Pomem Eğitim Sonu Sınav Tarihi Açıklandı

07.12.2018
A+
A-
Pomem Eğitim Sonu Sınav Tarihi Açıklandı

Polis Alımı için bilindiği üzere lisans ve önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği Pomem için eğitim sonu sınav tarihleri belli olmuştur. 23.Dönem Pomem‘e bu yıl 9.000 erkek 1.000 bayan olmak üzere 10.000 öğrenci alınmıştı.

Alınacak Öğrenci Sayısının Belirlenmesi

POMEM’lere alınacak öğrenci sayısı Başkanlık ile Personel Dairesi Başkanlığı tarafından; POMEM’lerin kapasitesi, Emniyet Teşkilatındaki boş kadro sayısı ve ihtiyacı göz önüne alınarak, her dönem için, erkek ve kadın olmak üzere  ayrı ayrı tespit edilir. Alınacak öğrenci sayısı başvuru tarihinden önce Genel Müdürün onayı ile kesinleşir.

blank

24.Pomem Duyuru, Başvuru Taban Puanı

POMEM’lere alınacak öğrenci sayısı, başvuru ve sınav tarihleri Başkanlık resmi internet sayfasında veya diğer uygun iletişim araçlarıyla duyurulur. Adayların KPSS taban puanı Bakanlıkça belirlenir. İlan edilen KPSS taban puanına göre yeterli sayıda başvurunun olmadığı durumlarda, taban puanı bakanlıkça değiştirilebilir.

Polis Akademisindeki Duyuru

03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 19/3.Dönem, 19/1-2.Dönem ve 19/2-2.Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları;

  • 22-24 Aralık 2018 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır.

2019 Polis Alımı ve Şartları

2018 Ön lisans KPSS Başvuruları ve POMEM

POMEM Siyasi Parti Üyeliği Silme


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. blank Yarenii dedi ki:

    22.donemler giremiyormu sinavac

  2. blank Murat dedi ki:

    Abi eğitim sonu sınavının içeriği nedir bir zorluğu var mı?Elenme neye göre belirleniyor?

  3. blank murat dedi ki:

    Galiba 23.dönem sözlü mülakatları yılbaşından sonra olur.