Ana Sayfa / POLİSLİK / Polislikte Hafta Sonları Tatil mi?
Polislikte Hafta Sonları Tatil mi

Polislikte Hafta Sonları Tatil mi?

Polis olmak isteyen bir çok adayın polislikle ilgili net bilgilere sahip olmadığını görmekteyiz. Bizlerde adayların polislikle ilgili yeterli bilgiye sahip olmaları ve polislikle ilgili kafalarına takılan sorulara cevap bulabilmeleri için bu siteyi açmış bulunmaktayız. Yaklaşık 1.5 yıldır sitemiz aktif şekilde polis adaylarına hizmet vermekte ve bir çok polis adayının sorusuna cevap bulmasına imkan tanımaktadır. Bu yazımızda da polislerin hafta sonları çalışıp çalışmadığına dair bilgiler vereceğiz.

Polislikte Hafta Sonları Tatil mi?
Polis olmak isteyen adayların bir çoğuna bakınca polislerin çalışma saatleri ile ilgili bilgi sahibi olmadığını açıkça görüyoruz çünkü hafta bir kaç kez polislerin 8-5 çalışıp çalışmadıklarını veya hafta sonları izinli olup olmadıklarını sormaktalar. Arkadaşlar polis memurları genel olarak vardiyalı sistemde çalışmaktadırlar. Özellikle bu süreçte polis memurları çok sıkı şekilde çalışmaktalar ve haftada belkide bir gün izin kullanmaktadırlar. Hafta sonu izin konusuna gelecek olursak 8-5 çalışan polisler tabi ki var bu polis memurları hafta sonları da genel olarak 1 gün izin kullanabilmektedirler yani 6 gün çalışıp 1 gün izin yaparlar tabi bazı haftalarda hafta sonu ek görev vs olmaması durumunda 2 günde izin yapabilmekteler. Bu şekilde çalışan polis memurları genel olarak bürocu olarak tabir edilir ve emniyetin evrak işleriyle ilgilenirler.

Hafta sonu tatilini kısaca yukarıda açıkladıktan sonra arkadaşlar bu şekilde çalışan polis sayısınında dışarıda çalışan polise göre daha az olduğunu belirtmekte fayda var. Yani kimse kendisini 8-5 çalışacağım hafta sonları evde olurum 5 den sonra beni kimse işe çağırmaz gibi düşünmesin polis olacak arkadaşlar veya olmak isteyenler kesinlikle bunları düşünerek polis olsunlar. Sonradan pişmanlık yaşamanızı kimse istemeyecektir.

Bu makalede tam 27 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

27 Soru Var

 1. Polis Özel Harekat Nasıl Oluyor ?

 2. Polis Özel Harekat Nasıl Oluyor ?

 3. Polis Özel Harekatta Nasıl Oluyor ?

 4. Çevvik Kuvvet Alımları Nasıl Oluyor ve Birde Tanıdıklara Polis Olacam Diyorum İleride Sıkıntı Olur mu

 5. Cevvik Kuvvet Olmak

  Çevvik Kuvvet Polisleri içinde geçerlidir değil mi bu ?

 6. selahattin özağdaş

  iyi günler 19. dönem mersin pomem öğrencisiim şu an tatildeyiz gittiğim zaman mersinde bi ablam var öz değil kaydımı onun oturduğu eve aldırsam evci iznine çıkabilirmiyim

 7. Merhaba pomem mezunu bayan polis göreve başladıktan sonra özel harekata başvurabilir mi gönüllü olarak yoksa tekrardan mülakata mı giriliyor?

 8. Ben yani yunus polisi olsam her hafta 1 gün izin kullanabiliyorum ve bide yıllık izinler var mı 1 hafta felan

 9. Büroda çalışan bayan bir polis haftada bir gün mü izin kullanıyor yoksa haftasonu tatil mi?

 10. Cevik kuvvey icjn Calisma süresi 3-6 yıl diyorsunuz. Peki bu süre sona erince ne oluyor boşta mi kaliyolar ?

 11. Peki nasıl büro çalışanı oluyoruz neye göre belirleniyor ?büro çalışanı olduktan sonra emekli olana kadar mı büro çalışanı olarak devam ediyoruz? Tskler

  • admin

   Atandığınız kurumdaki ihtiyaca göre birimlere dağıtılıyorsunuz. Özel yeterlilikleri olan (TOMA kullananlar vs) hariç, nerde ihtiyaç varsa orada çalıştırılırsınız.

 12. Merhabalar. Polis olunca eşim devlet memuruysa onun bulunduğu il de görev yapma gibi bir durum olur mu? Kendisi doğuda bir ilde degil ama polislikte zorunlu doğu görevi var. Eş durumundan dolayı doğu da değilde onun bulunduğu ilde görev yapma gibi bir durum olur mu?

 13. Büro da çalışmayı peki kendimiz tercih edebiliyoruz veya kimin nerede çalışacağına nasıl karar veriliyor

 14. Dışarıda ki insanlarla uğraşan yani sabah aksâm devriye dolaşan polisler kaç gün izin yapar 1 mi hiç mi yani haftasonları tatil midir?

 15. yunus polislerinin nasıl oluyor

 16. yunus polislerin tatil sistemi nasıl oluyor demek istedim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir