Ana Sayfa / PMYO / Polislikte Göz İçin Lazer Ameliyatı Serbest mi?
Polislikte Göz İçin Lazer Ameliyatı Serbest mi

Polislikte Göz İçin Lazer Ameliyatı Serbest mi?

Polis olmak isteyen binlerce aday için sağlık şartlarındaki en önemli hususlardan bir tanesi göz konusudur. Bilindiği üzere geçmiş yıllarda lazer tedavisi olan polis adayları polis olamıyorlardı ve direk eleniyorlardı. Polis alımlarının da artması ile sürekli lazer tedavisi ile ilgili sorular gelmeye başladı bizlere bizlerde bu sorulara sürekli aynı cevapları vermekten açıkçası biraz yorulduk ve sizler için lazer tedavisi ile ilgili bu yazımızı hazırlamaya karar verdik.

Lazer Tedavisi Polis Olmaya Engel mi?
Polis adaylarımız için sağlık yönünden kafasına takılan tüm konuları Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği adlı yazımızı inceleyerek tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Göz hastalıkları ile ilgili olarak da yönetmelikte ”GÖZ” diye arama yaparak kafanıza takılan her sorunun cevabını bu yönetmelikte görebilirsiniz. Gelelim göz hususuna arkadaşlar eskiden emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde göz ile ilgili olarak ”Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır.” olacaktır maddesi bulunmaktaydı ancak daha sonraları bu madde 2012 yılında değiştirilerek ”Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır” şeklinde düzenlendi. Bu maddenin bu şekilde değişmesi ne anlama gelmektedir? Bu madde arkadaşlar lazer tedavisinin polis olmaktaki engeli tamamen kaldırdığı manasına gelmektedir. Adaylar lazer tedavisi olsa dahi polis olabilirler.

Pmyo-Pomem-Paem Lazer Serbest mi?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere arkadaşlar lazer tedavisi tüm polis alımları için serbesttir burada polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi veya polis amirleri eğitim merkezi diye herhangi bir ayrım söz konusu değildir. İlgili madde tüm polis alımlarını kapsamaktadır. Göz dereceniz kaç olursa olsun lazer tedavisi olarak polis olabilirsiniz.

24 Yorum

 1. acaba goz derecesi en fazla kac olmalıdır.

 2. Lazer Ameliyatı için izin veriliyor mu yani git ameliyat ol gel deniyor mu yoksa başvurudan önce ameliyat olup gitmek mi lazım ?

 3. Ben mülakatları geçersem lazer olmak istiyorum mümkün mü yani süre verirler mi yüksa direk elenir miyim?

 4. Şimdi ben lise 2 ye gidiyorum ve polis olmak istiyorum Referandumdan dolayi polis olma şartları da değişir mi

 5. Candidate of Pomem

  İyi günler 2017 pomeme başvurdum ve mülakatlara giricem.Gözümde -3,25 miyopi var ön sağlıkta,parkurda ve mülakatta lens kullanıp eğer geçersem sağlık kontrolüne girmeden lazer olmak istiyorum.Lens veya gözlük ile ön sağlığa girebilir miyim ve eğer girebilirsem aday sağlık bilgilendirme formunda göz bozukluğuna var mı yok mu demem gerek ?

  • Sorun olmaz muhtemelen bilgilendirme formuna vardır demeniz bence doğru olacaktır ama yakınınızda polis okulu varsa gidip danışabilirsiniz.

 6. Candidate of Pomem

  İyi günler 2017 pomeme başvurdum ve gözümde -3,25 miyopi mevcut.Ön sağlık,parkura,mülakata lens veya gözlükle girip hastane kontrolüne gitmeden çizdirmeyi düşünüyorum.Bu şekilde müsade edeler mi ? Eğer böyle sıkıntı olmazsa aday sağlık bilgilendirme formunda göz bozukluğu yoktur mu demem gerek ? Cevabınız için teşekkürler.

 7. Gözlerim sag 3.00 astigmat ve miyop sol 2.25 astigmat ve miyop toplam. Intibak eğitimine kaldım pomem özel harekat. Gitmeden önce mi olmam lazım yoksa gidince orada sıkıntı olur mu

 8. sağ gözüm 1,25 sol gözüm 1,25 ama görmem güçlü muayenede kalır mıyım asıl olarak çağrıldım pöh için çok heyecanlıyım

 9. Merhabalar Allah rızası icin beni aydınlatır mısınız benim yüzümde sivilce izleri var ama lazerle kapatta olurmu

  Bide arkadaşım da olmak istiyo onun da dişleri yamuk dış teli taktiRSA olurmu lütfen yardım edin

 10. Allah rızası için yardım edin benim yüzümde sivilce izlerivar ben bunları lazerlekapattitabidir miyim?
  Arkadaşımın da dişleri egri tel taktirde olur mu?
  Lütfen ben de arkadaşım da herseyden çok istiyoruz

 11. Şaşılık ameliyatı polisliğe engelmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir