Polislik Sağlık Kurulu Raporu


Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polis olmak isteyen adaylar, polis okullarına geçici kayıt yaptırdıktan sonra, intibak eğitimi görürken aynı zamanda sağlık kurulu raporu da alırlar. Sağlık kurulu raporu, adayın polislik görevini yerine getirip getiremeyeceğine yönelik emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği baz alınarak yapılan tetkit ve tahlileri içermektedir. POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH farketmeksizin, adayların hepsi sağlık kurulu raporu almak zorundadır. İntibak eğitimini başarıyla tamamlayan ve sağlık kurulu raporu sonucu olumlu olan adaylar, eğitim gördükleri okula kesin kayıt yaptırma hakkı kazanırlar.

Sağlık Kurulu Raporu Yasal Dayanakları

Polis adaylarından istenilen sağlık kurulu raporu, okulların yönetmeliklerinde yer almaktadır. POMEM giriş yönetmeliğinin 22. maddesi, PAEM giriş yönetmeliğinin 21. maddesi, PÖH  yönetmeliğimin 16. maddesi ve PMYO giriş yönetmeliğinin 17. maddesi, sağlık kurulu raporu aldırmanın temelini oluşturan maddelerdir.

Geçici kayıtları yapılan adaylar, sağlık kurulu raporu almaları için hastaneye yönlendirilirler.  Rapor, muayene, bulgu ve sonuçları ile radyolojik inceleme ve laboratuar tetkiklerinin sonuçlarını kapsar. Bu işlemler, grup grup ve intibak sürecinin 2. veya 3. günü yapılmaya başlanılır. Öğrencilerin sağlık kuruluşlarına götürülmeleri, muayeneleri ve işlemleri okul tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, okul araçları ile ve tamamen ücretsiz, planlı ve düzenli bir şekilde yapılır. Sağlık kurulu raporu, okulun bulunduğu ilin devlet hastanesinden alınmaktadır. Bazen, ilgili hekimler bu süreç için okul kampüsüne de gelebilir. Bu süreç, yaklaşık 3 ile 7 gün arası sürmektedir. Tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık kurulu raporunun düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara uyulur.

 1. Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.
 2. Teşhis ve bulgular ile verilen karar arasında çelişki olmamalıdır.
 3. Boş hane bulunmamalı, tarih ve sayı yazılmalıdır.
 4. A sağlık diliminde olmadığı anlaşılan adayın hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir.
 5. Karar hanesine “öğrenci olur” ya da “öğrenci olamaz” kararı yazılır.

Öğrenci adaylarına ait sağlık kurulu raporları, öncelikle eğitim öğretim kurumlarındaki hekimlik veya il emniyet müdürlüğü hekimlerince incelenir. Bu birimlerde hekim bulunmadığı takdirde il sağlık müdürlüğünden geçici görevli hekim talep edilir. Adayların geçirmiş bulunduğu hastalık veya ameliyatlarına dair raporlar, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlar ve sağlıktan elenenlere ait tüm belgeler birleştirilir, eğitim öğretim kurumları ve il emniyet müdürlüğünce ön incelemesi tamamlanan bu belge ve sağlık kurulu raporları Daire Başkanlığına gönderilir. Hastanelerce düzenlenmiş sağlık kurulu raporları incelenir, uygun olması halinde aday hakkında “Öğrenci Olur” şeklinde kesin karar verilir. Hakkında öğrenci olamaz şeklinde karar verilmiş adaylar  Ankara merkezli hakem statüsünde olan başka bir tam teşekküllü hastaneye teşhis veya bulgu ile ilgili sağlık kurulu raporu aldırmak üzere sevk edilir. Sevk edilen hastaneden alınan sağlık kurulu raporundaki bulgu ve teşhise göre öğrenci olup olamayacağına karar verilir. Komisyon kararları oy birliği ile alınır ve alınan kararlar kesindir. Komisyon kararlarına itiraz kabul edilmez.  Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca, adayın bağlı olduğu okula göre “…… ÖĞRENCİSİ OLAMAZ” kararı verilen adayların ilişikleri, Başkanlık onayı ile kesilir ve öğrencinin okuluna gereği yapılmak üzere bildirilir. Noktalı yerlere, adayın okul türü yazılır. Bu durumdaki öğrenciler, okuldan uzaklaştırıldıkları için tazminat ödemezler.

Sağlık Kurulu Raporu İçin Hastanede Yapılacak Muayeneler

 1. DAHİLİYE: Kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji, gastroenteroloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıklarını kapsar.
 2. GENEL CERRAHİ
 3. SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI
 4. KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI
 5. AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI
 6. GÖZ HASTALIKLARI
 7. ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI
 8. KADIN HASTALIKLARI
 9. KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
 10. SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
 11. RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
 12. CİLT HASTALIKLARI
 13. (Ek:RG-27/10/2010-27742) VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN (PPD, PA Akciğer grafisi yapılarak) AKTİF TBC VARDIR YA DA YOKTUR ŞEKLİNDE RAPOR DÜZENLENMELİDİR.

Rapor alma sürecinde adayların boy ve kiloları ölçülebilir. Boy-kilo endeksini sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilebilir.(DETAY) Kardiyoloji bölümünde kalp delikleri, kapakçık sorunları, ritim bozuklukları vb. yönelik detaylı incelemeler yapılır. Daha önce yaşanmış, kırık, çıkış ve ameliyat geçmişleri incelenir. Menisküs, göz dereceleri, omurga eğriliği, çene bozuklukları, görme oranı, renk körlüğü, elde titreme oranı, vücutta iz-ben-dövme-yara kontrolü gibi ilgili yönetmelik baz alınarak kontroller yapılır. İşitme testi uygulanır. Diş eksikliği kontrol edilir.(Dolgu, implant diş eksikliği sayılmaz.) Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir.

Hastanede Yapılacak Tetkikler

Aşağıdaki tetkikler sağlık şartları yönetmeliğinde yer almaktadır. Her adaya kesin yapılacak diye bir husus yok. İlgili uzman doktorların isteği ve talebi ile hepsi yapılabilir. Genelde okulda, hastaneye götürülmeden birkaç gün önce idrar ve kan örnekleri alınır ve adayın rapor alacağı gün sonuçlar ilgili doktorların önünde hazır bulunur. Doktor, dilerse tekrar tetkik isteyebilir ya da detaylı muayene edebilir. Tamamen doktorun insiyatifinde konulardır.

 • Tam kan sayımı
 • Sedimantasyon
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Serum Biyokimyası
 • AKŞ
 • TKŞ
 • HgA1c
 • ALT
 • AST
 • Üre
 • Cre
 • 5)Seroloji
 • VDRL (veya RPR)
 • HbsAg (pozitif olanlarda HBV DNA bakılacaktır.)
 • Anti HIV I-II
 • Anti HCV
 • HCV RNA (Anti HCV (+) pozitif olanlarda)
 • EKG
 • Akciğer Grafisi

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde detaylı olarak hangi durumların polisliğe engel olacağı ve olmayacağı açıklanmaktadır. Konu hakkında sorusu olan ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru-cevap kısmından bize iletebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2240 YORUM
 1. Avatar ssaćc dedi ki:

  S.aleyküm gözlük derecem bir bucuğa iki bu ilk sorum
  Diğer sorumsa uyku düzensizliği için tedavi görüyor olmak polisliğe engelmidir

 2. Avatar Yusuf dedi ki:

  Sağ dal bloğu bekçiliğe engel olurmu eko normal yazdı kardiyoloji

  1. Avatar Admin dedi ki:

   doktor takdirinde.

 3. Avatar asd dedi ki:

  gözlük derecem bir bucuğa iki bu ve
  uyku düzensizliği için tedavi görüyor olmak polisliğe engelmidir ???

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sınırda değerlerin var.

 4. Avatar Emre Bora dedi ki:

  Merhabalar, hemoglobin yüksekliği polis olmada engelmidir ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 5. Avatar Talay dedi ki:

  Bekcilik icin sağlık raporundan gözden olamaz yazısı aldim akabinde sağlıktan kaldım (yeni çızdirdım sol 10 da 10 sağ görme iyileşme safhasında ) nerden ve nasıl dilekçe ile hakem hastahane için itiraz edebilirim ? Teşekkürler

 6. Avatar Murat dedi ki:

  Sağlık kurulunda kısa kollu giyildiğinde görülmeyen izlerden dolayı olumsuz yazıldı. Nasıl bi yol izlemek gerekir?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Olumsuz sonuç çıkarsa idare mahkemesine gidebilirsiniz.

 7. Avatar Yasin derman dedi ki:

  Kolay gelsin karaciğer yağlanması yani agg değerinin yüksek çıkması engelmi benim 120 çıktı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 8. Avatar Ali dedi ki:

  Admin safra kesemde 6mm taş çıktı doktor sağlamdır yazdı bi sıkıntı çıkar mı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Çıkmaz.

 9. Avatar Freeman dedi ki:

  Merhaba bende mitral kapak sızıntısı çıktı heyet bekçi olur yazdı ama Ankaradan dosya geri dönebilir dedi. Yönetmeliğe göre herhangi bir sorun yok.sizce bi sorun çıkar mı

 10. Avatar yusuf dedi ki:

  menüsküs ameliyatı olmuştum .sözlü mülakattan önce verdikleri kağıda yazdım sıkıntı yapmadılar.ortopedi doktoru sormadı bende söylemedim ve normal sağlam yazdı diğer hiç bi bölümde sıkıntım yoktu kuruldan geçtim. sağlık daireden olumsuz bi sonuç çıkarmı .bu arada bekçilik için. cevabınız için teşekkürler.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İyileşmiş ameliyatları pek sorun etmiyorlar ama kesin birşey diyemeyiz.

 11. Avatar burak dedi ki:

  merhabalar, 2017 8 ayda fizik tedevi doktoru AS (ankilozan spondilit) teşisi koydu.ama şuan ağrım sızım hiç bir şeyim yok İlaç yazdı raporlu içinde 10 tane var sürekli doktara gitmemem için rapor yazdı fakat 1 kez aldım o raporla ilaç..şimdi yukarı da yazan bölümlerde fizik tedavi veya ramatojoji bölümü yok dahiliye doktorunun bakacağı belirtmiş. dahiliye doktoru kan değerinden mi yola çıkıp bakacak. yoksa MR felan mı çektiriyo. ( ben 3 kez MR çekildim çıkmadı en son kontraslı MR da çıktı. Şuan bi boşluktayım başvuru yaptım gidip gitmemekte kararsızım. kazanırsam şu an var olan işimi de bırakıp gidecem. kazanır gider 1 ay sonra valizimizi elimize verirseler çok kötü olur, eliyim bir çocuğum var 50 günlük.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Şansını deneyebilirsin. Doktor takdirindedir.

  2. Avatar Mustafa dedi ki:

   Kardeşim. Sonuç ne n’aptın yazarmısn

 12. Avatar Can dedi ki:

  Admin merhaba bizim okulda 60-70 kişiye nörolojiden tremor tanısı yazdı daha sonra da tekrar kontrole çağırıp yazdığı tanıya çizgi çekip kaşe vurup sağlam yazdı bi sorun sıkıntı çıkarmı ankaraya çağırma gibi bi durum olur mu ? Teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 13. Avatar İbrahim Ay dedi ki:

  Bel fıtığı baslangici var ama belim agrimiyor beni engellemiyor hicbir haraketimde sorun olurmu acaba ??

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Paylaşma, sıkıntı yaşamazsın.

 14. Avatar Beyza dedi ki:

  Kızlık sorun teşkil eder mi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayır.

 15. Avatar sezgin dedi ki:

  21.donem pomemdeyım arkadsımın sol kulakta desıbel fazla cıkıyo doktor sıvı oldugunu soyledı 2 aylık tedavı surecı var doktor henuz olumlu yada olumsuz teshıs koymadı odıyo test sonucu aynı olursa bu donem bırakıp tedavımı olup 22.donme baslıyabılırmıyım sınava gırmeden okuldan bılgı alamadık.abı yardımına ıhtıyacımız var
  bu 2 aylık tedavı ıcın okul ızın vermıyo.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Tedavi olursan sorun kalmaz. Okul takdirinde olan konuya biz birşey diyemeyiz.

 16. Avatar Haticr dedi ki:

  Merhabalar ben böbrekte tas olduğu icin bir kac kez ameliyat oldum polislik icin sıkıntı olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 17. Avatar Bural dedi ki:

  Cim parmamda küçük operasyon izi var sorun olurmu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayır

 18. Avatar ibrahim dedi ki:

  güvenlik soruşturması ve bekçi olur yazısı alındıktan sonra egm sağlık başkanlığına gönderiliyor ya
  güvenlik soruşturması bir daha yapılıyor mu. yoksa atama mı bekleniyor

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Soruşturma ihtiyaç duyuldukça yapılır.

 19. Avatar Bekçi dedi ki:

  Merhabalar ben çarşı ve mahalle bekçiliği’ne başvuru yaptım sağlık raporunda herhangi bir sıkıntı çıkmadı devlet hastanesi heyeti öğrenci olur yazdı sormak istediğim şu Ankara sağlık daire başkanlığı geçmiş hastalıklarımıza ya da doktor teshislerine belirli bir sistemden gorebiliyorlar mi yoksa sadece devlet hastanesinden aldığımız rapor ile mi değerlendiriyorlar

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Genelde o rapora göre iş yaparlar.

 20. Avatar Emre dedi ki:

  Admin merhaba bekçilik için saglik.raporu aldim.kan değerlerimde free t4 1.71 cıktı normal referans 1.7 son artı.ldh düşük cıktı artı mshc 37.2 cıktı sınır 36 ymiş doktorlardan hepsinden sağlam aldim.ama ankarada sıkıntı olurmu tsh vs onlarda sorun yok

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 21. Avatar Doğukan dedi ki:

  Merhaba ben kaşımın ortasını alıyorum kaş almak polisliğe engelmidir?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hiçbir sorun olmaz.

 22. Avatar Pomem dedi ki:

  Kızlık durumunu söylesek sorun teşkil eder mi ? Hastanede bakılıyor mu ona da

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Ona bakılmıyor.

 23. Avatar Derya dedi ki:

  Yüzümde 2-3 cmlık dıkıs ızı var elenmeme sebep olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 24. Avatar Pomem dedi ki:

  Benim GGT değerim 156 çıktı. Normal değerler 0-60 arasında olması gerek ama Dahiliye doktoru direk sağlam yazdı bir problem olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor tamam dediyse sorun olmaz.

 25. Avatar Berna dedi ki:

  Pomem de kan değer Sınırı nedır kan değeri kaç olmalıdır.

 26. Avatar yılmaz dedi ki:

  alt değerim 82 çıktı ultrasonum temiz hiç bişe yok bekçilik için ankaraya yolladık evrakları geri gelir mi ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmam.

 27. Avatar Sena dedi ki:

  Merhaba ben de astım vardı tedavimi oldum suan sorun yok solunumum da sorun olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 28. Avatar Kübra dedi ki:

  Suan alerji için aşı oluyorum neredeyse geçti gibi birşey sorun teşkil eder mi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 29. Avatar Umut dedi ki:

  Gecirilmis Ankasiyete bozuklugu polis olmama Engel olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olur.

 30. Avatar Kkddrr dedi ki:

  Admin vitiligo teşhisi ile elendim. Fakat vitiligo genital bölgede. Yönetmeliğe baktığımızda 5 metreden eşgal belirleyici olmayacak diyor. Nasıl bir yol izlemeyliyim? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 31. Avatar bilal dedi ki:

  başvuruda doldurulan sağlık bilgi formu ankaraya gidiyormu emniyettemi kalıyor

 32. Avatar Asd dedi ki:

  Admin kan tahlili yaptırdım bütün değerler iyi sadece kan değerlerim 9 çıktı tedaviye başladım. Ön sağlıkta bahsetmeli miyim sıkıntı çıkar mi ya da sonrasında

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bahsetme sorun olmaz.

   1. Avatar Asd dedi ki:

    Teşekkür ederim

 33. Avatar Hatice dedi ki:

  Kan grubumu bilmiyorum. Sağlık bilgilendirme formunu doldurmam için öğrenmem gerekli mi. Yetişmezse sorun olur mu.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Gidin iki dakikada öğrenin.

 34. Avatar Burak dedi ki:

  Benim tek tarafli kamburlugum var rontgende gorunuyo ama disardan bakinca belli olmuyo elenirmiyim acaba

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 35. Avatar Raa dedi ki:

  Merhaba. Askerliğimi asteğmen olarak yapıyorum. 22. dönem için mülakata çağırıldım. Doğuda olduğum için istediğim zaman başka bir ile gidemiyorum. Faaliyet günlerini beklemek zorundayım. Bu mülakat ile spor aynı gün yapılacak galiba. Peki sağlık muayenesi mülakat ve spor testleri yapıldıktan kaç gün sonra yapılır?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Askerlik ile ilişkiniz olmaması gerekiyor.

   1. Avatar Raa dedi ki:

    İntibak eğiimine başladığı tarihrte silah altında bulunmamak diye yazıyor giriş yönetmeliğinde. Benim temmuz 15 inde bitiyor askerliğim. O zamana kadar intibak eğitiminin başlayacağını düşünmüyorum. Sağlık muayenesi ne zaman olur?

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Mülakata çağrıldığınız gün ön sağlık taramasına gireceksiniz. İntibak eğitimi ne zaman başlar belli değil.

 36. Avatar Emmir dedi ki:

  merhaba. ön sağlık muayenesi, mülakat ve spor testi aynı gün mü olur yoksa aralarında 1 kaç gün olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Ayrı zamanlarda oluyor.

   1. Avatar Emmir dedi ki:

    ne kadar zaman olutyor peki aralarında?

 37. Avatar bystoper4 dedi ki:

  20 yaşındayım Bir sağlık meslek yüksekolunda birinci sınıfta öğrenimime devam ediyorum Tyt başvurusu yaptım bende sınava giricem belirtilen pmyo puanını alırsam üniden kaydımı sildirmeden fiziksel ve sözlü mülakatlara katılabilir miyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Evet yapabilirsin.

 38. Avatar NECO dedi ki:

  ÖN LİSANS OKUYORUM ŞUAN BİTİRMEM İÇİN 3 DERSİM KALDI MÜLAKATLARA ÇAĞRILDIM DİPLOMA İSTENİYOR AMA OKULUM DEVAM EDİYOR ŞUANDA 1 AY SONRA MEZUN OLACAM HAFTAYA Kİ MÜLAKATLARA BELGE LER İÇİNDE DİPLOMA İSTENİYOR AÇIK ÖĞRETİMİN GEÇİCİ BELGE VEYA DİPLOMANIN YERİNE GEÇEBİLECEK BİR BELGE VARMIDIR.

 39. Avatar NECO dedi ki:

  ÖN LİSANS OKUYORUM ŞUAN BİTİRMEM İÇİN 3 DERSİM KALDI MÜLAKATLARA ÇAĞRILDIM DİPLOMA İSTENİYOR AMA OKULUM DEVAM EDİYOR ŞUANDA 1 AY SONRA MEZUN OLACAM HAFTAYA Kİ MÜLAKATLARA BELGE LER İÇİNDE DİPLOMA İSTENİYOR AÇIK ÖĞRETİMİN GEÇİCİ BELGE VEYA DİPLOMANIN YERİNE GEÇEBİLECEK BİR BELGE VARMIDIR.VEYA DURUM İÇİN NELER YAPILMALIDIR.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Yapacak birşey yok. Muhtemelen elenirsin. Dilersen şansını dene.

 40. Avatar Anıl dedi ki:

  21.dönem de Sağlık kurulundan Ankara’ya sevk aldım fakat cuma günü herkesi elediler Ankara ya yollamadan. Simdi nasıl bir yol izlemem gerek admin

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İdare mahkemesine dava açabilirsiniz.

 41. Avatar karacocuk dedi ki:

  merabala. kbb raporumda sağ kulak 20db sol kulak 20 db yani tam sınırda bu durumda beni tekrar ankaraya çağırma gibi bi durum olurmu geçmişte başına böyle bişey gelen oldumu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi duruyor.

   1. Avatar Oğuz dedi ki:

    Admin geçmişte kulaktan ameliyat oldum 9 yaşında falan orada sorarlarsa söylim mi yoksa hastane kayıtlardan yani bilgisayardan görünür mü

 42. Avatar Cem dedi ki:

  0.82- 1.25 aralığında olan kreatinin testinin sonucu 0.77 çıktı aralıktan az bir düşüklük var sorun olurmu sizce az kreatinin düşüklüğü?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi ama belli olmaz.

 43. Avatar talha dedi ki:

  nörolojiden tremor yazıldı daha sonra tekrar girdiğimde üzeri çizilerek paraflandı ve sağlam yazıldı bir problem olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz gibi.

 44. Avatar nisan dedi ki:

  Merhaba gözlüklü biyometrik fotoğraf sıkıntı olur mu? Birde gözlük numaram sağ 3.25 sol 2.25 bundan elenir miyim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Gözdene elenirsin.

 45. Avatar Mehmet dedi ki:

  Dalak büyümesi mevcut sıkıntı olabilir mi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

  2. Avatar Ertan dedi ki:

   Kardesim ne oldu sorun oldu mu

 46. Avatar DEMIR dedi ki:

  Merhaba benim tibia şaft kemiğim kırıldı biraz eğik kaynadı saf ayagim sola göre dışarı bakıyor ve biraz eğiklik var

 47. Avatar DEMIR dedi ki:

  Merhaba ben tibia şaft kırığı sıkıntısı yaşadım sağ ayağım sola göre dışarı bakıyor sanırım terslik var eğrilik gibi saf ayagim dikattli barıldığında fark ediliyor sıkıntı var mı????

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 48. Avatar Hüsna dedi ki:

  Merhabalar on lisans mezunuyum bu yil pmyo için tekrar uni sinavina gireceğim fakat reflü var bu bende sorun teşkil eder mi? Bir de beyin ve sinir cerrahisine gitmistim sırt ağrım için oda nedenin boyun fıtığı olabileceğini söylemişti ama ben mr ye ve tomografiye girmistim temiz cikmisti o yuzden daha girmeme gerek görmesden direkt boyun fitigi deyip ilac verdi bu da sorun olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 49. Avatar Tayyip dedi ki:

  Mitral kapakçık yetmezliği var hafif sorun olurmu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olur.

 50. Avatar Ali fuat dedi ki:

  Safra kesesi taş var ilişiği kestiler safra kesesini aldırsam sorun olurmu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir

 51. Avatar savaş savaş dedi ki:

  kolumda dövme var görünen yerde yarın sildirme işlemine başlayacağım cumartesi de mülakat var ilk seansı olmuş bir şekilde gideceğim sildirmeye başladığımı görecekler şansım sizce ne olur?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İnceleyen kişinin insafında

 52. Avatar ALİ dedi ki:

  22.DÖNEM POMEME BAŞVURDUM VE ÇAĞRILDIM SKOLYOZUM VAR DEVLET HASTENESİ 11 DİYOR ÜNİVERSİTE HASTENESİ 16 DİYOR ÖZEL HASTANE 5 DİYOR HANGİSİNE RİAYET EDECEM BİLEMİYORUM

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Nasip diyip deneyeceksin

 53. Avatar seda dedi ki:

  kalbimde delik şüphesi var ve bazal sinüs taşikardisi yani kalbin normaldan fazla veya yavaş atması ama bu ekg de çıkmıyor sorun olurmu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Evet sorun olabilir

 54. Avatar Ozan dedi ki:

  Üreterde doğuştan daralma varmış. Tedavi için bir çok doktora gittim. Böbreklerime hiç bir sıkıntısı yokmuş böbreklerim sapa sağlammıs oranlara baktılar. sağlığım acısından da darlığın hiç bir sakıncası yokmus. Hastaneden olamaz raporu verdiler. Ankaradan cağırılmayı bekliyorum. Sizce sonuç nasıl olur. Not: bu sıkıntıyı daha önce yaşamış bir arkadaşı buldum mahkemede kazanmış emsal kararda da var bu konuda. Sizce ankarada heyette geçirirler mi?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bunu biz bilemeyiz

  2. Avatar Tolga dedi ki:

   Dostum aynı sorunda bende var tam senin yazdığın gibi sonucun ne oldu acaba

 55. Avatar Emrah dedi ki:

  Kronik faranjit ve hemoroid problem oluyor mu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 56. Avatar Busra dedi ki:

  Merhaba. Polislik sınavını kazandım sağlık raporu psikiyatri bölümünde sıkıntı çıktı. Antidepresan kullanmıştım ankaraya göndereceklerdi dosyami şansın yok elenirsin dedikleri için kendi isteğimle istifa ettim. Şimdi tekrar denemek istiyorum parkur kısmını geçtim. Polisligi de tekrar kazanırm diye düşünüyorum. Sağlık raporunda yine sıkıntı çıkar mı? Geriye dönük hastane muayeneleri çıkar mı. Sistemden silinmesi için kaç yıl geçmesi gerekiyor ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

  2. Avatar Tolga dedi ki:

   Merhaba dostum kaç sene önce kullanmıştın da elenmiştin

 57. Avatar Hakan dedi ki:

  İyi günler admin. Ben 22 dönem pomemde ön sağlıkta elendim. Elenme sebebim daha önce sınav stresi nedeniyle psikiyatrik tedavi görmem ve cipralex kullanmammış. Yeni yönetmelikte şu anki sağlık durumumla değerlendirilmem gerekmiyormuydu. Şu an sağlığım gayet yerinde. Bir sonraki pomeme girsem yine mi elerler.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Şansınızı mutlaka deneyin.

 58. Avatar Burak dedi ki:

  Askerde aldığım elverişli değildir raporu yüzünden Ben sivasta heyete girdim olumsuz rapor aldım malatya da girdim olumlu rapor aldım ve sonrasında ankara da girdim olumsuz dediler 40 gündür sonuç bekliyorum halen eğitim görüyorum sizce sonuç ne olabilir ve 1 yıldır eğitim görüyorum

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Durumunuz çok karışık, fikrim yok maalesef.

 59. Avatar Hamdullah dedi ki:

  21.dönemde psikiyatri den dolayı ilişiğim kesildi bir daha polis olamazmiyim

  1. Avatar Tolga dedi ki:

   Merhaba ne gibi bir sorununuz vardı psikiyatri de

 60. Avatar Pusat dedi ki:

  İşitmenin daha iyi olabilmesi için Kulak zarına tüp taktırmak polislik sağlık şartlarına engel midir? Yönetmelikte konu ile ilgili net bilgi yok.