POMEM Başvurusunda İstenen Belgeler

08.08.2016
5.322
A+
A-
POMEM Başvurusunda İstenen Belgeler

Polis meslek eğitim merkezi sınavına başvurularını yapan adaylardan sınav merkezlerine çağrılan adaylardan istenen belgeler şunlardır. Başvuru da istenen belgeleri eksiksiz olarak götürmelisiniz aksi halde başvuruları kabul edilmeyecektir.

POMEM Başvurusunda İstenen Belgeler

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;
a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)
b) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
d) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi, (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

e) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)
h) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
ı) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
i) Sınav Giriş Belgesi,

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 138 YORUM
 1. Uğur dedi ki:

  E_devletten alınan mezuniyet belgesi geçerli olur mu?

  1. admin dedi ki:

   Evet.

 2. POMEM ADAYI dedi ki:

  Bu gerekli evrakları kalemle mi yoksa bilgisayardan mı dolduruyoruz ?
  Bide bu biyometrik fotoda sakal olmaması veya takım elbise zorunluluğu var diyolar doğrumu bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler .

  1. admin dedi ki:

   Çıktı alıp elle doldurun. Fotoğrafta sakal olması sorun olmaz. Kıyafet zorunluluğu yok.

 3. erdoğan dedi ki:

  Mavi Kapaklı Müracaat Dosyasında Sıra no ve aday no var? Bunlar nedir?

 4. Levent dedi ki:

  Merhaba siyasi parti üyeliğinin olması sınava girmeye engel mi acaba

  1. admin dedi ki:

   Normalde engel fakat sorgulama yapmıyorlar. Evraklarda üye değilim diyip, siyasi parti üyeliğini sonlandırmak için gerekenleri yapmalısınız.

 5. Onur dedi ki:

  Merhaba
  Lisans diplomasını e devlet üzerinden çıkartsak problem olur mu. Yoksa aslını mı istiyorlar. Teşekkürler şimdiden.

  1. Admin dedi ki:

   evet olur..

 6. Ahmet kılıç dedi ki:

  Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.). Ben 1995 tarihinde yaş düzeltmesi yaptım ilgili karar nasıl ulaşırım

 7. tuba dedi ki:

  ön başvuruyu yaptım, şahsen başvuru diye bir şey daha varmış onu ne zaman yapacağız her hangi bir tarih yok beklememiz mi gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   Mülakat tan sonra..