POMEM Alımında Baraj Puanı Düşer mi?

11.04.2017
8.244
A+
A-
POMEM Alımında Baraj Puanı Düşer mi?

Polis meslek eğitim merkezlerinin eğitim süresinin 4 aya kadar düşürülmesinden sonra yakın zamanda mezun olan 10 bin polis adayının ardından yeni bir alımın olacağını sizlerle paylaşmıştı ve nitekim tahminlerimiz doğru çıkmıştı. Nisan başında içişleri bakanımızında 10 bin polis daha alacağız açıklamasında sonra da alım şartları açıklanmış ve polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alım işlemleri başlamıştı.

POMEM Barajı Düşer mi?
Polis meslek eğitim merkezi baraj puanını bilindiği üzere polis akademisi kpss p3 den 60 puan olarak belirlemişti. Bizim tahminlerimiz bu puanın 55 e kadar düşeceği yönündeydi ancak puan 60 olarak açıklandı. Peki bu puan düşer mi? Bizim tahminimiz puanın biraz daha alta çekilebileceği çünkü 10 nisan polis günü programlarına katılan içişleri bakanımız Sayın Süleyman SOYLU şuanda başvurunun 14.500 civarında olduğunu ve başvuru sayısının yetersiz olduğunu dile getirdi ve çalışmalara hız verilmesi talimatını da verdi. Başvuru sayısının az olması bir yanda da puanın belki de düşebileceği manasına gelebilir arkadaşlar. Başvuru az olursa seçme şansı azalmaktadır polis akademisinin bu nedenle belki de başvuru süresini uzatarak baraj puanında düşmeye gidilebilir.

Baraj Puanı Düşmesi İçin Ne Yapılabilir?
Pomem alımının baraj puanının 55 e kadar çekilebilmesi için bir kamuoyu oluşturulmalı ve içişleri bakanımıza mailler atılabilir. İçişleri bakanımızın ülkemizin her iline gittiğini de dikkate alırsak eğer bakanımıza durumu izah edebilirsiniz sözlü olarak bakanımıza ulaşmak çok da zor değil çünkü. Baraj puanının düşmesi için ayrıca arkadaşlar bimer ve cimere de mesajlar atabilirsiniz.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 156 YORUM
 1. Nurr dedi ki:

  Ya nıye kesın bır şey yok herşey belırsız bı keskinleşsin artık…. puanlar düşüceklerinde mı? Alımlar bu donem olacak mı ? Kaç alım olacak ?? Pomem ve poh bırlıkde mı alımlar olacak??? Poh de bayan alımı olacak mı gıbı gıbı sorular :(( bıraz sabırsız davranıyoruz ama bütün taslar yerlı yerınde otursa?

 2. Tekin dedi ki:

  Pomom baraj puanı 50-55 düşsün
  Baraj yuzunden sevdiğim mesleğe baş vuramıyoruz

 3. Ayca dedi ki:

  Aynen öyle ne yapalım arkadaşlar yas ılerlıyo bu baraj yüzünden gercekdende ıstedıgımız mesleğe gıdemıyoruz yardımcı olun bıze ıcımızde bır bükte kalacak :((((

 4. Yssn dedi ki:

  Bımere sözde mesaj attın ben ıkı gündür atıyorum bu baraj puanı düşsün dıye

 5. Deniz dedi ki:

  Baraj 50 ye düşsün yaş sınırdayız ilk ve son sansim belki lutfen 50 yapin baraji sesimizi duyun ☹

 6. Deryaa dedi ki:

  Insallah baraj puani duser 21.pomem 50lerde olañlarda basvursun ya lutfennn

 7. Mahmut al dedi ki:

  57.5 kaldım inşallah düşer . Biner ve yA cimere mesaj atalım arkadaşlar

 8. Mine dedi ki:

  Insallah duser insallah

 9. Neslihan dedi ki:

  Admin merhaba benim sorum şu! Ben lisans mezunuyum peki bu önlisans polis alimlarina başvurabiliyor muyum ? Başvuramazsin dediler ama emin olmak istiyorum. Cunku önlisansı bitirip lisansa tamamladım aöf den. İkinci sorum ise önlisans alinlarda 2014 kpss ine bakarlar mi ? Yoksa sadece 2016 kpss i mi ve kaç puan ile alirlar? Lutfen butun sorularimi yanitlar misin?

  1. admin dedi ki:

   Başvurabilirsiniz. Bu konuda makale hazırlıyoruz, takipte kalın.

   1. Neslihan dedi ki:

    Çok tesekkur ederim admin takibinizdeyim .

 10. Tayfun dedi ki:

  Selam admin 21. Dönem Pomem KPSS başvuru puanı 50 olurmu sizce sizin öngörünüz ne bir umut dogarmı bizede??? Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Geçen dönem kontenjan dolmadı. Bu nedenle daha fazla başvuru için düşük tutabilirler.

 11. Fahrettin Karagöz dedi ki:

  Puanlar düşşün lütfen yha

 12. Yilmaz Beykoylu dedi ki:

  Arkadaslar sayin bakanimiz Suleyman Soylu beye tweet atin instagramdan yazin bimere cinere mesaj atin. Bende 2016 kpss p3 ten 59.8 aldim polis olmayi cok istiyorum ama basvuramiyorum 21.dönem benim son şansim sonra yasim tutmuyor. Sesimizi duyuralim. Zaten yeterince basvuru olmadi 20.donemde insallah puan 55 e dusurulur hepimiz basvuru yapariz. Basarisizda olsam en azindan icimde kalmaz.

 13. Neslihan dedi ki:

  Arkadaşlar neden 55 diye yazıyorsunuz bizi de düşünün bizlerde 54 ‘de kaldık.. 50 ye düşsün yaş sınırındayız 1989 luyuz.. Allah hepimize nasip etsin bimer e cimer e bir ton msj attım ama pek umursamiyorlar o mesajlari

 14. Neslihan dedi ki:

  Merhaba admin bir makale hazırlayacağız demistiniz hazırladınız mı onlisans alımları ile ilgili. Önlisans ve Lisans mezunuyum lisana mezunu olduğum için onlisans a başvurma hakkım da var mı ve hangi yılların kpss ı alınır onlisans ta

  1. admin dedi ki:

   İlanın gelmesini bekliyoruz. Çok afaki konular var gündemde, kesin olmadan yazı yazmamız imkansız.

 15. Selçuk ş dedi ki:

  Admin ne gibi konular lisasn kpss 55düsme ihtimali var demi gecen nisan ayında 20powen de başvuru sayısı yetersiz di ve kontanjan dolmamşdı

  1. admin dedi ki:

   İlan detayı yakında gelir, sabırlı olun.

 16. Begüm dedi ki:

  Ben önlisans mezunuyum kpss puanı 50 ye düşşün yada kalksın lütfen

 17. Begüm dedi ki:

  Ben önlisans mezunuyum kpss puanı 50 ye düşşün yada kalksın lütfen egm

  1. Nazlı dedi ki:

   Kpss kalksın polis olmak isteyenler şanslarını denesin. Pomemde kaldırın kpss yi artık Duyun sesimizi

 18. Selçuk ş dedi ki:

  Lisans puani 60görunce gözümden damla damla yaş aktı vatani görevimizi yerine getirirken askerde calısamadk 59da kaldk ve basvuru yetersiz di admin neden60 oldu bu bu saatten sonra düsermi 55admin ve 89luyum tek şansmdı bu ve millet isyanda herkes dusmesini bekliyodu benim gibi kpss kafe sitesinde kampanya baslatldi diyor ne olur sence cevap..

  1. admin dedi ki:

   Düşeceğini sanmıyoruz maalesef.

 19. Selçuk ş dedi ki:

  55düsermi bu saatten sonra

  1. admin dedi ki:

   Sanmıyoruz.

 20. Recep unsal dedi ki:

  On lisans. Mezunlarına. Haksızlık olur. KPSS onlara 60. Puan. Olmalıydı.cunku lisans okuyanlar. Bence daha tahsilli olduğundan puanları 65 olmalı on lisans mezunları. Daha az okuduklarını an puanları lisans mezunlarından fazla olamaz.haksizlik olur. Bunu bence bir düşünsünler.vebali var. Kırk yılın başı on lisans mezunlarina bir fırsat verdiler. KPSS. 60 puan etmelidirler.

 21. Recep unsal dedi ki:

  On lisans 60. Olmali

 22. Recep unsal dedi ki:

  Lisans. Mezunu. 60puan. İşe. Önlisans. 60 puan. Olmalıdır.

 23. Recep unsal dedi ki:

  Ben olsam. Yetkililerin yerine. KPSS lisans da. On lisans. Da 50 puan. Yapardım.cunku çok başvuru olurdu. Sınav ücreti çok olurdu. Böylece emniyetin kasasına. Büyük ölçüde. Para girerdi.en azından herkesçe kendini denemiş olurdu.takdir. Buyuklerimizindir. Saygılarımla.

 24. Emel dedi ki:

  Önlisanstan girmek istiyodum 69 da kaldı hiç şans yok mu ya

  1. admin dedi ki:

   Maalesef.

 25. başkan dedi ki:

  kpss baraj puanını geçen herkesi çağırıyorlarmıı ?

  1. admin dedi ki:

   Şuan öyle gözüküyor.

 26. Seda dedi ki:

  Önlisans mezunuyum kpps den 67 aldım başvuru yapabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Hayır.

 27. Hakki dedi ki:

  Bu son donemdeki alimlarda lisans kpss taban puan olan 60.puan basvuru tarihleri icerisinde düşürülerek basvuru tarihi uzatilabilir mi. 59.94 puan ve 2017 yili ile yas a takili kalacagim icin hersey benim adima bitiyor.

  1. admin dedi ki:

   Maalesef değişim olacağını sanmıyorum.

 28. Seda dedi ki:

  Basvuru sayısı yetersız olursa lisans puanında dusme olur mu

  1. admin dedi ki:

   Bu sene öyle bir durum olması imkansız maalesef.

 29. selim dedi ki:

  Lisans mezunuyum 2017 lisans kpss puanım yeterli değil ön lisans diplomam da var 2016 ön lisans kpss sınavına girdim ve puanım 70 in üzerinde başvuru yapabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   Lisans mezunu önlisanstan başvuramaz.

 30. cansu dedi ki:

  önlisans mezunuyum 2016 kpss 68 aldım basvuru yapabiliyor muyum ?

  1. admin dedi ki:

   Maalesef.

 31. Üzeyir dedi ki:

  Eger ki ilgili makam a iletiliyorsa yazdıklarımız gerçekten çok maduruz bu durumda önlisans kpss puanı düşürülmeli adil olmak lazım 10 ar puan düşürülmeli diye düşünüyorum bu sene son şansım zaten bu sefer bari yüzümüz gülsün inşallah.
  lisans 50 önlisans 60 olsun en azından bu arada arkadaslar benim puanım 64 ama adil yklasım olarak 60 olsun arafta kalan arkadasların adına da yazmak lazım

 32. Ozan dedi ki:

  59.6 puanim p3 puanim.bunu duzenlenmeli 55 cekilmeli yada herhangi bir puan turunden 60 ve ustu almak sati konumali.zira p1:62 p2: 61 p3:59.6 insallah guzel bir duzenleme getirilir .

 33. muhammed ali dedi ki:

  düşsün artık zaten başvuru sayısı az 59 da kalanlar var 50 veya 55 düşürülmesi gerekiyor

 34. Suzi dedi ki:

  Açıköğretim 4. Sınıfa geçtim. Kpss lisanstan 60 üzeri alırsam mezun olmadan eğitime alınır mıyım?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır

 35. Ramazan dedi ki:

  Ponem önlisans puanı düşürülsün

 36. Ramazan dedi ki:

  Ponem önlisans puanı düşürülsün

 37. esra dedi ki:

  kpss p3 den 59.50 aldm ve sınırla kaldım. Sınırda kalanlar olarak cimere yazalım arkadaşlar..

 38. Aslı tokatlıoğlu dedi ki:

  Kpss lisans baraj 55 olması için cimere mutlaka yazın arkadaşlar.

 39. Hüseyin dedi ki:

  Bencede düşürülmeli 10 bin alım oluyo 13 bin başvuru oluyo sınırda kalan arkadaşlarımizda sanslarini denemeli 55 puan bence yeterli heleki lisans icin sınavları zor oluyo platform oluşturalım saygilar. ..

 40. Bekir dedi ki:

  Polis alımında kpss lisans düzeyinde puan bence 55 olmalıdır zaten başvuru sayısı çok az ilgili kurumlara talepte bulunsak olumlu yanıt gelir mi bilmiyorum çok istiyoruz

 41. Hakan dedi ki:

  Arkadaşlar başvurular başlamadan birşeyler yapalım 55 e düşsün puan içişleri bakanlığına cimere yazalım

 42. Zuhal dedi ki:

  On lisansım 2016 puanım 60 . Çok istiyorum pomeme katılmayı ama kpss 70 baraj olması çok kötü 92 doğumluyum. Bence bu haksızlık. Biraz aşağıya çekilebilir. Lisans 60 her halükarda şanslılar ve o puanı her şekilde alırlar. Hem onlisansta şans tanınıyor hem de puanı yüksek tutuyorlar. Haksızlık bu.

 43. Zynp dedi ki:

  Merhaba,
  Polis alimlarinda kpss p93 lisans 65 den 60 a çekildi fakat önlisans baraj puani 70 den asagi çekilmedi. Boy kilo vücut endeksi tuttuğu halde pomem adaylari olarak puan engeline takiliyoruz. Ülkede puani düsük olupta polis olamayan bu mesleği yapmak için can atan bircok genç var. Bu durumun hassasiyeti ve magduriyetimiz hususunda desteginizi ve yardimlarinizi bekliyoruz.

  1. Gül dedi ki:

   Önlisans puanı 70 cok yuksek umarım yetkililer sesimizi duyup puan dusumu yapılır cunku lısans 60 almak onlısans 70 almaktan kolay ve cogu bu punaı alabiliyor bu durum göz önünde lutfen bulundurulsun cimere yazdım ben arkadaslar ne kadar cok talep olursa sesimiz duyulur

 44. Gül dedi ki:

  Önlisans puanı 70 cok yuksek umarım yetkililer sesimizi duyup puan dusumu yapılır cunku lısans 60 almak onlısans 70 almaktan kolay ve cogu bu punaı alabiliyor bu durum göz önünde lutfen bulundurulsun cimere yazdım ben arkadaslar ne kadar cok talep olursa sesimiz duyulur

 45. Emre dedi ki:

  Arkadaşlar burdan kimse görmüyor cimere yazalım
  Lisans 50
  Ön lisans 60 olsun

 46. Inşallah pomemci dedi ki:

  Lütfen önlisans 60 yada 65 puanı dusurulsun.cogu insan 2 yıl.beklemek istemiyor.2016 kpss ye gore puanlarda 4 puanlık düşüş yasandı.sevindirici bi haber bekliyoruz sayın Süleyman Soylu beyden.lutfen sizde sesimizi duyurun.arkadaslar siz de cimere lütfen hergun yazın.kamuoyu olusturalim hayaller sönmesin diye.

 47. Zeynep dedi ki:

  Kpss lisans ve önlisans kpss puanı düşürülsün. Sesimizi duyuralım arkadaşlar hep beraber olalım cimere Bi defa yazalm kpss lisans 55 olsun

 48. emine dedi ki:

  lütfen 50 60 olsun yaa kpss puanlarımız çok düşük geldi

 49. Fatih35 dedi ki:

  2016 Önlisans kpss puanı 65 düşürün düşük puanlı gençlerde faydalansın Sayın Bakanım herşey sizin elinizde