Ana Sayfa / PAEM / Polislik Sene Sonu Sınavı ve Mülakatı Nedir?
polislik-yil-sonu

Polislik Sene Sonu Sınavı ve Mülakatı Nedir?

Polis olmak isteyen adaylar ve polis okullarında okuyan adayların merak ettikleri başlıca konulardan bir tanesi de okul sonunda yapılan sene sonu mülakat ve yazılı sınavıdır. Polislik sınavlarına girmeden önce yapılan mülakat sınavı gibi polis okullarının bitiminde polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezinden mezun olacak adaylara yazılı sınav ve mülakat sınavları uygulanmaktadır. Yapılan bu sınavlara sene sonu sınavı ve mülakatı denilmektedir.

2017 PAEM Alım Tarihi açıklandı: 17 TEMMUZ. Detay için TIKLAYINIZ.

Polislik Yıl Sonu Sınavı ve Mülakatı Nedir, Nasıl Yapılır?
Polisliğe okulu sonundan mezun olmadan önce yapılan mülakat ve yazılı sınava sene sonu sınavı denildiğini yukarıda sizlerle paylaşmıştık. Yapılan bu sınavlardaki amaç tamamen herhangi bir örgüte veya devletin birlik ve düzenine karşı olan oluşuma üye olup olmadığınızın öğrenilmesidir. Zaten bu şekilde bir oluşuma üye olanlar okul sürecinde bu durumun anlaşılmasıyla okulla ilişiği kesilmektedir. Yıl sonu sınavında ki amaç da gözden kaçan adaylar varsa bunların mesleğe girmeden önce okulla ilişiklerinin kesilmesi amaçlanmaktadır.

Sene Sonu Sınavında ve Mülakatında Ne Sorulur?
Polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezinde okuyan adayların okul sonunda tabi olacakları mülakat ve yazılı sınavda genel olarak okulda aldıkları eğitimle ilgili sorular sorulmaktadır. Bu yapılan sınavlarda başarılı olmak için sicilinizin temiz olması ve herhangi bir gayri-resmi oluşumla işiniz olmaması çok önemlidir.

Sene Sonu Mülakatında Elenirsek Ne Olacak?
Polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezlerinde yapılan sene sonu sınavlarında başarılı olamayan adayların polislik atamaları yapılamamaktadır. Polis olamayan adaylar sadece diploma alarak mezun olmaktadırlar.

Bu makalede tam 72 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

72 Soru Var

 1. Pmyo mulakatlarija pomemde girebilirmiyiz

 2. polis okulu sınavında basarılıolamayanlar ataması yapılmıyor sadece diploması oluyor dıyosunuz sonra b u sınavlara tekrar girip atanma sansı varmı

 3. admin abi sene sonu mülakatında yazılı sınav ve sözlü mülakat oluyor yani öylemi, diğeri ise sene sonu mülakatında genellikle atanılıyormu, atanamama da oluyormu

 4. Nasil yani sınavı kazanamadilar (sene sonu atanmak icin girilenden bahsediyorum) Bir daha şanslari yok mu okul diplomasiyla napabilirlerki tekrar polis falan olamazmı boşa mi gidicek o kadar yil gördüğü eğitim.
  Peki bu sinav cok mu zor yani girenlerin kazanama orank ne kadar acaba?

 5. Ailenin sabıka kaydı etkiler mi bunu

 6. admin peki o belgeyle astsubay olunurmu.

 7. veya kaybedersek astsuubay nasıl oluruz

 8. 19. dönem pöh eğitmi bittikten sonra söyledğiniz gibi tekrardan mülakatamı tabi tutulacak ?

 9. kardeşim bakan bey bu sene eylül ayında yine PAEM Alımı olacağını söyledi sence tahminlerinde yanılmazsın 😀 2016 p3 puanıylada başvurulabilirmi?

 10. ben Malatya dan mülakata girecem kazanırsam hangi il olur?

 11. Kütahyadayım mülakat için nereye çağrılırım acaba ?

 12. Parkur tarihleri ne zaman cagrilacagiz tarihler nerde yazıyor

 13. merhaba lisans öğrencisiyim 2.sınıfım seneye pmyo ya başvurabilir miyim ?

 14. abdülkadir arslan

  Ben ikametim istanbul’da ,mulakatlara Nerde girerim ve hangi pmyo ya verilirim sizce ? Şimdiden sagolun 🙂

 15. Merhabalar pmyo başvurusunda bulundum ikametim manisada sınava nerede girerim ve ne zaman giriş yerleri açıklanacak sürekli pa.edu.tr kontrol ediyorum ama birşey yok

 16. Hocam.bu sene sonu mulakatinda sicili ve guvenlik sorusturmasi temiz egitimi basariyla gecen birinin elenme ihtimali varmi? Elenme.sebebini soyluyorlarmi ? Sonkez sucsuz yere elenen kisi geri donmek icin dava acabilirmi?

 17. Ben mardinliyim mülakatlara nerde hangi pmyo girecem sizce teşekkür ederim şimdiden

 18. Lise son okuyorum ygs Den 270 alarak PMYO okuluna girerken mülakat görüyor muyuz ? Okuldan mezun olurken mülakattan elenirsek bir daha polis olabilmek icin sınavlara girebiliyor muyuz ?

 19. Ben Kocaeli’nde ikametgah ediyorum mülakata nerde girerim?

 20. hocam size bir sorum olacaktı mülakat nedir ben internette baktım hiç birsey anlamdım yardımcı olursanız sevinirim

 21. Hocam brn donem sonunda elendim dediginiz gibi sadece diploma verildi benim abim darbe gecesi disari cikti diye ceza evinde ailecek hic bir baglantimiz yok herhangi bir gurupla abim aklanirsa benim donme ihtimalim var mi. Bu arada mahkemeye verdim ben de bekliyrm

 22. Sivasta mülakata girer ve kazanırsam hangi okul çıkar eğitime ikametim sivas

 23. Hocam tanidigin suclu olmasi elenme sebebi olmasi icin sana yakinlik derecesi ne olmalidir. Tesekurler simdiden

 24. Hocam dönemsonu mülakatında elemelerde ailedeki fertlerin etkisi var mı ayrıca eleme nedenini nasıl öğrenebiliriz?

 25. Dönem sonunda elenen kişi dava açsa ki elenmesi için hiç bir dayanak yok olsa zaten bunu sormaz dava açma gereği duymazdi tekrar mesleğe alınma olanağı varmıdır bı tavsiye de bulunursanız sevinirim

 26. Peki davanın kazanilma olanağı varmı busekilde elenip daha sonra alınan bildiğiniz örnekler varmi

 27. Bi mahkememiz var kardesim davacı oldu bnde sikayetciyim sahis Hakarette bulundu tehdit etti ılk durusm da mahkumiyet sonuclanmadi bu durum eğitim sonu sınavı sorusturmada sorun yaratır mi 20.donmi askerde kazandim

 28. Hocam 20.dönem pomem eğitim sonu sınavında sonucunda başarısız yazıyor güvenlikte sağlıkta ve hiçbir konuda sıkıntm olmamasına rağmen elendim sizce dava açsam dönme olasılğı nedir yardımcı olursanız sevinirim 15 gündür açıklanmş sabahlara kadar uyuyamyorum lütfen yardım edin kafayı yiyecem arşiv kaydım gbt ve herşeyi derin araştırdım sorunum yok sizce dönme olasılığım var mı?

 29. İyi günler
  Bu sene sonu sınavında acaba daha önceden uyuşturucu kullanmaktan gözaltına alınmıştım lakin hakkımda dava açılmadı ve sabıkamada işlenmedi bana direk ikinci şans olarak denetimli serbestlik verdiler.Denetimli serbestliği tamamlamasaydım dava açılacaktı ancak dava açılmadan düştü.
  Bu şekilde okula girebileceğimi söylediler,peki girdikten sonra bu sınavdan kalırmıyım yardımcı olurmusunuz ?

 30. iyi günler,
  Polis okulunda öğrenciyim polis özel harekat eğitimi alıyorum sene sonu mülakatta 2013 yılında başlayıp (olaylardan önce) 2014 yılında biten fetö dershanesine gitmek sıkıntı olur mu ?

 31. Pomem de otel kayıtları güvenlik soruşturmasında elenme sebebimi eğitim sonu mülakatında sıkıntı olurmu

 32. Pomem eğitim sonu mülakatında otel kayıtları sorun yaratırmı elenme sebebjmjmj?

 33. Üzeriniz deki mal varlığı polis olmaya engel mi

 34. Merhaba admin kardeşim 2009 senesinde bank asyaya birinci derece akraba tarafından yatan para sene sonu mülakatında sıkıntı olur mu?

 35. Yaş 35 e çikar mi vere 1 0cak baz alinir mi

 36. pmyo okurken guvenlik soruşturmam temiz inşAllah notlar normal ama ceza puanım var ise elenme olurmu okul bin kişiyse 150 200 kişinin ceza puanı var önceki senelerde çok elenme olmamış abest durumlar hariç acaba olurmu 15 20 puanı olan biri elenirmi

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir