Polislik Sağlık Kurulu Raporu


21.08.2017
A+
A-
Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polis olmak isteyen adaylar, polis okullarına geçici kayıt yaptırdıktan sonra, intibak eğitimi görürken aynı zamanda sağlık kurulu raporu da alırlar. Sağlık kurulu raporu, adayın polislik görevini yerine getirip getiremeyeceğine yönelik emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği baz alınarak yapılan tetkit ve tahlileri içermektedir. POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH farketmeksizin, adayların hepsi sağlık kurulu raporu almak zorundadır. İntibak eğitimini başarıyla tamamlayan ve sağlık kurulu raporu sonucu olumlu olan adaylar, eğitim gördükleri okula kesin kayıt yaptırma hakkı kazanırlar.

Sağlık Kurulu Raporu Yasal Dayanakları

Polis adaylarından istenilen sağlık kurulu raporu, okulların yönetmeliklerinde yer almaktadır. POMEM giriş yönetmeliğinin 22. maddesi, PAEM giriş yönetmeliğinin 21. maddesi, PÖH  yönetmeliğimin 16. maddesi ve PMYO giriş yönetmeliğinin 17. maddesi, sağlık kurulu raporu aldırmanın temelini oluşturan maddelerdir.

Geçici kayıtları yapılan adaylar, sağlık kurulu raporu almaları için hastaneye yönlendirilirler.  Rapor, muayene, bulgu ve sonuçları ile radyolojik inceleme ve laboratuar tetkiklerinin sonuçlarını kapsar. Bu işlemler, grup grup ve intibak sürecinin 2. veya 3. günü yapılmaya başlanılır. Öğrencilerin sağlık kuruluşlarına götürülmeleri, muayeneleri ve işlemleri okul tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, okul araçları ile ve tamamen ücretsiz, planlı ve düzenli bir şekilde yapılır. Sağlık kurulu raporu, okulun bulunduğu ilin devlet hastanesinden alınmaktadır. Bazen, ilgili hekimler bu süreç için okul kampüsüne de gelebilir. Bu süreç, yaklaşık 3 ile 7 gün arası sürmektedir. Tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık kurulu raporunun düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara uyulur.

 1. Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.
 2. Teşhis ve bulgular ile verilen karar arasında çelişki olmamalıdır.
 3. Boş hane bulunmamalı, tarih ve sayı yazılmalıdır.
 4. A sağlık diliminde olmadığı anlaşılan adayın hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir.
 5. Karar hanesine “öğrenci olur” ya da “öğrenci olamaz” kararı yazılır.

Öğrenci adaylarına ait sağlık kurulu raporları, öncelikle eğitim öğretim kurumlarındaki hekimlik veya il emniyet müdürlüğü hekimlerince incelenir. Bu birimlerde hekim bulunmadığı takdirde il sağlık müdürlüğünden geçici görevli hekim talep edilir. Adayların geçirmiş bulunduğu hastalık veya ameliyatlarına dair raporlar, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlar ve sağlıktan elenenlere ait tüm belgeler birleştirilir, eğitim öğretim kurumları ve il emniyet müdürlüğünce ön incelemesi tamamlanan bu belge ve sağlık kurulu raporları Daire Başkanlığına gönderilir. Hastanelerce düzenlenmiş sağlık kurulu raporları incelenir, uygun olması halinde aday hakkında “Öğrenci Olur” şeklinde kesin karar verilir. Hakkında öğrenci olamaz şeklinde karar verilmiş adaylar  Ankara merkezli hakem statüsünde olan başka bir tam teşekküllü hastaneye teşhis veya bulgu ile ilgili sağlık kurulu raporu aldırmak üzere sevk edilir. Sevk edilen hastaneden alınan sağlık kurulu raporundaki bulgu ve teşhise göre öğrenci olup olamayacağına karar verilir. Komisyon kararları oy birliği ile alınır ve alınan kararlar kesindir. Komisyon kararlarına itiraz kabul edilmez.  Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca, adayın bağlı olduğu okula göre “…… ÖĞRENCİSİ OLAMAZ” kararı verilen adayların ilişikleri, Başkanlık onayı ile kesilir ve öğrencinin okuluna gereği yapılmak üzere bildirilir. Noktalı yerlere, adayın okul türü yazılır. Bu durumdaki öğrenciler, okuldan uzaklaştırıldıkları için tazminat ödemezler.

Sağlık Kurulu Raporu İçin Hastanede Yapılacak Muayeneler

 1. DAHİLİYE: Kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji, gastroenteroloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıklarını kapsar.
 2. GENEL CERRAHİ
 3. SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI
 4. KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI
 5. AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI
 6. GÖZ HASTALIKLARI
 7. ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI
 8. KADIN HASTALIKLARI
 9. KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
 10. SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
 11. RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
 12. CİLT HASTALIKLARI
 13. (Ek:RG-27/10/2010-27742) VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN (PPD, PA Akciğer grafisi yapılarak) AKTİF TBC VARDIR YA DA YOKTUR ŞEKLİNDE RAPOR DÜZENLENMELİDİR.

Rapor alma sürecinde adayların boy ve kiloları ölçülebilir. Boy-kilo endeksini sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilebilir.(DETAY) Kardiyoloji bölümünde kalp delikleri, kapakçık sorunları, ritim bozuklukları vb. yönelik detaylı incelemeler yapılır. Daha önce yaşanmış, kırık, çıkış ve ameliyat geçmişleri incelenir. Menisküs, göz dereceleri, omurga eğriliği, çene bozuklukları, görme oranı, renk körlüğü, elde titreme oranı, vücutta iz-ben-dövme-yara kontrolü gibi ilgili yönetmelik baz alınarak kontroller yapılır. İşitme testi uygulanır. Diş eksikliği kontrol edilir.(Dolgu, implant diş eksikliği sayılmaz.) Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir.

Hastanede Yapılacak Tetkikler

Aşağıdaki tetkikler sağlık şartları yönetmeliğinde yer almaktadır. Her adaya kesin yapılacak diye bir husus yok. İlgili uzman doktorların isteği ve talebi ile hepsi yapılabilir. Genelde okulda, hastaneye götürülmeden birkaç gün önce idrar ve kan örnekleri alınır ve adayın rapor alacağı gün sonuçlar ilgili doktorların önünde hazır bulunur. Doktor, dilerse tekrar tetkik isteyebilir ya da detaylı muayene edebilir. Tamamen doktorun insiyatifinde konulardır.

 • Tam kan sayımı
 • Sedimantasyon
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Serum Biyokimyası
 • AKŞ
 • TKŞ
 • HgA1c
 • ALT
 • AST
 • Üre
 • Cre
 • 5)Seroloji
 • VDRL (veya RPR)
 • HbsAg (pozitif olanlarda HBV DNA bakılacaktır.)
 • Anti HIV I-II
 • Anti HCV
 • HCV RNA (Anti HCV (+) pozitif olanlarda)
 • EKG
 • Akciğer Grafisi

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde detaylı olarak hangi durumların polisliğe engel olacağı ve olmayacağı açıklanmaktadır. Konu hakkında sorusu olan ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru-cevap kısmından bize iletebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2165 YORUM
 1. Berk öz dedi ki:

  Admin benim bacağımın iç kısmında çocukken oluşmuş bir kesik var hastaneye gittik ama pansuman yapılıp gönderildi diye hatırlıyorum pöhe kabul edildim ve benim bunu kanıtlamamı istiyorlar, geriye dönük bu bilgiye nasil ulasabilirim?

  1. Admin dedi ki:

   bilemiyorum.

 2. HAKEM HASTANE dedi ki:

  mrb admin 21 dönem pomem gözden ilişiğim kesildi mahkemeyle hakem hastaneye gönderilince bütün bölümlerden mi tekrar rapor alınacak yoksa sadece gözden mi ?

  1. Admin dedi ki:

   İlgili bölüm olmalı.

  2. Ata dedi ki:

   Kaçtı gözlerin kardeşim

 3. Hulisi dedi ki:

  Mrb atmin binin sol elimin serçe parmağında doğuştan olmak üzere tam olarak açılmıyor beni Ankara’ya çağırdılar bu sıkıntı olurmu ..olursa ne yapmalıyım.tesekurlar…

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 4. Serdar dedi ki:

  Azı dişlerimden birtanesini çektirmiştim. Diş eksikliği sorun oluyor mu bu açıdan?

  1. Admin dedi ki:

   Gülümseyince eksik oluyor mu?

 5. Lütfullah dedi ki:

  5 sene önce düşürdüğüm taş için sorun yaşarmıyım.

  1. Admin dedi ki:

   Normal yollar ile ise hayır.

 6. Hamit özcan dedi ki:

  Kalp kapakçığı 2 yapraklı olursa polisliğe engel olur mu

  1. Hakan dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 7. Yetişmeyen sağlık raporu dedi ki:

  Merhabalar. Malum 21.dönemin dönem sonu mülakatları yarın başlıyor 19nda da mezuniyet vardı. Yalnız eşimle birlikte okulun %10u gibi bi oranı sağlık raporları sonuçlanmadığı için mezun olamıyo 😔🙄 bu normal bi durum mu ne kadar süre sonra sonuçlanır aceba?

  1. Hakan dedi ki:

   Beklemek gerekiyor.

 8. Furkan dedi ki:

  ADMİN BENİM SIRTIMDA 7 CM LİK YATAY BİR ÇİZİK VAR. POLİS OLMAMA ENGEL Mİ?

  1. Hakan dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 9. Deniz dedi ki:

  İlk gittigimiz Heyet hastanesi olumsuz hakem hastane olumlu verdıgi taktirde sonuç ne olur?

 10. Doğan dedi ki:

  Ben 22.dönem mülakat sonuçlarını bekliyorum beklerken bir hastaneye gidim dedim kanımda hipertiroidi cıktı tiroid hormonum fazla calisiomus eger kazanırsam intibak sağlıkta bana sıkıntı cikarirlar mi elerler mi beni

  1. Hakan dedi ki:

   Sağlık raporu alırken değerlendirilirsin.

 11. Baha dedi ki:

  Meraba benim kardeşim şuan 21. Dönem aydın pomemde karaciğer ast değeri 90 çıkmış hastaneye sevketmişler perşembe mezuniyet vardı akıbeti ben olur sizce

  1. Hakan dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 12. Yüksel dedi ki:

  Usta benim sırtıda 15 cm bir yatak yanık izi var sorun olurmu bu?

 13. Furkan dedi ki:

  usta sırtımda 15 cm lik yatay yara izi var sorun olurmu?

  1. Hakan dedi ki:

   Kurul takdirinde.

 14. ismet dedi ki:

  hastanede doktor raporda eksik yer bıraktığı için mezun olamıyom ne yapabilirim hukuki olarak veya mağduriyetim giderilirmi

 15. Muhammed dedi ki:

  Amin 21.dönem pomem öğrencisiyim sağlık rapirim son gun geldi ve beni hakem hastaneye sevk etti kan şekeri degeri ile ilgili heyete girdim polis okulu öğrencisi olabilir raporu verdi kan şekeri değerlerim normal değerler içinde fakat 100un altında olması istemiyordu hakem hastanenin karari kesin kabul edilir mi acilllll yorumunu bekliyorum teşekkürler 🙂

  1. Hakan dedi ki:

   Son karar kesin olur.

 16. Osman dedi ki:

  Safra kesen taş fazlalığı nedeniyle alındı pomem öğrencisi olmama engel mi?

  1. Admin dedi ki:

   organ eksikliği doktor takdirinde

 17. mustafa dedi ki:

  Admin merhaba . Benim ilk skr raporum geç geldi ve mezuniyetede katılamadım. Başka bir hastaneye sevk edildim sorun çıkmadı ve skr heyetinden polis olur raporu aldım olumlu olarak. Bu karar kesin mi artık ?

 18. mustafa dedi ki:

  Allah razı olsun admin içimi rahatlattın

 19. Hdjsijdkk dedi ki:

  Benim safra kesemde polip çıktı. Ankara direk eler mi yoksa başka hastaneye sevk mi eder

  1. Admin dedi ki:

   İki olasılıkta var.

 20. Bahri dedi ki:

  Sağ böbreğimde 2 milimetre büyüklüğünde taş olduğu saptandı.Doktor herhangi bir müdahale olmaksızın bol bol su içerek kendiliğinden düşeceğini söyledi.POMEM genel sağlıkta öğrenciliğe engel teşkil eder mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

   1. Ugur dedi ki:

    2 tane kum var sol böbrekte .doktor ameliyatlik bi durum yok su iç dedi. Düşmezse intibakta elermi doktor .korkuyorumya

    1. Admin dedi ki:

     Düşmezse elenirsin

 21. Hayriye dedi ki:

  Benim özel eğitim amaçlı raporum var ve 7 yaşındayken alınmış bir rapor ve süresiz verilmiş polisliğe girerken sorun olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Bilemiyorum

 22. muhammet ali dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin ben sol ayak baş parmağımdan ameliyat oldum platin takıldı 1.75cmlik bir sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Platin engel oluyor.

  2. orhan dedi ki:

   sorduklarında söylemezsen hiç bi sorun olmuyor

 23. celal dedi ki:

  ben 55 dönem pöh adayıyım ilk okula girişte sağlık muanyesi oldum ordan öğrenci olur kararı verildi yani sağlam hiçbir sıkıntım yok mezun olmamıza yakın memurluğa geçiş için yine sağlık muanesi olduk karaciğerde hemonjiom cıktı 1 cm altında sevk edildim ankara eğitim ve araştırmaya a 1 dilimi yazdılar son durum ne olur bekliyoruzzz

  1. Admin dedi ki:

   Sonucu beklemelisin

 24. okan dedi ki:

  Admin bende gizli tansiyon sorunu var. Günde bir kere bir ilaç kullanıyorum. Onu kullanmazsam tansiyonum yüksek görülüyor. Ama bu hiçbir şekilde günlük yaşamıma etkili olmuyor gayet sağlıklıyım polislik genel sağlığında elenir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 25. neva dedi ki:

  benim kolumda 5cm lik bir cizik var küçükken ağaçtan düşmüştüm pireketin üstüne sorun olurmu pireket cizdi yani

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz

 26. okan dedi ki:

  admin bende tansiyon yüksekliği var. Son yılda ortaya çıktı doktor bana bir ilaç verdi günde 1 kere olmak üzere her gün alırsam tansiyonum normal oluyor. Şimdi mülakatı geçti ve polislik sonuçlarını bekliyorum eğer olurda olumlu olursa genel sağlıkta elenir miyim? Lütfen soruma cevap verir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde ben bu konuda birşey diyemem.

 27. orhan dedi ki:

  merhaba paem öğrencisiyim sağlık işlemlerim henüz sonuçlanmadı son gittiğim hastan daha yetkin bir hastanenin karar vermesi gerektiği yönünde karar verdi okul 2 hafta sonra bitiyor benim işlemlerim muhtemelen sonuçlanmayacak henüz ilişikde kesilmedi yani y.d ile gelmedim göreve başlayabilirmiyim süreç nasıl olacak

 28. Beyda dedi ki:

  Merhabalar ben doğuştan tek böbrekliyim bu sıkıntı olur mu sağlık raporu alırken

  1. Admin dedi ki:

   Sıkıntı olur

 29. Ugr dedi ki:

  Kilo alıp vermeden kaynaklı vücut çatlakları ve kolumda küçük bi yanık izi var engel mi pmyo ya girmeye engel mi bir de gözlerimden lazer ameliyat olup derece düşürtsem kabul edilir miyim

  1. Admin dedi ki:

   Kabul edilirsin

 30. Kubilqy dedi ki:

  Hem devlet hastanesinde hemde şehir hastanesinde muayene oldum kalbde 4.kapakta hafif tıkanıklık var önemli bisey değil dedi doktor. Polislik için de olduğunu söyledim sorun etmezler sıkıntılı durum değil dedi. Yönetmeligi de okudum anlamadım sıkıntı olurmu sizce.

  1. Admin dedi ki:

   bilemiyorum

 31. hasan dedi ki:

  21. dönem sağlık raporlarından tek bir değer için okulun bulunduğu şehirdeki hastaneye sevk edildim ve değerim normal çıktı ve tekrardan olumlu raporunu aldım. daha sonra sağlık daire başkanlığına gönderildi ve yaklaşık 15 gün oldu bizim öğrenciliğimiz devam etmekte ve mezuniyet için sağlık daireden gelen sonucu beklemekteyiz. bu süreç ortalama kaç gün sürer ve ağustos ayı içerisinde yemin edip mezun olma oranımız nedir?

  1. Admin dedi ki:

   Belli olmuyor beklemekten başka yapacak birşey yok.

 32. ahmet dedi ki:

  admin kan verirken bayılma olduğu zaman sorun çıkarırlar mı

  1. Admin dedi ki:

   Hayır

 33. Rıdvan dedi ki:

  Admin kolay gelsin 22 .donem pomemi kazandim 27 sinde intibak egitimi baslayacak hatayda ama benim 1 eylülde düğünüm var 30 agustosta da bayrak kalkacak mazeret izni verirler mi

  1. Admin dedi ki:

   Okulun takdirinde

 34. Rıdvan50 dedi ki:

  Admin kolay gelsin 22 .donem pomemi kazandim 27 sinde intibak egitimi baslayacak hatayda ama benim 1 eylülde düğünüm var 30 agustosta da bayrak kalkacak mazeret izni verirler mi

  1. Admin dedi ki:

   Zor ama imkan var

 35. 43Tr dedi ki:

  Ritim bozukluğunun kabul edilebilen belirli değerleri var mı acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Doktorlar bireye göre karar veriyor.

 36. MR dedi ki:

  Merhaba ben 22. Dönem kazandım sağlık raporunda hamilelik engel mi

 37. Yinus dedi ki:

  Admin lolay gelsin. Bende keratokus var sonuc ne olur tesekkirler.

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 38. eren dedi ki:

  hpv siğil engel teşkil ediyor mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 39. Mustafa dedi ki:

  İyi gunler admin.
  Ben ön sağlik ve fiziki yet. gectikten 10 gun sonra bir kaza sonucu sağ kolumdaki iki kemik kırıldı.Ameliyat oldum.İki tane platin taktılar.
  Elimi suanda serbest kullanıyorum.Herhangi bir sıkıntı yok.Ameliyat izi belli olmuyor.
  22. Dön mi kazandım.
  İntibak eğtminde sıkıntı yaşar mıyım?
  Doktora söyleyim yoksa söylemim ameliyat olduğumu.
  Şimdiden tşkrler…

 40. POLİS Adayı dedi ki:

  22.Donemi pomemi kazandım Kolumda hurma büyüklüğünde doğum lekesi var sorun olur mu.

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 41. Sinan dedi ki:

  Mrb admin
  0.35-5.5 aralığında 5.62 çıkan guatr
  40-150 aralığında 179 çıkan trigliserid pomemde elenme sebebi mıdır?

 42. Mustafa dedi ki:

  İyi gunler admin.
  Ben ön saglk ve fiziki yet. gectikten 10 gun sonra sağ elim iki yerden kırıldi.Platin taktılar 90 gun falan oldu.
  Gunluk hayata kullanyrm.Ameliyat izi fazla belli olmuyor.
  Şuan 22. Dönem pomem i kazandım.
  İntibak eğitimi de sıkıntı olur mu?
  Elenme riski war mı?
  Ordakilere ameliyat olduğumu söyleme gereği war mı?
  Şimdiden teşkurler.

  1. Admin dedi ki:

   Şansını deneyebilirsin oradaki yetkililerin takdirinde.

 43. Mert Türk dedi ki:

  Merhaba hocam ben 18 yaşındayım tyt girecek bu yıl bende kalp kapakcigi açıklığı var kaLP romatizma polislike engel olurmu yardimci olabilirmisniz hocam

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 44. Nurr dedi ki:

  Admin bende kalp kapakçığı genişlemesi var sorun olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 45. Orhan boz dedi ki:

  Selamunaleykum admin, polis özel harekat Kursundayken bir seneyi dolduran kursiyerlere yeniden saglık raporu aldırmışlar. Egitimde bir sene geçtigi için. Peki meslekte de var mı bir seneyi doldurunca yeniden saglık raporu alma ?
  Alakan için teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Meslek içinde de rapor aldırılır.

   1. ugur k dedi ki:

    Admin biz sadece okulda aldık meslekte bize saglık raporu aldırmadılar

 46. Ahmet dedi ki:

  S.a admin. Bundan iki sene öncesi stres ve heyecana bağlı olarak bayıldım. Ve hastaneye gittiğimde bişeyimin olmadığı söylendi. Ben şüphelendim özel bir hastanede nöroloji servisine gittim. Bana epilepsi tanısı konmuş. Sonra nasil olur deyip devlet hastanesine gittim. Devlet hastanesi bir sorunum olmadığını geçici olduğunu söyledi. İlaç falan da kullanmadım gayet sağlıklıyım. Şimdi ise e-nabız da iki karar da çıkıyor. Bu benim için sorun teşkil eder mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

   1. Duygu dedi ki:

    Trafik kazasinda bilegime atilan dikis sorun olur mu

  2. Ahmet dedi ki:

   Peki e-nabız incelenir mi ?

   1. Duygu dedi ki:

    Trafik kazasinda bilegime atilan dikis sorun olur mu

   2. saban dedi ki:

    e nabıza bakılıyormuymus kardesım bilği edinebildın mı?

   3. saban dedi ki:

    e nabıza bakılıyormuymus kardesım bilği edinebildın mı?

 47. Nigar altun dedi ki:

  Safra kesesinin olmaması engel mi

 48. Duygu dedi ki:

  Trafik kazasinda 5 cm lik bi dikis atildi bilegime sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 49. kenan dedi ki:

  dostum alt ast değeri normal seviyeden yüksek çıktı. biri 3 diğeri 11 yüksek . hepatit ler negatif sence okulda sorun olurmu az kaldı 12 gün

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 50. angel dedi ki:

  varis başlangıcı pomem için sorun mu

 51. saban dedi ki:

  e nabız ıncelenıyor mu ?

   1. angel dedi ki:

    admin varis başlangıcı sorun teşkil eder mi

    1. Admin dedi ki:

     Hayır

 52. Ahmet dedi ki:

  L5 vertabel sakralızasyon polıslıge sorun teskıl edıyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   Doktor duruma göre karar veriyor.

 53. Hakan dedi ki:

  Konka hipertrofileri sadece tek burunda konusma ve nefes almamda sikinti yok astsubaylikta elediler , polislikte elerler mi ? Tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 54. angel dedi ki:

  varış başlangıcı pomem için sorun mu

 55. Yafes dedi ki:

  l) (Ek:RG-14/12/2012-28497) Kontrollerde hepatobilier sistemde fonksiyon bozukluğu yapmadığı görülen ve total bilirubin düzeyi %3mg’ın altında olan gilbert sendromlu olgular öğrenciliğe kabul edilir.
  Bu madde güncel sağlık yönetmeliğinde hâlâ geçerli mi?
  Total billirubin normal değeri 0-1 aralığında olmalıymış benim sonucum 1.6 çıktı sorun yaratır mı? Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde

 56. Murat dedi ki:

  Erkeklerde cinsel organ testis yada makata bakıyorlarmi malum çekingenlik bakmıyorlarsa doktor nasıl muayene ediyor

  1. Admin dedi ki:

   Bakmıyorlar.

 57. Murat dedi ki:

  Pomem bu sene lisans mezunu alım yapacak mı ve yaş şartı kac olur 1992 doğumluyum

  1. Admin dedi ki:

   1990 ve sonrası olur.

 58. Özlem dedi ki:

  merhaba idrarda protein kaçağı çıkması polisliğe engel mi?

  1. Admin dedi ki:

   Değeriniz önemli.

 59. Ozlem dedi ki:

  İdrarda protein çıkması engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Kaçak değerine bağlı

 60. Murat dedi ki:

  Erkeklerde bel altı bölgesine bakılıyormu malum çekingenlik

  1. Admin dedi ki:

   Hayır