Yeni Haberler
reklam
Ana Sayfa / POLİSLİK / Polislikte Hafta Sonları Tatil mi?

Polislikte Hafta Sonları Tatil mi?

Polis olmak isteyen bir çok adayın polislikle ilgili net bilgilere sahip olmadığını görmekteyiz. Bizlerde adayların polislikle ilgili yeterli bilgiye sahip olmaları ve polislikle ilgili kafalarına takılan sorulara cevap bulabilmeleri için bu siteyi açmış bulunmaktayız. Yaklaşık 1.5 yıldır sitemiz aktif şekilde polis adaylarına hizmet vermekte ve bir çok polis adayının sorusuna cevap bulmasına imkan tanımaktadır. Bu yazımızda da polislerin hafta sonları çalışıp çalışmadığına dair bilgiler vereceğiz.

Polislikte Hafta Sonları Tatil mi?
Polis olmak isteyen adayların bir çoğuna bakınca polislerin çalışma saatleri ile ilgili bilgi sahibi olmadığını açıkça görüyoruz çünkü hafta bir kaç kez polislerin 8-5 çalışıp çalışmadıklarını veya hafta sonları izinli olup olmadıklarını sormaktalar. Arkadaşlar polis memurları genel olarak vardiyalı sistemde çalışmaktadırlar. Özellikle bu süreçte polis memurları çok sıkı şekilde çalışmaktalar ve haftada belkide bir gün izin kullanmaktadırlar. Hafta sonu izin konusuna gelecek olursak 8-5 çalışan polisler tabi ki var bu polis memurları hafta sonları da genel olarak 1 gün izin kullanabilmektedirler yani 6 gün çalışıp 1 gün izin yaparlar tabi bazı haftalarda hafta sonu ek görev vs olmaması durumunda 2 günde izin yapabilmekteler. Bu şekilde çalışan polis memurları genel olarak bürocu olarak tabir edilir ve emniyetin evrak işleriyle ilgilenirler.

Hafta sonu tatilini kısaca yukarıda açıkladıktan sonra arkadaşlar bu şekilde çalışan polis sayısınında dışarıda çalışan polise göre daha az olduğunu belirtmekte fayda var. Yani kimse kendisini 8-5 çalışacağım hafta sonları evde olurum 5 den sonra beni kimse işe çağırmaz gibi düşünmesin polis olacak arkadaşlar veya olmak isteyenler kesinlikle bunları düşünerek polis olsunlar. Sonradan pişmanlık yaşamanızı kimse istemeyecektir.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi

Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi?

Polislik hayaliyle yanıp tutuşan adayların sürekli olarak kendileri ile ilgili kafalarına taktıkları soruları sitemizin http://polisnoktasi.com/soru-cevap/ …

10 Yorum

  1. Polis Özel Harekat Nasıl Oluyor ?

  2. Polis Özel Harekat Nasıl Oluyor ?

  3. Polis Özel Harekatta Nasıl Oluyor ?

  4. Çevvik Kuvvet Alımları Nasıl Oluyor ve Birde Tanıdıklara Polis Olacam Diyorum İleride Sıkıntı Olur mu

  5. Cevvik Kuvvet Olmak

    Çevvik Kuvvet Polisleri içinde geçerlidir değil mi bu ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir