PAEMPMYOPOMEM

Polislik Sene Sonu Sınavı ve Mülakatı Nedir?

Polis olmak isteyen adaylar ve polis okullarında okuyan adayların merak ettikleri başlıca konulardan bir tanesi de okul sonunda yapılan sene sonu mülakat ve yazılı sınavıdır. Polislik sınavlarına girmeden önce yapılan mülakat sınavı gibi polis okullarının bitiminde polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezinden mezun olacak adaylara yazılı sınav ve mülakat sınavları uygulanmaktadır. Yapılan bu sınavlara sene sonu sınavı ve mülakatı denilmektedir.

2017 PAEM Alım Tarihi açıklandı: 17 TEMMUZ. Detay için TIKLAYINIZ.

Polislik Yıl Sonu Sınavı ve Mülakatı Nedir, Nasıl Yapılır?
Polisliğe okulu sonundan mezun olmadan önce yapılan mülakat ve yazılı sınava sene sonu sınavı denildiğini yukarıda sizlerle paylaşmıştık. Yapılan bu sınavlardaki amaç tamamen herhangi bir örgüte veya devletin birlik ve düzenine karşı olan oluşuma üye olup olmadığınızın öğrenilmesidir. Zaten bu şekilde bir oluşuma üye olanlar okul sürecinde bu durumun anlaşılmasıyla okulla ilişiği kesilmektedir. Yıl sonu sınavında ki amaç da gözden kaçan adaylar varsa bunların mesleğe girmeden önce okulla ilişiklerinin kesilmesi amaçlanmaktadır.

Sene Sonu Sınavında ve Mülakatında Ne Sorulur?
Polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezinde okuyan adayların okul sonunda tabi olacakları mülakat ve yazılı sınavda genel olarak okulda aldıkları eğitimle ilgili sorular sorulmaktadır. Bu yapılan sınavlarda başarılı olmak için sicilinizin temiz olması ve herhangi bir gayri-resmi oluşumla işiniz olmaması çok önemlidir.

Sene Sonu Mülakatında Elenirsek Ne Olacak?
Polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezlerinde yapılan sene sonu sınavlarında başarılı olamayan adayların polislik atamaları yapılamamaktadır. Polis olamayan adaylar sadece diploma alarak mezun olmaktadırlar.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

95 Yorum

 1. polis okulu sınavında basarılıolamayanlar ataması yapılmıyor sadece diploması oluyor dıyosunuz sonra b u sınavlara tekrar girip atanma sansı varmı

 2. admin abi sene sonu mülakatında yazılı sınav ve sözlü mülakat oluyor yani öylemi, diğeri ise sene sonu mülakatında genellikle atanılıyormu, atanamama da oluyormu

 3. Nasil yani sınavı kazanamadilar (sene sonu atanmak icin girilenden bahsediyorum) Bir daha şanslari yok mu okul diplomasiyla napabilirlerki tekrar polis falan olamazmı boşa mi gidicek o kadar yil gördüğü eğitim.
  Peki bu sinav cok mu zor yani girenlerin kazanama orank ne kadar acaba?

 4. 19. dönem pöh eğitmi bittikten sonra söyledğiniz gibi tekrardan mülakatamı tabi tutulacak ?

 5. kardeşim bakan bey bu sene eylül ayında yine PAEM Alımı olacağını söyledi sence tahminlerinde yanılmazsın 😀 2016 p3 puanıylada başvurulabilirmi?

 6. Ben ikametim istanbul’da ,mulakatlara Nerde girerim ve hangi pmyo ya verilirim sizce ? Şimdiden sagolun 🙂

 7. Merhabalar pmyo başvurusunda bulundum ikametim manisada sınava nerede girerim ve ne zaman giriş yerleri açıklanacak sürekli pa.edu.tr kontrol ediyorum ama birşey yok

 8. Hocam.bu sene sonu mulakatinda sicili ve guvenlik sorusturmasi temiz egitimi basariyla gecen birinin elenme ihtimali varmi? Elenme.sebebini soyluyorlarmi ? Sonkez sucsuz yere elenen kisi geri donmek icin dava acabilirmi?

  1. Silici ve güvenlik soruşturması temiz olan kişiler geçer. Elenme sebebi söylenmez. Dava açılabilir.

 9. Lise son okuyorum ygs Den 270 alarak PMYO okuluna girerken mülakat görüyor muyuz ? Okuldan mezun olurken mülakattan elenirsek bir daha polis olabilmek icin sınavlara girebiliyor muyuz ?

  1. Mülakata girmeden ve kazanmadan PMYO gidemezsin. Polis olmak için okul sonu olacak mülakattan da geçmelisin.

 10. hocam size bir sorum olacaktı mülakat nedir ben internette baktım hiç birsey anlamdım yardımcı olursanız sevinirim

 11. Hocam brn donem sonunda elendim dediginiz gibi sadece diploma verildi benim abim darbe gecesi disari cikti diye ceza evinde ailecek hic bir baglantimiz yok herhangi bir gurupla abim aklanirsa benim donme ihtimalim var mi. Bu arada mahkemeye verdim ben de bekliyrm

 12. Hocam tanidigin suclu olmasi elenme sebebi olmasi icin sana yakinlik derecesi ne olmalidir. Tesekurler simdiden

 13. Hocam dönemsonu mülakatında elemelerde ailedeki fertlerin etkisi var mı ayrıca eleme nedenini nasıl öğrenebiliriz?

 14. Dönem sonunda elenen kişi dava açsa ki elenmesi için hiç bir dayanak yok olsa zaten bunu sormaz dava açma gereği duymazdi tekrar mesleğe alınma olanağı varmıdır bı tavsiye de bulunursanız sevinirim

 15. Peki davanın kazanilma olanağı varmı busekilde elenip daha sonra alınan bildiğiniz örnekler varmi

 16. Bi mahkememiz var kardesim davacı oldu bnde sikayetciyim sahis Hakarette bulundu tehdit etti ılk durusm da mahkumiyet sonuclanmadi bu durum eğitim sonu sınavı sorusturmada sorun yaratır mi 20.donmi askerde kazandim

 17. Hocam 20.dönem pomem eğitim sonu sınavında sonucunda başarısız yazıyor güvenlikte sağlıkta ve hiçbir konuda sıkıntm olmamasına rağmen elendim sizce dava açsam dönme olasılğı nedir yardımcı olursanız sevinirim 15 gündür açıklanmş sabahlara kadar uyuyamyorum lütfen yardım edin kafayı yiyecem arşiv kaydım gbt ve herşeyi derin araştırdım sorunum yok sizce dönme olasılığım var mı?

  1. Kardesim ben de senin gibi bu sorundan muzdaribim 22.Donem pomem sene sonu mulakatindan elendim ne yapacagimi bilmiyorum.

 18. İyi günler
  Bu sene sonu sınavında acaba daha önceden uyuşturucu kullanmaktan gözaltına alınmıştım lakin hakkımda dava açılmadı ve sabıkamada işlenmedi bana direk ikinci şans olarak denetimli serbestlik verdiler.Denetimli serbestliği tamamlamasaydım dava açılacaktı ancak dava açılmadan düştü.
  Bu şekilde okula girebileceğimi söylediler,peki girdikten sonra bu sınavdan kalırmıyım yardımcı olurmusunuz ?

 19. iyi günler,
  Polis okulunda öğrenciyim polis özel harekat eğitimi alıyorum sene sonu mülakatta 2013 yılında başlayıp (olaylardan önce) 2014 yılında biten fetö dershanesine gitmek sıkıntı olur mu ?

   1. Bir soru daha sorabilir miyim babamın üzerine olan 2014 yılında 1 aylık zaman gazete üyeliğinden sıkıntı olur mu?

 20. Pomem de otel kayıtları güvenlik soruşturmasında elenme sebebimi eğitim sonu mülakatında sıkıntı olurmu

 21. Pomem eğitim sonu mülakatında otel kayıtları sorun yaratırmı elenme sebebjmjmj?

 22. Merhaba admin kardeşim 2009 senesinde bank asyaya birinci derece akraba tarafından yatan para sene sonu mülakatında sıkıntı olur mu?

 23. pmyo okurken guvenlik soruşturmam temiz inşAllah notlar normal ama ceza puanım var ise elenme olurmu okul bin kişiyse 150 200 kişinin ceza puanı var önceki senelerde çok elenme olmamış abest durumlar hariç acaba olurmu 15 20 puanı olan biri elenirmi

 24. İyi akşamlar admin, PMYO yıl sonu mülakat dosyasında 2 yıl boyunca kimlerle iletişim kurmuş diye mobil hattımızin kayıtları inceleniyor mu, dinleme yapılıyor mu merak ettim teşekkür ederim inceleniyor özel hayatın gizliliği ihmal edilmis oluyor

 25. admin bey sizde adalet mi 2 yıl uğraş boşa çabala bari tazminat felan verme ihtimalleri yok mu ?

 26. Merhabalar admin . Bu sene sonu mülakatta elenen aday tekrar pomem mülakatlarına girip kazanıp eğitime gidebilir mi peki?

 27. hocam abim uzam erlik güvenlik soruşturmasndan olumsuz aldı ama daha önce ailemzden kımse hicbirşekilde soruşturma felan geçirmedı pmyo yıl sonu mülakatnda sorun olurmu

 28. 22.Donem pomem sene sonu mulakatinda elendim.Ne yapmam lazim bilgisi olan var mi? Okuldan cikinca bana teblig edilen hicbir belge bile vermediler. Idari mahkeme yolu acik diyor bu konuda yardim edecek olan var mi ?

 29. Peki kazanamadı diyelim . Bir sene daha kalsak ? Öyle bir imkan yok mu . Sonuçta oraya gerçekten gönlümüz ile gidiyoruz. Bir sene daha kalsak ne olur. (Pmyo)

 30. sorum şu: zaten okula alınmadan tonla güvenlik soruşturması yapılıyor birrde okuldan sonra neden yapılıyor zaten gerekli inceleme okula gidilmeden yapılıyor sorunlu öğrenciler okula alınıp umytlanip sene sonu mulakatinda elendirmek ne kadar mantıklı

 31. merabalar güvenlik sorusturmamiz tertemiz ise yalnızca heyecana dayalı kekemeligimiz gln olursa o an ,elerler mi soruyu okurken kekelersek fln…

  1. Admin cevap verirsen sevinirim
   2013 yılında dershaneye gittim. Deneme sınavı için de gazete üyesi oldum. Dönem sonu sınavında elenir miyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu