Polislikte Karma Eğitim Nedir?

Polislikte Karma Eğitim Nedir?

Polis adaylarından bayanların merak ettiği eğitimi nerede göreceğiz nasıl olacak konusuna bu yazımızda cevap verelim istedik. İlk olarak bu konuda karma eğitim nedir buna cevap verelim. Arkadaşlar karma eğitim bayan ve erkek polis adaylarının aynı okulda eğitim almasını belirtmektedir. Karma eğitim eskiden bir çok polis meslek yüksek okulunda vardı ancak şuanda 2 pmyo da karma eğitim verilmektedir. Karma eğitim sadece pmyo da değil,pomem ve paem de karma eğitim verilen okullar vardır.

Karma Eğitim Nasıl Oluyor?
Arkadaşlar karma eğitim için yukarıda bayan ve erkeklerin aynı okulda yer alması olduğunu sizlere anlatmıştık. Peki eğitimlerde durum nasıl oluyor ondan bahsedelim. Arkadaşlar bayan öğrenciler sınıflara dağıtılmış durumda oluyorlar yani bir sınıfta 10 tane bayan ve 30 erkek olabiliyor. Eğitimleri ve dersleri de gene bayan erkek karışık şekilde alıyorlar. Yatakhaneler ise bayan ve erkek olarak ayrılmış durumdadır.

PAEM Karma Eğitim
Arkadaşlar polis amirleri eğitim merkezini kazanan tüm adaylar zaten tek yerde okudukları için eğitim doğal olarak karmadır.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Avatar aykut dedi ki:

  Bir sene 2 döneme bölünerek ne kadar süreli eğitim alıyor ve tatil zamanları gene yatılıdamı geçirmek zorunda yoksa ailesinin yanına gidebiyormu?

  1. admin admin dedi ki:

   Hangisinde ama pmyo mu pomem mi?

   1. Avatar aykut dedi ki:

    pmyo admin

    1. admin admin dedi ki:

     Pmyo 2 yıl 1. yıl sonunda 3 ay falan ara var ve staj.

    2. Avatar aykut dedi ki:

     ilk dönem sonunda yok ve yıl sonunda olan 3 ay staj halindemi geçicek yani?

    3. admin admin dedi ki:

     Hayır ilk dönem ve 2. dönem var her yıl için 15 gün tatil. 2. sınıfa geçerken staj var 1 ay.

    4. Avatar Saadet Eser dedi ki:

     Bütün pmyolarda mı karma egitim var

 2. Avatar aykut dedi ki:

  Peki teşekkür ederim