Ana Sayfa / POMEM / POMEM Alımında Baraj Puanı Düşer mi?
POMEM-aliminda-baraj-puani

POMEM Alımında Baraj Puanı Düşer mi?

Polis meslek eğitim merkezlerinin eğitim süresinin 4 aya kadar düşürülmesinden sonra yakın zamanda mezun olan 10 bin polis adayının ardından yeni bir alımın olacağını sizlerle paylaşmıştı ve nitekim tahminlerimiz doğru çıkmıştı. Nisan başında içişleri bakanımızında 10 bin polis daha alacağız açıklamasında sonra da alım şartları açıklanmış ve polis meslek eğitim merkezlerine öğrenci alım işlemleri başlamıştı.

POMEM Barajı Düşer mi?
Polis meslek eğitim merkezi baraj puanını bilindiği üzere polis akademisi kpss p3 den 60 puan olarak belirlemişti. Bizim tahminlerimiz bu puanın 55 e kadar düşeceği yönündeydi ancak puan 60 olarak açıklandı. Peki bu puan düşer mi? Bizim tahminimiz puanın biraz daha alta çekilebileceği çünkü 10 nisan polis günü programlarına katılan içişleri bakanımız Sayın Süleyman SOYLU şuanda başvurunun 14.500 civarında olduğunu ve başvuru sayısının yetersiz olduğunu dile getirdi ve çalışmalara hız verilmesi talimatını da verdi. Başvuru sayısının az olması bir yanda da puanın belki de düşebileceği manasına gelebilir arkadaşlar. Başvuru az olursa seçme şansı azalmaktadır polis akademisinin bu nedenle belki de başvuru süresini uzatarak baraj puanında düşmeye gidilebilir.

Baraj Puanı Düşmesi İçin Ne Yapılabilir?
Pomem alımının baraj puanının 55 e kadar çekilebilmesi için bir kamuoyu oluşturulmalı ve içişleri bakanımıza mailler atılabilir. İçişleri bakanımızın ülkemizin her iline gittiğini de dikkate alırsak eğer bakanımıza durumu izah edebilirsiniz sözlü olarak bakanımıza ulaşmak çok da zor değil çünkü. Baraj puanının düşmesi için ayrıca arkadaşlar bimer ve cimere de mesajlar atabilirsiniz.

Bu makalede tam 133 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

133 Soru Var

 1. Ben önlisans mezunuyum kpss puanı 50 ye düşşün yada kalksın lütfen

 2. Ben önlisans mezunuyum kpss puanı 50 ye düşşün yada kalksın lütfen egm

 3. Lisans puani 60görunce gözümden damla damla yaş aktı vatani görevimizi yerine getirirken askerde calısamadk 59da kaldk ve basvuru yetersiz di admin neden60 oldu bu bu saatten sonra düsermi 55admin ve 89luyum tek şansmdı bu ve millet isyanda herkes dusmesini bekliyodu benim gibi kpss kafe sitesinde kampanya baslatldi diyor ne olur sence cevap..

 4. 55düsermi bu saatten sonra

 5. On lisans. Mezunlarına. Haksızlık olur. KPSS onlara 60. Puan. Olmalıydı.cunku lisans okuyanlar. Bence daha tahsilli olduğundan puanları 65 olmalı on lisans mezunları. Daha az okuduklarını an puanları lisans mezunlarından fazla olamaz.haksizlik olur. Bunu bence bir düşünsünler.vebali var. Kırk yılın başı on lisans mezunlarina bir fırsat verdiler. KPSS. 60 puan etmelidirler.

 6. On lisans 60. Olmali

 7. Lisans. Mezunu. 60puan. İşe. Önlisans. 60 puan. Olmalıdır.

 8. Ben olsam. Yetkililerin yerine. KPSS lisans da. On lisans. Da 50 puan. Yapardım.cunku çok başvuru olurdu. Sınav ücreti çok olurdu. Böylece emniyetin kasasına. Büyük ölçüde. Para girerdi.en azından herkesçe kendini denemiş olurdu.takdir. Buyuklerimizindir. Saygılarımla.

 9. Önlisanstan girmek istiyodum 69 da kaldı hiç şans yok mu ya

 10. kpss baraj puanını geçen herkesi çağırıyorlarmıı ?

 11. Önlisans mezunuyum kpps den 67 aldım başvuru yapabilirmiyim

 12. Bu son donemdeki alimlarda lisans kpss taban puan olan 60.puan basvuru tarihleri icerisinde düşürülerek basvuru tarihi uzatilabilir mi. 59.94 puan ve 2017 yili ile yas a takili kalacagim icin hersey benim adima bitiyor.

 13. Basvuru sayısı yetersız olursa lisans puanında dusme olur mu

 14. Lisans mezunuyum 2017 lisans kpss puanım yeterli değil ön lisans diplomam da var 2016 ön lisans kpss sınavına girdim ve puanım 70 in üzerinde başvuru yapabilir miyim

 15. önlisans mezunuyum 2016 kpss 68 aldım basvuru yapabiliyor muyum ?

 16. Eger ki ilgili makam a iletiliyorsa yazdıklarımız gerçekten çok maduruz bu durumda önlisans kpss puanı düşürülmeli adil olmak lazım 10 ar puan düşürülmeli diye düşünüyorum bu sene son şansım zaten bu sefer bari yüzümüz gülsün inşallah.
  lisans 50 önlisans 60 olsun en azından bu arada arkadaslar benim puanım 64 ama adil yklasım olarak 60 olsun arafta kalan arkadasların adına da yazmak lazım

 17. 59.6 puanim p3 puanim.bunu duzenlenmeli 55 cekilmeli yada herhangi bir puan turunden 60 ve ustu almak sati konumali.zira p1:62 p2: 61 p3:59.6 insallah guzel bir duzenleme getirilir .

 18. düşsün artık zaten başvuru sayısı az 59 da kalanlar var 50 veya 55 düşürülmesi gerekiyor

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir