Ana Sayfa / POMEM / POMEM’ de Bir Gün Nasıl Geçer?
pomemde bir gun nasil gecer

POMEM’ de Bir Gün Nasıl Geçer?

Daha öncesinde polis meslek yüksek okulunda bir gün nasıl geçer ve pomem özel harekatta bir gün nasıl geçer bunlardan bahsetmiştik arkadaşlar bugün ise pomem de bir gün nasıl geçer bunu sizler için paylaşacağız. Pomem de bir gün nasıl geçer deyince genel olarak okulların bir günü birbirine çok benzer yani şu okulda bir gün diğer okulda bir gün diye fazla bir ayrım yapmaya gerek yok. Okulların rahatlık seviyeleri ise okul yönetimine göre değişir okul müdürü yani sayın müdür öğrencinin rahatını düşünüyorsa çok rahat edersiniz ancak bazı okul müdürleri disiplini elden bırakmamak amaçlı öğrenciyi sıkar o zaman biraz sıkılırsınız.

POMEM’ de Bir Gün Nasıl Geçer?
Genel olarak pomemlerde sabah kalk saati 06:00′ dır. Kalktıktan sonra ise 06:00 ile 06:45 arası kişisel temizlik ve bakım yani sakal traşı vs. Sonrasında ise saat 06:45 de sabah içtiması olur ve kahvaltıya geçilir. Kahvaltıdan sonra saat 08:00 de sabah etütü başlar ve 08:45 de biter saat 09.00 a kadar ara. Genel olarak tüm okullarda bu sistem bu şekildededir sabah etütü ve dersler arasında 15 dakika ara vardır bu ara isteyenler çay içer isteyenler çay sigara ve kahvaltıyı beğenmeyenler kahvaltısını yaparlar. Saat 09:00 da ilk ders başlar ve tüm dersler 45 dakika 15 dakika ara şeklinde devam eder öğleden önce 4 saattir. Öğle arasına çıkılır öğle arasında yemeğe geçilir ve saat 14.00 a kadar yemek ve öğle arası molasıdır. Saat 15:45 son ders bitiş saati ve saat 18:15 e kadar serbest zaman istediğiniz sosyal aktivitelere katılabilirsiniz. Normalde yatakhaneler sabah 08.00 ile akşam 19.00 arası kapalı olur ama bazı okullarda bu durum farklıdır ders bitiminde yatakhane açılabilir bu da okul yönetiminin insiyatifindedir. Akşamları yemekten sonra akşam etütü olur ve akşam etütünden sonra gene serbest zamana geçilir genelde televizyon izlenir.

POMEM’lerde Sosyal Ortam Nasıldır?
POMEM lerdeki sosyal ortam pmyo lara benzer genel olarak her hafta cuma ve cumartesi sinama salonunda bir güncel film izlenir isteyenler izler istemeyenler ise masa tenisi, oynayabilir varsa spor salonunda zaman geçirebilirler. Sosyal hayatın dışında okul içersinde nöbetler de bulunmakta bunu da es geçmemek lazım. Genel olarak okullarda yatakhane, yemekhane, devriye, saygı, gazino nöbetleri bulunmaktadır. Bu nöbetlerin size gelişi okuldaki öğrenci sayısına göre değişir.

Pomemlerde genel olarak bir gün bu şekilde geçmektedir arkadaşlar kafasına takılan veya sorusu olan arkadaşlar aşağıdaki yorum alanından veya forumumuzdan sorabilirsiniz.

10 Soru Var

 1. Peki silah eğitimi spor eğitimi aşamaları nasıldır

 2. Pomemde de pmyo gibi yatılı mı yoksa günlük gidip gelim oluyormu veya pomem yaşaığımız şehirdeyse hafta sonu izine eve çıkılabiliyomu bide diyelimki üniversiteyi 4 yıllığı 3 yılda bitirdik diplomayı alana kadarki 1 yıl içinde pomemdeki eğitimi tamamlama gibi bi şansımız oluyomu çünkü galiba diploma 4. Yılın sonunda veriliyo yardımcı olursanız sevinirim

 3. okulda tuvalet yeterli sayida mi . Yada okulun her yerindekini istedigimiz kullanma haklarimiz var mi ? klozet mi normal mi? yemegi begenmezsek yada rahatsiz eden bi yemek ciktiysa kantinden yeme sansimiz var mi ? Son olarak ogrenim gorurken yapamayqcagimiz anlayip ayrilirsak okuldan ne kadar tazminat oderiz tahminen . Cevaplar icin tesekkurler

  • admin

   1- Yeterli sayıda. İdari kısımı kullanamazsın. Okuldan okula değişir.
   2- Kantinde yemek varsa yersin.
   3- O kısım tamamen okulda kaldığınız zamana göre değişir biz bilemeyiz tazminatı.

 4. Pomemdeki bir arkadaşıma korga ile eşya gönderebilirmiyim izin verirler mi

 5. Eğitim esnasında koşu, şınav, mekik vs. yorucu fiziksel aktiviteler yapılıyor mu? Sıklığı nedir?

Yorumum-sorum var? Hemen iletin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir