Ana Sayfa / PMYO / Polislikte Göz İçin Lazer Ameliyatı Serbest mi?
Polislikte Göz İçin Lazer Ameliyatı Serbest mi

Polislikte Göz İçin Lazer Ameliyatı Serbest mi?

Polis olmak isteyen binlerce aday için sağlık şartlarındaki en önemli hususlardan bir tanesi göz konusudur. Bilindiği üzere geçmiş yıllarda lazer tedavisi olan polis adayları polis olamıyorlardı ve direk eleniyorlardı. Polis alımlarının da artması ile sürekli lazer tedavisi ile ilgili sorular gelmeye başladı bizlere bizlerde bu sorulara sürekli aynı cevapları vermekten açıkçası biraz yorulduk ve sizler için lazer tedavisi ile ilgili bu yazımızı hazırlamaya karar verdik.

Lazer Tedavisi Polis Olmaya Engel mi?
Polis adaylarımız için sağlık yönünden kafasına takılan tüm konuları Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği adlı yazımızı inceleyerek tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Göz hastalıkları ile ilgili olarak da yönetmelikte ”GÖZ” diye arama yaparak kafanıza takılan her sorunun cevabını bu yönetmelikte görebilirsiniz. Gelelim göz hususuna arkadaşlar eskiden emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde göz ile ilgili olarak ”Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır.” olacaktır maddesi bulunmaktaydı ancak daha sonraları bu madde 2012 yılında değiştirilerek ”Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır” şeklinde düzenlendi. Bu maddenin bu şekilde değişmesi ne anlama gelmektedir? Bu madde arkadaşlar lazer tedavisinin polis olmaktaki engeli tamamen kaldırdığı manasına gelmektedir. Adaylar lazer tedavisi olsa dahi polis olabilirler.

Pmyo-Pomem-Paem Lazer Serbest mi?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere arkadaşlar lazer tedavisi tüm polis alımları için serbesttir burada polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi veya polis amirleri eğitim merkezi diye herhangi bir ayrım söz konusu değildir. İlgili madde tüm polis alımlarını kapsamaktadır. Göz dereceniz kaç olursa olsun lazer tedavisi olarak polis olabilirsiniz.

Bu makalede tam 116 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

116 Soru Var

 1. acaba goz derecesi en fazla kac olmalıdır.

 2. Lazer Ameliyatı için izin veriliyor mu yani git ameliyat ol gel deniyor mu yoksa başvurudan önce ameliyat olup gitmek mi lazım ?

 3. Ben mülakatları geçersem lazer olmak istiyorum mümkün mü yani süre verirler mi yüksa direk elenir miyim?

 4. Şimdi ben lise 2 ye gidiyorum ve polis olmak istiyorum Referandumdan dolayi polis olma şartları da değişir mi

 5. Candidate of Pomem

  İyi günler 2017 pomeme başvurdum ve mülakatlara giricem.Gözümde -3,25 miyopi var ön sağlıkta,parkurda ve mülakatta lens kullanıp eğer geçersem sağlık kontrolüne girmeden lazer olmak istiyorum.Lens veya gözlük ile ön sağlığa girebilir miyim ve eğer girebilirsem aday sağlık bilgilendirme formunda göz bozukluğuna var mı yok mu demem gerek ?

  • admin

   Sorun olmaz muhtemelen bilgilendirme formuna vardır demeniz bence doğru olacaktır ama yakınınızda polis okulu varsa gidip danışabilirsiniz.

 6. Candidate of Pomem

  İyi günler 2017 pomeme başvurdum ve gözümde -3,25 miyopi mevcut.Ön sağlık,parkura,mülakata lens veya gözlükle girip hastane kontrolüne gitmeden çizdirmeyi düşünüyorum.Bu şekilde müsade edeler mi ? Eğer böyle sıkıntı olmazsa aday sağlık bilgilendirme formunda göz bozukluğu yoktur mu demem gerek ? Cevabınız için teşekkürler.

 7. Gözlerim sag 3.00 astigmat ve miyop sol 2.25 astigmat ve miyop toplam. Intibak eğitimine kaldım pomem özel harekat. Gitmeden önce mi olmam lazım yoksa gidince orada sıkıntı olur mu

 8. sağ gözüm 1,25 sol gözüm 1,25 ama görmem güçlü muayenede kalır mıyım asıl olarak çağrıldım pöh için çok heyecanlıyım

 9. Merhabalar Allah rızası icin beni aydınlatır mısınız benim yüzümde sivilce izleri var ama lazerle kapatta olurmu

  Bide arkadaşım da olmak istiyo onun da dişleri yamuk dış teli taktiRSA olurmu lütfen yardım edin

 10. Allah rızası için yardım edin benim yüzümde sivilce izlerivar ben bunları lazerlekapattitabidir miyim?
  Arkadaşımın da dişleri egri tel taktirde olur mu?
  Lütfen ben de arkadaşım da herseyden çok istiyoruz

 11. Şaşılık ameliyatı polisliğe engelmi

 12. admin sol gözü 1 ,75 solo gözüm 1 ,25 sorun olur mu

 13. Meraba benim kütüğü konyada beni hangi şehre gönerirler lütfen cvp ?

 14. Ben Konyanın ilçesinde yaşıyorum pmyo nereye gonderir bursa Balıkesir istiyorum

 15. Gözüm de et var ameliyat olsam saglikta elenirmiyim

  • admin

   Sağlık yönetmeliği ile ameliyat olacağınız doktora başvurunuz. Ameliyat sonrası normal bir hayat sürecek misiniz? Gözünüz normal işlevini sürdürecek mi? Görünüş itibariyle herhangi bir problem olacak mı? Bunlara göre değerlendirilir.

 16. Küçükken lazer ameliyatı oldum dışa doğru kayma vardi sol gözde doktor sabitledi bakışı tam düzelmez dedi oyle gormemde felan hiç sorun yok pomeme engel olurmu

 17. Lazeri fiziksel mülakattan önce yaptırmak zorundamıyız

 18. Lazeri hemen mi yaptırım yoksa göreve başladı mdamı gözüm 4 derece

 19. Gözümde bozukluk olmadımı söylesem bişey olırmu?

 20. Bende göz kayması var ve ameliyat olucam düzeliyor polis olmama etkiler mi

 21. Kolay gelsin bende 19.dönem özel harekat öğrencisiydim sol böbreğim de kist çıktı ve elenme sebebiymiş açık ameliyat veya kapalı ameliyat ile aldırsam okula geri dönmem mümkün mü ne yapmam gerekiyor ?

 22. Kızım gözlük kullanıyor dercesi 2,50 lazer tedavisi olsa polis olmasında problem olurmu cevap verirseniz memnun olurum

 23. Lazer tedavisi oldum sağlık bilgilendirme formunda göz kusuru yoktur yazsam sorun olur mu?

 24. Sayın admin 2 hafta önce lazer ameliyatı oldum sağlık bilgilendirme formunda göz ameliyatı olduğumu yazmasam sorun olur mu?

 25. Göz içi lens ameliyatı , veyahut katarakt ameliyatı, polis olmaya engel mi

 26. Sayın admin paem için fiziki yeterlilik için süre puan cetveli açıklanır mı yoksa önceki mi geçerli?

 27. Sayın admin bu seneki 3. dönem paem için fiziki yeterlilik parkuru süre =başarı puanı cetveli yayınlanacak mı yoksa önceki mi geçerli?

 28. Admin ben gözlerimi cizdirdim sonuçlar aciklandiktan sonra 15 gün oldu ama hala derecelerim daha düşmedi doktor zamanla düzelecek dedi şimdi pmyo intibak eğitimine gidecem ve genel saglik tan gececem lazer tedavisi olduğuma dair belge aldım bunu saglik taramasindaki doktorlara gosterecem gecermiyim sagkik taramasından

  • admin

   Doktorun dediği gibi zamanla düzelir. Şimdiden dert etmeyin kendinize. Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

   • Yani orada derecelerim tutmasa bile cizdirdigim icin geçerim diyosun sonuçta tedavisini oldum geçecek zamanla yani biraz tedirginim de bu yüzden

    • Göz numaralarınız düzelecektir yakın zaman içerisinde. Olur da düşme olmazsa doktorunuzdan tedavi edildiğine dair rapor alabilirsiniz.

 29. ben seneye liseye geçicem ve gözde miyop hastalığım var 3 numara ikisi ben polis olabilirmiyim yani ilerde gözden dolayı polis olmam engellenirmi?

 30. Gözümde hafif kayma var sorun olur mu

 31. Goz ıcı lens ameliyatı polisliğe engel mii

 32. ben gözlerimi cizdirdim sonuçlar aciklanmadan önce oldum ama hala derecelerim daha düşmedi doktor zamanla düzelecek dedi şimdi pmyo intibak eğitimine gidecem ve genel saglik tan gececem lazer tedavisi olduğuma dair belge aldım bunu saglik taramasindaki doktorlara gosterecem gecermiyim saglık taramasından taramasından

 33. Ben bu yıl PMYO başvuru yapıcamda sol gözüm 1.75, sağ gözüm 2 derece intibak eğitimini kazanınca lazer olsam sıkıntı olur mu?

 34. Merhaba benim kizim 14 yasinda simdiki göz derecesi sag-5.0 ve Sol-5.75 laser olma imkani varmi 18 yasinda

 35. Yüzümde ben var elenme şansım varmı¿ Bi kere öyle bişey duymuştum da.

 36. Benim göz numaram 4 lazer olup mülakata girsem elenirmiyim

 37. ben şo anda komser yardımcılığını kazandım gölbaşındayım doktor bana doğuştan katarak var dedi olumsuz yazdı sizce ne yapmam gerekir itiraz edip ameliyat olsam sizce geri dönebilirmiyim

 38. Meraba ben gözümden ameliyat oldum retina yırtılması vardı polislikte sorun olur mu acaba

 39. Admin iyi aksamlar öncelikle benim 3.25 astigmat 2.75 hipermetrop var lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum ama astigmat tam düşmezse göz içi lens ameliyatı olucam. Bu polisliğe engel mi ? Bir de eğer sizin astigmatla ılgili bir bilginiz varsa paylaşırmısınız?

 40. 21. dönem pomem’e girdim sporu ve ön sağlığı geçtim. Göz derecem iki göz toplam 4 civarı yanı 4’ü biraz geçmiş yada sınırda dedi doktor. Sözlü mülakatı geçip de çağırılırsam lazer olmama gerek var mı yoksa sınırda olduğu için okula devam etmeme müsaade ederler mi?

 41. Admin 21 donem pomem sozluyu bekliyorum gozumu cizdirmeyi dusunuyorum yalniz lasik ve prk diye iki yontem varmis bn hangisi olmam gerekiyo

 42. Merhaba benim sağ gözüm 3.30 sol 2.50 mülakatı herşeyi geçtikten sonra genel sağlığa girmeden gözümü cizdirsem olur mu hepsini kazandiktan sonra süre verirler mi ?

 43. sağ gözümde göz tembelliği var lazer tedavisi ile mülakatlara girmeden önce tedavi olsam 2.mülakata geçtiğimde ilk sağlık kontrolunde herhangi bir sıkıntı olurmu Polis Meslek Yükselokulu için..

 44. Meraba keratokonus hastasiyim okula girmem engel fakat lazer tedavi derken sadece cizdirme operasyonlarimi serbest yoksa cross link lazer ameliyatida kabul edilir mi yonetmelige baktim bu durumla alakali bir bilgilendirme yok

 45. 2017 PMYO ön sağlıkta göz derecesinden elendim(Göz ölçümü yapılmadan).Başvuru formunda göz kusuru var diye belirttiğimi doktora ilettim aynı zamanda mülakatı geçtiğim takdirde intibak eğitimi öncesi lazer tedavisi olacağımı söyledim doktor ”gelmeden çizdirseydin” dedi.Yani lazer tedavisi olacak arkadaşlar mülakattan önce mi yoksa kazandıkları zaman intibaktan önce mi çizdirmeli ? Bu soru çok önemli 1 senem rezil oldu başkasının yanmasın.

  • Admin

   İnceleyen kurulun takdirinde. Sorun var dersen dilerse eler, dilemezse elemez. Bu hususlar kesin sınırları belli durumlar değil, o anki duruma bağlı.

 46. Katarak ameliyatı oldum gözüm de 1.50 derece var sadece sol gözde . 21. Dönem pomem parkuru geçtim sözlü mülakatı bekliyorum . Elenirmiyim yoksa dereceli lens mi alsam öyle gitsem . Sözlüyü geçersem eger beni okulda elerlermi

 47. Admin merhaba ben sasilik ameliyati oldum 5yil once doktor gözlük kullanmana gerek yok gozlerim normale dondu dedi fakat egm nin yonetmeliginde sasilik elenme sebebi gibi gözüküyor veya ben yanlis anladim 2 ay önce subayligi kazandigimda goz doktoru sasilik ameliyati oldugum icin olumsuz yazdi ve heyette elendim pomemdede boyle bir durum olur mu cevabin icin simdiden Teşekkürler

 48. Merhaba.sag gözüm 1.50 sol gözüm 3.00. göz tembelliği var bende.sag gözüm 10/7 görüyor dedi doktor.gözlerimi cizdirsem numaralarim sifirlansa çarşı ve mahalle bekçiliği sağlık şartlarından gecermiyim

 49. Kafamda içinde kis var saglıgımı etkilemiyor doktatda etkilemrz dedi sorun plırmu

 50. Slm alk benim goz merceklerimde kayma var di 2007 ve 2008 de ameliyat olup merceklerimi aldırdım şimdi gözlük kullanıyorum lazer ameliyati olup pöh olabilir miyim

 51. Goz içi lens poh e engelmi

 52. Admin selamın aleyküm , 3. Sınıf öğrencisiyim seneye mezun olacağım nasip olursa bu sene KPSS ye gireceğim , bufun goz muayenesi oldum sağ gözüm 2 sol gözüm 3 . Geçerli puanları mülakatları geçtikten sonra POMEM icin , gozlerimi lazerle cizdirdikten sonra sorun olur mu ? Kabul ediyorlar mi lazer tedavisini Allah rızası icin yardım edin ?

 53. Goz içi lens poh e engel olurmu

 54. safra kesemde polip var 2.5mm boyutunda kapali ameliyat olup safra kesesini aldirsam polis olabilirmiyim…

 55. Goz içi mercek polis özel harekat için sorun olur mu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir