Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polis olmak isteyen adaylar, polis okullarına geçici kayıt yaptırdıktan sonra, intibak eğitimi görürken aynı zamanda sağlık kurulu raporu da alırlar. Sağlık kurulu raporu, adayın polislik görevini yerine getirip getiremeyeceğine yönelik emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği baz alınarak yapılan tetkit ve tahlileri içermektedir. POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH farketmeksizin, adayların hepsi sağlık kurulu raporu almak zorundadır. İntibak eğitimini başarıyla tamamlayan ve sağlık kurulu raporu sonucu olumlu olan adaylar, eğitim gördükleri okula kesin kayıt yaptırma hakkı kazanırlar.

Sağlık Kurulu Raporu Yasal Dayanakları

Polis adaylarından istenilen sağlık kurulu raporu, okulların yönetmeliklerinde yer almaktadır. POMEM giriş yönetmeliğinin 22. maddesi, PAEM giriş yönetmeliğinin 21. maddesi, PÖH  yönetmeliğimin 16. maddesi ve PMYO giriş yönetmeliğinin 17. maddesi, sağlık kurulu raporu aldırmanın temelini oluşturan maddelerdir.

Geçici kayıtları yapılan adaylar, sağlık kurulu raporu almaları için hastaneye yönlendirilirler.  Rapor, muayene, bulgu ve sonuçları ile radyolojik inceleme ve laboratuar tetkiklerinin sonuçlarını kapsar. Bu işlemler, grup grup ve intibak sürecinin 2. veya 3. günü yapılmaya başlanılır. Öğrencilerin sağlık kuruluşlarına götürülmeleri, muayeneleri ve işlemleri okul tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, okul araçları ile ve tamamen ücretsiz, planlı ve düzenli bir şekilde yapılır. Sağlık kurulu raporu, okulun bulunduğu ilin devlet hastanesinden alınmaktadır. Bazen, ilgili hekimler bu süreç için okul kampüsüne de gelebilir. Bu süreç, yaklaşık 3 ile 7 gün arası sürmektedir. Tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık kurulu raporunun düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara uyulur.

 1. Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.
 2. Teşhis ve bulgular ile verilen karar arasında çelişki olmamalıdır.
 3. Boş hane bulunmamalı, tarih ve sayı yazılmalıdır.
 4. A sağlık diliminde olmadığı anlaşılan adayın hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir.
 5. Karar hanesine “öğrenci olur” ya da “öğrenci olamaz” kararı yazılır.

Öğrenci adaylarına ait sağlık kurulu raporları, öncelikle eğitim öğretim kurumlarındaki hekimlik veya il emniyet müdürlüğü hekimlerince incelenir. Bu birimlerde hekim bulunmadığı takdirde il sağlık müdürlüğünden geçici görevli hekim talep edilir. Adayların geçirmiş bulunduğu hastalık veya ameliyatlarına dair raporlar, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlar ve sağlıktan elenenlere ait tüm belgeler birleştirilir, eğitim öğretim kurumları ve il emniyet müdürlüğünce ön incelemesi tamamlanan bu belge ve sağlık kurulu raporları Daire Başkanlığına gönderilir. Hastanelerce düzenlenmiş sağlık kurulu raporları incelenir, uygun olması halinde aday hakkında “Öğrenci Olur” şeklinde kesin karar verilir. Hakkında öğrenci olamaz şeklinde karar verilmiş adaylar  Ankara merkezli hakem statüsünde olan başka bir tam teşekküllü hastaneye teşhis veya bulgu ile ilgili sağlık kurulu raporu aldırmak üzere sevk edilir. Sevk edilen hastaneden alınan sağlık kurulu raporundaki bulgu ve teşhise göre öğrenci olup olamayacağına karar verilir. Komisyon kararları oy birliği ile alınır ve alınan kararlar kesindir. Komisyon kararlarına itiraz kabul edilmez.  Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca, adayın bağlı olduğu okula göre “…… ÖĞRENCİSİ OLAMAZ” kararı verilen adayların ilişikleri, Başkanlık onayı ile kesilir ve öğrencinin okuluna gereği yapılmak üzere bildirilir. Noktalı yerlere, adayın okul türü yazılır. Bu durumdaki öğrenciler, okuldan uzaklaştırıldıkları için tazminat ödemezler.

Sağlık Kurulu Raporu İçin Hastanede Yapılacak Muayeneler

 1. DAHİLİYE: Kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji, gastroenteroloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıklarını kapsar.
 2. GENEL CERRAHİ
 3. SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI
 4. KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI
 5. AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI
 6. GÖZ HASTALIKLARI
 7. ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI
 8. KADIN HASTALIKLARI
 9. KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
 10. SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
 11. RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
 12. CİLT HASTALIKLARI
 13. (Ek:RG-27/10/2010-27742) VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN (PPD, PA Akciğer grafisi yapılarak) AKTİF TBC VARDIR YA DA YOKTUR ŞEKLİNDE RAPOR DÜZENLENMELİDİR.

Rapor alma sürecinde adayların boy ve kiloları ölçülebilir. Boy-kilo endeksini sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilebilir.(DETAY) Kardiyoloji bölümünde kalp delikleri, kapakçık sorunları, ritim bozuklukları vb. yönelik detaylı incelemeler yapılır. Daha önce yaşanmış, kırık, çıkış ve ameliyat geçmişleri incelenir. Menisküs, göz dereceleri, omurga eğriliği, çene bozuklukları, görme oranı, renk körlüğü, elde titreme oranı, vücutta iz-ben-dövme-yara kontrolü gibi ilgili yönetmelik baz alınarak kontroller yapılır. İşitme testi uygulanır. Diş eksikliği kontrol edilir.(Dolgu, implant diş eksikliği sayılmaz.) Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir.

Hastanede Yapılacak Tetkikler

Aşağıdaki tetkikler sağlık şartları yönetmeliğinde yer almaktadır. Her adaya kesin yapılacak diye bir husus yok. İlgili uzman doktorların isteği ve talebi ile hepsi yapılabilir. Genelde okulda, hastaneye götürülmeden birkaç gün önce idrar ve kan örnekleri alınır ve adayın rapor alacağı gün sonuçlar ilgili doktorların önünde hazır bulunur. Doktor, dilerse tekrar tetkik isteyebilir ya da detaylı muayene edebilir. Tamamen doktorun insiyatifinde konulardır.

 • Tam kan sayımı
 • Sedimantasyon
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Serum Biyokimyası
 • AKŞ
 • TKŞ
 • HgA1c
 • ALT
 • AST
 • Üre
 • Cre
 • 5)Seroloji
 • VDRL (veya RPR)
 • HbsAg (pozitif olanlarda HBV DNA bakılacaktır.)
 • Anti HIV I-II
 • Anti HCV
 • HCV RNA (Anti HCV (+) pozitif olanlarda)
 • EKG
 • Akciğer Grafisi

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde detaylı olarak hangi durumların polisliğe engel olacağı ve olmayacağı açıklanmaktadır. Konu hakkında sorusu olan ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru-cevap kısmından bize iletebilirler.BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2263 YORUM
 1. Avatar İlyas dedi ki:

  Merhaba faranjit hastalığı polislikte sorun teşkil eder mi

  1. Avatar Oguz dedi ki:

   Ufak bir fıtık çıktı bugün polis olmama engel olurmu hareket etmemde hiç bir problem yok ?

   1. Avatar Oğuzhan dedi ki:

    kardeşim bendede hafif diak kaymasından dolayı fıtık var acaba bu şekilde olup kazanan varmıki araştırdım kimse yazmamış heralde kimse elenmemiş

 2. Avatar Serdar dedi ki:

  Heyet psikiyatrinin yazdigi b2 tanisiyla olumsuz dedi benim buna itiraz hakkim varmi yonetmelikte b dilimi saglik bildirir raporuyla olabilir yaziyor buni devlet hastahanesi mi yoksa saglik daire bas belirleyecek

  1. Avatar Tolga dedi ki:

   Sonuç ne oldu senin dostum

 3. Avatar adana01 dedi ki:

  admin ben yaklaşık 1 bucuk yıl önce sınav stresi uyku probleminden dolayı piskriyatriye gitmiştim.Doktor tanı olarak depresif embiyotlar tanmlanmış ve paxil adında kırmız ve yeşil reçetili olmayan bir ilaç yazmış şunanda sözlü mulakatı beklemekteyim genel sağlıkta bana sıkıntı yaratırmı bu konuda bana yardımcı olursanız cok sevinirim .

 4. Avatar Yılmaz dedi ki:

  Merhaba bekçilik için sağlık kuruluna girdim dalak büyümesi tespit ettiler sorun olur mu dersiniz?

 5. Avatar Şahin dedi ki:

  Önçapraz ameliyatı bekçiliğe engelmi

  1. Admin Admin dedi ki:

   Ameliyat olduğunuzu bildirmeyin …

   1. Avatar orhan dedi ki:

    sonradan ortaya cikma durumu yokmu ameliyat oldgumuzu bildirmedigimiz takdirde herhangi bir cezai yaptirimi olurmu tesekkurler.

    1. Admin Admin dedi ki:

     hayır…

 6. Avatar Ali dedi ki:

  Admin itiraz dilekçesi yazdık olumsuz olduğu icin kaç gün içinde dönüş yapılır sence bekçilik

  1. Admin Admin dedi ki:

   Dosya yoğunluğuna bağlı..

   1. Avatar Ali dedi ki:

    Eğitim başlayana kadar dönüş olrmu yanı gönderdiğimiz dilekce, daha önce yazanlara kaç günde dönüş yapıldı acaba

  2. Avatar Sadettin dedi ki:

   Kardeşim Dilekçe nasıl ve nereye yazılıyor.

   1. Avatar Sadettin dedi ki:

    Kardeşim sağlıktan problem çıkanlar dilekçeleri nasıl ve nereye yazıyor. Dilekçe örneği nerde bulabilirim.

 7. Avatar gülsüm dedi ki:

  merhaba , ön lisanslarda puan 60 a düştü deniliyor. bazı siteler onaylarken bazıları net birşey demiyor . bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  1. Admin Admin dedi ki:

   düşmedi…

   1. Avatar SADETTİN dedi ki:

    Kardeşim sağlıktan problem çıkanlar dilekçeleri nasıl ve nereye yazıyor. Dilekçe örneği nerde bulabilirim.

 8. Avatar Alper dedi ki:

  Arkadaşlar cildiyeden geçmişte alopesi areata(sac-sakal kıran) tedavisi gördüm 6 ay önce tam iyileşme sağlanmış olduğu halde önceki ilaç kullanımlarında tedavi olduğum görünüyor diye olumsuz yazdi doktor heyette A 3 engel teşkil etmektedir yazdı yani olumsuz mevcut durumumda hic birsey yok itiraz ettim sizce ne olur?

 9. Avatar Yunus Emre dedi ki:

  Merhaba kolesterol ve trigliserid yüksekliği genel sağlıkta sorun teşkil eder mi? Bundan dolayı eleme yapılır mı?

 10. Avatar Esat dedi ki:

  Admin tıp 1diyabet hastasıyım polis olabilir miyim insülin kullanıyorum ama bu spor yapmama vs engel olmuyor

 11. Avatar Hasan dedi ki:

  Merhaba tam kan sayımında kanım yüksek görünüyor bir test daha istendi. Sonuç yüksekse beni elerler mi. Bir de kan düşsün diye yapabileceğim bir şey var mı ?

 12. Avatar Bekir dedi ki:

  Ekg normal fakat doktor az ritim bozuklugu var dedi.Hatta dikkate alınmayacak kadar az dedi sizce sorun olur mu

  1. Admin Admin dedi ki:

   Genel muayenede sıkıntı çıkabilir..

 13. Avatar Aslnn dedi ki:

  abi s.a ben ozel harekat egitimimi tamamladım yalnız saglık raporum gelmedigi icin mezun olamadım şuan sevk kagıdımın gelmesini bekliyorum. benim böbreğimde polikistik böbrek hastaligi cikti. yalnız ben memuriyet icin saglık raporu alırken cıktı bu rahatsızlık Abc diliminde b ve ya c dilimine giriyor. 15 aydır egitim gördük. öğrenci adayı icin aldırılan saglık raporumda sıkıntı cıkmadı kesin kaydım yapıldı egitimide basarılı bir sekilde tamamladım. yalnız memuriyet icin saglık raporu alırken böyle bir sıkıntı çıktı sizce cok büyük sıkıntı olurmu ?? cevaplarsanız çooook sevinirim şimdiden çok tesekkur ederim

  1. Avatar Seda dedi ki:

   Cevap veren oldu mu kardesim bu soruna

  2. Avatar Seda dedi ki:

   Su an saglik raporunuzu aldiniz mi merek ediyorum yoksa bi problem ckti mi lutfen soruma yanit verin

 14. Avatar Mustafa dedi ki:

  Paem öğrencisiyim suan izindeyiz. Cildiye bana dirseğimde sedef tanısı koydu sonuc kısmında b2 yazıyor kurula mı cıkacağım bu noktada daha sonraki süreç nasıl ilerliyor

 15. Avatar Serkan dedi ki:

  Kardeşim ben doktorların hepsine gittim hepsi sağlam yazdı intibağıda bitirdim geldim ama gelince e nabızıma baktım 2017 de çok hafif bi psikiyatrik ilaç varmış ilacı ben kullanmadım bile anneme temin etmiştim hastanede psikiyatri doktoru hiç bir şey demedi hepsi sağlam yazdı ama sağlık daire başkanlığı onaylaycakmış herhalde orda bi sıkıntı olur mu sence geçen süreyi de dikkate de alıp cevap verirsen sevinirim

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Aynı sıkıntı arkadasta oldu aile hekimi gaks gönderdi ilacı kullanmafığına dair ama grç kaldın sanıtım kardeşim rapotları teslim ettik paem 4 müsün

 16. Avatar elif dedi ki:

  Merhaba 23. Donem on saglikta kolumda jilet izi oldugu icin elendim. Kolumu lazerle sildirip tekrardan basvuru yapabilirmiyim yoksa islenmismidir basvuru yapsamda tekrar elenirmyim lutfen yardim

  1. Admin Admin dedi ki:

   başvuru yapabilirsiniz…elenmezsiniz..

   1. Avatar elif dedi ki:

    Tesekkur edrim cevap icin Ama jilet izi oldugunu gorduler islediler neden elendiniz diye sorduklarinda sorun olmazmi ileride benim icin cok onemli

 17. Avatar Elif dedi ki:

  Kolumdaki kemik doğumda kırılmış şuan kırık değil ağrısı da yok sadece tam yukarı kaldıramıyorum az kaldırabiliyorum herhangi bir şey olduğuna dair raporumda yok . Sorun olurmu

  1. Admin Admin dedi ki:

   ön sağlıkta sorun olmaz..ama eğitimde belli olmaz..

 18. Avatar Bernanur dedi ki:

  Benim bebeklikten kalma alnında bir yara izi var çizgi seklind3 biraz derin birde suratında 4 tane ben var bi sorun t3skil edermi

  1. Admin Admin dedi ki:

   eşkal belirleyici düzeyde ise olumsuz olur..

   1. Avatar ada dedi ki:

    merhaba çenede doğuştan gamzesi olan da bir sorun teşkil edermi ?

 19. Avatar Mustafa dedi ki:

  Paem öğrencisiyim suan intibqk eğitimi bitti. Cildiye bana dirseğimde sedef tanısı koydu sonuc kısmında b2 yazıyor kurula mı cıkacağım bu noktada daha sonraki süreç nasıl ilerliyor admin elenirmiyim

 20. Avatar ahmet dedi ki:

  aem de kac yillik ilac gecmisine bakiyorlar gecmiste kullanilan aile hekimin verdigi ilac engelmis 10 yil onceki ilac

 21. Avatar Gizem dedi ki:

  Mrb ben lise mezunuyum pymo alım az bayan olduğum ıcın garantilemek ıcın ne yapmam lazım bide dızımde 1 TL büyüklügde ız var engel mı?

  1. Admin Admin dedi ki:

   değişen bir şey olmaz ..Dizdeki iz problem olmaz..

   1. Avatar Gizem dedi ki:

    Bıde 280 alsam tyt den sansım ne kadar olur?

 22. Avatar talat dedi ki:

  paemde ilac gecmisi kac yillik bakiyorlar aile hekimin yazdigi 10 onceki ilac engel mi admin

 23. Avatar Elif dedi ki:

  İyi günler dilerim. Tiroid eksikliği(Haşimato) pomem okulunda kesin bir elenme sebebi midir? Bu durumda elenen olmadığını söylüyor mezun arkadaşlar. Sizden de fikir alabilir miyim?

 24. Avatar Hasan dedi ki:

  Sağ kulak 15 db sol kulak 23 db çıktı üst memkeze sevk yazıldı sıkıntı olur mu acaba

 25. Avatar Hakan dedi ki:

  Öncelikle merhabalar ben hakan bu yıl PMYO ve MSÜ ye başvuru yapacagim . bende basit kortikal kist ve gilbert sendromuna sahibim genel saglik testinde elenirmiyim ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 26. Avatar Ahmet dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar sağlık kurulu karaciğerde hemonjium sebebi ile elendim itiraz dilekçesi verdim hakem hastaneye sevk etti olumlu rapor aldim tekrar teyit icin baska hastaneye sevk olurmu yoksa atama gelirmi cevaplar icin tesekkurler

 27. Avatar Sahin dedi ki:

  Laparoskopik yöntemle(kapalı ameliyatla) safra kesesi ameliyatı oldum 5 sene önce, farklı farklı görüşler söylüyorlar engeldir yada değildir gibisinden. Sağlık şartlarında tümör harici nedenlerle yapılan ameliyatlar engel değildir yazıyor. Bazı yerlerde de organ eksikliği engel olur dyorlar. Sorun olur mu sizce brde ameliyat geçmşini ön sağlık formuna yazmayın diyorlar

 28. Avatar Kenan atmaca dedi ki:

  Ihrac sonrasi polidlige geri dondum. Isitme bozuklugu oldugu goruldu. Durumum ne olur sizce

 29. Avatar Paem4 dedi ki:

  Kardesim kontrolde kalbimde 2 kapakcik oldugunu ogrendim dogustan normal insanlarda 3 kapakcik oluyomus C yazdi doktor kuruldan gecme sansim var mi sence

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 30. Avatar halis dedi ki:

  kardeşim sağlık kontrolünde kalbimde 2 kapakçık olduğunu öğrendim normal de 3 kapakçık oluyomuş kuruldan geçme şansım var mı sence

  1. Avatar Ebru dedi ki:

   Ayni durumdan kardesimde elendi itirazda bulundu baska hastane sevk ettiler sizde durum nedir benide bilgilendirirmisiniz

   1. Avatar halis dedi ki:

    Suan tatildeyiz eger emsal bise gorursem bosuna egitime gidip 3 4 ayimi yakmaym diyodm bende kardesinizde de mi 2 kapakcik varmis

    1. Avatar Ebru dedi ki:

     Ewet 2 kapakcik bikuspit kapak diolar bugun sevki onaylandi bakalim hakem hastaneye gidecek ne olur acaba

    2. Avatar Ebru dedi ki:

     Siz de mi bekcilikten elendiniz.eger bekcilikse kardesimle irtibata gecebilirsiniz oda bakalim sevk sonucunda ne cikicak ama artik umudumuz kalmadi bizim cunku bikuspit aort b dilimine giriyomus

    3. Avatar halis dedi ki:

     yok hayır ben elenmedim komiser yard benimki kuruldan karar bekliyorm kapakcık eksikliği c maddesine giriyo bu arada

 31. Avatar Yasin dedi ki:

  Merhaba askerde inmemis testis ameliyatı oldum üroloji dahil tüm doktorlardan sağlam aldım dosyam geri geldi Ankara ameliyat öyküsünü ve patoloji sonucunu istedi askeri hastane arşivinden alıp gönderdim yonetmeliktede bir engel teşkil etmiyor diye biliyorum süreç hakkında herhangi bir bilginiz varmı dönüş kaç gün içerisinde olur Çarşamba günü gönderdim…

 32. Avatar Sahin dedi ki:

  Laparoskopik yöntemle(kapalı ameliyatla) safra kesesi ameliyatı oldum 5 sene önce, farklı farklı görüşler söylüyorlar engeldir yada değildir gibisinden. Sağlık şartlarında tümör harici nedenlerle yapılan ameliyatlar engel değildir yazıyor. Bazı yerlerde de organ eksikliği engel olur dyorlar. Sorun olur mu sizce brde ameliyat geçmşini ön sağlık formuna yazmayın diyorlar. Ne yapmalıyım szce sağlık yönetmeliğide kafamı karstrdı.

 33. Avatar Cem dedi ki:

  Testisimin biri tümörden alındı diğeri sağlam tedavi görmedim ilaç hiç kullanmadım kayıtları var zaten çok şükür sağlığım iyi askerden elverişli değil raporu verildi polis olabilir miyim?

 34. Avatar Cafer dedi ki:

  Kalbimde hafif bir rahatsızlık var b dilimine giriyormuş ama bazı doktor hayatına etki eden bir durum olmadığı için sağlam yazıp geçirebiliyormuş eğer doktor raporuma sağlam yazarsa beni tekrar muayene mi çağırırlar yoksa kesin olarak adaylığım başlar mı

 35. Avatar mehmet dedi ki:

  Bazı kişiler burada kurulu yollandım şu hastaneye sevk edildim sonuç bekleniyor diye yazıyor misal bulunuduğunuz rahatsızlık b veya c dilimine girse bile gözardı edilebilecek bir seviyedeyse kurul napıyor B C D dilimine girmesine rağmen takdir kararıyla mı sonuçluyor

 36. Avatar Faruk dedi ki:

  Merhabalar ben bebekken (daha 1 yaşıma basmadan önce) bagırsak tıkanıklığından dolayı ameliyat geçirdim şuan hiçbir şekilde sorun çıkarmıyor tedavi başarılı oldu ancak karnımda 7cm lik ameliyat izi var polisliğe engel midir (başka hiçbir hastalığım veya engelim Yok)

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde..

 37. Avatar Ertan dedi ki:

  Merhaba admin, şu ana kadar dalak büyük diye elenen duymadım, benim dalak 15 cm, yani 2 cm büyük, bu sorun teşkil eder mşi

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 38. Avatar Bayram dedi ki:

  Merhabalar ben bekci adayiyim sağlık şöyle bir sıkıntı çıktı orta pedi bölümünde ilk girdigim hastanedeki heyet olumlu verdi sonra il sağlık daire başkanlığı beni tekrar cagirip muayene edip anakara hastanesine sevk etti ordanda olumsuz alıp tanı yada her iki ayak 5. Serce parmagi deformitesi diye bir yani koyup 9A 6b yönetmeligine göre bekçi olmaz demiş bende itiraz edip hakem hastnesine sevkimi istedim acaba sevkim olur mu cvplarsaniz sevinirim

 39. Avatar Hasan dincer dedi ki:

  Benim sag dizim arkaya tam sifir kapanmiyo 90 derece aciliyo ama yururken kosarken bi sıkıntım yok acaba bi sorun yasar miyim

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 40. Avatar Mert dedi ki:

  Mrb bende sedef hastalığı var son 3 ocak 2018 yönetmeliğine bakıyorum engel yazıyor ama kolumda ve bacağımda az bir şekilde var çoğu zaman kayboluyor acaba sağlık testinde görünmezse sorun olur mu

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 41. Avatar Pınar dedi ki:

  Tsh seviyem 5.56 cıktı bu sorun teşkil edermi

 42. Avatar Cihan dedi ki:

  Admin ben 23. Dönem mükat sonucu bekliyorum . Hastaneye gittim tahlil için kolesterolum 217 , trigliserin de 552 çıktı eğer kazanırsam intibak sürecinde bi sorun çıkarırlarmı lütfen yardımcı olun

 43. Avatar Ali dedi ki:

  Midemde sıkıntı var okuldan gönderdiler elverişli değilsin dediler dava aç diyolar nasıl dilekçe yazmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

 44. Avatar musti dedi ki:

  merhabalar 4 yıl önce kıl dönmesi ameliyatı oldum o gün bugündür herhangi bir sorun yok fakat bekçilik için engel mi ameliyatı olmuş olmam ? şimdiden teşekkürler

  1. Admin Admin dedi ki:

   Kıl dönmesi bekçiliğe veya polisliğe engel değildir.

   1. Avatar musti dedi ki:

    Hemoroid, pilonidal sinüs, anal fistül, anal fissür, anal apse mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Bu
    patolojilerin, komplikasyonsuz şekilde tam şifa bulmuş ameliyatları sağlam kabul edilir. bu yazı sağlık yönetmeliğinde yazıyordu ameliyat olanlar için mi sağlam kabul edilir diyor bu arada teşekkürler bu kadar hızlı cevap için

 45. Avatar Onur dedi ki:

  Kolestrol polislige engelmi

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

   1. Avatar Onur dedi ki:

    Eyvallah reis

 46. Avatar Okan Şahin dedi ki:

  Selamün aleyküm benim dalak normalden büyük sağlık kontrolünden sıkıntı olur mu

  1. Admin Admin dedi ki:

   doktor takdirinde..

 47. Avatar Esra dedi ki:

  Merhaba, 8 sene öncesinde psikiyatrist anksiyete bozukluğu tanısı koydu.” Gerçekten sadece yorgunluk sebebiyle gittiğim doktorun hiç bir test yapmadan böyle kayıtlara geçmesi büyük haktır”. Subaylık ta d dilimine girdiği için subay olamaz raporu verildi. Polislikte son bir yıla bakılıyor diye biliyorum ama psikolojik bir rahatsızlık olduğu için geçmişi kurcalarlar mı? Lütfen yardımcı olun.

 48. Avatar Esra dedi ki:

  Merhaba, pomemde 8 sene önceki kayida bakarlar mı?Anksiyete bozukluğu diye kayıtlarda görünüyor.

  1. Admin Admin dedi ki:

   komisyon takdirinde..

 49. Avatar Hamit dedi ki:

  02.10.1995 rarihinde polis memuru olarak göreve başladım 2000 nisan 15 ile haziran 15 arası 2 ay ücretsiz izine ayrılıp 28 gün bedelli askerlik yaptım.kesin emekli tarihimin ve hizmet süremin gün ay yıl olarak söylerseniz sevinirim.tşk.

 50. Avatar Oğuzhan dedi ki:

  Bende hafif disk kayması sonucu fıtık ve sinir sıkışması var ama benim hayatımı olumsuz yönde etkilemiyor eğitimde sıkıntı yaşamam ama yönetmelikte bel fıtığı engel yazmışlar ben söylemesem sağlık raporu cıkarırken görürlermi anlaşılırmı sonradan ?
  BİRDE FITIK VEYATTA HERHANGİ BİR BEL RAHATSIZLIĞINDAN ELENEN VARMI ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN TEŞEKKÜRLER.. (PMYO-JANDARMA)

 51. Avatar ONUE dedi ki:

  Ön iki dişimin arası açık polisliğe engelmi acaba iyi günler teşekkür ederim birde dolgu var dişimde sorun olurmu acil cevaplarsanız sevirim teşekkür ederim iyi

 52. Avatar Akın dedi ki:

  Merhaba trombosit değerim 100-125 arası çıkıyor öğrenci olamaz kararı verilir mi?

 53. Avatar şükran dedi ki:

  Merhaba benim dizimde iyi huylu kemik tumoru var(ostokondrom) beni rahatsiz etmiyor.polislige engel mi ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 54. Avatar Mesut dedi ki:

  Admin merhaba.. Pomem ve bekçilikte hemoroid (Basur) sorun olur mu? Makata bakıp kontrol ediyorlar mı? Benim yaşantımı etkilemiyor, varlığını bile unuttum.. Ama sorun olur diye de korkuyorum.. Cevaplarsan sevinirim..

 55. Avatar Uğur dedi ki:

  Sigara sorun olurmu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

   1. Avatar farhan dedi ki:

    merhaba admin astigmat sorun olustururmu bir derecesi varmi

 56. Avatar Dila dedi ki:

  Merhabalar sorum var bnm şimdiden teşekkürler. 1Sağlık geçmişi ne zaman bakılır

  2 serçe parmağımın tendonu kopmuştu ameliyat oldum avuç içimde ve avun yanında toplam 12 dikişim de vardı yeni dikişler alındı ve serçe parmagmda iyi.bu olay mülakatlar bittikten sonra oldu.kazanır cagırılırsam sorun olur mu

  3eşgal yerlerin içinde elde geçiyor ama bnmki avuç içi ve yanı .o da eşgale dahil mi

 57. Avatar Hüseyin dedi ki:

  Hocam gözümde doğumsal görmeye engel olmayan katarakt var sıkıntı çıkarmı?

 58. Avatar Hasan irtemek dedi ki:

  Ayagim catladi 20 gun once , yuruyebiliyorum ama kosamiyorum 23 donem kazandim sikinti yasarmiyim

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 59. Avatar Yaren dedi ki:

  17yasindayim yirmilik dişlerim yok diş teli tedavisi için 4disim çekildi yani4disim telden dolayı 4 dişim de yirmilik olmadığı için eksik şu an 24 dış var sorun olur mu

 60. Avatar berk dedi ki:

  ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI’nda üretra darlığı geçmiyor. Bende üretra darlığı idrar yolu darlığı var fakat son ameliyatımda hiçbir problemim yok. Kapalı ameliyat geçirdim üroloji bölümünde ürogenital da sadece tümör , böbrek yetmezliği gibi şeylere bakıyorlar acaba söylesem mi bu ameliyatı ya da ben söylemesem de bilirler mi ?