Polislik Sağlık Kurulu Raporu

21.08.2017
A+
A-
Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polis olmak isteyen adaylar, polis okullarına geçici kayıt yaptırdıktan sonra, intibak eğitimi görürken aynı zamanda sağlık kurulu raporu da alırlar. Sağlık kurulu raporu, adayın polislik görevini yerine getirip getiremeyeceğine yönelik emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği baz alınarak yapılan tetkit ve tahlileri içermektedir. POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH farketmeksizin, adayların hepsi sağlık kurulu raporu almak zorundadır. İntibak eğitimini başarıyla tamamlayan ve sağlık kurulu raporu sonucu olumlu olan adaylar, eğitim gördükleri okula kesin kayıt yaptırma hakkı kazanırlar.

Sağlık Kurulu Raporu Yasal Dayanakları

Polis adaylarından istenilen sağlık kurulu raporu, okulların yönetmeliklerinde yer almaktadır. POMEM giriş yönetmeliğinin 22. maddesi, PAEM giriş yönetmeliğinin 21. maddesi, PÖH  yönetmeliğimin 16. maddesi ve PMYO giriş yönetmeliğinin 17. maddesi, sağlık kurulu raporu aldırmanın temelini oluşturan maddelerdir.

Geçici kayıtları yapılan adaylar, sağlık kurulu raporu almaları için hastaneye yönlendirilirler.  Rapor, muayene, bulgu ve sonuçları ile radyolojik inceleme ve laboratuar tetkiklerinin sonuçlarını kapsar. Bu işlemler, grup grup ve intibak sürecinin 2. veya 3. günü yapılmaya başlanılır. Öğrencilerin sağlık kuruluşlarına götürülmeleri, muayeneleri ve işlemleri okul tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, okul araçları ile ve tamamen ücretsiz, planlı ve düzenli bir şekilde yapılır. Sağlık kurulu raporu, okulun bulunduğu ilin devlet hastanesinden alınmaktadır. Bazen, ilgili hekimler bu süreç için okul kampüsüne de gelebilir. Bu süreç, yaklaşık 3 ile 7 gün arası sürmektedir. Tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık kurulu raporunun düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara uyulur.

 1. Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.
 2. Teşhis ve bulgular ile verilen karar arasında çelişki olmamalıdır.
 3. Boş hane bulunmamalı, tarih ve sayı yazılmalıdır.
 4. A sağlık diliminde olmadığı anlaşılan adayın hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir.
 5. Karar hanesine “öğrenci olur” ya da “öğrenci olamaz” kararı yazılır.

Öğrenci adaylarına ait sağlık kurulu raporları, öncelikle eğitim öğretim kurumlarındaki hekimlik veya il emniyet müdürlüğü hekimlerince incelenir. Bu birimlerde hekim bulunmadığı takdirde il sağlık müdürlüğünden geçici görevli hekim talep edilir. Adayların geçirmiş bulunduğu hastalık veya ameliyatlarına dair raporlar, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlar ve sağlıktan elenenlere ait tüm belgeler birleştirilir, eğitim öğretim kurumları ve il emniyet müdürlüğünce ön incelemesi tamamlanan bu belge ve sağlık kurulu raporları Daire Başkanlığına gönderilir. Hastanelerce düzenlenmiş sağlık kurulu raporları incelenir, uygun olması halinde aday hakkında “Öğrenci Olur” şeklinde kesin karar verilir. Hakkında öğrenci olamaz şeklinde karar verilmiş adaylar  Ankara merkezli hakem statüsünde olan başka bir tam teşekküllü hastaneye teşhis veya bulgu ile ilgili sağlık kurulu raporu aldırmak üzere sevk edilir. Sevk edilen hastaneden alınan sağlık kurulu raporundaki bulgu ve teşhise göre öğrenci olup olamayacağına karar verilir. Komisyon kararları oy birliği ile alınır ve alınan kararlar kesindir. Komisyon kararlarına itiraz kabul edilmez.  Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca, adayın bağlı olduğu okula göre “…… ÖĞRENCİSİ OLAMAZ” kararı verilen adayların ilişikleri, Başkanlık onayı ile kesilir ve öğrencinin okuluna gereği yapılmak üzere bildirilir. Noktalı yerlere, adayın okul türü yazılır. Bu durumdaki öğrenciler, okuldan uzaklaştırıldıkları için tazminat ödemezler.

Sağlık Kurulu Raporu İçin Hastanede Yapılacak Muayeneler

 1. DAHİLİYE: Kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji, gastroenteroloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıklarını kapsar.
 2. GENEL CERRAHİ
 3. SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI
 4. KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI
 5. AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI
 6. GÖZ HASTALIKLARI
 7. ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI
 8. KADIN HASTALIKLARI
 9. KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
 10. SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
 11. RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
 12. CİLT HASTALIKLARI
 13. (Ek:RG-27/10/2010-27742) VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN (PPD, PA Akciğer grafisi yapılarak) AKTİF TBC VARDIR YA DA YOKTUR ŞEKLİNDE RAPOR DÜZENLENMELİDİR.

Rapor alma sürecinde adayların boy ve kiloları ölçülebilir. Boy-kilo endeksini sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilebilir.(DETAY) Kardiyoloji bölümünde kalp delikleri, kapakçık sorunları, ritim bozuklukları vb. yönelik detaylı incelemeler yapılır. Daha önce yaşanmış, kırık, çıkış ve ameliyat geçmişleri incelenir. Menisküs, göz dereceleri, omurga eğriliği, çene bozuklukları, görme oranı, renk körlüğü, elde titreme oranı, vücutta iz-ben-dövme-yara kontrolü gibi ilgili yönetmelik baz alınarak kontroller yapılır. İşitme testi uygulanır. Diş eksikliği kontrol edilir.(Dolgu, implant diş eksikliği sayılmaz.) Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir.

Hastanede Yapılacak Tetkikler

Aşağıdaki tetkikler sağlık şartları yönetmeliğinde yer almaktadır. Her adaya kesin yapılacak diye bir husus yok. İlgili uzman doktorların isteği ve talebi ile hepsi yapılabilir. Genelde okulda, hastaneye götürülmeden birkaç gün önce idrar ve kan örnekleri alınır ve adayın rapor alacağı gün sonuçlar ilgili doktorların önünde hazır bulunur. Doktor, dilerse tekrar tetkik isteyebilir ya da detaylı muayene edebilir. Tamamen doktorun insiyatifinde konulardır.

 • Tam kan sayımı
 • Sedimantasyon
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Serum Biyokimyası
 • AKŞ
 • TKŞ
 • HgA1c
 • ALT
 • AST
 • Üre
 • Cre
 • 5)Seroloji
 • VDRL (veya RPR)
 • HbsAg (pozitif olanlarda HBV DNA bakılacaktır.)
 • Anti HIV I-II
 • Anti HCV
 • HCV RNA (Anti HCV (+) pozitif olanlarda)
 • EKG
 • Akciğer Grafisi

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde detaylı olarak hangi durumların polisliğe engel olacağı ve olmayacağı açıklanmaktadır. Konu hakkında sorusu olan ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru-cevap kısmından bize iletebilirler.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2310 YORUM
 1. blank Erdem dedi ki:

  Selam bayanlar için hgb 10.5 çıkmış normal aralıgı 12-14 imiş.hemotolojiye yönlendırmıs doktor. Bu konuda fıkrınızı alabılır mıyım?elenıp elenmeme konusunda.saygılar

 2. blank Aaa dedi ki:

  Merhabalar e nabıza bakiliyomu yoksa sadece ilac gecmisine mi bakiliyo hemen donus yaparsaniz sevinirim nisanlim intibak egitiminde su an yarin sağlık raporu için hastaneye götürülcek ilaç geçmişi bakıldığında zaman aşımından dolayı ilaçları görünmüyo ama e nabıza bakarlar mi çok endişeliyiz 2 sene önce psikiyatri hafif bi antidepresan vermiş o görünüyo komiser e bağışları acın demiş açmasa miydik???

  1. blank Meri dedi ki:

   Son 2 yıl içinde herhangi bir psikyatri ilaç geçmişi varsa engeldir

 3. blank Mehmet dedi ki:

  Merhaba askerdeyken hava değişim raporu almıştım bende aslı gibidir var fakat aslı isteniyor aslını bulamazmışız akerlık yaptıgım yerde bıle yok bu yuzden kayıt yapmama gıbı bı hakları var mı pomem de? ( intibak süreceindeyim )

 4. blank Büşra dedi ki:

  Merhaba kandaki abc değerinin düşük olması sıkıntı olur mu acaba?

 5. blank sefa dedi ki:

  admin bende sedef var ama görünen yerlerimde yok el,kol,yüz vs. sağdece bacaklarımda var ilacını kullanırsamda %80-90 geçiyer hafif bir izi kalıyor kesin elenirmiyim sağlıkta muayenede sedef olduğumu söğlemiycem sedef hastalığı gözle görerek teşhis edilen bir rahatsızlık her türlü egzama elenme sebebimi

 6. blank ALİ dedi ki:

  MERHABALAR ADMİN 2015 DE TESTİS TÜMÖRÜ RAHATSIZLIGI GEÇİRDİM AMELİYATLA SOL TESTİSİMİ ALDILAR ŞUAN HİÇ BİR SIKINTIM YOK BEKÇİ OLABİLME ŞANSIM NEDİR??

  1. blank Admin dedi ki:

   olumsuz….

 7. blank Berfin dedi ki:

  Merhabalar benim sağ ayagimda iç kısmında aksesuar nevakuler sendromu var bi problem yasarmiyim acaba doğuştan yapısal olduğu söylendi ama bilemedim

 8. blank Mağdur dedi ki:

  Merhaba hakem hastane sevk edildim kara r kaç gün içinde mahkemeye iletilir

 9. blank Ok dedi ki:

  Bazen titreyen el polisliğe engelmio

  1. blank Admin dedi ki:

   evet…

 10. blank Biyotugba dedi ki:

  Merhaba, çölyak hastalığı sorun oluyor mu ?

 11. blank Hatice dedi ki:

  İyi günler ben bir yıl kadar önce menisküs ameliyatı oldum şuan durumum gayet iyi koşabiliyorum,egzersiz,vs. 24.dönem pomem ‘e hazırlanıyorum şuanki sağlık durumum gayet yerinde bu benim önüme nasıl çıkar hocam elenir miyim ?

  1. blank Admin dedi ki:

   ameliyat sıkıntı olabilir…

 12. blank Melek dedi ki:

  Merhaba iyi günler benim bir sorum olacaktı. Benim e devlet üzerindeki kayıtlarımda astım görünüyor birkaç kere ama akciğer grafiklerim ve solunum testlerim temiz bir ilaç da kullanmıyorum zaten. Bunu sağlık kontrolünde söylemesek bir sıkıntı olur mu en son teşhis altı aydan daha fazla süre önce çünkü. Şu anda herhangi bir problem söz konusu değil.

 13. blank Gamze dedi ki:

  Merhaba benim bundan iki sene önce kafamda saç dibimde yara çıktı bir doktora gittim mantar dedi başka doktora gittim egzama bu dedi başka doktora gittim sedef bu dedi üçüde farklı teşhis koydu krem verdi kullandım üçüde işe yaradı lakin bir hafta sonra yeniden çıktı bnde yeter artık asla gitmem doktora falan dedim kafamdaki yaralar kendiliğinden geçiverdi şuan tertemiz kafam benim sorum şu şimdi bana bu teşhisler kondu ilaçlar verildi bunlar intibakta sağlığa yolladıklarında beni geçmiş teşhislere bakıp beni elerlermi çokk korkuyorum lütfen cevap verin yaklaşık iki sene geçti son teşhisin üstünden sorun olurmu acaba ya :((((((((((

 14. blank Gamze dedi ki:

  merhaba benim kafamda yara çıkmıştı bi doktora gittim mantar dedi başka doktor sedef dedi başka doktor egzama dedi üçüde farklı teşhis koyup ilaç verdi üçününde ilacı işe yaradı ama sonradan tekrar yara çıktı bnde illallah dedim artık doktora falan gitmiyorum dedim gitmedim kendiliğinden geçiverdi yarada benim sorum şu şimdi beni intibakta cildiyeye yolladıklarında önceden konulan teşhisler görünüp öğrenciliğe engell dermi doktor üzerinden iki sene geçti son teşhisin iki senedir hastaneye gitmedim yara falanda yok bu sorun olurmuu lütfen cevap vern :(((((

 15. blank Melek dedi ki:

  Merha.Ben lise 2. Sınıf öğrencisiyim.Astım hastasıyım ama polisliğe merakım var.Şuanda bi hastaneye gitsem bana polislik sağlık raporu yapılabilirmi??(Polis akademisinde değilim sade düz lise öğrencisiyim.)
  Bedenim polisliğe uygun mu merak ediyorum.Bunu öğrenmek istiyorum.Lütfen cevaplayın.

  1. blank Admin dedi ki:

   problem olur…

   1. blank Melek dedi ki:

    16 yaşındayım ama polislik sağlık raporu alabilirmiyim??
    Alabilirsem nasıl alabilirim??

    1. blank Admin dedi ki:

     hayır…

 16. blank Ozan dedi ki:

  Merhabalar benim gözümde astigmat var sağ -2 sol -2.25 üniversite sınavından sonra lazer olmayı planlıyorum ama pmyo dan mezun bi arkadaşım bana pmyo mülakat sonuclarından sonra kazanmışsan eğer intibak eğitimine kadar kalan zamanda yaptırırsın dedi ne kadar mantıklıdır
  Bide pmyo mülakat sonucları açıklandıktan kaç gün sonra intibak eğitimi başlıyor kesin tarihi belli değildir ama tahmini kaç gün olur

  1. blank GönüllüVatandaş dedi ki:

   Sağ sol 2 yi geçmeyecek.

 17. blank yusuf dedi ki:

  2015 yılında trafik kazası geçirmiştim. Beyin kanamasından dolayı beyin ameliyatı oldum ama şuan herhangi bir sağlık problemim yok. İlaçta kullanmıyorum. 2018 yılında sağlık kuruluna girdim engel oranım %0 çıkıyor. Pomen sağlık kurulundan geçebilir miyim ?

  1. blank Admin dedi ki:

   hayır…

   1. blank yusuf dedi ki:

    geçtim…

    1. blank Nursima Bereket dedi ki:

     Dişinde birkaç çürük var. Engel midir?

    2. blank Admin dedi ki:

     hayır…

   2. blank Bipoliss dedi ki:

    Öyle birşey yok geçmişine bakıp yapılan tek kontrol psikiyatr yada psikolog veya nöroloji doktoranın size ilaç verip vermedigidir.Yani surekli olan bir hastalık yok ise bu dediginiz tarzda ki durumlar incelenmiyor.

    1. blank Yiğit dedi ki:

     Elimde hafif titreme var bu engel teşkil eder mi?

    2. blank Admin dedi ki:

     evet…

    3. blank Gor dedi ki:

     Merhabalar askeri alımda kurul raporunda karaciğer sağ 6 lop segmente 13 mm hipodrojen lezyon iyi sınırlı olarak rastlanmıştır sizce problem olue mu gor

   3. blank Ahmet öözgüroğlu dedi ki:

    İyi günler meraba 9 yaşımda epilepsi tanısı konuldu ve bir ilaç kullandım suan 23 yaşındayım ama 6 yıldır ilaç kullanmıyorum ve nöbet gecirmiyorum e nabizfa ilaç gecmisi muayene geçmişi çıkıyor mu sizce bu sorun olur mu eeg cekmiyorlsr diye biliyorum

   4. blank ibrahim dedi ki:

    Admin karindaki 14 cm basit kist engel olur mu polislige

    1. blank Admin dedi ki:

     doktor takdirinde…

 18. blank Sdttn dedi ki:

  Kardeşim sağlıktan problem çıkanlar dilekçeleri nasıl ve nereye yazıyor. Dilekçe örneği nerde bulabilirim.

 19. blank mert dedi ki:

  iyi günler.Ben polis olmak istiyorum tek sorunum yıllar önce menisküs yırtığı vardı dizimde şuan hiçbir sıkıntım yok her türlü sporu yapabiliyorum ameliyat felanda olmadım sadece ufak bir menisküs yırtığı var budurum polisliğe engel mi engelse yönetmelikte hangi madde de yazıyor yardımcı olabilirmisiniz?

  1. blank Admin dedi ki:

   ameliyat olmadıysanız sosyal hayatınızda aksi bir yok ise problem olmaz…

 20. blank Sadettin dedi ki:

  Kardeşim sağlıktan problem çıkanlar elenenler dilekçeleri nasıl ve nereye yazıyor. Dilekçe örneği nerde bulabilirim.

 21. blank Ahmet Göl dedi ki:

  Admin Karaciğerin konumu konturu boyutu ve parankim ekosu normaldir
  Karaciğer segment 4 de safra kesesi komşuluğunda 15*11 mm anekoik (basit kist) mevcuttur .
  Doktor bunun doğuştan bir bende olabildiğini söyledi ve sorun teşkil etmez dedi bu sorun yaratırmı cevaplarsan iyi olur şimdiden teşekkür ederim

 22. blank Özgür dedi ki:

  Hocam SA. Ağustos yada Eylülde başvuru yapacagım pomeme. R Harfini söyleyemiyorum ama öyle ahım şahım söyleyememek değil. Konuşurken bazen belli bile ettirmeyebiliyorum. Bu engel midir??

  1. blank Admin dedi ki:

   hayır…

  2. blank Nursima bereket dedi ki:

   Admin şeker hastalığı polisliğe engel midir?

 23. blank Hafızoğlu dedi ki:

  Merhabalar; gırtlağımın hemen altında çıban çıktı ve olgunlaştığında sıktım çıkarttım sonrasında da yara oldu iyileşti fakat birazcık izi kaldı pomeme girmemde engel olur mu ? Herhangi bir renk kaybı yok.

 24. blank Yasinnnn53 dedi ki:

  Şişlik göstermeyen kasık fıtığını sağlık kontrolünde anlarlar mı?

  1. blank Admin dedi ki:

   hayır…

 25. blank Gülnur dedi ki:

  İyi günler bundan 7 yıl önce kulak ameliyatı geçirdim su an ikisinde gayet iyi bundan bir sorun olmaz umarım lütfen olmasın

  1. blank Admin dedi ki:

   operasyon geçirdiğinizi söylemeyin…

 26. blank Pınar dedi ki:

  Başımdan 8 yıl önce araknoid kist ameliyatı oldum sorun olur mu POMEM için

 27. blank Pınar dedi ki:

  Pomemden mezun oldum. Polis oldum silahımı teslim aldım. Göz tembeliğim var sag gözümde elendim tekrar okula dönüş yaptım. Şimdi ankaraya gittim doktor olumsuz rapor verdi.göreve basladım nasıl olacak şimdi kesin elenirmiyim artık heyet raporu cıkmasını bekliorum. Bans bilgi verir misiniz lütfen

 28. blank Mahir dedi ki:

  Hocam sağlık raporunu kendimizi dolduruyor

 29. blank Ömer dedi ki:

  2016 yılında sınav kaygısı nedeniyle psikiyatriye gittim ve Yaygın Anksiyete Bozukluğu teşhisi koydu ve Selectra adlı normal reçeteli ilaç verdi en son ilacı da 2017 yılında aldım. 2020 yılında intibaka kalırsam PMYO sağlık mülakatında bir sıkıntı teşkil eder mi ?

 30. blank Nergiz dedi ki:

  Kansizligim düzene girene kadar kan ilacı kullandım ve kilom 2 kilo fln artsın die ilac kullandım doktor isteğiyle. Bu sorun olurmu polislik için.

  1. blank Admin dedi ki:

   hayır….

 31. blank Muhammet dedi ki:

  Merhaba kolumda dirseğimin 3 cm altında kolumun dış yüzeyinde dermatofibroma var ve bunun çapı 1 cm kadar rengi kahve rengi ile kırmızı arasında bir renk bunun tedavisi cerrahi yollarla sağlanmakta eğer tedavi olmam gerekirse 5 adet dikiş atılması gerekecek internette bu soruna dair bir çözüm bulamadım polislik alımında veya intibakta genel sağlıkta herhangi bir sorun yaratırmı .? Eger görmek isterseniz mail yolu ile ulaşın bana sorunumun fotoğrafını sizlere paylaşayım lütfen cevabınızı esirgemeyin. iyi günler dilerim.

 32. blank süleyman dedi ki:

  romatizma engelmi acaba?

  1. blank Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

  2. blank Yasin dedi ki:

   Sünnet hatası ile kısa kalan penis sorun olur mu

 33. blank Remziye dedi ki:

  Merhaba ben 3.sinif lise öğrencisiyim 2sene önce ön çapraz bağ ameliyatı oldum.polis olmayı cocukluğumdan beri ilk hayalim sporcuyum ama yaklaşık bir bucuk sene sporla uğraşmayı bıraktım dizimin içinde iki vidalı platin var bu geçirdiği. Ameliyat polis olmaya engelmidir

  1. blank Admin dedi ki:

   evet…

 34. blank Derya dedi ki:

  Bayanım dış gebelikten sol tüpüm alındı polis olmama engel mi sağlıkta sorun çıkarmı

 35. blank Nursima bereket dedi ki:

  Admin şeker hastalığı polisliğe engel mısır?

 36. blank Turgut yılmaz dedi ki:

  Enfeksiyon doktoru benim raporuma kan yoluyla bulaşan bir hastalı yoktur yazdı birde aşı kartı verdi hepatit B aşısı yaptırcam 4 tane. Bu sorun olurmu aşıyı neden vermiş olabilir

  1. blank Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

   1. blank Nursima bereket dedi ki:

    Admin asitli içeceklerden dolayı dış çürümesi

 37. blank Ozn dedi ki:

  İdrar biyokimyası pozitif bekçiliğe engelmi

  1. blank Nursima bereket dedi ki:

   Doktor taktirinde

   1. blank Kadir dedi ki:

    Açlık kan şekerim sınırın biraz altında çıktı 70 olması gerekirken 67 cıktı lakin doktor büyün kan değerlerine sağlam yazdı ve bekçi olur dedi bir sorun olurmu Ankara da…

 38. blank Zübeyde dedi ki:

  Sol işaret parmağımda tendon kopukluğu va.diğer parmaklarıma göre biraz fark ediliyor .Bir sorun mu bu polis olmak için

  1. blank Admin dedi ki:

   evet…

 39. blank Burak dedi ki:

  Admin merhaba. İdrar ve kan tahlilinde uyuşturucu maddeyede bakılıyor mu yoksa ayrıyetten bi test mi yapılmadı

 40. blank Hasan Hüseyin Kara dedi ki:

  Efendim benim talasemi taşıyıcılığım var hgb değerim 11.6 bir sorun olur mu diğer değerlerim normal yorulmam da yok POMEM için

 41. blank Mevlut dedi ki:

  Sa ben asıl bekcilik kazandım ilk hastane gözde kayma var diye olumsuz verdi Ankara hakem hastaneye sevk etti gözümden kayma operasyonu oldum hakem hastane baktı rapora ameliyatı yazdı sağ göz gizli kayma yazdı 7a 3a olumlu yazdı rapor Ankara’ya gidecek şimdi hakem hastanenin verdiği karar kesinmidir yoksa Ankara bu rapora sorun yaparmi

 42. blank erhan dedi ki:

  Selam, kalp duvarimda kalinlama (buyume) mevcut. Sporcuyum ve sporcu kalbi olarak geciyor. Polislige engelmi acaba,? Tesekkurler

  1. blank Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 43. blank kenan dedi ki:

  ben 26.dönemi kazamdım. Gitmeden kan değerlerimi yani bu riskli şeyleri ölçtürmek istiyorum nerede nasıl ölçdürürüm nereye gitmem gerek bilmiyorum. Devlet hastanesine mi gideyim sağlık ocağı ölçer mi kan tahlili yapıp? Alla ha şükür diğer şeylerden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum sadece bu ast falan yazan kan değerleri diye şeyden korkuyorum ?

 44. blank Melih dedi ki:

  Admin kolumda bi 2 cm lik yanik izi var ten rengimin biraz koyusu 5 m biraz gozukuo engelmi

  1. blank Admin dedi ki:

   yazlık kıyafet üzerinden değerlendirilir….

  2. blank Babacan dedi ki:

   Lütfen bana da cevap verirmisiniz hemoroidim var ama bu beni çok rahatsız etmiyor aşırı derecede değil çünkü bu benim polis olmama engel mıdır hemoroide bakıyorlar mi kadinlarda lütfen cevaplarmiisinz çok merak ediyorum cevabini

   1. blank Admin dedi ki:

    doktor takdirinde…

 45. blank ceren dedi ki:

  seneye liseyi bitiricem ve direk polis okuluna geçmek istiyorum. dizimde 2 tane dikiş izi var çocukluktan kalma sıkıntı olur mu ?

  1. blank Admin dedi ki:

   görünmüyorsa olmaya bilri yinede heyetin takdirine bağlı

   1. blank Özgür dedi ki:

    4 sene önce bir omuz çıkması yaşadım ameliyat vs olmadım daha sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım pomemi kazandim gecmisteki yaşamış olduğum bu durum elenme sebebi olabilir mi

 46. blank Alihan dedi ki:

  İyi günler sırtımda fıtık var rahatsız etmiyor.Pmyo gidebilirmiyim ?

 47. blank Nursima Bereket dedi ki:

  Efendim, benim başparmağımın tırnağı biraz çökük ve az bir kısmı kırık durumda bu polisliğe engel midir?

 48. blank Ahmet dedi ki:

  Goz numaraniz ve gorme oranlariniz neydi acaba suandaki akibetiniz ne durumda meslege donebildiniz mi?

 49. blank ahmet dedi ki:

  atnalı böbrek polisliğe engelmidir

 50. blank Nursima Bereket dedi ki:

  Saç boyası polisliğe engel midir?

 51. blank İpek dedi ki:

  Nişanlım intibak döneminde şuan ve alt AST ggt yüksek çıktı elenir mi

 52. blank Buket karakurt dedi ki:

  Admin merhaba benim 7 tane diş eksikliğim var ama ortodonti tedavisi için çekilmişti onlar şimdi hepsinin yeri dolu gülerken falan da öyle bir sorun yok yani ama rapor alırken sorun oluşur mu ?

 53. blank Buket karakurt dedi ki:

  Merhaba 2 tane sorum olacak benim 5 dişten fazla eksiklik sorun oluyor biliyorum benim de 7 diş eksiğim var ama ortodonti tedavisi için çekildi onlar şimdi yerleri dolu zaten gülerken de sorun yok raporda sıkıntı olur mu diğeri ise kadın hastalıkları kısmında kızlık muayenesi yapılıyor mu ?

 54. blank Berat dedi ki:

  Admin daha önce epilepsi hastalığı geçirdim ama 6 yıldır hiçbir sıkıntı yaşamıyorum polislikte sıkıntı olurmu cevap verirsen sevinirim

 55. blank okan dedi ki:

  merhaba ben basvuru yaptimda astım tanimlan mamis yaziyor bir adet ilac yazmis levmontt diye senelik raporlu cikartmis haberim yoktu. kagidin altindada astim seyrinde alerjik rinit yaziyor bu engel olurmu 2 ay olcak nerdeyse yazilali

 56. blank Çağatay dedi ki:

  Merhaba keretakonus var gözümde ameliyat olacağım göz derecelerim tutarsa yine elenrmym

 57. blank hicran dedi ki:

  merhaba iyi günler 5 yıl önce akciğerlerimde kist vardı ameliyat izim var ama şuan hiçbir ağrı sızı yok polislige engelmidir acaba?

 58. blank Ramazan dedi ki:

  Akş 106 çıktı, Endokrinoloji doktoru bozulmuş açlık glukoz vardır yazdı fakat hastanede Akş sınır 107 idi. Ankara Sağlık Dairede AKŞ sınırı 110 diye biliyorum çünkü geçen yılda girmiştim sağlığa ve çoğu arkadaşım 110 değere kadar geçti. Güvenlik soruşturmasından elenmiştim dava açtım kazandım. Emniyet beni arayıp tekrar sağlığa gireceksin dedi bu kezde AKŞ değerim sınıra yakın çıktı ama normaldi, heyet bekçi olamaz kararı verdi. Benim 3 aylık kan şekerim de 5.3 negatif çıktı ve itiraz dilekçesi ile Ankaraya gönderdim. Sizce Ankara Sağlık Daire aynı hastaneye 106 bizim için uygundur arka taraftaki bekçi olamaz yazısını bekçi olur diye değiştirin diyebilir mi, yoksa başka hastaneye sevk edebilir mi, cevaplarsanız sevinirim

 59. blank Ahmet dedi ki:

  Polis okulunda okuyorum sağlık raporumda olumsuz durum yok doktorunda önemsemediği iki adet çizik var kolumda okulda bunu eğitimde görseler sorun olurmu

 60. blank adem dedi ki:

  Ayak baş parmak tendonu kopması sonucu tendon ameliyatı geçirdim ve şuan düzeldi. 5.5cm lik ameliyat izi var ayağımın üzerinde . polis olmama engel midir?