizce bölümü okuyorum bunun bir etkisi olur mu

  1. blank Admin dedi ki:

   faydası olur..